Photographer along the Parker Ridge Trail, Canadian Rockies

הרוקיס עם ונקובר

 • גודל טקסט A A
print הדפסה
המיטב של מערב קנדה, למטיילים עם זמן מוגבל: שישה לילות בהרי הרוקי הקנדיים, ושלושה לילות בונקובר. כולל אופציה לטיול יום לויקטוריה וגני בוצ'ארט.

יום 1: נחיתה בקלגרי ונסיעה לבאנף

נחיתה בקלגרי, אלברטה. לאחר איסוף הרכב השכור בשדה התעופה, יוצאים לנסיעה של כשעה וחצי מקלגרי עד העיירה Banff – המרכז התיירותי של הרי הרוקי הקנדיים. העיירה נמצאת בתוך הפארק הלאומי באנף, בין הרים דרמטיים שנישאים לגבהים של 2,000-3,000 מ'. שארית היום מוקדשת להצטיידות ולהיכרות ראשונית עם העיירה. לינה בבאנף. *הערה: התכנית מבוססת על נחיתה בקלגרי בחצי הראשון של היום. במקרה והטיסה שהזמנתם נוחתת בשעות הערב, הלינה בלילה הראשון תהיה ליד שדה…להמשך קריאה

נחיתה בקלגרי, אלברטה. לאחר איסוף הרכב השכור בשדה התעופה, יוצאים לנסיעה של כשעה וחצי מקלגרי עד העיירה Banff – המרכז התיירותי של הרי הרוקי הקנדיים. העיירה נמצאת בתוך הפארק הלאומי באנף, בין הרים דרמטיים שנישאים לגבהים של 2,000-3,000 מ'. שארית היום מוקדשת להצטיידות ולהיכרות ראשונית עם העיירה. לינה בבאנף.

*הערה: התכנית מבוססת על נחיתה בקלגרי בחצי הראשון של היום. במקרה והטיסה שהזמנתם נוחתת בשעות הערב, הלינה בלילה הראשון תהיה ליד שדה התעופה של קלגרי, והנסיעה לבאנף תידחה למחרת בבוקר.

Calgary (1)

יום 2: יום מלא לטיולים באזור באנף

יום מלא לטיולים באזור העיירה באנף. את היום אפשר להתחיל עם נסיעה לקניון ג'ונסטון (Johnston Canyon) שנמצא בערך 25 דק' נסיעה צפונית לעיירה, על הכביש הנופי Bow Valley Parkway. לאורך כביש זה נצפים לעתים קרובות בעלי החיים המקומיים – איילים, עיזי הרים, כבשי הרים, זאבי ערבות וכן, גם דובים (שחורים וגריזלי). בקניון עצמו ישנו מסלול מסודר מעל נחל טורקיז יפה מאד שזורם דרך סדרה של מפלים ובריכות קטנות. אפשרות מומלצת אחרת לטיול…להמשך קריאה

יום מלא לטיולים באזור העיירה באנף. את היום אפשר להתחיל עם נסיעה לקניון ג'ונסטון (Johnston Canyon) שנמצא בערך 25 דק' נסיעה צפונית לעיירה, על הכביש הנופי Bow Valley Parkway. לאורך כביש זה נצפים לעתים קרובות בעלי החיים המקומיים – איילים, עיזי הרים, כבשי הרים, זאבי ערבות וכן, גם דובים (שחורים וגריזלי). בקניון עצמו ישנו מסלול מסודר מעל נחל טורקיז יפה מאד שזורם דרך סדרה של מפלים ובריכות קטנות. אפשרות מומלצת אחרת לטיול יום מבאנף היא Sunshine Meadows, אזור טיולים אלפיני ממערב לעיירה שהגישה אליו היא באמצעות רכבל (פתוח מסוף יוני עד תחילת ספטמבר).

אתרים מומלצים נוספים באזור באנף: הרכבל המקומי Banff Gondola שמטפס לתצפית נהדרת מפסגת הר Sulphur, אגמי Vermillion המפורסמים בהשתקפות ההרים על מימיהם השקטים, מפלי ה-Bow הצמודים למרכז העיירה, הדרך הנופית Minnewanka Loop שחולפת בסמוך לשלושה אגמים שונים, תצפית Surprise Corner, תצפית הר Norquai, המעיינות החמים המקומיים שגילויים בסוף המאה ה-19 הביא להקמת השמורה, והרחוב הראשי המתוקתק של העיירה – Banff Avenue. לינה בבאנף.

Bighorn sheep in Mt. Norquay, overlooking the town of Banff, AB

יום 3: באנף - ג'ספר (כביש ה-Icefields Parkway)

בבוקר, נסיעה צפונה עד Lake Louise, ועלייה על אחת הדרכים היפות בעולם – ה-Icefields Parkway (כביש מס' 93). הדרך רצופה בנופים הרריים משובחים וטומנת בחובה אינספור מפלים שוצפים, נהרות מרשימים, קרחונים תלויים ואגמים בגווני טורקיז מסחררים. לאורך הכביש נקודות רבות בהן ניתן לעצור לצילומים ולטיולים רגליים. כמו כן, לעתים קרובות משוטטים בצדי הדרך בעלי חיים, ביניהם דובים, כבשי ועזי הרים, ואיילים מסוגים שונים. מרחק הנסיעה הוא כ-290 ק"מ (4 שעות…להמשך קריאה

בבוקר, נסיעה צפונה עד Lake Louise, ועלייה על אחת הדרכים היפות בעולם – ה-Icefields Parkway (כביש מס' 93). הדרך רצופה בנופים הרריים משובחים וטומנת בחובה אינספור מפלים שוצפים, נהרות מרשימים, קרחונים תלויים ואגמים בגווני טורקיז מסחררים. לאורך הכביש נקודות רבות בהן ניתן לעצור לצילומים ולטיולים רגליים. כמו כן, לעתים קרובות משוטטים בצדי הדרך בעלי חיים, ביניהם דובים, כבשי ועזי הרים, ואיילים מסוגים שונים. מרחק הנסיעה הוא כ-290 ק"מ (4 שעות נטו), אבל בפועל הנסיעה לוקחת יום שלם עקב העצירות התכופות. היום מסתיים בהגעה לעיירה ג'ספר, שנמצאת בלב פארק לאומי גדול באותו השם. לינה בג'ספר.

Saskatchewan Glacier from Parker Ridge Trail, Banff National Park, AB

יום 4: הפארק הלאומי ג'ספר

יום טיול בין ההרים והאגמים המרהיבים של שמורת ג'ספר. החלק הראשון של היום מוקדש לנסיעה בכביש הנופי Maligne Lake Road שמתחיל בסמוך לעיירה ואורכו 46 ק"מ. לאורך הנסיעה ישנו סיכוי בלתי מבוטל לראות בעלי חיים לצד הדרך, כולל דובים שחורים, מוסים, כבשי הרים ואיילים קנדיים. העצירה הראשונה על הכביש היא ב-Maligne Canyon, קניון צר ועמוק שנוצר ע"י התחתרותו של נהר מאלין בסלע הגיר. ההליכה היא בשביל מסודר ונוח, כאשר לאורך…להמשך קריאה

יום טיול בין ההרים והאגמים המרהיבים של שמורת ג'ספר. החלק הראשון של היום מוקדש לנסיעה בכביש הנופי Maligne Lake Road שמתחיל בסמוך לעיירה ואורכו 46 ק"מ. לאורך הנסיעה ישנו סיכוי בלתי מבוטל לראות בעלי חיים לצד הדרך, כולל דובים שחורים, מוסים, כבשי הרים ואיילים קנדיים. העצירה הראשונה על הכביש היא ב-Maligne Canyon, קניון צר ועמוק שנוצר ע"י התחתרותו של נהר מאלין בסלע הגיר. ההליכה היא בשביל מסודר ונוח, כאשר לאורך השביל מספר גשרים מהם ניתן להציץ לעומק הנקיק. מדרום לקניון מאלין, הכביש חולף לצד אגם Medicine המתנקז באופן טבעי במהלך הקיץ לתוך מעברי מים תת-קרקעיים, ומסתיים בחוף הצפוני של אגם מאלין הארוך והצר (22 ק"מ אורכו). הצד המרשים-יותר של האגם הוא דווקא הצד הרחוק (הדרומי), אליו אין גישה ברכב. על מנת למקסם את הביקור במקום, בחבילה שלכם כלול סיור שייט של כשעה וחצי, ששיאו בעצירה באחת מנקודות הנוף המפורסמות של הרי הרוקי – Spirit Island. זהו אי קטן וציורי במיוחד שמככב במיטב הגלויות של האזור. לאחר החזרה לג'ספר, כדאי לנסוע אל Edith Cavell, הר גבוה ותלול (3,363 מ') שנמצא מדרום לעיירה. על מורדות ההר תלוי קרחון Angel, שצורתו מסבירה את שמו, ומתחתיו ישנו אגם טורקיז יפהפה עליו צפות לעתים קרובות פיסות קרח. ניתן להסתפק בנקודת התצפית הראשית הסמוכה לחניון, או להמשיך למסלול רגלי של שעה-שעתיים המעפיל לנקודות גבוהות יותר (Cavell Meadows). לינה בג'ספר.

Spirit Island, Maligne Lake, Jasper National Park, AB

יום 5: ג'ספר - לייק לואיז

עלייה על כביש 93 (ה-Icefields Parkway) וחזרה דרומה לכיוון לייק לואיז. כדאי לנצל את היום להשלמות של אתרים או מסלולים רגליים שלא הספקתם לבקר בהם בנסיעה הראשונה (מבאנף לג'ספר). לטיול רגלי יפה, מומלץ במיוחד השביל העולה ל-Parker Ridge, רכס שממנו נשקף נוף נהדר לעבר קרחון ססקצ'ואן. מסלול רגלי מומלץ נוסף וארוך יותר באותו אזור הוא Wilcox Pass Trail. לסיור מיוחד יותר, אפשר לצאת להליכה מודרכת על פני קרחון את'אבסקה (Athabasca Glacier) -…להמשך קריאה

עלייה על כביש 93 (ה-Icefields Parkway) וחזרה דרומה לכיוון לייק לואיז. כדאי לנצל את היום להשלמות של אתרים או מסלולים רגליים שלא הספקתם לבקר בהם בנסיעה הראשונה (מבאנף לג'ספר). לטיול רגלי יפה, מומלץ במיוחד השביל העולה ל-Parker Ridge, רכס שממנו נשקף נוף נהדר לעבר קרחון ססקצ'ואן. מסלול רגלי מומלץ נוסף וארוך יותר באותו אזור הוא Wilcox Pass Trail. לסיור מיוחד יותר, אפשר לצאת להליכה מודרכת על פני קרחון את'אבסקה (Athabasca Glacier) – ר' תוספת אופציונלית למטה. היום מסתיים בכפר הקטן Lake Louise, הסמוך לאגם המפורסם. לינה בלייק לואיז.

סיור אופציונלי: הליכה על קרחון Athabasca

קרחון את'אבסקה נמצא בערך שעה ורבע נסיעה דרומית לג'ספר, והוא הקרחון הקרוב ביותר לכביש 93. כאן ישנה אפשרות לעשות טיול הליכה מודרך באמצעות דוקרני קרח, במטרה לראות מקרוב תצורות מיוחדות, מפלים נעלמים, חריצים עמוקים ובריכות טורקיז. הסיור הוא בקבוצות קטנות של עד 12 איש + מדריך. במקום מוצעים שני סוגי סיורים: סיור רגיל שמגיע עד אמצע הקרחון (3 שעות, כ-5 ק"מ סה"כ, יציאה ב-10:00 או ב-13:45) וסיור מורחב שמגיע עד "מפל הקרח" בקצה הרחוק – מומלץ ביותר אם אתם מיטיבי לכת (5-6 שעות, כ-8-9 ק"מ סה"כ, יציאה ב-9:00 בלבד).

עלויות:

 • סיור רגיל: $115 קנדי למבוגר + 5% מס מקומי
 • סיור מורחב: $185 קנדי למבוגר + 5% מס מקומי
Lake along the Icefield Parkway, Banff National Park, AB

יום 6: לייק לואיז, אגם מוריין ושמורת יוהו

היום מוקדש לביקור בצמד האגמים המפורסמים Lake Louise ו-Moraine Lake, שניהם מתהדרים בגוונים מדהימים של טורקיז ומוקפים בפסגות דרמטיות ובמדרונות תלולים ומיוערים מכל עבר. אגם לואיז מהווה נקודת יציאה למספר מסלולי הליכה מפורסמים. המסלול הידוע ביותר מוליך ל-Lake Agnes, אגם חבוי שנמצא בהרים מעל לייק לואיז. על שפת האגם יש בית תה חמוד, וניתן להמשיך ממנו לנקודות תצפית מרהיבות – Big Beehive או Little Beehive (טיול של כ-4-6 שעות). מסלול מצוין נוסף הוא ה-Plain of…להמשך קריאה

היום מוקדש לביקור בצמד האגמים המפורסמים Lake Louise ו-Moraine Lake, שניהם מתהדרים בגוונים מדהימים של טורקיז ומוקפים בפסגות דרמטיות ובמדרונות תלולים ומיוערים מכל עבר.

אגם לואיז מהווה נקודת יציאה למספר מסלולי הליכה מפורסמים. המסלול הידוע ביותר מוליך ל-Lake Agnes, אגם חבוי שנמצא בהרים מעל לייק לואיז. על שפת האגם יש בית תה חמוד, וניתן להמשיך ממנו לנקודות תצפית מרהיבות – Big Beehive או Little Beehive (טיול של כ-4-6 שעות). מסלול מצוין נוסף הוא ה-Plain of the Six Glaciers Trail שמטפס לכיוון ההרים שבצדו הרחוק של אגם לואיז ומספק מבט מקרוב על צוקי ענק וקרחונים תלויים (טיול של 5-7 שעות). למי שלא רוצה להתאמץ, ניתן לעשות חלק מהשבילים במסגרת סיור רכיבה על סוסים.

באגם מוריין רוב המבקרים מסתפקים בנקודת התצפית עוצרת הנשימה הסמוכה לחניון, אך אם יש זמן ואנרגיה, כדאי לעשות מסלול הליכה קל (ללא עליות) שמוליך לאגמי Consolation שבעמק המקביל, או מסלול מאתגר יותר לאזור Larch Valley שמעל האגם. אפשרות נוספת להיום היא טיפוס ברכבל של לייק לואיז, כאשר מלמעלה נשקף נוף יפה לכיוון אגם לואיז וההרים הדרמטיים שמסביבו.

שימו לב: מספר מקומות החניה ליד האגמים הינו מוגבל (בעיקר באגם מוריין), אך ניתן להיעזר בשאטלים מקומיים של רשות הפארקים הקנדית כדי להגיע אליהם. השאטלים יוצאים לאורך היום מחניון מיוחד הצמוד לכפר לייק לואיז, והנסיעה בהם מצריכה הזמנת כרטיסים מראש. פרטים נוספים בקישור הבא.

אם נותר זמן, מומלץ לבקר היום גם בשמורת יוהו (Yoho National Park), שבה מספר אתרים ידועים: מפל Takakkaw (הגבוה ביותר שתראו בטיול, 254 מ'), אגם אמרלד, הגשר הטבעי שנחצב ע"י נהר ה-Kicking Horse ומנהרות הרכבת הספירליות.

לינה בלייק לואיז.

Canoe, Emerald Lake, Yoho National Park, BC

יום 7: טיסה מקלגרי לונקובר

את שעות הבוקר אפשר להקדיש להשלמות באזור לייק לואיז, כאשר בשעות הצהריים יוצאים לכיוון שדה התעופה של קלגרי (נסיעה של כשעתיים). בשעות אחה"צ מחזירים את הרכב השכור וממריאים מקלגרי לונקובר – טיסה של כשעה וחצי. ונקובר היא העיר הגדולה בפרובינציית בריטיש קולומביה, ונחשבת לאחת הערים היפות בצפון אמריקה עקב מיקומה בין האוקיינוס השקט לבין הרי החוף המיוערים. לינה בונקובר, במרכז העיר. *הטיסה מקלגרי לונקובר אינה כלולה במחיר הטיול. הזמנת הטיסות היא באחריות המטיילים.…להמשך קריאה

את שעות הבוקר אפשר להקדיש להשלמות באזור לייק לואיז, כאשר בשעות הצהריים יוצאים לכיוון שדה התעופה של קלגרי (נסיעה של כשעתיים). בשעות אחה"צ מחזירים את הרכב השכור וממריאים מקלגרי לונקובר – טיסה של כשעה וחצי. ונקובר היא העיר הגדולה בפרובינציית בריטיש קולומביה, ונחשבת לאחת הערים היפות בצפון אמריקה עקב מיקומה בין האוקיינוס השקט לבין הרי החוף המיוערים. לינה בונקובר, במרכז העיר.

*הטיסה מקלגרי לונקובר אינה כלולה במחיר הטיול. הזמנת הטיסות היא באחריות המטיילים. על מנת לאפשר זמן לנסיעה רגועה מלייק לואיז, חשוב חשוב להזמין טיסה שממריאה בשעות אחה"צ.

Vancouver skyline, Vancouver BC

יום 8: ונקובר - יום ראשון לטיולים בעיר

ניתן לנצל את היום הראשון לטיול רגלי באזור הדאונטאון. בין האתרים הבולטים ניתן למצוא את רח' Robson – מרכז השופינג והבילוי של העיר, שכונת Gastown ההיסטורית שבה נמצא שעון קיטור מפורסם, Vancouver Lookout, מגדל בגובה 187 מ' המציע תצפית פנורמית על העיר וסביבתה, Canada Place, מבנה מרשים דמוי ספינת מפרש שבתוכו אטרקציה פופולרית – מדמה הטיסה FlyOver Canada, הגנים הסיניים Dr. Sun Yat-Sen והאי גראנוויל (Granville Island) ובו שוק מקורה…להמשך קריאה

ניתן לנצל את היום הראשון לטיול רגלי באזור הדאונטאון. בין האתרים הבולטים ניתן למצוא את רח' Robson – מרכז השופינג והבילוי של העיר, שכונת Gastown ההיסטורית שבה נמצא שעון קיטור מפורסם, Vancouver Lookout, מגדל בגובה 187 מ' המציע תצפית פנורמית על העיר וסביבתה, Canada Place, מבנה מרשים דמוי ספינת מפרש שבתוכו אטרקציה פופולרית – מדמה הטיסה FlyOver Canada, הגנים הסיניים Dr. Sun Yat-Sen והאי גראנוויל (Granville Island) ובו שוק מקורה ידוע, דוכני אוכל רבים ומופעי רחוב. בכל הקשור למוזיאונים, העיר מציעה כמובן מגוון אפשרויות, כאשר הבולטות הן מוזיאון העיר ונקובר המוקדש להיסטוריה המקומית וכן מוזיאון האנתרופולוגיה העוסק בתרבות הילידית באזור. לינה בונקובר.

Vancouver skyline, Vancouver BC

יום 9: ונקובר - יום שני לטיולים בעיר

יום נוסף בונקובר, אותו ניתן להקדיש לחלק הצפוני והמיוער של העיר. אפשר לפתוח עם הליכה נופית (או רכיבה על אופניים שכורות) בטיילת החוף של סטנלי פארק – ה-Seawall. לאחר מכן, אפשר להמשיך לביקור בפארק הגשר התלוי Capilano, אחת האטרקציות המוכרות והוותיקות ביותר של ונקובר (הגעה באמצעות הסעה בחינם ממרכז העיר). לצד הגשר הענקי שמשקיף מגובה רב על רצפת הקניון, תמצאו פה גם מסלול רגוע יותר של גשרונים תלויים בין העצים, וכן אטרקציה חדשה יחסית…להמשך קריאה

יום נוסף בונקובר, אותו ניתן להקדיש לחלק הצפוני והמיוער של העיר. אפשר לפתוח עם הליכה נופית (או רכיבה על אופניים שכורות) בטיילת החוף של סטנלי פארק – ה-Seawall. לאחר מכן, אפשר להמשיך לביקור בפארק הגשר התלוי Capilano, אחת האטרקציות המוכרות והוותיקות ביותר של ונקובר (הגעה באמצעות הסעה בחינם ממרכז העיר). לצד הגשר הענקי שמשקיף מגובה רב על רצפת הקניון, תמצאו פה גם מסלול רגוע יותר של גשרונים תלויים בין העצים, וכן אטרקציה חדשה יחסית בשם Cliff Walk – שביל הליכה יפהפה המעוגן לצוק תלול. בסמוך לפארק ישנה מדגרת סלמון בה מקפצים דגים במעלה הזרם לכל אורך השנה. בקרבת מקום נמצא גם הרכבל המטפס להר Grouse: מן התחנה העליונה אפשר לעלות ברכבל כיסאות עד הפסגה עצמה למבט משופר על הנוף, ואף להעפיל למרפסת תצפית פנורמית ייחודית שהוקמה בראש טורבינת רוח (Eye of the Wind). לינה בונקובר.

סיור אופציונלי (1): טיול יום לויקטוריה

מול העיר ונקובר נמצא האי ונקובר – האי הגדול ביותר בחוף המערבי של צפון אמריקה (גודלו פי 1.5 מישראל). בקצהו הדרומי של האי שוכנת ויקטוריה, בירת פרובינציית בריטיש קולומביה, שהוקמה ע"י מתיישבים בריטיים באמצע המאה ה-19. ויקטוריה היא עיר מתוקתקת עם מרכז קומפקטי, הידוע ברחובותיו המטופחים ובטיילת היפה לאורך קו המים. האטרקציות המרכזיות של העיר הן גני בוצ'ארט – מן הגנים הבוטניים הידועים בקנדה, מוזיאון Royal British Columbia ובניין הפרלמנט המפואר.

יש שתי דרכים להגיע לויקטוריה בטיול יום מונקובר:

1) סיור באמצעות אוטובוס + מעבורות: היום מתחיל באיסוף ע"י אוטובוס מהמלון (בסביבות 8:00) ובעלייה על המעבורת בין נמל Tsawwassen שמדרום ונקובר לנמל Swartz Bay שליד ויקטוריה (כשעה וחצי). לאחר הירידה מן המעבורת, עוצרים לביקור של כשעתיים בגני בוצ'ארט. מהגנים ממשיכים לעוד כ-2-3 שעות של זמן חופשי במרכז העיר. בסיום היום, יוצאים בחזרה לונקובר באמצעות שייט נוסף במעבורת, כאשר החזרה למלון היא בסביבות 21:30.

עלות התוספת: $215 קנדי לאדם (כולל מסים)

2) סיור באמצעות טיסות במטוס קל ימי: זוהי הדרך הקלה, החווייתית והיעילה יותר לטייל בויקטוריה במסגרת טיול יום מונקובר.

בבוקר (סביבות 9:00), מגיעים לנמל התעופה הימי שליד Canada Place, מרחק קצר מהמלון שלכם בונקובר. בנמל עולים על מטוס קל ימי, שממריא על פני המים ומגביה מעל הנופים הנהדרים של האזור. אורך הטיסה כ-35 דקות, ובסיומה נוחתים בנמל ויקטוריה, במרחק הליכה מרוב האטרקציות. בחבילה נכללת גם הסעה הלוך-חזור וכניסה לגני בוצ'ארט, שנמצאים כחצי שעה נסיעה צפונית למרכז העיר. בשעות הערב (18:00-18:30), יוצאים בטיסה הקצרה בחזרה לונקובר. הטיסות הישירות חוסכות לכם זמן רב אותו תוכלו לנצל לטובת הטיול בויקטוריה עצמה.

עלות התוספת: $470 קנדי לאדם (כולל מסים)

סיור אופציונלי (2): שייט לצפייה בלווייתנים

ים סייליש (Salish Sea) שמפריד בין העיר ונקובר לאי ונקובר הוא ביתן של מספר להקות לווייתנים קטלנים (הידועים גם כאורקה, או בלעז – Killer Whales). האזור נחשב לאחד הטובים בעולם בכל הקשור לצפייה ביונקים הימיים המופלאים הללו. בשעות הבוקר יוצאים לשייט לכיוון איי סן-חואן שבגבול קנדה-ארה"ב, במהלכו ישנו סיכוי טוב לחזות גם בלווייתני אורקה וכן בבעלי חיים ימיים אחרים, כגון אריות ים, כלבי ים, לוטרות, עופות מים, עיטמים לבני ראש (Bald Eagles) ועוד. השייט מתבצע בסירה מקורה למחצה או בסירת זודיאק פתוחה ומהירה (לשיקולכם) ואורך כ-4-5 שעות.

עלויות: סירה מקורה – $159 קנדי למבוגר (יש הנחות לילדים ונוער) / סירת זודיאק – $169 לאדם (כל הגילאים)

Floatplane in the Victoria harbor, Victoria BC

יום 10: המראה מונקובר

בהתאם ללוח הטיסות, ניתן לנצל את החלק הראשון של היום להמשך טיולים בעיר. לאחר מכן, יוצאים בטיסה מנמל התעופה של ונקובר.

בהתאם ללוח הטיסות, ניתן לנצל את החלק הראשון של היום להמשך טיולים בעיר. לאחר מכן, יוצאים בטיסה מנמל התעופה של ונקובר.

Flowing creek and rocks, Alaska

אז מה היה לנו

המסלול משלב את הרי הרוקי הקנדיים, מרכסי ההרים היפים בעולם, עם העיר ונקובר, המרכז העירוני הראשי של בריטיש קולומביה. ונקובר מציעה דאונטאון מרשים, ביחד עם אופי שליו, ריאות ירוקות נרחבות ורקע הררי פוטוגני במיוחד. היא עשויה לשמש גם כבסיס לטיול יום לעיר השכנה ויקטוריה, שם שוכנים גני בוצ'ארט – מהגנים המפורסמים והיפים בעולם. המסלול מהווה פתרון מושלם למטיילים קצרים בזמן שרוצים לחוות את מערב קנדה גם מעבר לרוקיס הקנדיים.

אגב, קחו בחשבון שהרוקיס פופולריים מאוד בשנים האחרונות (טוב, 2020 לא נחשבת) והמלונות מתמלאים מוקדם מאוד, במיוחד האיכותיים שביניהם – עדיף להזמין מוקדם. אנחנו מציעים תנאים גמישים, עם דמי ביטול מאוד מינימליים עד חודשיים לפני היציאה.

עדיין לא בטוחים? 

אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח לשמוע ממכם ולעזור לכם לבחור את המסלול הנכון.

לא לדאוג, אנחנו נחמדים. תרגישו בנוח.

מחיר שירותי הקרקע

 • $2,310 USD לאדם בחדר זוגי.
 • מקדמה: 15% מעלות הטיול.
 • המחיר כולל מיסים מקומיים.

תחשיב הטיול כולל

לינה

 • 10 לילות בבתי מלון /לודג'ים / בקתות בסגנון צימר (בדרגת לינה טובה ובמיקומים מרכזיים).
 • כסטנדרט, הלינות אינן כוללות את ארוחת הבוקר. ברוב המקרים תהיה מסעדה במלון או צמוד אליו, אבל עלות ארוחת הבוקר אינה נכללת בעלות הלינה ולכן יש לשלם אותה בנפרד.
 • שימו לב: עקב הביקוש הרב והיצע החדרים המצומצם במערב קנדה, אין ביכולתנו להבטיח מקומות לינה / סוגי חדרים ספציפיים עד שלב ביצוע ההזמנות וקבלת האישורים בפועל. החדרים אינם מוחזקים עבורכם לפני ההרשמה ותשלום המקדמה.
 • שעת הכניסה והיציאה לחדרי המלון הינה בהתאם לנהלים הנהוגים בבתי המלון. אין לנו אפשרות להתחייב שהחדרים יהיו זמינים מיד עם הגעתכם למלון, או שתוכלו לבצע יציאה מאוחרת (Late Check Out) ביחס לשעות הנהוגות בבית המלון. ברוב המקרים המלונות ינסו לסייע במה שאפשר אבל זה לא משהו שאפשר להתחייב עליו, וזה יהיה ביניכם לבינם.

תחבורה

 • השכרת רכב: רכב שכור למשך 7 ימים בדרגת Fullsize (רכב מסוג Chevrolet Impala או דגם דומה). איסוף והחזרה בשדה"ת של קלגרי.
 • כולל ק"מ בלתי מוגבל, ביטוח נזק וגניבה עם כיסוי השתתפות עצמית (במקרה הצורך, משלמים השתתפות עצמית ומקבלים החזר בארץ), ביטוח צד ג', מס נמל תעופה, מע"מ מקומי. בני זוג יכולים להירשם כנהגים נוספים בחינם.

סיורים ופעילויות

 • שייט באגם מאלין בשמורת ג'ספר (כשעה וחצי)

תחשיב הטיול אינו כולל

 • טיסות נדרשות:
  • הגעה לקלגרי בתחילת הטיול
  • טיסת פנים בין קלגרי לונקובר
  • יציאה מונקובר בסיום הטיול
 • עלויות דלק לרכב
 • טיפים למדריכים ולנותני שירות מקומיים
 • כניסה לאתרים אופציונליים: רכבלים, מוזיאונים וכו'
 • כלכלה וארוחות (לרבות ארוחת בוקר)
 • עלות כניסה לפארקים הלאומיים בקנדה (יש לרכוש כרטיס שנתי בכניסה לשמורה הראשונה אליה מגיעים, עלות משוערת: $140 קנדי לרכב + נוסעים)
 • סיורים אופציונליים שהוצעו בתיאור התכנית
 • דמי חניה במלונות (תקף בדרך כלל רק למלונות במרכזי ערים/עיירות)
 • כל מה שלא פורט תחת "כלול בתחשיב"

מדיניות ביטול

 • עד 60 יום לפני היציאה – 15% מעלות הטיול.
 • 45-59 יום לפני היציאה – 30% מעלות הטיול.
 • 44-30 יום לפני היציאה – 60% מעלות הטיול.
 • 1-29 יום לפני היציאה – 100% מעלות הטיול.

קורונה

 • במקרה של התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בישראל או במדינת היעד עלולים להיווצר שינויים ברמה הלאומית שלא יאפשרו את הטיול (לדוגמא – סגרים, דרישת בידוד בהגעה ליעד, איסורי טיסה, סגירת שדות תעופה וכיו"ב). במקרים מסוג זה נפעל מול הספקים להעברת החזר מלא ללקוחות. ההחזר יועבר בניכוי המקדמה, שתישמר כזיכוי לשימוש עתידי עד 3 שנים מתאריך הטיול המקורי.
 • הכניסה לקנדה מותנית בהתחסנות נגד קורונה.

ויזה

 • אין צורך בויזה לקנדה אבל יש צורך באישור מעבר אלקטרוני (eTA) בתוקף. לפרטים ר' כאן.