Aerial view of Root Glacier, Wrangell St. Elias National Park, Alaska

אלסקה פרימיום למטיילים קצרים בזמן

 • גודל טקסט A A
print הדפסה
מינימום נהיגה, מקסימום הנאה: מסלול פרימיום למטיילים שרוצים להוציא את המקסימום מביקור קצר באלסקה.

יום 1: נחיתה באנקורג' ואיסוף רכב

נחיתה באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה, שבה מתגוררים כמחצית מתושבי המדינה כולה. לאחר איסוף הרכב השכור, ניתן לנצל את שארית היום להתארגנות ראשונית ולסיור בעיר. בין הפעילויות האפשריות: ביקור במוזיאון אנקורג' המוקדש בעיקר להיסטוריה ולאמנות (Anchorage Museum) או במרכז לשימור המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center), הליכה לאורך טיילת החוף (Tony Knowles Coastal Trail), תצפית על העיר מהרי ה-Glen Alps הסמוכים או סתם שיטוט נינוח ברחובות הדאונטאון. לינה באנקורג'. *הטיסה מתל אביב לאנקורג' אינה כלולה במחיר…להמשך קריאה

נחיתה באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה, שבה מתגוררים כמחצית מתושבי המדינה כולה. לאחר איסוף הרכב השכור, ניתן לנצל את שארית היום להתארגנות ראשונית ולסיור בעיר.

בין הפעילויות האפשריות: ביקור במוזיאון אנקורג' המוקדש בעיקר להיסטוריה ולאמנות (Anchorage Museum) או במרכז לשימור המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center), הליכה לאורך טיילת החוף (Tony Knowles Coastal Trail), תצפית על העיר מהרי ה-Glen Alps הסמוכים או סתם שיטוט נינוח ברחובות הדאונטאון. לינה באנקורג'.

*הטיסה מתל אביב לאנקורג' אינה כלולה במחיר הטיול. הזמנת הטיסות היא באחריות המטיילים.

Fall colors in Eagle River, Alaska

יום 2: טיסה לצפייה בדובים

השמורות קטמאי (Katmai National Park) ולייק קלארק (Lake Clark National Park) הן מן המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובים בטבע. הצפייה בדובים נעשית בדרך כלל מטווחים קצרים (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת. יעד הטיסה ייבחר לפי העונה בה יוצאים. בחודש יולי ובשנים מסוימות בין סוף אוגוסט לאמצע ספטמבר, מירב הסיכויים שהסיור ייערך ב-Brooks Camp בשמורת קטמאי. זהו אתר הצפייה המסודר היחידי בשמורה זו, ונמצאים בו ריינג'רים של רשות הפארקים אשר מפקחים על…להמשך קריאה

השמורות קטמאי (Katmai National Park) ולייק קלארק (Lake Clark National Park) הן מן המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובים בטבע. הצפייה בדובים נעשית בדרך כלל מטווחים קצרים (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת.

יעד הטיסה ייבחר לפי העונה בה יוצאים. בחודש יולי ובשנים מסוימות בין סוף אוגוסט לאמצע ספטמבר, מירב הסיכויים שהסיור ייערך ב-Brooks Camp בשמורת קטמאי. זהו אתר הצפייה המסודר היחידי בשמורה זו, ונמצאים בו ריינג'רים של רשות הפארקים אשר מפקחים על האתר ומכוונים את המבקרים בו. כאן תמצאו את מפלי ברוקס המפורסמים, בהם ניתן לראות את דגי הסלמון מזנקים במעלה הזרם ואת הדובים ממתינים להם במעלה המפלים עם פיות פעורים. ההגעה מאנקורג' היא באמצעות שתי טיסות עוקבות: טיסה ראשונה של כשעה במטוס מסחרי רגיל עד היישוב King Salmon, וטיסה שנייה של כחצי שעה באמצעות מטוס קל ימי לתוך השמורה עצמה. הנחיתה היא על אגם טורקיז גדול בשם Naknek Lake, ואחריה עוברים לתדרוך קצר אצל הריינג'ר המקומי. בשלב הבא הולכים בשביל כבוש ומישורי של כ-2 ק"מ מתחנת הריינג'רים עד אזור התצפית על נהר ברוקס ועל המפלים, שם יהיה לכם זמן חופשי של מספר שעות לצילומים והנאה מהמחזה. הסיור כולו לוקח יום שלם (המראה בבוקר וחזרה לאנקורג' בשעות הערב).

בחודשים יוני, אוגוסט ולעתים גם בספטמבר, הפעילות במפלי ברוקס בדרך כלל מתמעטת. משום כך, יהיה עדיף לטוס ליעד צפייה אחר עם יותר פעילות. ישנם מספר יעדים אפשריים, ואנחנו נבחר את היעד המתאים ביותר לתאריך הנסיעה. לעומת הביקור במפלי ברוקס, אופי הסיור באתרים אחרים הוא שונה: ההגעה מאנקורג' לאתר הצפייה תתבצע באמצעות טיסה נופית במטוס קל (רגיל או ימי) ותיקח בסביבות ה-45 דק'. ביעדים מסוימים הנחיתה היא על רצועת החוף, ואחריה הטייס/מדריך יוביל אתכם רגלית אל הנקודה בה הדובים נמצאים (בין 0.5 ל-4 ק"מ הליכה בשטח מישורי או על גבעות נמוכות – נדרשת יכולת פיזית סבירה). ביעדים אחרים, הנחיתה היא על פני אגם והצפייה נעשית מתוך סירות קטנות (לא נדרשת יכולת פיזית מיוחדת). בהתאם לעונה וליעד, הדובים עשויים להיות עסוקים בציד דגים, בחיפוש צדפות בחול או באכילת אוכמניות במישורי העשב הסמוכים לחוף. הסיורים אורכים כ-6-10 שעות בסה"כ, בהתאם לסוג הסיור והיעד. היציאה היא בדרך כלל בשעות הבוקר והחזרה בשעות אחה"צ.

Brown bears fighting, Katmai National Park, Alaska

יום 3: סיור מסוק לקרחון קניק

יציאה מאנקורג' לכיוון מזרח על כביש Glenn Hwy. הנופים הפראיים של אלסקה יחשפו את עצמם מהר מאד, כאשר מדרום לכביש נישאים הרי הצ'וגאץ' והדרך חוצה נהרות רחבי ידיים שמוצאם בקרחוני ענק. לאורך הנסיעה אפשר לשלב טיולים ב-Glen Alps (ההרים הסמוכים לאנקורג'), בשמורת Eagle River ולצד אגם אקלוטנה (Eklutna Lake). בשעות הצהריים מגיעים לעמק נהר הקניק (Knik River) שמדרום לעיירה פאלמר. מוצאו של הנהר הוא בקרחון Knik העצום, שאורכו הוא כ-40 ק"מ ורוחבו…להמשך קריאה

יציאה מאנקורג' לכיוון מזרח על כביש Glenn Hwy. הנופים הפראיים של אלסקה יחשפו את עצמם מהר מאד, כאשר מדרום לכביש נישאים הרי הצ'וגאץ' והדרך חוצה נהרות רחבי ידיים שמוצאם בקרחוני ענק. לאורך הנסיעה אפשר לשלב טיולים ב-Glen Alps (ההרים הסמוכים לאנקורג'), בשמורת Eagle River ולצד אגם אקלוטנה (Eklutna Lake).

בשעות הצהריים מגיעים לעמק נהר הקניק (Knik River) שמדרום לעיירה פאלמר. מוצאו של הנהר הוא בקרחון Knik העצום, שאורכו הוא כ-40 ק"מ ורוחבו הממוצע 8 ק"מ. בשעות הצהריים מגיעים ללודג' שנמצא בקצה הרחוק של העמק, שם ימתין לכם מסוק שאיתו תמריאו לטיסה נופית מרהיבה מעל הקרחון וסביבתו. הסיור כולל גם נחיתה על פני הקרח, שתאפשר לכם להתרשם מקרוב מתופעות קרחוניות יפהפיות כגון חריצים עמוקים, בריכות טורקיז ומפלים נעלמים. אורך הסיור הוא כשעה בסה"כ, מהן כ-30 דק' באוויר ו-30 דק' על הקרחון. ניתן לצפות בסרטון בקישור הבא. למי שמעוניין, יש גם סיורים ארוכים ומעמיקים יותר בתוספת עלות – דברו איתנו כדי לקבל פרטים נוספים.

לאחר הסיור, כדאי מאד לטפס למעבר ההרים Hatcher Pass שנמצא בהרים מצפון לפאלמר. באזור המעבר יש רשת שבילי הליכה (חלקם בדרגת קושי קלה), אגמים תכולים ונופים דרמטיים של פסגות משוננות. כמו כן, יש כאן שרידים של מכרה זהב נטוש בשם Independence Mine – ניתן לערוך סיור עצמאי במקום. פעילות אפשרית נוספת בפאלמר היא ביקור בחוות איילי הצפון (Reindeer Farm) או בחוות כבשי המושק (Musk Ox Farm). לינה בקניק ריבר או פאלמר.

Helicopter landing for a view over the Knik Glacier, Alaska

יום 4: פאלמר - גירדווד

נסיעה של כשעתיים מאזור קניק ריבר / פאלמר דרומה עד גירדווד (Girdwood), עיירת סקי חמודה אשר ממוקמת כ-35 מייל דרומית לאנקורג'. הנסיעה עוברת דרך אנקורג' ולאחר מכן לאורך מפרץ Turnagain היפהפה, שידוע במחזור השפל-גאות הקיצוני שלו. מול החוף יש סיכוי לא רע לראות להקות של לווייתני בלוגה, וכן עיזי הרים שנוהגות לפקוד את הצוקים לצד הכביש. המחצית השנייה של היום מוקדשת לטיולים עצמאיים בגירדווד והסביבה. מסלולים אפשריים בגירדווד הם ה-Winner…להמשך קריאה

נסיעה של כשעתיים מאזור קניק ריבר / פאלמר דרומה עד גירדווד (Girdwood), עיירת סקי חמודה אשר ממוקמת כ-35 מייל דרומית לאנקורג'. הנסיעה עוברת דרך אנקורג' ולאחר מכן לאורך מפרץ Turnagain היפהפה, שידוע במחזור השפל-גאות הקיצוני שלו. מול החוף יש סיכוי לא רע לראות להקות של לווייתני בלוגה, וכן עיזי הרים שנוהגות לפקוד את הצוקים לצד הכביש. המחצית השנייה של היום מוקדשת לטיולים עצמאיים בגירדווד והסביבה. מסלולים אפשריים בגירדווד הם ה-Winner Creek Trail (שביל קל לצד נחל טורקיז יפה), ואם מחפשים משהו קצת יותר מתקדם (למטיבי לכת בלבד) – שביל Crow Pass שמטפס למעבר הרים אלפיני מעל העיירה. הרכבל של גירדווד הוא גם אופציה טובה אם מזג האוויר מתאים, והוא מטפס לפסגת הר אלייסקה שמשקיפה על האזור מגובה של כ-700 מ'. כמו כן, אפשר לקפוץ ל-Alaska Wildlife Conservation Center – מעין חי-בר לשיקום חיות בר שהתייתמו או נפצעו. לינה בגירדווד.

Hikers overlooking Portage Glacier, Alaska

יום 5: שייט לקרחונים במפרץ הנסיך וויליאם

בשעות הבוקר המאוחרות יוצאים בנסיעה של כחצי שעה לעיירת-נמל קטנטנה בשם וויטייר (Whittier), שמשמשת כנמל מרכזי בחצי האי קינאי. העיירה נודעה בשל העובדה המשונה שכל תושביה מתגוררים בבניין רב-קומות אחד. הגישה לוויטייר היא דרך מנהרה של 2.5 מייל בעלת נתיב בודד, שכיוון התנועה בה מתחלף לפי לו"ז קבוע לאורך היום (וגם הרכבת המקומית עושה בה שימוש). בוויטייר עולים על שייט בחלק הצפון-מערבי של Prince William Sound, מפרץ יפהפה שכמעט ואינו…להמשך קריאה

בשעות הבוקר המאוחרות יוצאים בנסיעה של כחצי שעה לעיירת-נמל קטנטנה בשם וויטייר (Whittier), שמשמשת כנמל מרכזי בחצי האי קינאי. העיירה נודעה בשל העובדה המשונה שכל תושביה מתגוררים בבניין רב-קומות אחד. הגישה לוויטייר היא דרך מנהרה של 2.5 מייל בעלת נתיב בודד, שכיוון התנועה בה מתחלף לפי לו"ז קבוע לאורך היום (וגם הרכבת המקומית עושה בה שימוש). בוויטייר עולים על שייט בחלק הצפון-מערבי של Prince William Sound, מפרץ יפהפה שכמעט ואינו נגיש בדרך היבשה. במהלך השייט האנייה תיכנס לעומק פיורדים יפייפיים שלתוכם גולשים מספר קרחונים גדולים שמוצאם בהרי הצ'וגאץ' הגבוהים. בסיור משולבת, כמובן, עצירה מול אחד הקרחונים בתקווה לראות התפרקויות גדולות של קרח לתוך המים. בנוסף, יהיה ניתן לצפות מקרוב באוכלוסיית בעלי החיים המגוונת שבאזור: כלבי ים, אריות ים, לוטרות ועופות מים. משך השייט כ-5 שעות והוא מתבצע במים מוגנים ללא גלים (מתאים גם למי שרגיש למחלת ים). לפנות ערב חוזרים לגירדווד. הלינה בגירדווד.

Kenai Fjords National Park, Alaska

יום 6: נסיעה לאנקורג' וטיסה יוצאת

נסיעה בחזרה צפונה מגירדווד לאנקורג' על ה-Seward Hwy (כ-45 דק'), כאשר באנקורג' מחזירים את הרכב השכור וממריאים ליעדכם הבא.

נסיעה בחזרה צפונה מגירדווד לאנקורג' על ה-Seward Hwy (כ-45 דק'), כאשר באנקורג' מחזירים את הרכב השכור וממריאים ליעדכם הבא.

Glacier flowing into a lake, Mt. Redoubt, Alaska

אז מה היה לנו

שישה ימים באלסקה הם ללא ספק זמן קצר, ואולי אפילו קצר מאוד. אבל אם אין ברירה וממש אין לכם אפשרות אחרת, המסלול הנוכחי נותן אפשרות לטעום כמה מהאטרקציות הגדולות של אלסקה, בלי להתרחק כמעט מאנקורג'. כמו בהרבה מקרים באלסקה, הפתרון הוא באמצעות שימוש בכלי תחבורה אלטרנטיביים ולא רק ברכב: הסיור כולל טיסה לצפיה בדובים בטבע, וכן טיסת נוף במסוק מעל קרחון קניק האדיר שנמצא לא רחוק מאנקורג'. יום אחר בטיול יוקדש לשייט בין הפיורדים הקרחוניים של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound) שנמצא גם הוא לא רחוק מהעיר. ולסיכום: אם כבר טיול קצר, אז שיהיה קצר ומהמם. בטוחים שזה יעשה לכם חשק לחזור לעוד.

ומה כוללת החבילה?

ובכן:

1 צפייה בדובים ממרחק קצר בטבע (כולל טיסה הלוך-חזור מאנקורג' במטוס קל).

2 טיסת נוף מרהיבה במסוק מעל קרחון קניק, כולל נחיתה על הקרחון.

3 שייט נופי בפיורדים הקרחוניים של מפרץ הנסיך וויליאם.

עדיין לא בטוחים? 

אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח לשמוע ממכם ולעזור לכם לבחור את המסלול הנכון.

לא לדאוג, אנחנו נחמדים. תרגישו בנוח.

מחיר שירותי הקרקע

 • $4,350 USD לאדם בחדר זוגי
 • מקדמה: 15% מעלות הטיול.
 • המיסים המקומיים כלולים במחיר.

תחשיב הטיול כולל:

לינה

 • 5 לילות בבתי מלון / לודג'ים / בקתות בסגנון צימר / B&B.
 • כסטנדרט, הלינות אינן כוללות את ארוחת הבוקר. ברוב המקרים תהיה מסעדה במלון או צמוד אליו, אבל עלות ארוחת הבוקר אינה נכללת בעלות הלינה ולכן יש לשלם אותה בנפרד.
 • שימו לב: עקב הביקוש הרב והיצע החדרים המצומצם באלסקה ו/או מערב קנדה, אין ביכולתנו להבטיח מקומות לינה / סוגי חדרים ספציפיים עד שלב ביצוע ההזמנות וקבלת האישורים בפועל. החדרים אינם מוחזקים עבורכם לפני ההרשמה ותשלום המקדמה.
 • שעת הכניסה והיציאה לחדרי המלון הינה בהתאם לנהלים הנהוגים בבתי המלון. אין לנו אפשרות להתחייב שהחדרים יהיו זמינים מיד עם הגעתכם למלון, או שתוכלו לבצע יציאה מאוחרת (Late Check Out) ביחס לשעות הנהוגות בבית המלון. ברוב המקרים המלונות ינסו לסייע במה שאפשר אבל זה לא משהו שאפשר להתחייב עליו, וזה יהיה ביניכם לבינם.

תחבורה

 • רכב שכור למשך 6 ימים בדרגת Fullsize (רכב מסוג Chrysler 200 או דגם דומה).איסוף והחזרה בשדה התעופה של אנקורג'.
 • כולל מיילים ללא הגבלה, ביטוח נזק וגניבה עם ביטול השתתפות עצמית, ביטוח צד ג' עד מיליון דולר, עד 4 נהגים נוספים חינם, מיכל דלק אחד משולם מראש, מס מקומי, מס נמל תעופה.

סיורים ופעילויות

 • סיור צפייה בדובים בשמורת קטמאי או לייק קלארק, כולל טיסות הלוך-חזור מאנקורג' במטוס קל (6-11 שעות בהתאם ליעד הסיור.
 • טיסת מסוק נופית מעל קרחון קניק, כולל נחיתה על הקרח (כ-60 דק' בסה"כ, מתוכן 30 דק' באוויר).
 • שייט נופי לקרחונים ב-Prince William Sound, יציאה מוויטייר (כ-5 שעות).

תחשיב הטיול אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות
 • עלויות דלק לרכב השכור
 • טיפים למדריכים ולנותני שירות מקומיים
 • כניסה לאתרים אופציונליים: רכבלים, מוזיאונים וכו'
 • כלכלה וארוחות (לרבות ארוחת בוקר)
 • סיורים אופציונליים שהוצעו בתיאור התכנית
 • כל מה שלא פורט תחת "כלול בתחשיב"

מדיניות ביטול

 • עד 60 יום לפני היציאה – 15% מעלות הטיול.
 • 45-59 יום לפני היציאה – 30% מעלות הטיול.
 • 44-30 יום לפני היציאה – 60% מעלות הטיול.
 • 1-29 יום לפני היציאה – 100% מעלות הטיול.

קורונה

 • במקרה של התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בישראל או במדינת היעד עלולים להיווצר שינויים ברמה הלאומית שלא יאפשרו את הטיול (לדוגמא – סגרים, דרישת בידוד בהגעה ליעד, איסורי טיסה, סגירת שדות תעופה וכיו"ב). במקרים מסוג זה נפעל מול הספקים להעברת החזר מלא ללקוחות. ההחזר יועבר בניכוי המקדמה, שתישמר כזיכוי לשימוש עתידי עד 3 שנים מתאריך הטיול המקורי.
 • הכניסה לארה"ב מותנית בהתחסנות נגד קורונה.

ויזה

  • יש צורך בויזה אמריקאית בתוקף.