Hikers in a rainforest, Glacier Bay National Park, Alaska

אלסקה ממוקד

 • גודל טקסט A A
print הדפסה
מסלול לא ארוך שמנצל היטב את הזמן ומתמקד בהיילייטס של דרום מרכז אלסקה: צפיה בדובים, שייט בפיורדים וטיול מודרך על קרחון.

יום 1: נחיתה באנקורג' ואיסוף רכב

נחיתה באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה, שבה מתגוררים כמחצית מתושבי המדינה כולה. לאחר איסוף הרכב השכור, ניתן לנצל את שארית היום להתארגנות ראשונית ולסיור בעיר. בין הפעילויות האפשריות: ביקור במוזיאון אנקורג' המוקדש בעיקר להיסטוריה ולאמנות (Anchorage Museum) או במרכז לשימור המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center), הליכה לאורך טיילת החוף (Tony Knowles Coastal Trail), תצפית על העיר מהרי ה-Glen Alps הסמוכים או סתם שיטוט נינוח ברחובות הדאונטאון. לינה באנקורג'. *הטיסה מתל אביב לאנקורג' אינה כלולה במחיר…להמשך קריאה

נחיתה באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה, שבה מתגוררים כמחצית מתושבי המדינה כולה. לאחר איסוף הרכב השכור, ניתן לנצל את שארית היום להתארגנות ראשונית ולסיור בעיר. בין הפעילויות האפשריות: ביקור במוזיאון אנקורג' המוקדש בעיקר להיסטוריה ולאמנות (Anchorage Museum) או במרכז לשימור המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center), הליכה לאורך טיילת החוף (Tony Knowles Coastal Trail), תצפית על העיר מהרי ה-Glen Alps הסמוכים או סתם שיטוט נינוח ברחובות הדאונטאון. לינה באנקורג'.

*הטיסה מתל אביב לאנקורג' אינה כלולה במחיר הטיול. הזמנת הטיסות היא באחריות המטיילים.

Juggler at the sunset, Sleeping lady in the background, Anchorage, Alaska

יום 2: נסיעה לעמק המטנוסקה וטיול על קרחון

יציאה מאנקורג' מזרחה על כביש ה-Glenn Hwy, אשר הופך בשלב מסוים לכביש הררי מפותל. הדרך מקבילה לערוץ הרחב של נהר מטנוסקה (Matanuska), כשמעברו השני נשקפות הפסגות המושלגות והקרחונים של רכס ה-Chugach. לאחר כשעתיים תגיעו אל אזור היישוב הקטן Glacier View, הצופה אל קרחון מטנוסקה – אחד הקרחונים הארוכים באלסקה (כ-40 ק"מ). זהו גם אחד הקרחונים הנגישים ביותר למטיילים במדינה. בשעות אחר הצהריים יוצאים לסיור רגלי על קרחון מטנוסקה בהובלת מדריכים מקומיים (רמת קושי…להמשך קריאה

יציאה מאנקורג' מזרחה על כביש ה-Glenn Hwy, אשר הופך בשלב מסוים לכביש הררי מפותל. הדרך מקבילה לערוץ הרחב של נהר מטנוסקה (Matanuska), כשמעברו השני נשקפות הפסגות המושלגות והקרחונים של רכס ה-Chugach. לאחר כשעתיים תגיעו אל אזור היישוב הקטן Glacier View, הצופה אל קרחון מטנוסקה – אחד הקרחונים הארוכים באלסקה (כ-40 ק"מ). זהו גם אחד הקרחונים הנגישים ביותר למטיילים במדינה.

בשעות אחר הצהריים יוצאים לסיור רגלי על קרחון מטנוסקה בהובלת מדריכים מקומיים (רמת קושי קלה; לא נדרש ניסיון מוקדם או ציוד מיוחד). הסיור מאפשר לראות מקרוב תופעות קרחוניות ייחודיות כגון חריצים גדולים, מפלים נעלמים, בריכות מי הפשרה ושלל תצורות קרח שונות ומשונות. ההליכה מתבצעת באמצעות דוקרני קרח קלים שמולבשים על הנעליים, והסיור כולו אורך כ-4 שעות (בקבוצה קטנה של 10-12 מטיילים).

לאחר הסיור מתמקמים ללינה בלודג' באזור Glacier View.

Glacier hiking on the Matanuska Glacier, Alaska

יום 3: עמק המטנוסקה - גירדווד

את היום אפשר להתחיל עם אחת הפעילויות המוצעות באזור קרחון מטנוסקה – רפטינג, אומגה, טיסות נוף ועוד (*לא כלול, ניתן להוסיף בנפרד). לאחר מכן חוזרים מערבה על ה-Glenn Hwy לכיוון אנקורג'. בדרך אפשר לעשות טיול צדדי ל-Hatcher Pass, מעבר הרים אלפיני שנמצא בהרי טלקיטנה מעל העיירה פאלמר. האזור משופע באגמי טורקיז ובצוקי גרניט תלולים, ומהווה יעד מועדף לטיולים בקרב המקומיים (מעט מאוד תיירים מגיעים לכאן). היעד שלכם להיום הוא גירדווד (Girdwood), עיירת סקי…להמשך קריאה

את היום אפשר להתחיל עם אחת הפעילויות המוצעות באזור קרחון מטנוסקה – רפטינג, אומגה, טיסות נוף ועוד (*לא כלול, ניתן להוסיף בנפרד). לאחר מכן חוזרים מערבה על ה-Glenn Hwy לכיוון אנקורג'. בדרך אפשר לעשות טיול צדדי ל-Hatcher Pass, מעבר הרים אלפיני שנמצא בהרי טלקיטנה מעל העיירה פאלמר. האזור משופע באגמי טורקיז ובצוקי גרניט תלולים, ומהווה יעד מועדף לטיולים בקרב המקומיים (מעט מאוד תיירים מגיעים לכאן).

היעד שלכם להיום הוא גירדווד (Girdwood), עיירת סקי חמודה שיושבת בעמק צדדי, כ-45 דק' נסיעה מדרום לאנקורג'. במקום מבחר שבילי הליכה, רכבל נופי שמטפס להר Alyeska ופעילויות רבות אחרות. קטע הכביש בין אנקורג' לגירדווד הוא אטרקציה בפני עצמה: הדרך עוברת בצמוד ל-Turnagain Arm, פיורד ארוך ורחב שידוע בהפרשי הגאות והשפל הקיצוניים שלו, ובלהקות לוויתני הבלוגה שפוקדות אותו במהלך הקיץ. לאורך הנסיעה יהיו מספר נקודות תצפית ששווה לעצור בהן כדי להעיף מבט. סה"כ נסיעה להיום – כ-3 שעות. לינה בגירדווד.

Hikers taking a break in Gold Cord Lake, Hatcher Pass, Alaska

יום 4: גירדווד - הומר

נסיעה של כ-3.5 שעות מגירדווד להומר דרך הנופים המגוונים של חצי האי קינאי. מעט מדרום לגירדווד ניתן לעצור במרכז לשיקום חיות בר (Alaska Wildlife Conservation Center), מעין חי-בר שאליו מובאים בעלי חיים שנפצעו או התייתמו. טיול מומלץ נוסף באותו אזור הוא ל-Portage Valley, עמק קרחוני ובו אגם גדול, מרכז מבקרים מעניין ושבילי הליכה קלים המשקיפים לקרחונים הסובבים. לאחר מכן, ממשיכים בנסיעה לכיוון העיירה הומר (Homer), אשר נמצאת בקצהו הדר' מערבי של חצי…להמשך קריאה

נסיעה של כ-3.5 שעות מגירדווד להומר דרך הנופים המגוונים של חצי האי קינאי. מעט מדרום לגירדווד ניתן לעצור במרכז לשיקום חיות בר (Alaska Wildlife Conservation Center), מעין חי-בר שאליו מובאים בעלי חיים שנפצעו או התייתמו. טיול מומלץ נוסף באותו אזור הוא ל-Portage Valley, עמק קרחוני ובו אגם גדול, מרכז מבקרים מעניין ושבילי הליכה קלים המשקיפים לקרחונים הסובבים.

לאחר מכן, ממשיכים בנסיעה לכיוון העיירה הומר (Homer), אשר נמצאת בקצהו הדר' מערבי של חצי האי קינאי. הדרך חוצה את הרי הצ'וגאץ' וממשיכה במקביל למפרץ Cook, כאשר לאורכה פזורות נקודות נוף רבות מהן ניתן להשקיף על המפרץ ו(במזג אוויר טוב) על הרי הגעש הגדולים (3,500-4,000 מ') אשר נמצאים מעברו השני. הומר עצמה היא עיירת אמנים שקטה ופסטורלית אשר שוכנת במיקום אידיאלי לחופי מפרץ קצ'מאק (Kachemak Bay). לינה בהומר.

Rocky beach, Homer, Alaska

יום 5: סיור צפייה בדובים חומים

השמורות קטמאי (Katmai National Park) ולייק קלארק (Lake Clark National Park) הן מן המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובים בטבע. עם הגעת דגי הסלמון לאזור, ניתן לחזות בריכוזים גדולים של דובים חומים לאורך הנחלים, כאשר הם עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם על אתרי דיג מובחרים. הצפייה בדובים נעשית מטווח קצר ביותר (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת. ההגעה מהומר לאתר הצפייה נעשית באמצעות מטוס קל ימי. בשעות הבוקר מגיעים לאגם Beluga בהומר,…להמשך קריאה

השמורות קטמאי (Katmai National Park) ולייק קלארק (Lake Clark National Park) הן מן המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובים בטבע. עם הגעת דגי הסלמון לאזור, ניתן לחזות בריכוזים גדולים של דובים חומים לאורך הנחלים, כאשר הם עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם על אתרי דיג מובחרים. הצפייה בדובים נעשית מטווח קצר ביותר (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת.

ההגעה מהומר לאתר הצפייה נעשית באמצעות מטוס קל ימי. בשעות הבוקר מגיעים לאגם Beluga בהומר, המשמש כשדה התעופה המקומי עבור מטוסים ימיים, וממריאים ממנו מזרחה. הטיסה במטוס קל בגובה נמוך יחסית מאפשרת (בהנחה שמזג האוויר משתף פעולה) תצפית נהדרת על רכס הרי הגעש מכוסה הקרחונים שנמתח לאורך החוף המערבי של מפרץ Cook.

בחודש יולי ובשנים מסוימות בספטמבר, מירב הסיכויים שהסיור ייערך באזור Brooks Camp, מרחק טיסה של כשעה וחצי מהומר. זהו אתר הצפייה המסודר היחידי בשמורת קטמאי, ונמצאים בו ריינג'רים של רשות הפארקים אשר מפקחים על האתר ומכוונים את המבקרים בו. כאן תמצאו את מפלי ברוקס המפורסמים, בהם ניתן לראות את הדגים מזנקים במעלה הזרם ואת הדובים ממתינים להם במעלה המפלים עם פיות פעורים. הנחיתה היא על אגם טורקיז גדול בשם Naknek Lake, ואחריה עוברים לתדרוך קצר אצל הריינג'ר המקומי. בשלב הבא הולכים בשביל כבוש ומישורי של כ-2 ק"מ מתחנת הריינג'רים עד אזור התצפית על נהר ברוקס ועל המפלים, שם יהיה לכם זמן חופשי של מספר שעות לצילומים והנאה מהמחזה.

בחודשים יוני, אוגוסט ולעתים גם בספטמבר, הפעילות במפלי ברוקס בדרך כלל מתמעטת. לכן, החברות בדרך כלל יבחרו לטוס ליעדים אחרים בשמורות קטמאי ולייק קלארק. הבחירה נעשית בהתאם לריכוזי הדובים שנצפו בשטח בימים שקדמו לסיור. מכיוון שתזמון הגעת דגי הסלמון לכל נחל ונחל משתנה מעט מדי שנה, לא תמיד ניתן לחזות מראש באופן ודאי את יעד הסיור. אופי הסיור גם הוא יהיה שונה: הנחיתה היא על פני אגם או שפך נהר באזור פראי ונטול תשתיות, ואחריה הטייס/מדריך יוביל אתכם רגלית אל הנקודה בה הדובים נמצאים (בין 0.5 ל-4 ק"מ הליכה בשטח מישורי או על גבעות נמוכות – נדרשת יכולת הליכה סבירה). החברה המקומית תצייד אתכם במגפי גומי שייקלו על ההליכה בשטח ויאפשרו לחצות נחלים רדודים במקרה הצורך. באתרים מסוימים הצפייה אף נעשית מתוך סירות השטות על אגם, ולא יידרשו יכולות פיזיות כלל.

בשעות אחה"צ ממריאים בחזרה להומר ולנים בה לילה נוסף.

Brown bear fishing for salmon, Brooks Falls, Katmai National Park, Alaska

יום 6: הומר - סוארד

נסיעה של כ-3.5 שעות מהומר בחזרה צפונה על ה-Sterling Highway ולאחר מכן דרומה על ה-Seward Highway עד העיירה סוארד. סוארד ממוקמת לחופו של פיורד עמוק בשם Resurrection Bay ובסמוך לשדה הקרח העצום Harding Icefield. מיקומה של העיירה בלב רכס הרי ה-Chugach ולצידה של שמורת הטבע Kenai Fjords הופכים אותה לאחד מיעדי התיירות המרכזיים באלסקהי. מומלץ להקדיש את שעות אחר הצהריים לביקור במרכז לחקר בע"ח ימיים Alaska Sealife Center ולטיול אל…להמשך קריאה

נסיעה של כ-3.5 שעות מהומר בחזרה צפונה על ה-Sterling Highway ולאחר מכן דרומה על ה-Seward Highway עד העיירה סוארד. סוארד ממוקמת לחופו של פיורד עמוק בשם Resurrection Bay ובסמוך לשדה הקרח העצום Harding Icefield. מיקומה של העיירה בלב רכס הרי ה-Chugach ולצידה של שמורת הטבע Kenai Fjords הופכים אותה לאחד מיעדי התיירות המרכזיים באלסקהי. מומלץ להקדיש את שעות אחר הצהריים לביקור במרכז לחקר בע"ח ימיים Alaska Sealife Center ולטיול אל קרחון Exit הסמוך לעיירה. לינה בסוארד.

Deserted dock, Seward, Alaska

יום 7: שייט בשמורת קינאי פיורדס

יום המוקדש לשייט בתוך Kenai Fjords National Park. השמורה מתאפיינת בצוקי חוף דרמטיים, מפלים, איים קטנים והרים מושלגים. השייט אורך כ-6 שעות ומגיע לפיורד בשם Aialik Bay, שבעומקו שני קרחונים מתפרקים גדולים. בעלי החיים שניתן לראות במהלך השייט כוללים לווייתנים גדולי סנפיר, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתנים קטלנים (Orca). יש לדעת שחלק מסוים מהשייט עובר באזור של ים יחסית פתוח, ולכן עשוי להיות מעט גלי…להמשך קריאה

יום המוקדש לשייט בתוך Kenai Fjords National Park. השמורה מתאפיינת בצוקי חוף דרמטיים, מפלים, איים קטנים והרים מושלגים. השייט אורך כ-6 שעות ומגיע לפיורד בשם Aialik Bay, שבעומקו שני קרחונים מתפרקים גדולים. בעלי החיים שניתן לראות במהלך השייט כוללים לווייתנים גדולי סנפיר, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתנים קטלנים (Orca). יש לדעת שחלק מסוים מהשייט עובר באזור של ים יחסית פתוח, ולכן עשוי להיות מעט גלי (אם אתם סובלים מרגישות מיוחדת, אנא הודיעו לנו ונמצא לכם פתרון חלופי). לינה בסוארד.

Kenai Fjords National Park, Alaska

יום 8: נסיעה לאנקורג' וטיסה יוצאת

נסיעה מסוארד לאנקורג' לאורך ה-Seward Hwy (כשעתיים וחצי). לאחר ההגעה לאנקורג', מחזירים את הרכב השכור בשדה התעופה וממריאים בחזרה הביתה.

נסיעה מסוארד לאנקורג' לאורך ה-Seward Hwy (כשעתיים וחצי). לאחר ההגעה לאנקורג', מחזירים את הרכב השכור בשדה התעופה וממריאים בחזרה הביתה.

Sunset near Denali, Alaska

אז מה היה לנו

למטיילים שזמנם קצר אבל יכולים להרשות לעצמם סדר גודל של שבוע (ויום): המסלול הזה מתמקד באזור של אנקורג', עמק המטנוסקה וחצי האי קינאי. אין פה המון נסיעות (3 שעות נהיגה ביום מקס'), כן יש פה מגוון של פעילויות ונופים, עיירות אלסקניות חמודות, פוטנציאל גדול לטיולים רגליים, וסיכוי מצוין לראות את בעלי החיים המפורסמים של אלסקה – בעיקר דובים ולווייתנים.

(אגב, אם אהבתם את הכיוון אבל אתם רוצים משהו קצת יותר איטי, מוזמנים לבדוק את המסלול הזה שמגיע לאותם המקומות אבל כולל ימים נוספים בגירדווד ובהומר.)

ומה כוללת החבילה?

1 סיור מודרך על קרחון, בהובלת מדריכים מקצועיים.

2 צפייה בדובים בטבע ממרחק קצר בשמורת קטמאי או לייק קלארק (תלוי בעונה). כולל טיסה הלוך-חזור מהומר במטוס קל או במסוק.

3 שייט נופי בשמורת קינאי פיורדס ליד סוארד (סיכוי מצוין לראות לווייתנים במהלך הקיץ, כולל לווייתני אורקה).

עדיין לא בטוחים? 

אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח לשמוע ממכם ולעזור לכם לבחור את המסלול הנכון.

לא לדאוג, אנחנו נחמדים. תרגישו בנוח.

מחיר שירותי הקרקע 

 • $4,110 USD לאדם בחדר זוגי.
 • מקדמה: 15% מעלות הטיול.
 • המיסים המקומיים כלולים במחיר.

תחשיב הטיול כולל

לינה

 • 7 לילות בבתי מלון / לודג'ים / בקתות בסגנון צימר / B&B.
 • כסטנדרט, הלינות אינן כוללות את ארוחת הבוקר. ברוב המקרים תהיה מסעדה במלון או צמוד אליו, אבל עלות ארוחת הבוקר אינה נכללת בעלות הלינה ולכן יש לשלם אותה בנפרד.
 • שימו לב: עקב הביקוש הרב והיצע החדרים המצומצם באלסקה ו/או מערב קנדה, אין ביכולתנו להבטיח מקומות לינה / סוגי חדרים ספציפיים עד שלב ביצוע ההזמנות וקבלת האישורים בפועל. החדרים אינם מוחזקים עבורכם לפני ההרשמה ותשלום המקדמה.
 • שעת הכניסה והיציאה לחדרי המלון הינה בהתאם לנהלים הנהוגים בבתי המלון. אין לנו אפשרות להתחייב שהחדרים יהיו זמינים מיד עם הגעתכם למלון, או שתוכלו לבצע יציאה מאוחרת (Late Check Out) ביחס לשעות הנהוגות בבית המלון. ברוב המקרים המלונות ינסו לסייע במה שאפשר אבל זה לא משהו שאפשר להתחייב עליו, וזה יהיה ביניכם לבינם.

תחבורה

 • רכב שכור למשך 8 ימים בדרגת Fullsize (רכב מסוג Chrysler 200 או דגם דומה).איסוף והחזרה בשדה התעופה של אנקורג'.
 • כולל מיילים ללא הגבלה, ביטוח נזק וגניבה עם ביטול השתתפות עצמית, ביטוח צד ג' עד מיליון דולר, עד 4 נהגים נוספים חינם, מיכל דלק אחד משולם מראש, מס מקומי, מס נמל תעופה.

סיורים ופעילויות

 • סיור רגלי מודרך על קרחון מטנוסקה (כ-4 שעות בסה"כ, מתוכן 3 על הקרחון)
 • סיור צפייה בדובים בשמורת קטמאי, כולל טיסות הלוך-חזור מהומר במטוס קל ימי
 • שייט נופי בשמורת קינאי פיורדס, כולל א. צהריים (6 שעות)

תחשיב הטיול אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות
 • עלויות דלק לרכב השכור
 • טיפים למדריכים ולנותני שירות מקומיים
 • כניסה לאתרים אופציונליים: רכבלים, מוזיאונים וכו'
 • כלכלה וארוחות (לרבות ארוחת בוקר)
 • סיורים אופציונליים שהוצעו בתיאור התכנית
 • כל מה שלא פורט תחת "כלול בתחשיב"

מדיניות ביטול

 • עד 60 יום לפני היציאה – 15% מעלות הטיול.
 • 45-59 יום לפני היציאה – 30% מעלות הטיול.
 • 44-30 יום לפני היציאה – 60% מעלות הטיול.
 • 1-29 יום לפני היציאה – 100% מעלות הטיול.

קורונה

 • במקרה של התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בישראל או במדינת היעד עלולים להיווצר שינויים ברמה הלאומית שלא יאפשרו את הטיול (לדוגמא – סגרים, דרישת בידוד בהגעה ליעד, איסורי טיסה, סגירת שדות תעופה וכיו"ב). במקרים מסוג זה נפעל מול הספקים להעברת החזר מלא ללקוחות. ההחזר יועבר בניכוי המקדמה, שתישמר כזיכוי לשימוש עתידי עד 3 שנים מתאריך הטיול המקורי.
 • הכניסה לארה"ב מותנית בהתחסנות נגד קורונה.

ויזה

 • יש צורך בויזה אמריקאית בתוקף.