Aerial view of Root Glacier, Wrangell St. Elias National Park, Alaska

טיול מאורגן לאלסקה | ממוקד

 • גודל טקסט A A
print הדפסה
טיול מאורגן לאלסקה בקבוצה קטנה של עד 12 מטיילים, במסלול עומק ממוקד. כולל צפייה בדובים, שיוטים לקרחונים, טיסת נוף ועוד. לא כולל את שמורת דנאלי. בהדרכת מדריך ישראלי מצוות גלמונד מסעות גיאוגרפיים.

יום 1: ת"א - אנקורג'

נקודת המפגש לתחילת הטיול היא אנקורג', העיר הגדולה באלסקה. הטיול עצמו מתחיל בשעה 18:00, במפגש עם המדריך בלובי של המלון. בהתאם לשעת ההגעה, ניתן להקדיש חלק מהיום לטיולים עצמאיים בעיר. בין האטרקציות הבולטות ניתן למצוא את טיילת החוף של אנקורג' (Tony Knowles Coastal Trail), את אזור הדאונטאון, ואת המוזיאונים של אנקורג', שהבולטים שבהם הם מוזיאון ההיסטוריה והאמנות (Anchorage Museum of History & Arts) והמרכז למורשת ילידית (Alaska Native Heritage Center).…להמשך קריאה

נקודת המפגש לתחילת הטיול היא אנקורג', העיר הגדולה באלסקה. הטיול עצמו מתחיל בשעה 18:00, במפגש עם המדריך בלובי של המלון.

בהתאם לשעת ההגעה, ניתן להקדיש חלק מהיום לטיולים עצמאיים בעיר. בין האטרקציות הבולטות ניתן למצוא את טיילת החוף של אנקורג' (Tony Knowles Coastal Trail), את אזור הדאונטאון, ואת המוזיאונים של אנקורג', שהבולטים שבהם הם מוזיאון ההיסטוריה והאמנות (Anchorage Museum of History & Arts) והמרכז למורשת ילידית (Alaska Native Heritage Center).

הלינה באנקורג' בלילה הראשון כלולה בעלות הטיול. המעוניינים להקדיש זמן נוסף לעיר עצמה או לשלב יום/ימי מנוחה לפני תחילת הטיול, יכולים להגיע בתאריך מוקדם יותר ולהוסיף דרכנו לילות בתשלום נפרד (ר' 'עלויות ומנהלות').

Downtown Anchorage, Alaska

יום 2: אנקורג' - גירדווד

נסיעה דרומה לגירדווד, עיירה שנמצאת כ-35 מייל מאנקורג'. הדרך עוברת במקביל למפרץ Turnagain, פיורד רחב ויפהפה הידוע במחזור גאות-שפל יוצא דופן בעוצמתו ובלוויתני הבלוגה הפוקדים את מימיו בחודשי הקיץ. גירדווד היא עיירת סקי בחורף, שהופכת בקיץ למרכז תוסס של נופש פעיל. בסביבת העיירה ניתן למצוא מספר מסלולי הליכה יפים, רכבל המאפשר תצפית מרהיבה על האזור, וכן מגוון פעילויות נוספות (*לא כלול). לינה בגירדווד.

נסיעה דרומה לגירדווד, עיירה שנמצאת כ-35 מייל מאנקורג'. הדרך עוברת במקביל למפרץ Turnagain, פיורד רחב ויפהפה הידוע במחזור גאות-שפל יוצא דופן בעוצמתו ובלוויתני הבלוגה הפוקדים את מימיו בחודשי הקיץ. גירדווד היא עיירת סקי בחורף, שהופכת בקיץ למרכז תוסס של נופש פעיל. בסביבת העיירה ניתן למצוא מספר מסלולי הליכה יפים, רכבל המאפשר תצפית מרהיבה על האזור, וכן מגוון פעילויות נוספות (*לא כלול). לינה בגירדווד.

Hikers in Portage Pass, Alaska

יום 3: גירדווד - וויטייר - ואלדז

נסיעה של כ-40 דק' מזרחה אל הנמל של וויטייר (Whittier), שם עולים על המעבורת לעיירה ואלדז (יציאה בשעות הצהריים המאוחרות, הגעה בשעות הערב). המעבורת חוצה את מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם לפני כעשרים שנה כאשר מכלית הנפט "אקסון ואלדז" עלתה בו על שרטון וגרמה לאסון אקולוגי כבד. כיום, רבות מאוכלוסיות בעלי החיים הצליחו לשוב למצב שבו היו ערב האירוע, והמפרץ נחשב…להמשך קריאה

נסיעה של כ-40 דק' מזרחה אל הנמל של וויטייר (Whittier), שם עולים על המעבורת לעיירה ואלדז (יציאה בשעות הצהריים המאוחרות, הגעה בשעות הערב). המעבורת חוצה את מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם לפני כעשרים שנה כאשר מכלית הנפט "אקסון ואלדז" עלתה בו על שרטון וגרמה לאסון אקולוגי כבד. כיום, רבות מאוכלוסיות בעלי החיים הצליחו לשוב למצב שבו היו ערב האירוע, והמפרץ נחשב לאחד המקומות היפים באלסקה. לינה בואלדז.

Father and daughter near Columbia Glacier, Alaska

יום 4: מפרץ קרחון קולומביה

היום מוקדש לטיול אל מפרץ קרחון קולומביה – אחד מקרחוני החוף הגדולים והמפורסמים של אלסקה. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מואץ, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות. המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים את האזור לאידיאלי לשייט. ביום זה ניתן לבחור באחת משתי פעילויות בהתאם להעדפתכם האישית: * שייט קיאקים: הקיאק הוא כלי שייט שקט, מהיר ויציב המאפשר הגעה למקומות…להמשך קריאה

היום מוקדש לטיול אל מפרץ קרחון קולומביה – אחד מקרחוני החוף הגדולים והמפורסמים של אלסקה. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מואץ, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות. המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים את האזור לאידיאלי לשייט.

ביום זה ניתן לבחור באחת משתי פעילויות בהתאם להעדפתכם האישית:

* שייט קיאקים: הקיאק הוא כלי שייט שקט, מהיר ויציב המאפשר הגעה למקומות נידחים אשר לא ניתן לטייל בהם בדרך היבשה, ומספק מפגש אינטימי עם הטבע המקומי. לאחר הדרכה על שימוש בקיאק והתארגנות לוגיסטית בשעות הבוקר, יוצאים עם סירה ממונעת לאזור קרחון קולומביה, שם פורקים את הקיאקים על החוף ומתחילים בחתירה עצמה. במהלך הסיור עוברים בניחותא בין גושי קרח מדהימים ביופיים, כאשר מדי פעם עוצרים להפסקות למנוחה, כולל עצירה להפסקת צהריים באחת מנקודות הנוף באזור. החתירה בקיאקים אינה דורשת יכולות פיזיות מיוחדות או ניסיון קודם, אך יש לקחת בחשבון חשיפה למזג אוויר משתנה ולרטיבות. היציאה מואלדז בשעות הבוקר והחזרה לפנות ערב.

* שייט בספינה: סיור לאזור קרחון קולומביה באמצעות ספינה קטנה ומודרנית, עם תאי ישיבה מחוממים וסיפוני צפייה מרווחים. במהלך הסיור הספינה עוברת בין גושי קרח כחלחלים ומדהימים ביופיים שהתנתקו מהקרחון, כאשר לעתים קרובות ניתן להבחין ביונקים ימיים (כגון אריות, כלבי ולוטרות ים) נחים על פני הקרח הצף. היציאה מואלדז בשעות הבוקר והחזרה בשעות הערב המוקדמות.

לינה בואלדז.

Kayaking near the Columbia Glacier, Alaska

יום 5: ואלדז - מקארת'י

נסיעה צפונה על כביש ה-Richardson Hwy לאורך נתיב צינור הנפט של אלסקה. אם מזג האוויר ישתף פעולה, ניתן יהיה להבחין לאורך הדרך ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4,000 – 5,000 מ' מעל פני הים. היעד להיום: העיירה מקארת'י שבשמורת רנגל – סט. אליאס. שתי נקודות עצירה ראויות לציון לאורך הדרך הן מפלי ליברטי ונהר הקופר (שתיהן בקרבת העיירה צ'יטנה). שמורת רנגל –…להמשך קריאה

נסיעה צפונה על כביש ה-Richardson Hwy לאורך נתיב צינור הנפט של אלסקה. אם מזג האוויר ישתף פעולה, ניתן יהיה להבחין לאורך הדרך ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4,000 – 5,000 מ' מעל פני הים. היעד להיום: העיירה מקארת'י שבשמורת רנגל – סט. אליאס. שתי נקודות עצירה ראויות לציון לאורך הדרך הן מפלי ליברטי ונהר הקופר (שתיהן בקרבת העיירה צ'יטנה).

שמורת רנגל – סט. אליאס מכסה שטח גדול יותר משטחה של שוויץ, ומהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה ובאלסקה). בפארק ניתן למצוא כמה מההרים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה. העיירה מקארת'י ועיירת הרפאים קניקוט שוכנות בלב הפארק, והנסיעה בדרך המובילה אליהן היא הרפתקה בפני עצמה. הדרך, אשר חלקים ממנה עוברים לאורך נהר הקופר, נחשבת לאחת הדרכים הפראיות והיפות של אלסקה. מקארת'י עצמה היא עיירה קטנטנה אשר התפתחה לצידם של מכרות הנחושת של קניקוט אשר פעלו באזור בתחילת המאה ה-20. המכרות ננטשו באמצע שנות ה-30, אך העיירה ממשיכה להתקיים. למרות צמיחה מסוימת בתיירות בשנים האחרונות, מקארת'י עדיין נחשבת ליעד תיירותי לא מפותח עקב הנגישות הקשה למקום. כתוצאה, העיירה משמרת את אופיה הייחודי והביקור מזכיר עיירות מימי המערב הפרוע.

שעות אחר הצהריים יוקדשו לטיסת נוף במטוס קל מעל שמורת רנגל סט. אליאס. זוהי שמורה עצומה (גודלה פי 1.5 משטח ישראל) ופראית כמעט לחלוטין, עם אינספור פסגות תלולות בגבהים של מעל 4,000 מ', קרחונים של עשרות קילומטרים, תצורות סלע געשיות ייחודיות, אגמים נוצצים, מפלים, קניונים עמוקים ומה לא. רק מן האוויר ניתן להבין ולעכל את ההיקף האמיתי של הנופים הללו. הטיסה נמשכת כ-50 דק', והיא מתחילה ומסתיימת בשדה התעופה של מקארת'י.

לינה במקארת'י או בקניקוט.

Aerial view of the Kennicott Glacier, Wrangell St. Elias National Park, Alaska

יום 6: קניקוט ומקארת'י

קרחון Root נמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. שעות הבוקר מוקדשות לסיור על הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נמשך 4-6 שעות, במהלכן ניתן יהיה לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלי מים נעלמים לתוך הקרח, בריכות טורקיז צלולות וחריצי ענק. ההליכה על הקרחון מתבצעת באמצעות דוקרני קרח לנעליים (Crampons) אשר יסופקו ע"י המדריכים המקומיים, ובסיומו חוזרים לקניקוט. בשעות אחה"צ נצא לסיור מודרך במפעלי העיבוד הנטושים של מכרות…להמשך קריאה

קרחון Root נמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. שעות הבוקר מוקדשות לסיור על הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נמשך 4-6 שעות, במהלכן ניתן יהיה לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלי מים נעלמים לתוך הקרח, בריכות טורקיז צלולות וחריצי ענק. ההליכה על הקרחון מתבצעת באמצעות דוקרני קרח לנעליים (Crampons) אשר יסופקו ע"י המדריכים המקומיים, ובסיומו חוזרים לקניקוט.

בשעות אחה"צ נצא לסיור מודרך במפעלי העיבוד הנטושים של מכרות קניקוט. המפעלים ננטשו בשנות ה-30 של המאה העשרים אך הם השתמרו בצורה מרשימה עד היום. הסיור מתאר את פעילות המכרות, את ההיסטוריה של המקום ואת אורח החיים של העובדים במכרות ובמפעלים – חוויה מרתקת ומומלצת ביותר. לינה במקארת'י או בקניקוט.

Hikers on the Root Glacier, Wrangell St. Elias National Park, Alaska

יום 7: מקארת'י - עמק המטנוסקה

נסיעה מזרחה על ה-Glenn Hwy עד פאלמר. יעד הנסיעה הוא לודג' מבודד שנמצא בקרבת העיירה פאלמר, ליד קרחון Knik. אם יאפשר הזמן נשלב גם ביקור ב-Hatcher Pass, אזור אלפיני מרהיב שנמצא בהרים מעל פאלמר. האזור משופע באגמי טורקיז ובצוקי גרניט תלולים, ומהווה יעד מועדף לטיולים בקרב המקומיים (מעט מאוד תיירים מגיעים לכאן).

נסיעה מזרחה על ה-Glenn Hwy עד פאלמר. יעד הנסיעה הוא לודג' מבודד שנמצא בקרבת העיירה פאלמר, ליד קרחון Knik. אם יאפשר הזמן נשלב גם ביקור ב-Hatcher Pass, אזור אלפיני מרהיב שנמצא בהרים מעל פאלמר. האזור משופע באגמי טורקיז ובצוקי גרניט תלולים, ומהווה יעד מועדף לטיולים בקרב המקומיים (מעט מאוד תיירים מגיעים לכאן).

Reed Lakes, Hatcher Pass, Alaska

יום 8: עמק המטנוסקה - אנקורג' - ג'ונו

נסיעה דרומה לאנקורג', שם ניפרד מהרכב שליווה אותנו מתחילת הטיול ונצא אל חלקו השני של המסלול – אל אזור הפיורדים המרהיב של דרום מזרח אלסקה. היעד היום הוא ג'ונו, עיר הבירה של אלסקה, אליה נגיע בטיסת פנים. לינה בג'ונו.

נסיעה דרומה לאנקורג', שם ניפרד מהרכב שליווה אותנו מתחילת הטיול ונצא אל חלקו השני של המסלול – אל אזור הפיורדים המרהיב של דרום מזרח אלסקה. היעד היום הוא ג'ונו, עיר הבירה של אלסקה, אליה נגיע בטיסת פנים. לינה בג'ונו.

Aerial view of Cook Inlet, near Anchorage, Alaska

יום 9: שייט למפרץ Tracy Arm

הפיורד היפהפה Tracy Arm נמצא דרומית לג'ונו, והוא מהווה את היעד לטיול היום. המפרץ הצר והארוך מתפתל בין צוקי גרניט תלולים, ולאורכו ניתן לראות נופים מרהיבים ובעלי חיים רבים (בעיקר כלבי ים, לווייתנים ולעתים גם דובים המשוטטים על החוף). בקצה הפיורד גולשות לתוך המים שתי שלוחות של קרחון סוייר, והאנייה תעצור כדי לאפשר צפייה בגושי קרח אדירים מתנתקים מהקרחון ומתפרקים לתוך המים. השייט נמשך כשמונה שעות, ובסיומו חוזרים בחזרה לג'ונו.…להמשך קריאה

הפיורד היפהפה Tracy Arm נמצא דרומית לג'ונו, והוא מהווה את היעד לטיול היום. המפרץ הצר והארוך מתפתל בין צוקי גרניט תלולים, ולאורכו ניתן לראות נופים מרהיבים ובעלי חיים רבים (בעיקר כלבי ים, לווייתנים ולעתים גם דובים המשוטטים על החוף). בקצה הפיורד גולשות לתוך המים שתי שלוחות של קרחון סוייר, והאנייה תעצור כדי לאפשר צפייה בגושי קרח אדירים מתנתקים מהקרחון ומתפרקים לתוך המים. השייט נמשך כשמונה שעות, ובסיומו חוזרים בחזרה לג'ונו. לינה בג'ונו.

Iceberg near LeConte Glacier, Alaska

יום 10: ג'ונו - רנגל

בשעות הבוקר נצא בטיסה מג'ונו דרומה אל העיירה רנגל (Wrangell), עיירה מבודדת הממוקמת באזור יפהפה בלבו של אזור "המעבר הפנימי" בדרום מזרח אלסקה. רנגל משמשת כבסיס מצוין למספר טיולים מרהיבים באזור. את שעות אחר הצהריים נעביר בטיולים בסביבתה הקרובה של העיירה, המציעה שילוב של יערות גשם ממוזגים, חוף סלעי ומרשים ואפילו מיצגים ארכיאולוגיים מעניינים. לינה ברנגל.

 

בשעות הבוקר נצא בטיסה מג'ונו דרומה אל העיירה רנגל (Wrangell), עיירה מבודדת הממוקמת באזור יפהפה בלבו של אזור "המעבר הפנימי" בדרום מזרח אלסקה. רנגל משמשת כבסיס מצוין למספר טיולים מרהיבים באזור. את שעות אחר הצהריים נעביר בטיולים בסביבתה הקרובה של העיירה, המציעה שילוב של יערות גשם ממוזגים, חוף סלעי ומרשים ואפילו מיצגים ארכיאולוגיים מעניינים. לינה ברנגל.

 

Bald eagle, Anan Creek Bear Observatory, Alaska

יום 11: שייט לקרחון LeConte

היום מוקדש לשייט בין הפיורדים התלולים והמרהיבים של דר' מז' אלסקה. היעד הראשון הוא קרחון לה-קונט (LeConte Glacier), קרחון יפהפה שמוקף בצוקי גרניט ובפסגות מושלגות. הקרחון מתפרק אל המים בכל כמה דקות, ובקרבת הקרח ניתן לראות לעתים קרובות כלבי ים ובעלי חיים ימיים אחרים. לאחר הביקור בקרחון ממשיכים אל העיירה הסמוכה פיטרסבורג, עיירת דייגים קטנה וחמודה בעלת מורשת נורבגית בולטת (במהלך הביקור יהיה זמן לטייל בפיטרסבורג באופן עצמאי). בשעות אחר…להמשך קריאה

היום מוקדש לשייט בין הפיורדים התלולים והמרהיבים של דר' מז' אלסקה. היעד הראשון הוא קרחון לה-קונט (LeConte Glacier), קרחון יפהפה שמוקף בצוקי גרניט ובפסגות מושלגות. הקרחון מתפרק אל המים בכל כמה דקות, ובקרבת הקרח ניתן לראות לעתים קרובות כלבי ים ובעלי חיים ימיים אחרים. לאחר הביקור בקרחון ממשיכים אל העיירה הסמוכה פיטרסבורג, עיירת דייגים קטנה וחמודה בעלת מורשת נורבגית בולטת (במהלך הביקור יהיה זמן לטייל בפיטרסבורג באופן עצמאי). בשעות אחר הצהריים, חזרה לעיירה רנגל ולינה שם.

Seagulls taking off from an iceberg, near LeConte Glacier, Alaska

יום 12: צפיה בדובים בנחל אנאן וטיסה לסיאטל

היום האחרון של הטיול כולל גם את אחד משיאי הטיול – מפגש מקרוב עם הדובים של אלסקה. הערוץ העמוק של נחל אנאן (AnAn Creek) נמצא במרחק של שעת שייט מרנגל. הנחל מושך אליו בכל קיץ כמויות גדולות של דגי סלמון אשר מנסים להגיע לאתרי ההשרצה במעלה הזרם. לאורך הנחל יש מספר מפלים קטנים, ודובים רבים מגיעים לכאן בעונה זו על מנת לדוג את הסלמונים. מעבר לכמות הדובים הגדולה, ניתן לראות…להמשך קריאה

היום האחרון של הטיול כולל גם את אחד משיאי הטיול – מפגש מקרוב עם הדובים של אלסקה.

הערוץ העמוק של נחל אנאן (AnAn Creek) נמצא במרחק של שעת שייט מרנגל. הנחל מושך אליו בכל קיץ כמויות גדולות של דגי סלמון אשר מנסים להגיע לאתרי ההשרצה במעלה הזרם. לאורך הנחל יש מספר מפלים קטנים, ודובים רבים מגיעים לכאן בעונה זו על מנת לדוג את הסלמונים. מעבר לכמות הדובים הגדולה, ניתן לראות כאן גם דו-קיום נדיר בין אוכלוסיות של דובים שחורים וחומים. הנחל נמצא באזור יפהפה ומוקף בעצי אשוח ענקיים, והאזור מציע גם סיכוי מצוין לצפות בבעלי חיים אחרים אשר ניזונים מהדגים, בעיקר עיטמים לבני ראש (Bald Eagles). מעל הנחל נמצאת נקודת תצפית מסודרת ומגודרת, ובנוסף יש גם מרפסת תצפית מוסתרת ממש בגובה המים. ההגעה לנקודה היא באמצעות שייט בסירה קטנה ומהירה, וכמות המבקרים מוגבלת על ידי אשרות מיוחדות על מנת למנוע צפיפות מיותרת במקום. הסיור אורך כ-5-6 שעות, ובסיומו חוזרים בשייט לרנגל.

כאן מגיע הטיול לסיומו; בשעות אחר הצהריים נצא בטיסה מרנגל לסיאטל, משם ניתן להתחבר בטיסות המשך הביתה.

Black bear, Anan Creek Bear Observatory, Alaska

אז יש טיולים מאורגנים של 12 יום ושל 14 יום. מה ההבדל?

הטיול של ה-14 יום כולל גם ביקור בשמורת דנאלי, ואת הנסיעה לאורך הדרך הנופית Denali Highway.

הטיול של ה-12 יום שם דגש על נסיעות קצרות יותר. במקום ביקור בדנאלי, המסלול עובר מדרום לאנקורג' ומתחבר לואלדז באמצעות שייט (נופי כמובן) במעבורת.

ומה כולל הטיול של ה-12 יום?

הרבה דברים טובים כמובן:

1 שייט במעבורת בין וויטייר לואלדז.

2 שלושה שיוטים נופיים בפיורדים (אפשר להחליף אחד מהם לשייט קיאקים, אם אתם בעניין. מומלץ).

3 טיסת נוף יפהפיה מעל שמורת רנגל סט. אליאס (עד שלא תטוסו מעל השמורה הזו, לא תבינו בתוך איזה נופים אתם נמצאים. ברצינות).

4 סיור מודרך על קרחון Root בשמורת רנגל סט. אליאס.

5 סיור מודרך בעיירת הרפאים קניקוט.

6 סיור צפיה בדובים בטבע בנחל Anan ליד רנגל. הרבה מאוד דובים שחורים וחומים, רקע מרהיב של יער גשם יפהפה, וסיכוי מצוין לראות גם בעלי חיים אחרים.

7 שלוש טיסות פנים.

למה לטייל איתנו?

נכון, יש עוד טיולים מאורגנים לאלסקה. למה לבחור דווקא בטיול המאורגן שלנו?

1 כי אלסקה היא ההתמחות שלנו, ואנחנו לא מוציאים קבוצות לאף יעד אחר. הי, תראו מה אומרים אלו שכבר טיילו איתנו באלסקה.

2 כי זה לא טיול מאורגן רגיל – אנחנו מוציאים רק קבוצות קטנות. לא יותר מ-12 איש לכל קבוצה, וזה סופי.

3 כי יש לנו מדריכים מצוינים, שחיים את אלסקה. הנה קצת מידע על הצוות שלנו.

4 כי המסלול שלנו מקורי ואיכותי. בינינו, אלסקה גדולה מדי בשביל לראות את כולה בטיול אחד, אבל אנחנו מבטיחים לכם שאחרי הטיול הזה תרגישו שחוויתם אותה לעומק.

5 כי אנחנו אוהבים לשלב בטיולים המאורגנים שלנו את הסיורים הכי טובים שיש. כל הטיולים כוללים צפייה בדובים, שיוטים לקרחונים, טיסת נוף, טיול על קרחון, ועוד אטרקציות רבות אחרות. משעמם לא יהיה.

6 וכמובן, המטיילים איכותיים. אבל זה אתם, לא אנחנו.

רוצים להאריך את הטיול? בכיף:

עדיין לא בטוחים? 

אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח לשמוע ממכם ולעזור לכם לבחור את המסלול הנכון.

לא לדאוג, אנחנו נחמדים. תרגישו בנוח.

תאריכי יציאה

 • 11 ליולי עד ה-22 ליולי 2022 – הטיול מלא
 • 23 ליולי עד ה-3 לאוגוסט 2022 – הטיול מלא
 • 3 לאוגוסט עד ה-14 לאוגוסט 2022 – הטיול מלא

עלויות

 • $6,000 לאדם בחדר זוגי
 • תוספת עבור מטייל יחיד בחדר: $2,000 (מוגבל למטייל בודד אחד בכל קבוצה)

תחשיב הטיול כולל

הדרכה

 • מדריך ישראלי מצוות גלמונד מסעות גיאוגרפיים.

לינה

 • לינות בבתי מלון ולודג'ים (בדר"כ בבקתות בסגנון צימר) ברמה טובה ומעלה.
 • כל הלילות עם שירותים צמודים.
 • כל מקומות הלינה נבחרים על בסיס היכרות אישית וניסיון מוצלח מהעבר.

תחבורה

 • רכב Passenger Van (וואן עם 15 מושבים, מרצדס ספרינטר או דגם דומה). הציוד נישא מאחור בטריילר נגרר.
 • טיסות פנים:
  • אנקורג' – ג'ונו
  • ג'ונו – רנגל
  • רנגל – סיאטל

סיורים ופעילויות

 • טיסת נוף במטוס קל מעל שמורת רנגל – סט. אליאס (כ-50 דק').
 • סיור מודרך על קרחון Root בקניקוט.
 • סיור מודרך בעיירת הרפאים קניקוט.
 • מפרץ קרחון קולומביה ליד ואלדז – לבחירתכם שייט בספינה או שייט קיאקים.
 • שייט למפרץ טרייסי ארם ליד ג'ונו.
 • שייט לקרחון לקונט ליד רנגל.
 • צפייה בדובים ב-AnAn Creek ליד רנגל.

טיפים

 • הטיפים למדריכים המקומיים כלולים בעלות הטיול.

תחשיב הטיול אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות.
 • כלכלה וארוחות (ארוחת בוקר אינה כלולה ברוב מקומות הלינה).
 • כניסה לאתרים אופציונליים (מוזיאונים, מרכזי מבקרים וכד').
 • כל מה שלא פורט תחת "כלול בתחשיב"

ויזה

 • הכניסה לאלסקה מותנית בויזה לארה"ב. במקרה הצורך, מומלץ להתחיל את הטיפול בנושא מוקדם ככל האפשר.
 • קונקשן דרך קנדה כרוך בהוצאת אישור מעבר אלקטרוני. לפרטים ר' כאן.

מקדמה / מדיניות ביטול

 • תשלומים:
  • דמי הרשמה – $100 לאדם.
  • תשלום היתרה 60 יום לפני היציאה.
 • דמי ביטול:
  • עד 60 יום לפני היציאה – $100 לאדם.
  • 30-59 יום לפני היציאה – 50% מעלות הטיול.
  • 1-29 יום לפני היציאה – 100% מעלות הטיול.

קורונה

 • במקרה של שינויים ברמה הלאומית שלא יאפשרו את הטיול (לדוגמא – סגרים, דרישת בידוד בהגעה ליעד, איסורי טיסה, סגירת שדות תעופה וכיו"ב), הטיול יבוטל ועלות הטיול תוחזר למטיילים במלואה.
 • במקרים פרטיים בהם נמנעת ממטיילים האפשרות להגיע לטיול בעקבות מצבים הנוגעים לקורונה (לדוגמא – בדיקה חיובית לפני היציאה מהארץ, הידבקות בעת השהות בחו"ל וכיו"ב), האחריות היא על המטיילים. יש לוודא כיסוי ביטוחי מתאים.
 • שימו לב: הכניסה לארה"ב תהיה מותנית בחיסון מלא נגד קורונה.

מזג אוויר

 • הטמפרטורות במהלך הקיץ בדרום-מרכז אלסקה נעות בין 15-20 מעלות במהלך היום ו-5-10 מעלות במהלך הלילה. מבחינת ציוד והלבשה, יש להתכונן למזג אוויר הפכפך אשר כולל שמש, גשם ורוחות – לעתים בנפרד ולעתים בו זמנית. מזג האוויר משתנה במהירות בין שעות היום והלילה, וכן בין אזור לאזור. ציוד גשם איכותי מומלץ ביותר, וכן נעלי הליכה נוחות. פרטים מדויקים יועברו למטיילים בזמן פגישת הקבוצה.

מטיילים בודדים

 • מטיילים בודדים שיבקשו לינה בנפרד יתבקשו לשלם תוספת יחיד כמצוין בתכנית הטיול. מטיילים שמעוניינים לחלוק את סידורי הלינה יקבלו שותף לחדר והיה והדבר אפשרי. שימו לב כי הסדר לינה ליחיד אפשרי רק למספר מוגבל של מטיילים.

כישורים נדרשים

 • אין צורך בכושר גופני מיוחד או בניסיון עשיר בטיולים רגליים ע"מ להשתתף, אך חשוב להיות בעל יכולת ליהנות מטיול רגלי ולשהות 3-6 שעות בשטח ברציפות. בחירת המסלולים נתונה לשיקול דעתו של המדריך, ונעשית בהתאם ללוח הזמנים וליכולות הקבוצה.

ביטוח רפואי ומטען

 • חשוב מאוד לזכור לרכוש ביטוח בריאות ומטען מוקדם ככל האפשר כדי לכסות את עצמכם במקרה של ביטול הטיול. רוב הביטוחים מציעים כיסוי שמתחיל מספר חודשים לפני היציאה, רצוי מאוד למצוא ביטוח שיכסה מוקדם ככל האפשר.
 • חלק מהטיולים כולל פעילויות שעשויים להיחשב כ"ספורט אתגרי" ע"י חברות הביטוח. במקרה כזה, חשוב לרכוש תוספת ספורט אתגרי כדי לוודא שאתם מכוסים לכל הטיול.
 • שימו לב: נכון להיום וככל הידוע לנו, במדינת ישראל לא ניתן לרכוש פוליסת ביטוח מקצועית לסוכני נסיעות ולחברות טיולים אשר מכסה על נזקים מפני תאונות דרכים. המטייל מודע ומבין כי לא קיים כיסוי ביטוחי בכל הנוגע לנזקים הנגרמים כתוצאה ישירה או עקיפה של תאונות דרכים בחו"ל. על כן, באחריות הבלעדית של הנוסעים לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות אישית אשר מכסה כל נזק אשר עלול להיגרם למטייל (נוסע) כתוצאה ישירה או עקיפה של תאונת דרכים.