4x4 SUV, Denali Hwy, Alaska

אלסקה: המסלול הקלאסי | 4x4

 • גודל טקסט A A
print הדפסה
המסלול היבשתי הקלאסי של אלסקה: נהיגה ברכב שכור בין ארבע שמורות טבע, בכבישי עפר נופיים, בין עיירות אלסקניות אותנטיות ובמגוון של נופים. עם המסלול הזה אי אפשר לפספס.

יום 1: נחיתה באנקורג' ואיסוף רכב שכור

נחיתה באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה, בה גרים כמחצית מתושבי המדינה כולה. לאחר איסוף הרכב השכור בשדה התעופה, ניתן לנצל את שארית היום להתארגנות ראשונית ולסיור בעיר. בין הפעילויות האפשריות: ביקור במוזיאון אנקורג' המוקדש בעיקר להיסטוריה ולאמנות (Anchorage Museum) או במרכז לשימור המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center), הליכה לאורך טיילת החוף (Tony Knowles Coastal Trail), תצפית על העיר מהרי ה-Glen Alps הסמוכים או סתם שיטוט נינוח ברחובות הדאונטאון. לינה באנקורג'. *הטיסה מתל אביב…להמשך קריאה

נחיתה באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה, בה גרים כמחצית מתושבי המדינה כולה. לאחר איסוף הרכב השכור בשדה התעופה, ניתן לנצל את שארית היום להתארגנות ראשונית ולסיור בעיר. בין הפעילויות האפשריות: ביקור במוזיאון אנקורג' המוקדש בעיקר להיסטוריה ולאמנות (Anchorage Museum) או במרכז לשימור המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center), הליכה לאורך טיילת החוף (Tony Knowles Coastal Trail), תצפית על העיר מהרי ה-Glen Alps הסמוכים או סתם שיטוט נינוח ברחובות הדאונטאון. לינה באנקורג'.

*הטיסה מתל אביב לאנקורג' אינה כלולה במחיר הטיול. הזמנת הטיסות היא באחריות המטיילים.

Downtown Anchorage, Alaska

יום 2: אנקורג' - שמורת דנאלי

בשעות הבוקר יוצאים לנסיעה של כ-4.5 שעות צפונה מאנקורג' לשמורת דנאלי. בדרך מומלץ לעצור בעיירה Talkeetna, שהתפרסמה בזכות היותה מרכז לוגיסטי של מטפסי ההרים באזור. טלקיטנה ידועה גם בחיי הקהילה שלה, והשמועה גורסת שזהו המקום אשר היווה השראה לתכנית הטלוויזיה "חשיפה לצפון". ביום יפה נשקף מפה נוף נהדר של פסגת הר Denali – ההר הגבוה בצפון אמריקה (6,195 מ'). כמו כן, זוהי נקודה פופולרית ליציאה לטיסות נוף מעל שמורת דנאלי – ר' תוספת אופציונלית…להמשך קריאה

בשעות הבוקר יוצאים לנסיעה של כ-4.5 שעות צפונה מאנקורג' לשמורת דנאלי. בדרך מומלץ לעצור בעיירה Talkeetna, שהתפרסמה בזכות היותה מרכז לוגיסטי של מטפסי ההרים באזור. טלקיטנה ידועה גם בחיי הקהילה שלה, והשמועה גורסת שזהו המקום אשר היווה השראה לתכנית הטלוויזיה "חשיפה לצפון". ביום יפה נשקף מפה נוף נהדר של פסגת הר Denali – ההר הגבוה בצפון אמריקה (6,195 מ'). כמו כן, זוהי נקודה פופולרית ליציאה לטיסות נוף מעל שמורת דנאלי – ר' תוספת אופציונלית למטה. מצפון לטלקיטנה הכביש הופך הררי ודרמטי יותר, עם מספר נקודות תצפית מצוינות לכיוון הר דנאלי. היום מסתיים בלינה באזור הכניסה לשמורת דנאלי.

תוספת אופציונלית: טיסת נוף מעל שמורת דנאלי

מטלקיטנה ניתן לצאת לטיסת הנוף המפורסמת מעל הפארק הלאומי Denali – כשעה וחצי של נוף קרחוני, פסגות מושלגות, צוקי גרניט נישאים ומבט על פסגת הר דנאלי האדירה. המטוס מצויד במגלשיים מיוחדים, ושיאה של הטיסה הוא בנחיתה בגובה של כ-1,800 מ' מעל פני הים, על אחד הקרחונים המושלגים שלמרגלות ההר. בנקודה זו יורדים מהמטוס להפסקה קצרה על מנת לנשום קצת אוויר פסגות צלול ולצלם כמה תמונות למזכרת.

 • עלות הטיסה עם נחיתה על קרחון: החל מ-$346 לאדם (לסיור של שעה וחצי).
 • עלות הטיסה ללא נחיתה על קרחון: החל מ-$238 לאדם (לסיור של שעה).
 • למי שמעוניין להשקיע, ישנם גם סיורים ארוכים ומקיפים יותר מעל הפארק – צרו עמנו קשר לפרטים נוספים.
Fall colors in Broad Pass, near Denali, Alaska

יום 3: שמורת דנאלי

הפארק הלאומי דנאלי מתפרש על שטח של יותר מ-24 אלף קמ"ר, ומעניק הצצה נדירה אל עולם החי העשיר של אלסקה. דרך עפר אחת בלבד חוצה את השמורה לרוחבה, והיום יוקדש לנסיעה לאורך דרך זו. הנסיעה באוטובוסים של הפארק מאפשרת צפייה בדובים, איילי צפון, איילים קוראים, כבשי הרים, זאבים ועוד. הנופים ההרריים הדרמטיים, כולל הסיכוי לראות את פסגת הר דנאלי, מספקים אפשרויות צילום בלתי מוגבלות. השאטל הכלול בחבילה יביא אתכם עד…להמשך קריאה

הפארק הלאומי דנאלי מתפרש על שטח של יותר מ-24 אלף קמ"ר, ומעניק הצצה נדירה אל עולם החי העשיר של אלסקה. דרך עפר אחת בלבד חוצה את השמורה לרוחבה, והיום יוקדש לנסיעה לאורך דרך זו. הנסיעה באוטובוסים של הפארק מאפשרת צפייה בדובים, איילי צפון, איילים קוראים, כבשי הרים, זאבים ועוד. הנופים ההרריים הדרמטיים, כולל הסיכוי לראות את פסגת הר דנאלי, מספקים אפשרויות צילום בלתי מוגבלות. השאטל הכלול בחבילה יביא אתכם עד מייל 66 – מרכז המבקרים Eielson – כ-4 שעות נסיעה לכל כיוון, כולל עצירות לתצפיות נוף ובעלי חיים. ניתן להחליף אוטובוסים ולקצר/להאריך את היום כראות עיניכם. לינה באזור הכניסה לפארק.

שדרוג אופציונלי: טיסת נוף לתוך השמורה ויציאה באוטובוס

 • דרך חווייתית ויעילה בהרבה ליהנות ממיטב המראות של הפארק ביום אחד. בצהריים, ממריאים משדה התעופה הקטן שבכניסה לפארק, כאשר היעד הוא היישוב הקטנטן Kantishna שנמצא בסוף דרך העפר של הפארק (מייל 92). בהנחה שמזג האוויר ישתף פעולה, המטוס יחלוף בסמוך לפסגת דנאלי וייתן לכם הזדמנות לראות את רכס ההרים האדיר שמסביב לה – אינספור פסגות גרניט מכוסות קרחונים בגבהים של 4,000-6,000 מ'. הטיסה אורכת כ-55 דקות. בקנטישנה תקבלו ארוחת צהריים ארוזה לדרך, ותעלו על האוטובוס של השמורה בחזרה לכיוון הכניסה (נסיעה של כ-5.5 שעות בסה"כ, במקום 8+ שעות כאשר נוסעים הלוך-חזור באוטובוס). ההגעה לאזור הכניסה היא בשעות הערב. שימו לב שבנסיעה החוצה מהשמורה בדרך כלל יש פחות עצירות לעומת הנסיעה פנימה: הנהג עדיין יעצור כל אימת שיאותרו בעלי חיים ליד הכביש וכן לצורך הפסקות שירותים/התרעננות, אך עשוי לדלג על עצירה בנקודות תצפית בהן עוצרים כאשר נוסעים בכיוון ההפוך (אבל יש גם יתרון בולט – האוטובוס בדרך כלל פחות מלא והנסיעה שקטה ונעימה יותר).
 • עלות השדרוג: החל מ-$290 לאדם. עלות השדרוג כבר כוללת את דמי הכניסה לשמורה ע"ס $15 לאדם, שאינם כלולים מראש במקרה שלוקחים אוטובוס בלבד.
Visitor enjoy a quite sunset, Wonder Lake, Denali National Park, Alaska

יום 4: דרך ה-Denali Highway

ה-Denali Highway היא דרך עפר באורך 135 מייל שנמתחת במקביל לרכס התלול של הרי ה-Alaska Range, וככזו היא נחשבת לאחת הדרכים היפות באלסקה. הדרך חוצה חבל ארץ פראי של נהרות ענק ומשטחי טונדרה פתוחים, עוברת לצדם של אגמים רבים, ומאפשרת מפגשים עם בעלי חיים לצד הדרך, בעיקר קאריבו (אייל צפון) ומוס (אייל קורא). זהו יום של נסיעה נינוחה עם עצירות מרובות לתצפיות וצילומים (כ-5 שעות או יותר – תלוי במצב…להמשך קריאה

ה-Denali Highway היא דרך עפר באורך 135 מייל שנמתחת במקביל לרכס התלול של הרי ה-Alaska Range, וככזו היא נחשבת לאחת הדרכים היפות באלסקה. הדרך חוצה חבל ארץ פראי של נהרות ענק ומשטחי טונדרה פתוחים, עוברת לצדם של אגמים רבים, ומאפשרת מפגשים עם בעלי חיים לצד הדרך, בעיקר קאריבו (אייל צפון) ומוס (אייל קורא). זהו יום של נסיעה נינוחה עם עצירות מרובות לתצפיות וצילומים (כ-5 שעות או יותר – תלוי במצב הדרך ובכמות העצירות שתבחרו לשלב). היום מסתיים בלודג' מבודד שנמצא צפונית לצומת של פקסון (Paxson).

Bikers along the Denali Highway, Alaska

יום 5: נסיעה למקארת'י וטיסת נוף מעל Wrangell - St. Elias

נסיעה דרומה על כביש ה-Richardson Hwy, ומזרחה על ה-Edgerton Hwy לכיוון העיירה מקארת'י. אם מזג האוויר ישתף פעולה, ניתן יהיה להבחין לאורך הדרך ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4,000-5,000 מ' מעל פני הים. הרים אלו מסמנים את תחילת שטחה של שמורת Wrangell – St. Elias – פארק לאומי ענק אשר מהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה…להמשך קריאה

נסיעה דרומה על כביש ה-Richardson Hwy, ומזרחה על ה-Edgerton Hwy לכיוון העיירה מקארת'י. אם מזג האוויר ישתף פעולה, ניתן יהיה להבחין לאורך הדרך ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4,000-5,000 מ' מעל פני הים. הרים אלו מסמנים את תחילת שטחה של שמורת Wrangell – St. Elias – פארק לאומי ענק אשר מהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה ובאלסקה). בשמורה זו ניתן למצוא כמה מההרים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה, כשהגבוה מכולם הוא הר סט. אליאס (5,488 מ').

העיירה מקארת'י ועיירת הרפאים קניקוט שוכנות בלב הפארק, וההגעה אליהן היא הרפתקה בפני עצמה. הנסיעה על ה-McCarthy Road לוקחת בין שעתיים לשלוש שעות, במהלכן עוברת הדרך לאורך העמק הרחב של נהר הקופר וחוצה מספר קניונים עמוקים. דרך זו שימשה בעבר את מסילת הרכבת של מכרות הנחושת ולאורכה עדיין פזורות שאריות מתחילת המאה – שרידי גשרים, פיסות ממסילת הרכבת ועוד. מקארת'י עצמה היא עיירה קטנטנה אשר התפתחה לצדם של מכרות הנחושת של קניקוט אשר פעלו באזור בתחילת המאה ה-20. המכרות ננטשו בסוף שנות ה-30, אך העיירה ממשיכה להתקיים. למרות צמיחה מסוימת בתיירות בשנים האחרונות, מקארת'י עדיין נחשבת ליעד תיירותי לא מפותח עקב הנגישות הקשה למקום. כתוצאה, העיירה משמרת את אופייה הייחודי והביקור מזכיר עיירות מימי המערב הפרוע.

עם ההגעה למקארת'י בשעות אחה"צ, יוצאים לטיסת נוף מעל שמורת רנגל – סיינט אליאס. זוהי שמורה עצומה (גדולה יותר משווייץ כולה, לשם השוואה) ופראית כמעט לחלוטין, עם אינספור פסגות תלולות בגבהים של מעל 4,000 מ', קרחונים של עשרות קילומטרים, תצורות סלע געשיות ייחודיות, אגמי טורקיז נוצצים, מפלים, קניונים עמוקים ומה לא. מכיוון שהשמורה נטולת תשתיות כמעט לחלוטין, טיסה במטוס קל היא הדרך הכמעט-יחידה עבור המבקר המזדמן לחוות את הנופים המדהימים בחלקים הפנימיים של השמורה. הטיסה אורכת כ-50 דק' (ניתן גם לשדרג ל-70 או 90 דקות) ומסתיימת בחזרה לשדה התעופה הקטן של מקארת'י.

לינה במקארת'י או בקניקוט (בהתאם לזמינות בעת סגירת הטיול).

Aerial view of the Kennicott Glacier, Wrangell St. Elias National Park, Alaska

יום 6: סיורים מודרכים: קרחון רוט ומפעלי עיבוד הנחושת הנטושים של קניקוט

קרחון Root גולש מהרי הרנגל הענקיים ונמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. החצי הראשון של היום מוקדש לסיור אל הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נערך בקבוצות קטנות של 10-12 איש ונמשך כ-6 שעות בסה"כ: כשעה עד שעה וחצי מוקדשות להליכה מקניקוט עד הקרחון (רוב השביל מישורי, אך הקטע האחרון בשיפוע), כ-3 שעות מוקדשות להליכה על הקרחון עצמו ולהפסקת צהריים, והשאר – לחזרה מהקרחון לקניקוט. במהלך הסיור יהיה ניתן לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלים נעלמים, בריכות טורקיז…להמשך קריאה

קרחון Root גולש מהרי הרנגל הענקיים ונמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. החצי הראשון של היום מוקדש לסיור אל הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נערך בקבוצות קטנות של 10-12 איש ונמשך כ-6 שעות בסה"כ: כשעה עד שעה וחצי מוקדשות להליכה מקניקוט עד הקרחון (רוב השביל מישורי, אך הקטע האחרון בשיפוע), כ-3 שעות מוקדשות להליכה על הקרחון עצמו ולהפסקת צהריים, והשאר – לחזרה מהקרחון לקניקוט. במהלך הסיור יהיה ניתן לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלים נעלמים, בריכות טורקיז צלולות וחריצי ענק תכלכלים שפוסלו ע"י זרימות נסתרות של מי הפשרה וכן עקב תזוזת הקרחון על גבי המסלע לאורך שנים. ההליכה על הקרח מתבצעת בעזרת דוקרני קרח לנעליים (Crampons) שיסופקו ע"י המדריכים, והיא אינה כרוכה במאמץ פיזי מיוחד מעבר לטיול רגלי רגיל (הסיור מתאים לבעלי כושר הליכה סביר ומעלה).

עם החזרה מהקרחון בשעות אחה"צ ולאחר הפסקה קצרה, יוצאים לסיור מודרך במפעלי עיבוד הנחושת הנטושים של מכרות קניקוט – סדרת מבנים אדומים שנראים כלקוחים מסט צילומים של מערבון. המפעלים ננטשו בשנות ה-30 של המאה העשרים עקב נפילת מחירי הנחושת, אך השתמרו בצורה מרשימה עד היום ומהווים אתר היסטורי חשוב באלסקה. הסיור אורך כשעתיים עד שעתיים וחצי ומתאר את אופן פעילות המכרות, את ההיסטוריה של המקום ואת אורח החיים של הפועלים שחיו בקניקוט, הרחק משאר הציוויליזציה ובתנאי קור קיצוניים בחורף.

לינה במקארת'י או בקניקוט.

Aerial view of Root Glacier, Wrangell St. Elias National Park, Alaska

יום 7: מקארת'י - ואלדז

יציאה בנסיעה מערבה על ה-McCarthy Road ולאחר מכן דרומה על ה-Richardson Hwy לכיוון העיירה ואלדז (Valdez), במקביל לתוואי צינור הנפט של אלסקה. הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר ת'ומפסון (Thompson Pass), שם כדאי לעצור לטיול קצר למרגלות קרחון Worthington. משם הכביש ממשיך לקניון קיסטון (Keystone Canyon) שמתהדר במספר מפלי מים גבוהים. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם…להמשך קריאה

יציאה בנסיעה מערבה על ה-McCarthy Road ולאחר מכן דרומה על ה-Richardson Hwy לכיוון העיירה ואלדז (Valdez), במקביל לתוואי צינור הנפט של אלסקה. הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר ת'ומפסון (Thompson Pass), שם כדאי לעצור לטיול קצר למרגלות קרחון Worthington. משם הכביש ממשיך לקניון קיסטון (Keystone Canyon) שמתהדר במספר מפלי מים גבוהים. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם לפני כשלושים שנה כאשר מכלית הנפט "אקסון ואלדז" עלתה בו על שרטון וגרמה לאסון אקולוגי כבד. בשעות הערב מומלץ להגיע אל מדגרת הסלמונים המקומית, שם ניתן לראות אלפי דגים עולים בנחל ומושכים למקום טורפים רבים (אריות ים, לוטרות, עופות מים ולפעמים אפילו דוב מזדמן). הנסיעה של היום צפויה לקחת בסביבות 5 שעות נטו. לינה בואלדז.

Worthington Glacier, Alaska

יום 8: מפרץ קרחון קולומביה

קרחון קולומביה הוא אחד מקרחוני החוף הגדולים ביותר של אלסקה, ובהתאם לכך מהווה את האטרקציה העיקרית באזור ואלדז. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות בשלל גווני הכחול. המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים אותו ליעד אידיאלי לשייט. האפשרויות להיום הן: שייט בספינה (6 שעות – כלול בעלות החבילה): השייט מתבצע באמצעות ספינה נוחה ומודרנית…להמשך קריאה

קרחון קולומביה הוא אחד מקרחוני החוף הגדולים ביותר של אלסקה, ובהתאם לכך מהווה את האטרקציה העיקרית באזור ואלדז. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות בשלל גווני הכחול. המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים אותו ליעד אידיאלי לשייט.

האפשרויות להיום הן:

שייט בספינה (6 שעות – כלול בעלות החבילה): השייט מתבצע באמצעות ספינה נוחה ומודרנית (שני מפלסים, 150 מושבים) וכולל גם ארוחת צהריים קלה. במהלך השייט עוברים בין גושי קרח מדהימים ביופיים שהתנתקו מהקרחון תוך כדי מפץ רעש אדיר, עליהם ניתן לעתים להבחין ביונקים ימיים (כגון אריות, כלבי ולוטרות ים) שתופסים שמש. הספינה תתקרב לקרחון עד כמה שאפשר, אבל יש לקחת בחשבון שלא תמיד אפשר להגיע ממש מול פני הקרחון בגלל כמויות אדירות של קרח צף שחוסמות את הדרך. היציאה מואלדז היא בשעות הבוקר והחזרה בשעות אחה"צ (בתאריכים מסוימים היציאה אחה"צ והחזרה בערב).

שייט קיאקים במפרץ קולומביה (9-10 שעות – כרוך בתוספת של $170 לאדם): הקיאק הוא כלי שייט שקט, מהיר ויציב המאפשר מגע בלתי-אמצעי עם הטבע המקומי והגעה למקומות נידחים אשר אינם נגישים לסירה גדולה. לאחר הדרכה על שימוש בקיאק והתארגנות לוגיסטית בשעות הבוקר, יוצאים עם סירה ממונעת מואלדז לאזור קרחון קולומביה, שם פורקים את הקיאקים ומתחילים בחתירה עצמה. במהלך היום חותרים בין גושי קרח מדהימים ביופיים אשר ניתקו מקרחון קולומביה ונסחפו דרומה. בזמן החתירה יש סיכויים גבוהים לראות מסביבכם לוטרות וכלבי ים סקרנים מציצים מתוך המים. החתירה מתבצעת במספר מקטעים שמופרדים ע"י הפסקות לצורך מנוחה וטיולים קצרים על החוף (כולל עצירה אחת ארוכה יותר להפסקת צהריים באחת מנקודות הנוף באזור). החתירה אינה קשה פיזית ואינה דורשת ניסיון קודם, אך יש כמובן לקחת בחשבון חשיפה לתנאי מזג אוויר משתנים ולרטיבות לאורך היום. הסיור מתבצע בקבוצות של כ-12 משתתפים (2 בכל קיאק) ונמשך כ-9-10 שעות, מהן כ-3 שעות מוקדשות לשייט הלוך-חזור בין ואלדז ואתר החתירה, 4-5 שעות לחתירה משולבת בעצירות למנוחה, והשאר לתדריכים והתארגנויות. היציאה לסיור היא בשעות הבוקר והחזרה לפנות ערב. היציאה לסיור מותנית במזג אוויר מתאים. לחצו כאן לסרטון קצר על הסיור.

בסוף היום חוזרים ללילה שני בואלדז.

Kayaking near the Columbia Glacier, Alaska

יום 9: ואלדז - פאלמר

את הבוקר ניתן להקדיש לטיולים נוספים באזור ואלדז. לאחר מכן, יציאה מואלדז בחזרה צפונה על ה-Richardson Hwy עד העיירה גלנאלן, ומשם מערבה על ה-Glenn Hwy. זהו כביש נופי ביותר עם כמות ישובים מועטה לאורכו, והוא עובר דרך נופים פראיים ומרחבים בלתי נגמרים של יערות מחטניים וטונדרה. במהלך היום עוברים ליד Sheep Mountain, הר מרשים בצבעי אדום-חום. צבעו הייחודי של ההר נגרם ע"י מרבצים חשופים של מינרלים, אשר מושכים אליו עדרים…להמשך קריאה

את הבוקר ניתן להקדיש לטיולים נוספים באזור ואלדז. לאחר מכן, יציאה מואלדז בחזרה צפונה על ה-Richardson Hwy עד העיירה גלנאלן, ומשם מערבה על ה-Glenn Hwy. זהו כביש נופי ביותר עם כמות ישובים מועטה לאורכו, והוא עובר דרך נופים פראיים ומרחבים בלתי נגמרים של יערות מחטניים וטונדרה. במהלך היום עוברים ליד Sheep Mountain, הר מרשים בצבעי אדום-חום. צבעו הייחודי של ההר נגרם ע"י מרבצים חשופים של מינרלים, אשר מושכים אליו עדרים של כבשי הרים, ומכאן שמו. לא רחוק מהר זה נמצא קרחון מטנוסקה (Matanuska Glacier), אחד הקרחונים היבשתיים הגדולים ברכס הרי הצ'וגאץ', אשר אורכו הוא כ-40 ק"מ. לאחר שעוברים את הקרחון, הנסיעה היא בכביש הררי ומפותל המקביל לערוץ הרחב של נהר המטנוסקה. היום מסתיים לאחר כ-5 שעות נהיגה נטו בעיירה פאלמר (Palmer), שממוקמת ליד המפגש בין ה-Glenn Hwy ל-Parks Hwy. לינה בפאלמר.

Hikers on the ridge, Thompson Pass, near Valdez, Alaska

יום 10: פאלמר - סוארד

היום תתחילו את הסיבוב שלכם בחצי האי קינאי (Kenai Peninsula), אחד האזורים היפים באלסקה. עוד לפני כן, ניתן להקדיש זמן לטיול צדדי אל מעבר ההרים Hatcher Pass שנמצא בהרי טלקיטנה, מצפון לפאלמר עצמה. זהו אזור אלפיני יפה מאד עם פסגות משוננות ומספר אגמים קטנים, שמעט מאד תיירים מגיעים אליו. לאחר מכן, ממשיכים בנסיעה מערבה לכיוון אנקורג' (כשעה). לאחר שחוצים את העיר ומתחברים אל ה-Seward Hwy, הדרך עוברת בצמוד למפרץ Turnagain Arm – מפרץ…להמשך קריאה

היום תתחילו את הסיבוב שלכם בחצי האי קינאי (Kenai Peninsula), אחד האזורים היפים באלסקה. עוד לפני כן, ניתן להקדיש זמן לטיול צדדי אל מעבר ההרים Hatcher Pass שנמצא בהרי טלקיטנה, מצפון לפאלמר עצמה. זהו אזור אלפיני יפה מאד עם פסגות משוננות ומספר אגמים קטנים, שמעט מאד תיירים מגיעים אליו. לאחר מכן, ממשיכים בנסיעה מערבה לכיוון אנקורג' (כשעה). לאחר שחוצים את העיר ומתחברים אל ה-Seward Hwy, הדרך עוברת בצמוד למפרץ Turnagain Arm – מפרץ ארוך ורדוד שהתפרסם בזכות מחזור השפל-גאות הקיצוני שלו. מדי יום, שטחים עצומים במפרץ מתרוקנים ממים ומתמלאים מחדש, כאשר בתאריכי השיא הגאות מגיעה בצורת גל של ממש (Bore Tide) המושך אליו גולשים מקומיים. לאורך הכביש מספר נקודות תצפית שמהן ניתן לעתים קרובות לראות להקות גדולות של לווייתני בלוגה שוחות במים, וכן כבשי הרים המקפצים על הצוקים הסמוכים לכביש. אטרקציות נוספות באזור Turnagain Arm הן המרכז לשיקום בע"ח (Alaska Wildlife Conservation Center) וכן אגם Portage, שבסביבתו ישנן אפשרויות רבות לשבילי הליכה קלילים.

מדרום למפרץ, הכביש מוסיף להתפתל דרך הרי הצ'וגאץ' ומסתיים בעיירה סוארד (Seward). סוארד ממוקמת לחופו של פיורד עמוק בשם Resurrection Bay, כשמשני צידיה הרים עטויי קרחונים. מיקומה של העיירה בצמוד לרכס הרי ה-Chugach ולפארק הלאומי Kenai Fjords הופכים אותה ליעד תיירותי מרכזי באלסקה. הנסיעה כולה צפויה לקחת כ-3.5 שעות נטו. לינה בסוארד.

Deserted dock, Seward, Alaska

יום 11: שייט בשמורת קינאי פיורדס

יום המוקדש לשייט בתוך Kenai Fjords National Park. השמורה מתאפיינת בצוקי חוף דרמטיים, מפלים, איים קטנים והרים מושלגים. השייט אורך כ-6 שעות ומגיע לפיורד בשם Aialik Bay, שבעומקו שני קרחונים מתפרקים גדולים. בעלי החיים שניתן לראות במהלך השייט כוללים לווייתנים גדולי סנפיר, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתנים קטלנים (Orca). יש לדעת שחלק מסוים מהשייט עובר באזור של ים יחסית פתוח, ולכן עשוי להיות מעט גלי…להמשך קריאה

יום המוקדש לשייט בתוך Kenai Fjords National Park. השמורה מתאפיינת בצוקי חוף דרמטיים, מפלים, איים קטנים והרים מושלגים. השייט אורך כ-6 שעות ומגיע לפיורד בשם Aialik Bay, שבעומקו שני קרחונים מתפרקים גדולים. בעלי החיים שניתן לראות במהלך השייט כוללים לווייתנים גדולי סנפיר, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתנים קטלנים (Orca). יש לדעת שחלק מסוים מהשייט עובר באזור של ים יחסית פתוח, ולכן עשוי להיות מעט גלי (אם אתם סובלים מרגישות מיוחדת, אנא הודיעו לנו ונמצא לכם פתרון חלופי). לינה בסוארד.

Kenai Fjords National Park, Alaska

יום 12: סוארד - הומר

נסיעה בת כ-3.5 שעות מסוארד לעיירה הומר (Homer), אשר ממוקמת בקצה הדרום-מערבי חצי האי קינאי. הדרך חוצה את הרי הצ'וגאץ', עוברת בסמוך לנהר הקינאי המרשים, וממשיכה דרומה במקביל למפרץ Cook, כאשר לאורך הכביש פזורות נקודות תצפית רבות מהן ניתן להשקיף על המפרץ ו(במזג אוויר טוב) על הרי הגעש האדירים ועטורי הקרחונים אשר נמצאים מעברו השני. הומר עצמה היא עיירת אמנים חמודה שממוקמת לחופי מפרץ קצ'מאק (Kachemak) ומשקיפה לעבר הקצה המערבי…להמשך קריאה

נסיעה בת כ-3.5 שעות מסוארד לעיירה הומר (Homer), אשר ממוקמת בקצה הדרום-מערבי חצי האי קינאי. הדרך חוצה את הרי הצ'וגאץ', עוברת בסמוך לנהר הקינאי המרשים, וממשיכה דרומה במקביל למפרץ Cook, כאשר לאורך הכביש פזורות נקודות תצפית רבות מהן ניתן להשקיף על המפרץ ו(במזג אוויר טוב) על הרי הגעש האדירים ועטורי הקרחונים אשר נמצאים מעברו השני. הומר עצמה היא עיירת אמנים חמודה שממוקמת לחופי מפרץ קצ'מאק (Kachemak) ומשקיפה לעבר הקצה המערבי של רכס הרי הצ'וגאץ'. העיירה מהווה נקודת יציאה ראשית לסיורים בשמורות הלאומיות השכנות בצדו השני של מפרץ קוק – Katmai ו-Lake Clark. לינה בהומר.

Rocky beach, Homer, Alaska

יום 13: סיור צפייה בדובים

השמורות קטמאי (Katmai National Park) ולייק קלארק (Lake Clark National Park) הן מן המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובים בטבע. עם הגעת דגי הסלמון לאזור, ניתן לחזות בריכוזים גדולים של דובים חומים לאורך הנחלים, כאשר הם עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם על אתרי דיג מובחרים. הצפייה בדובים נעשית מטווח קצר ביותר (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת. ההגעה מהומר לאתר הצפייה נעשית באמצעות מטוס קל ימי. בשעות הבוקר מגיעים לאגם Beluga בהומר,…להמשך קריאה

השמורות קטמאי (Katmai National Park) ולייק קלארק (Lake Clark National Park) הן מן המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובים בטבע. עם הגעת דגי הסלמון לאזור, ניתן לחזות בריכוזים גדולים של דובים חומים לאורך הנחלים, כאשר הם עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם על אתרי דיג מובחרים. הצפייה בדובים נעשית מטווח קצר ביותר (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת.

ההגעה מהומר לאתר הצפייה נעשית באמצעות מטוס קל ימי. בשעות הבוקר מגיעים לאגם Beluga בהומר, המשמש כשדה התעופה המקומי עבור מטוסים ימיים, וממריאים ממנו מזרחה. הטיסה במטוס קל בגובה נמוך יחסית מאפשרת (בהנחה שמזג האוויר משתף פעולה) תצפית נהדרת על רכס הרי הגעש מכוסה הקרחונים שנמתח לאורך החוף המערבי של מפרץ Cook.

בחודש יולי ובשנים מסוימות בספטמבר, מירב הסיכויים שהסיור ייערך באזור Brooks Camp, מרחק טיסה של כשעה וחצי מהומר. זהו אתר הצפייה המסודר היחידי בשמורת קטמאי, ונמצאים בו ריינג'רים של רשות הפארקים אשר מפקחים על האתר ומכוונים את המבקרים בו. כאן תמצאו את מפלי ברוקס המפורסמים, בהם ניתן לראות את הדגים מזנקים במעלה הזרם ואת הדובים ממתינים להם במעלה המפלים עם פיות פעורים. הנחיתה היא על אגם טורקיז גדול בשם Naknek Lake, ואחריה עוברים לתדרוך קצר אצל הריינג'ר המקומי. בשלב הבא הולכים בשביל כבוש ומישורי של כ-2 ק"מ מתחנת הריינג'רים עד אזור התצפית על נהר ברוקס ועל המפלים, שם יהיה לכם זמן חופשי של מספר שעות לצילומים והנאה מהמחזה.

בחודשים יוני, אוגוסט ולעתים גם בספטמבר, הפעילות במפלי ברוקס בדרך כלל מתמעטת. לכן, החברות בדרך כלל יבחרו לטוס ליעדים אחרים בשמורות קטמאי ולייק קלארק. הבחירה נעשית בהתאם לריכוזי הדובים שנצפו בשטח בימים שקדמו לסיור. מכיוון שתזמון הגעת דגי הסלמון לכל נחל ונחל משתנה מעט מדי שנה, לא תמיד ניתן לחזות מראש באופן ודאי את יעד הסיור. אופי הסיור גם הוא יהיה שונה: הנחיתה היא על פני אגם או שפך נהר באזור פראי ונטול תשתיות, ואחריה הטייס/מדריך יוביל אתכם רגלית אל הנקודה בה הדובים נמצאים (בין 0.5 ל-4 ק"מ הליכה בשטח מישורי או על גבעות נמוכות – נדרשת יכולת הליכה סבירה). החברה המקומית תצייד אתכם במגפי גומי שייקלו על ההליכה בשטח ויאפשרו לחצות נחלים רדודים במקרה הצורך. באתרים מסוימים הצפייה אף נעשית מתוך סירות השטות על אגם, ולא יידרשו יכולות פיזיות כלל.

בשעות אחה"צ ממריאים בחזרה להומר ולנים בה לילה נוסף.

Bear viewing tour, Geographic Harbor, Katmai National Park, Alaska

יום 14: הומר - גירדווד

נסיעה מהומר בחזרה צפונה על ה-Sterling Hwy, ובהמשך על ה-Seward Hwy עד העיירה גירדווד (Girdwood) – כ-3.5 שעות נהיגה נטו. לאורך הדרך ניתן לבקר בכנסייה הרוסית-אורתודוקסית בכפר הדייגים של נינילצ'יק (Ninilchik), בחוף Clam Gulch ליד שפך נהר הקינאי, וכן באזור עמק פורטג'. גירדווד עצמה היא עיירת סקי קטנה וחמודה אשר שוכנת 40 מייל מדרום לאנקורג', במיקום יפהפה למרגלות הרי הצ'וגאץ'. בחודשי הקיץ העיירה הופכת למרכז של נופש פעיל. את שעות…להמשך קריאה

נסיעה מהומר בחזרה צפונה על ה-Sterling Hwy, ובהמשך על ה-Seward Hwy עד העיירה גירדווד (Girdwood) – כ-3.5 שעות נהיגה נטו. לאורך הדרך ניתן לבקר בכנסייה הרוסית-אורתודוקסית בכפר הדייגים של נינילצ'יק (Ninilchik), בחוף Clam Gulch ליד שפך נהר הקינאי, וכן באזור עמק פורטג'. גירדווד עצמה היא עיירת סקי קטנה וחמודה אשר שוכנת 40 מייל מדרום לאנקורג', במיקום יפהפה למרגלות הרי הצ'וגאץ'. בחודשי הקיץ העיירה הופכת למרכז של נופש פעיל. את שעות אחה"צ אפשר להעביר בטיפוס לתצפית מהר Alyeska באמצעות הרכבל המקומי או בטיול רגלי קל לצד הערוץ הקניוני של נחל Winner Creek. לינה בגירדווד.

Hikers overlooking Portage Glacier, Alaska

יום 15: גירדווד - אנקורג' וטיסה יוצאת

בהתאם לשעת הטיסה היוצאת שהוזמנה, ייתכן ויוותר לכם זמן לטיולים נוספים באזור גירדווד ומפרץ Turnagain Arm. הנסיעה מגירדווד לאנקורג' אורכת כ-45 דק' בלבד, ובסיומה מחזירים את הרכב השכור בשדה התעופה ויוצאים בטיסה הביתה.

בהתאם לשעת הטיסה היוצאת שהוזמנה, ייתכן ויוותר לכם זמן לטיולים נוספים באזור גירדווד ומפרץ Turnagain Arm. הנסיעה מגירדווד לאנקורג' אורכת כ-45 דק' בלבד, ובסיומה מחזירים את הרכב השכור בשדה התעופה ויוצאים בטיסה הביתה.

Moonrise over Turnagain Arm, Alaska

אז מה היה לנו

המסלול הקלאסי הוא, ובכן, קלאסי. מדובר על מסלול של 15 יום שמתחיל ומסתיים באנקורג'. הוא מבוסס על השכרה של רכב כביש-שטח שמתאים לנהיגה בדרכי עפר, כשהמסלול עובר בין ארבע שמורות טבע (דנאלי, רנגל-סט.אליאס, קטמאי וקינאי פיורדס). אבל השמורות הן רק חלק מהסיפור: גם הדרכים עמוסות בנופים, ובמיוחד הדרכים הלא סלולות, ה-Denali Highway וה-Mccarthy Road. המסלול עובר בין כמה עיירות (קלאסיות) של "אלסקה האמיתית" – טלקיטנה, מקארת'י, ואלדז, סוארד והומר, ומאפשר היכרות עם התושבים המקומיים הידידותיים להפליא ועם אורח חייהם.

שורה תחתונה: אם יש לכם שבועיים (ויום) ואתם רוצים להרגיש שראיתם חלק גדול ממה שיש לאלסקה להציע, המסלול הזה הוא בחירה מצוינת.

(כי בשביל לראות את *כל* מה שיש לאלסקה להציע, כנראה שתצטרכו לעבור לגור כאן לכמה שנים, וגם אז לא בטוח שזה יספיק.)

ומה כוללת החבילה?

אז ככה:

1 ביקור בשמורת דנאלי, כנראה השמורה המפורסמת ביותר באלסקה (דובים, איילים, כבשי הרים, זאבים – ואם יתמזל מזלכם גם ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה).

2 נהיגה עצמית ברכב כביש-שטח בשתי דרכי עפר מבודדות ויפהפיות – ה-Denali Highway וה-Mccarthy Road.

3 טיסת נוף מרהיבה במטוס קל מעל שמורת Wrangell – St. Elias.

4  סיור מודרך על קרחון, בהובלת מדריכים מקצועיים.

5 סיור היסטורי מודרך בעיירת רפאים.

6 שייט נופי לקרחון קולומביה, אחד הקרחונים הימיים הגדולים באלסקה (ניתן לשדרג לשייט קיאקים אם אתם בעניין).

7 שייט נופי לקרחון Aialik בשמורת קינאי פיורדס (גם כאן – אם בא לכם, אפשר להחליף לקיאקים).

8 צפייה בדובים ממרחק קצר ביותר בשמורת קטמאי או לייק קלארק (תלוי בעונה) – כולל טיסה הלוך חזור מהומר במטוס קל.

 

עדיין לא בטוחים? 

אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח לשמוע ממכם ולעזור לכם לבחור את המסלול הנכון.

לא לדאוג, אנחנו נחמדים. תרגישו בנוח.

מחיר שירותי הקרקע

 • $7,250 USD לאדם בחדר זוגי.
 • מקדמה: 15% מעלות הטיול.
 • המיסים המקומיים כלולים במחיר.

תחשיב הטיול כולל

לינה

 • 14 לילות בבתי מלון, לודג'ים, בקתות בסגנון צימר או B&B.
 • כסטנדרט, הלינות אינן כוללות את ארוחת הבוקר. ברוב המקרים תהיה מסעדה במלון או צמוד אליו, אבל עלות ארוחת הבוקר אינה נכללת בעלות הלינה ולכן יש לשלם אותה בנפרד.
 • שימו לב: עקב הביקוש הרב והיצע החדרים המצומצם באלסקה ו/או מערב קנדה, אין ביכולתנו להבטיח מקומות לינה / סוגי חדרים ספציפיים עד שלב ביצוע ההזמנות וקבלת האישורים בפועל. החדרים אינם מוחזקים עבורכם לפני ההרשמה ותשלום המקדמה.
 • שעת הכניסה והיציאה לחדרי המלון הינה בהתאם לנהלים הנהוגים בבתי המלון. אין לנו אפשרות להתחייב שהחדרים יהיו זמינים מיד עם הגעתכם למלון, או שתוכלו לבצע יציאה מאוחרת (Late Check Out) ביחס לשעות הנהוגות בבית המלון. ברוב המקרים המלונות ינסו לסייע במה שאפשר אבל זה לא משהו שאפשר להתחייב עליו, וזה יהיה ביניכם לבינם.

תחבורה

 • רכב שכור למשך 14 ימים בדרגת SUV 5-Pax (רכב מסוג Ford Escape או דגם דומה).כולל כולל מיילים ללא הגבלה, ביטוח נזק המתיר נהיגה על דרכי עפר (השתתפות עצמית עד $500), ביטוח צד ג' עד מיליון דולר, מסים ועמלות מקומיים.
 • נהגים נוספים: בן/בת הזוג של הנהג הראשי יכולים להירשם ללא עלות נוספת. אחרים יכולים להירשם בעלות של $25 לכל התקופה (לכל נהג).

סיורים ופעילויות

 • כניסה באוטובוס לשמורת דנאלי, עד מרכז המבקרים איילסון ובחזרה (66 מייל לכל כיוון, סה"כ כ-8 שעות)
 • טיסת נוף במטוס קל מעל שמורת Wrangell – St. Elias (כ-50 דק', יציאה ממקארת'י)
 • סיור מודרך על קרחון Root ליד קניקוט, בהובלת מדריכים מקצועיים (סיור של חצי יום, סה"כ 6 שעות)
 • סיור היסטורי מודרך בעיירת הרפאים קניקוט בשמורת רנגל – סט. אליאס (כשעתיים וחצי)
 • שייט בספינה קטנה לקרחון קולומביה ליד ואלדז (6 שעות)
 • שייט נופי למפרץ Aialik בשמורת קינאי פיורדס, כולל א. צהריים (6 שעות)
 • סיור צפייה בדובים בשמורת קטמאי (כ-7-8 שעות, כולל טיסות הלוך-חזור מהומר במטוס קל ימי)

תחשיב הטיול אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות
 • עלויות דלק לרכב
 • טיפים למדריכים ולנותני שירות מקומיים
 • כניסה לאתרים אופציונליים: רכבלים, מוזיאונים וכו'
 • כלכלה וארוחות (לרבות ארוחת בוקר)
 • דמי כניסה לשמורת דנאלי – $15 לאדם
 • סיורים אופציונליים שהוצעו בתיאור התכנית
 • כל מה שלא פורט תחת "כלול בתחשיב"

מדיניות ביטול

 • עד 60 יום לפני היציאה – 15% מעלות הטיול.
 • 45-59 יום לפני היציאה – 30% מעלות הטיול.
 • 44-30 יום לפני היציאה – 60% מעלות הטיול.
 • 1-29 יום לפני היציאה – 100% מעלות הטיול.

קורונה

 • במקרה של התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בישראל או במדינת היעד עלולים להיווצר שינויים ברמה הלאומית שלא יאפשרו את הטיול (לדוגמא – סגרים, דרישת בידוד בהגעה ליעד, איסורי טיסה, סגירת שדות תעופה וכיו"ב). במקרים מסוג זה נפעל מול הספקים להעברת החזר מלא ללקוחות. ההחזר יועבר בניכוי המקדמה, שתישמר כזיכוי לשימוש עתידי עד 3 שנים מתאריך הטיול המקורי.
 • הכניסה לארה"ב מותנית בהתחסנות נגד קורונה.

ויזה

  • יש צורך בויזה אמריקאית בתוקף.