Gold Cord Lake, Hatcher Pass, Alaska

אלסקה על קצה המזלג

 • גודל טקסט A A
print הדפסה
טעימה קטנה מאלסקה: מדהים מה אפשר לראות ולחוות בכמה נסיעות קצרות מסביב לאנקורג'.

יום 1: נחיתה באנקורג' ואיסוף רכב

נחיתה באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה, שבה מתגוררים כמחצית מתושבי המדינה כולה. לאחר איסוף הרכב השכור, ניתן לנצל את שארית היום להתארגנות ראשונית ולסיור בעיר. בין הפעילויות האפשריות: ביקור במוזיאון אנקורג' המוקדש בעיקר להיסטוריה ולאמנות (Anchorage Museum) או במרכז לשימור המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center), הליכה לאורך טיילת החוף (Tony Knowles Coastal Trail), תצפית על העיר מהרי ה-Glen Alps הסמוכים או סתם שיטוט נינוח ברחובות הדאונטאון. לינה באנקורג'. *הטיסה מתל אביב לאנקורג' אינה כלולה במחיר…להמשך קריאה

נחיתה באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה, שבה מתגוררים כמחצית מתושבי המדינה כולה. לאחר איסוף הרכב השכור, ניתן לנצל את שארית היום להתארגנות ראשונית ולסיור בעיר. בין הפעילויות האפשריות: ביקור במוזיאון אנקורג' המוקדש בעיקר להיסטוריה ולאמנות (Anchorage Museum) או במרכז לשימור המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center), הליכה לאורך טיילת החוף (Tony Knowles Coastal Trail), תצפית על העיר מהרי ה-Glen Alps הסמוכים או סתם שיטוט נינוח ברחובות הדאונטאון. לינה באנקורג'.

*הטיסה מתל אביב לאנקורג' אינה כלולה במחיר הטיול. הזמנת הטיסות היא באחריות המטיילים.

Downtown Anchorage, Alaska

יום 2: נסיעה לעמק המטנוסקה וטיול על קרחון

יציאה מאנקורג' מזרחה על כביש ה-Glenn Hwy, אשר הופך בשלב מסוים לכביש הררי מפותל. הדרך מקבילה לערוץ הרחב של נהר מטנוסקה (Matanuska), כשמעברו השני נשקפות הפסגות המושלגות והקרחונים של רכס ה-Chugach. לאחר כשעתיים תגיעו אל אזור היישוב הקטן Glacier View, הצופה אל קרחון מטנוסקה – אחד הקרחונים הארוכים באלסקה (כ-40 ק"מ). זהו גם אחד הקרחונים הנגישים ביותר למטיילים במדינה. בשעות אחר הצהריים יוצאים לסיור רגלי על קרחון מטנוסקה בהובלת מדריכים מקומיים (רמת קושי…להמשך קריאה

יציאה מאנקורג' מזרחה על כביש ה-Glenn Hwy, אשר הופך בשלב מסוים לכביש הררי מפותל. הדרך מקבילה לערוץ הרחב של נהר מטנוסקה (Matanuska), כשמעברו השני נשקפות הפסגות המושלגות והקרחונים של רכס ה-Chugach. לאחר כשעתיים תגיעו אל אזור היישוב הקטן Glacier View, הצופה אל קרחון מטנוסקה – אחד הקרחונים הארוכים באלסקה (כ-40 ק"מ). זהו גם אחד הקרחונים הנגישים ביותר למטיילים במדינה.

בשעות אחר הצהריים יוצאים לסיור רגלי על קרחון מטנוסקה בהובלת מדריכים מקומיים (רמת קושי קלה; לא נדרש ניסיון מוקדם או ציוד מיוחד). הסיור מאפשר לראות מקרוב תופעות קרחוניות ייחודיות כגון חריצים גדולים, מפלים נעלמים, בריכות מי הפשרה ושלל תצורות קרח שונות ומשונות. ההליכה מתבצעת באמצעות דוקרני קרח קלים שמולבשים על הנעליים, והסיור כולו אורך כ-4 שעות (בקבוצה קטנה של 10-12 מטיילים).

לאחר הסיור מתמקמים ללינה בלודג' באזור Glacier View.

Matanuska Glacier, Alaska

יום 3: עמק המטנוסקה - גירדווד

את היום אפשר להתחיל עם אחת הפעילויות המוצעות באזור קרחון מטנוסקה – רפטינג, אומגה, טיסות נוף ועוד (*לא כלול, ניתן להוסיף בנפרד). לאחר מכן חוזרים מערבה על ה-Glenn Hwy לכיוון אנקורג'. בדרך אפשר לעשות טיול צדדי ל-Hatcher Pass, מעבר הרים אלפיני שנמצא בהרי טלקיטנה מעל העיירה פאלמר. האזור משופע באגמי טורקיז ובצוקי גרניט תלולים, ומהווה יעד מועדף לטיולים בקרב המקומיים (מעט מאוד תיירים מגיעים לכאן). היעד שלכם להיום הוא גירדווד (Girdwood), עיירת סקי…להמשך קריאה

את היום אפשר להתחיל עם אחת הפעילויות המוצעות באזור קרחון מטנוסקה – רפטינג, אומגה, טיסות נוף ועוד (*לא כלול, ניתן להוסיף בנפרד). לאחר מכן חוזרים מערבה על ה-Glenn Hwy לכיוון אנקורג'. בדרך אפשר לעשות טיול צדדי ל-Hatcher Pass, מעבר הרים אלפיני שנמצא בהרי טלקיטנה מעל העיירה פאלמר. האזור משופע באגמי טורקיז ובצוקי גרניט תלולים, ומהווה יעד מועדף לטיולים בקרב המקומיים (מעט מאוד תיירים מגיעים לכאן).

היעד שלכם להיום הוא גירדווד (Girdwood), עיירת סקי חמודה שיושבת בעמק צדדי, כ-45 דק' נסיעה מדרום לאנקורג'. במקום מבחר שבילי הליכה, רכבל נופי שמטפס להר Alyeska ופעילויות רבות אחרות. קטע הכביש בין אנקורג' לגירדווד הוא אטרקציה בפני עצמה: הדרך עוברת בצמוד ל-Turnagain Arm, פיורד ארוך ורחב שידוע בהפרשי הגאות והשפל הקיצוניים שלו, ובלהקות לוויתני הבלוגה שפוקדות אותו במהלך הקיץ. לאורך הנסיעה יהיו מספר נקודות תצפית ששווה לעצור בהן כדי להעיף מבט. סה"כ נסיעה להיום – כ-3 שעות. לינה בגירדווד.

Hikers in Portage Pass, Alaska

יום 4: גירדווד - סוארד

יום מעבר בין גירדווד לסוארד (Seward), עיירת תיירות פופולרית שנמצאת בקצה הדרומי של חצי האי קינאי. הנסיעה של היום לא תהיה ארוכה במיוחד: קצת יותר משעה וחצי של נהיגה מפרידות בין שתי העיירות, כך שניתן לחלק את הזמן כאוות נפשכם בין המשך טיולים בגירדווד בשעות הבוקר לבין טיולים בסוארד בשעות אחר הצהריים. הסביבה הקרובה לגירדווד משופעת באפשרויות לטיולי יום, כולל מפלי Virgin Creek (גיחה קצרה למפל קטן בתוך יער גשם יפה),…להמשך קריאה

יום מעבר בין גירדווד לסוארד (Seward), עיירת תיירות פופולרית שנמצאת בקצה הדרומי של חצי האי קינאי. הנסיעה של היום לא תהיה ארוכה במיוחד: קצת יותר משעה וחצי של נהיגה מפרידות בין שתי העיירות, כך שניתן לחלק את הזמן כאוות נפשכם בין המשך טיולים בגירדווד בשעות הבוקר לבין טיולים בסוארד בשעות אחר הצהריים.

הסביבה הקרובה לגירדווד משופעת באפשרויות לטיולי יום, כולל מפלי Virgin Creek (גיחה קצרה למפל קטן בתוך יער גשם יפה), מסלול Winner Creek Trail (שביל קל יחסית של כשעתיים-שלוש לצד ערוץ נחל קניוני ושוצף, מסלול Portage Pass שמטפס למעבר הרים יפהפה (הליכה של כשעתיים, נק' ההתחלה נמצאת כ-40 דק' נסיעה מן העיירה ביישוב וויטייר), ומסלול מאתגר יותר של חצי יום בשם Crow Pass שמטפס למעבר הרים אלפיני מעל העיירה. ליד גירדווד נמצא גם מרכז מעניין לשיקום חיות בר (Alaska Wildlife Conservation Center), מעין חי-בר אליו מגיעות חיות שנפצעו או התייתמו. מעבר לכל אלו, בגירדווד ישנן חברות מקומיות שמציעות פעילויות מודרכות בתשלום, כגון טיולי אופניים, סיורי Jet Boat, טרקטורונים, סיורי מסוק (כולל סיבוב מזחלות כלבים על קרחון גבוה בלב ההרים) ועוד.

באזור סוארד, האטרקציה העיקרית היא קרחון Exit, שלוחת קרח שגולשת משדה הקרח הענק Harding Icefield. במקום ישנה רשת שבילי הליכה מסודרת במגוון דרגות קושי. לעתים קרובות ניתן לצפות לאורך השבילים לא רק בנופים אלא גם בבעלי החיים המקומיים, בעיקר עיזי הרים (Mountain Goats), מרמיטות ודובים שחורים. לפעילות רגועה יותר, ניתן לבקר ב-SeaLife Center, מרכז מעניין לחקר בעלי חיים ימיים אשר נמצא בעיירה עצמה.

לינה בסוארד.

Hikers overlooking the Harding Icefield, Alaska

יום 5: שייט בשמורת קינאי פיורדס

יום המוקדש לשייט בתוך Kenai Fjords National Park. השמורה מתאפיינת בצוקי חוף דרמטיים, מפלים, איים קטנים והרים מושלגים. השייט אורך כ-6 שעות ומגיע לפיורד בשם Aialik Bay, שבעומקו שני קרחונים מתפרקים גדולים. בעלי החיים שניתן לראות במהלך השייט כוללים לווייתנים גדולי סנפיר, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתנים קטלנים (Orca). יש לדעת שחלק מסוים מהשייט עובר באזור של ים יחסית פתוח, ולכן עשוי להיות מעט גלי (אם אתם סובלים מרגישות מיוחדת,…להמשך קריאה

יום המוקדש לשייט בתוך Kenai Fjords National Park. השמורה מתאפיינת בצוקי חוף דרמטיים, מפלים, איים קטנים והרים מושלגים. השייט אורך כ-6 שעות ומגיע לפיורד בשם Aialik Bay, שבעומקו שני קרחונים מתפרקים גדולים. בעלי החיים שניתן לראות במהלך השייט כוללים לווייתנים גדולי סנפיר, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתנים קטלנים (Orca). יש לדעת שחלק מסוים מהשייט עובר באזור של ים יחסית פתוח, ולכן עשוי להיות מעט גלי (אם אתם סובלים מרגישות מיוחדת, אנא הודיעו לנו ונמצא לכם פתרון חלופי). לינה בסוארד.

חלופה אופציונלית: סיור קיאקים בלגונת קרחון Bear

אם מחפשים פעילות מעט הרפתקנית יותר, מומלץ בחום לצאת מסוארד לסיור קיאקים בלגונת קרחון Bear Glacier. זהו קרחון ענקי שגולש משדה הקרח Harding ומתפרק לתוך אגם גדול הגובל באוקיינוס. הסיור מתחיל עם שייט בסירת Jetboat מהירה מסוארד עד האגם (30-45 דק'), כאשר בדרך יש סיכוי לא רע לראות לווייתנים גדולי סנפיר שאוהבים לשהות באזור בתקופת הקיץ. עם ההגעה, פורקים את הקיאקים על החוף, ולאחר תדריך בטיחות מתחילים בחתירה. המים השקטים וגושי הקרח המרהיבים הופכים את המקום לאחד הטובים באלסקה לסיור קיאקים יומי. הסיור אינו דורש ניסיון קודם ואינו כרוך במאמץ פיזי מיוחד, אם כי יש לקחת בחשבון חשיפה למזג אוויר קריר ואולי גם לגשם. לסרטון על המקום לחצו כאן.

יש שתי אפשרויות:

1) סיור של חצי יום: הבחירה הקלאסית – חתירה בין גושי קרח צפים עם התמקדות בחלקו הדרומי של האגם. 5.5 שעות בסה"כ, מתוכן כ-2.5 שעות נטו בתוך הקיאקים. עלות השדרוג: $110 לאדם.

2) סיור יום מלא: לבעלי כושר טוב ישנה אפשרות לצאת לסיור מורחב שכולל גם הגעה עד פני קרחון Bear עצמו והקפצה במסוק בחזרה לסוארד – 9 שעות בסה"כ מתוכן 5.5 שעות נטו בקיאק. עלות השדרוג: $375 לאדם.

Kenai Fjords National Park, Alaska

יום 6: נסיעה לאנקורג' וטיסה יוצאת

נסיעה בחזרה צפונה לאנקורג' על ה-Seward Hwy, כאשר באנקורג' מחזירים את הרכב השכור וממריאים הביתה (או ליעדכם הבא).

שימו לב: מאחר והנסיעה לוקחת כשעתיים וחצי לפחות, חשוב להזמין טיסה שיוצאת החל משעות אחה"צ ואילך, ולא מוקדם יותר.

נסיעה בחזרה צפונה לאנקורג' על ה-Seward Hwy, כאשר באנקורג' מחזירים את הרכב השכור וממריאים הביתה (או ליעדכם הבא).

שימו לב: מאחר והנסיעה לוקחת כשעתיים וחצי לפחות, חשוב להזמין טיסה שיוצאת החל משעות אחה"צ ואילך, ולא מוקדם יותר.

Willow leaves with fall colors, Alaska

אז מה היה לנו

מסלול מצוין למטיילים קצרים בזמן. בין אם אתם תושבי צפון אמריקה וקפצתם לטייל במדינה השכנה מצפון, או אם אתם יוצאים לקרוז ואתם רוצים להוסיף אליו טעימה מהחלק היבשתי של אלסקה – המסלול הזה נותן מענה. חלקו הראשון של המסלול הוא בין אנקורג' לעמק המטנוסקה, שם נמצא קרחון המטנוסקה – קרחון גדול אך ידידותי, שעליו מטיילים בהובלת מדריכים מקצועיים. חלקו השני של הטיול הוא בחצי האי קינאי, מדרום לאנקורג', שם מבקרים בעיירות גירדווד (טיולים רגליים ומגוון פעילויות אפשריות) וסוארד (בסיס טוב לטיולים ברגל ולשייט נופי בשמורת קינאי פיורדס). המסלול מתחיל ומסתיים באנקורג', אבל אין בעיה להתאים אותו לקרוזים שמגיעים לאלסקה או יוצאים ממנה.

ומה כוללת החבילה?

1 טיול מודרך על קרחון המטנוסקה, בהובלת מדריכים מקצועיים (4 שעות).

2 שייט נופי בשמורת קינאי פיורדס (6 שעות). סיכוי מצוין לראות לווויתנים במהלך הקיץ, ואפילו לוויתנים קטלנים (אורקה).

עדיין לא בטוחים? 

אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח לשמוע ממכם ולעזור לכם לבחור את המסלול הנכון.

לא לדאוג, אנחנו נחמדים. תרגישו בנוח.

מחיר שירותי הקרקע לאדם בחדר זוגי

 • $2,370 USD
 • מקדמה: 15% מעלות הטיול.
 • המיסים המקומיים כלולים במחיר.

תחשיב הטיול כולל

לינה

 • 5 לילות בבתי מלון / לודג'ים / בקתות בסגנון צימר / B&B.
 • כסטנדרט, הלינות אינן כוללות את ארוחת הבוקר. ברוב המקרים תהיה מסעדה במלון או צמוד אליו, אבל עלות ארוחת הבוקר אינה נכללת בעלות הלינה ולכן יש לשלם אותה בנפרד.
 • שימו לב: עקב הביקוש הרב והיצע החדרים המצומצם באלסקה ו/או מערב קנדה, אין ביכולתנו להבטיח מקומות לינה / סוגי חדרים ספציפיים עד שלב ביצוע ההזמנות וקבלת האישורים בפועל. החדרים אינם מוחזקים עבורכם לפני ההרשמה ותשלום המקדמה.
 • שעת הכניסה והיציאה לחדרי המלון הינה בהתאם לנהלים הנהוגים בבתי המלון. אין לנו אפשרות להתחייב שהחדרים יהיו זמינים מיד עם הגעתכם למלון, או שתוכלו לבצע יציאה מאוחרת (Late Check Out) ביחס לשעות הנהוגות בבית המלון. ברוב המקרים המלונות ינסו לסייע במה שאפשר אבל זה לא משהו שאפשר להתחייב עליו, וזה יהיה ביניכם לבינם.

תחבורה

 • רכב שכור למשך 6 ימים בדרגת Fullsize (רכב מסוג Chrysler 200 או דגם דומה).איסוף והחזרה בשדה התעופה של אנקורג'.
 • כולל מיילים ללא הגבלה, ביטוח נזק וגניבה עם ביטול השתתפות עצמית, ביטוח צד ג' עד מיליון דולר, עד 4 נהגים נוספים חינם, מיכל דלק אחד משולם מראש, מס מקומי, מס נמל תעופה.

סיורים ופעילויות

 • סיור רגלי מודרך על קרחון מטנוסקה (כ-4 שעות בסה"כ, מתוכן 3 על הקרחון)
 • שייט נופי בשמורת קינאי פיורדס, כולל א. צהריים (6 שעות)

תחשיב הטיול אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות
 • עלויות דלק לרכב השכור
 • טיפים למדריכים ולנותני שירות מקומיים
 • כניסה לאתרים אופציונליים: רכבלים, מוזיאונים וכו'
 • כלכלה וארוחות (לרבות ארוחת בוקר)
 • סיורים אופציונליים שהוצעו בתיאור התכנית
 • כל מה שלא פורט תחת "כלול בתחשיב"

מדיניות ביטול

 • עד 60 יום לפני היציאה – 15% מעלות הטיול.
 • 45-59 יום לפני היציאה – 30% מעלות הטיול.
 • 44-30 יום לפני היציאה – 60% מעלות הטיול.
 • 1-29 יום לפני היציאה – 100% מעלות הטיול.

קורונה

 • במקרה של התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בישראל או במדינת היעד עלולים להיווצר שינויים ברמה הלאומית שלא יאפשרו את הטיול (לדוגמא – סגרים, דרישת בידוד בהגעה ליעד, איסורי טיסה, סגירת שדות תעופה וכיו"ב). במקרים מסוג זה נפעל מול הספקים להעברת החזר מלא ללקוחות. ההחזר יועבר בניכוי המקדמה, שתישמר כזיכוי לשימוש עתידי עד 3 שנים מתאריך הטיול המקורי.
 • הכניסה לארה"ב מותנית בהתחסנות נגד קורונה.

ויזה

 • יש צורך בויזה אמריקאית בתוקף.