Glacier landing during a Denali flightseeing trip, Alaska

אלסקה: המסלול הצפוני | 4x4

 • גודל טקסט A A
print הדפסה
טיול עומק אל לב האזור הפנימי של אלסקה, כולל דנאלי, רנגל סט. אליאס, ואלדז ועמק המטנוסקה - ולקינוח, טיסה מאנקורג' לצפיה בדובים בטבע. כולל נהיגה על דרכי העפר המפורסמות של אלסקה.

יום 1: נחיתה באנקורג' ואיסוף רכב

נחיתה באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה, בה גרים כמחצית מתושבי המדינה כולה. לאחר איסוף הרכב השכור בשדה התעופה, ניתן לנצל את שארית היום להתארגנות ראשונית ולסיור בעיר. בין הפעילויות האפשריות: ביקור במוזיאון אנקורג' המוקדש בעיקר להיסטוריה ולאמנות (Anchorage Museum) או במרכז לשימור המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center), הליכה לאורך טיילת החוף (Tony Knowles Coastal Trail), תצפית על העיר מהרי ה-Glen Alps הסמוכים או סתם שיטוט נינוח ברחובות הדאונטאון. לינה באנקורג'. *הטיסה מתל אביב…להמשך קריאה

נחיתה באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה, בה גרים כמחצית מתושבי המדינה כולה. לאחר איסוף הרכב השכור בשדה התעופה, ניתן לנצל את שארית היום להתארגנות ראשונית ולסיור בעיר. בין הפעילויות האפשריות: ביקור במוזיאון אנקורג' המוקדש בעיקר להיסטוריה ולאמנות (Anchorage Museum) או במרכז לשימור המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center), הליכה לאורך טיילת החוף (Tony Knowles Coastal Trail), תצפית על העיר מהרי ה-Glen Alps הסמוכים או סתם שיטוט נינוח ברחובות הדאונטאון. לינה באנקורג'.

*הטיסה מתל אביב לאנקורג' אינה כלולה במחיר הטיול. הזמנת הטיסות היא באחריות המטיילים.

Bull moose with a floatplane, Lake Hood, Alaska

יום 2: אנקורג' - שמורת דנאלי

בשעות הבוקר יוצאים לנסיעה של כ-4.5 שעות צפונה מאנקורג' לשמורת דנאלי. בדרך מומלץ לעצור בעיירה Talkeetna, שהתפרסמה בזכות היותה מרכז לוגיסטי של מטפסי ההרים באזור. טלקיטנה ידועה גם בחיי הקהילה שלה, והשמועה גורסת שזהו המקום אשר היווה השראה לתכנית הטלוויזיה "חשיפה לצפון". ביום יפה נשקף מפה נוף נהדר של פסגת הר Denali – ההר הגבוה בצפון אמריקה (6,195 מ'). כמו כן, זוהי נקודה פופולרית ליציאה לטיסות נוף מעל שמורת דנאלי – ר' תוספת אופציונלית…להמשך קריאה

בשעות הבוקר יוצאים לנסיעה של כ-4.5 שעות צפונה מאנקורג' לשמורת דנאלי. בדרך מומלץ לעצור בעיירה Talkeetna, שהתפרסמה בזכות היותה מרכז לוגיסטי של מטפסי ההרים באזור. טלקיטנה ידועה גם בחיי הקהילה שלה, והשמועה גורסת שזהו המקום אשר היווה השראה לתכנית הטלוויזיה "חשיפה לצפון". ביום יפה נשקף מפה נוף נהדר של פסגת הר Denali – ההר הגבוה בצפון אמריקה (6,195 מ'). כמו כן, זוהי נקודה פופולרית ליציאה לטיסות נוף מעל שמורת דנאלי – ר' תוספת אופציונלית למטה. מצפון לטלקיטנה הכביש הופך הררי ודרמטי יותר, עם מספר נקודות תצפית מצוינות לכיוון הר דנאלי. היום מסתיים בלינה באזור הכניסה לשמורת דנאלי.

תוספת אופציונלית: טיסת נוף מעל שמורת דנאלי

מטלקיטנה ניתן לצאת לטיסת הנוף המפורסמת מעל הפארק הלאומי Denali – כשעה וחצי של נוף קרחוני, פסגות מושלגות, צוקי גרניט נישאים ומבט על פסגת הר דנאלי האדירה. המטוס מצויד במגלשיים מיוחדים, ושיאה של הטיסה הוא בנחיתה בגובה של כ-1,800 מ' מעל פני הים, על אחד הקרחונים המושלגים שלמרגלות ההר. בנקודה זו יורדים מהמטוס להפסקה קצרה על מנת לנשום קצת אוויר פסגות צלול ולצלם כמה תמונות למזכרת.

 • עלות הטיסה עם נחיתה על קרחון: החל מ-$346 לאדם (לסיור של שעה וחצי).
 • עלות הטיסה ללא נחיתה על קרחון: החל מ-$238 לאדם (לסיור של שעה).
 • למי שמעוניין להשקיע, ישנם גם סיורים ארוכים ומקיפים יותר מעל הפארק – צרו עמנו קשר לפרטים נוספים.
Canoeing Eklutna Lake, Alaska

יום 3: שמורת דנאלי

הפארק הלאומי דנאלי מתפרש על שטח של יותר מ-24 אלף קמ"ר, ומעניק הצצה נדירה אל עולם החי העשיר של אלסקה. דרך עפר אחת בלבד חוצה את השמורה לרוחבה, והיום יוקדש לנסיעה לאורך דרך זו. הנסיעה באוטובוסים של הפארק מאפשרת צפייה בדובים, איילי צפון, איילים קוראים, כבשי הרים, זאבים ועוד. הנופים ההרריים הדרמטיים, כולל הסיכוי לראות את פסגת הר דנאלי, מספקים אפשרויות צילום בלתי מוגבלות. השאטל הכלול בחבילה יביא אתכם עד…להמשך קריאה

הפארק הלאומי דנאלי מתפרש על שטח של יותר מ-24 אלף קמ"ר, ומעניק הצצה נדירה אל עולם החי העשיר של אלסקה. דרך עפר אחת בלבד חוצה את השמורה לרוחבה, והיום יוקדש לנסיעה לאורך דרך זו. הנסיעה באוטובוסים של הפארק מאפשרת צפייה בדובים, איילי צפון, איילים קוראים, כבשי הרים, זאבים ועוד. הנופים ההרריים הדרמטיים, כולל הסיכוי לראות את פסגת הר דנאלי, מספקים אפשרויות צילום בלתי מוגבלות. השאטל הכלול בחבילה יביא אתכם עד מייל 66 – מרכז המבקרים Eielson – כ-4 שעות נסיעה לכל כיוון, כולל עצירות לתצפיות נוף ובעלי חיים. ניתן להחליף אוטובוסים ולקצר/להאריך את היום כראות עיניכם. לינה באזור הכניסה לפארק.

שדרוג אופציונלי: טיסת נוף לתוך השמורה ויציאה באוטובוס

 • דרך חווייתית ויעילה בהרבה ליהנות ממיטב המראות של הפארק ביום אחד. בצהריים, ממריאים משדה התעופה הקטן שבכניסה לפארק, כאשר היעד הוא היישוב הקטנטן Kantishna שנמצא בסוף דרך העפר של הפארק (מייל 92). בהנחה שמזג האוויר ישתף פעולה, המטוס יחלוף בסמוך לפסגת דנאלי וייתן לכם הזדמנות לראות את רכס ההרים האדיר שמסביב לה – אינספור פסגות גרניט מכוסות קרחונים בגבהים של 4,000-6,000 מ'. הטיסה אורכת כ-55 דקות. בקנטישנה תקבלו ארוחת צהריים ארוזה לדרך, ותעלו על האוטובוס של השמורה בחזרה לכיוון הכניסה (נסיעה של כ-5.5 שעות בסה"כ, במקום 8+ שעות כאשר נוסעים הלוך-חזור באוטובוס). ההגעה לאזור הכניסה היא בשעות הערב. שימו לב שבנסיעה החוצה מהשמורה בדרך כלל יש פחות עצירות לעומת הנסיעה פנימה: הנהג עדיין יעצור כל אימת שיאותרו בעלי חיים ליד הכביש וכן לצורך הפסקות שירותים/התרעננות, אך עשוי לדלג על עצירה בנקודות תצפית בהן עוצרים כאשר נוסעים בכיוון ההפוך (אבל יש גם יתרון בולט – האוטובוס בדרך כלל פחות מלא והנסיעה שקטה ונעימה יותר).
 • עלות השדרוג: החל מ-$290 לאדם. עלות השדרוג כבר כוללת את דמי הכניסה לשמורה ע"ס $15 לאדם, שאינם כלולים מראש במקרה שלוקחים אוטובוס בלבד.
Denali National Park shuttle bus approaching Polychrome Pass, Alaska

יום 4: דרך ה-Denali Highway

ה-Denali Highway היא דרך עפר באורך 135 מייל שנמתחת במקביל לרכס התלול של הרי ה-Alaska Range, וככזו היא נחשבת לאחת הדרכים היפות באלסקה. הדרך חוצה חבל ארץ פראי של נהרות ענק ומשטחי טונדרה פתוחים, עוברת לצדם של אגמים רבים, ומאפשרת מפגשים עם בעלי חיים לצד הדרך, בעיקר קאריבו (אייל צפון) ומוס (אייל קורא). זהו יום של נסיעה נינוחה עם עצירות מרובות לתצפיות וצילומים (כ-5 שעות או יותר – תלוי במצב…להמשך קריאה

ה-Denali Highway היא דרך עפר באורך 135 מייל שנמתחת במקביל לרכס התלול של הרי ה-Alaska Range, וככזו היא נחשבת לאחת הדרכים היפות באלסקה. הדרך חוצה חבל ארץ פראי של נהרות ענק ומשטחי טונדרה פתוחים, עוברת לצדם של אגמים רבים, ומאפשרת מפגשים עם בעלי חיים לצד הדרך, בעיקר קאריבו (אייל צפון) ומוס (אייל קורא). זהו יום של נסיעה נינוחה עם עצירות מרובות לתצפיות וצילומים (כ-5 שעות או יותר – תלוי במצב הדרך ובכמות העצירות שתבחרו לשלב). היום מסתיים בלודג' מבודד שנמצא צפונית לצומת של פקסון (Paxson).

Canoe, Tangle Lake, Denali Hwy, Alaska

יום 5: נסיעה למקארת'י וטיסת נוף מעל Wrangell - St. Elias

נסיעה דרומה על כביש ה-Richardson Hwy, ומזרחה על ה-Edgerton Hwy לכיוון העיירה מקארת'י. אם מזג האוויר ישתף פעולה, ניתן יהיה להבחין לאורך הדרך ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4,000-5,000 מ' מעל פני הים. הרים אלו מסמנים את תחילת שטחה של שמורת Wrangell – St. Elias – פארק לאומי ענק אשר מהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה…להמשך קריאה

נסיעה דרומה על כביש ה-Richardson Hwy, ומזרחה על ה-Edgerton Hwy לכיוון העיירה מקארת'י. אם מזג האוויר ישתף פעולה, ניתן יהיה להבחין לאורך הדרך ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4,000-5,000 מ' מעל פני הים. הרים אלו מסמנים את תחילת שטחה של שמורת Wrangell – St. Elias – פארק לאומי ענק אשר מהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה ובאלסקה). בשמורה זו ניתן למצוא כמה מההרים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה, כשהגבוה מכולם הוא הר סט. אליאס (5,488 מ').

העיירה מקארת'י ועיירת הרפאים קניקוט שוכנות בלב הפארק, וההגעה אליהן היא הרפתקה בפני עצמה. הנסיעה על ה-McCarthy Road לוקחת בין שעתיים לשלוש שעות, במהלכן עוברת הדרך לאורך העמק הרחב של נהר הקופר וחוצה מספר קניונים עמוקים. דרך זו שימשה בעבר את מסילת הרכבת של מכרות הנחושת ולאורכה עדיין פזורות שאריות מתחילת המאה – שרידי גשרים, פיסות ממסילת הרכבת ועוד. מקארת'י עצמה היא עיירה קטנטנה אשר התפתחה לצדם של מכרות הנחושת של קניקוט אשר פעלו באזור בתחילת המאה ה-20. המכרות ננטשו בסוף שנות ה-30, אך העיירה ממשיכה להתקיים. למרות צמיחה מסוימת בתיירות בשנים האחרונות, מקארת'י עדיין נחשבת ליעד תיירותי לא מפותח עקב הנגישות הקשה למקום. כתוצאה, העיירה משמרת את אופייה הייחודי והביקור מזכיר עיירות מימי המערב הפרוע.

עם ההגעה למקארת'י בשעות אחה"צ, יוצאים לטיסת נוף מעל שמורת רנגל – סיינט אליאס. זוהי שמורה עצומה (גדולה יותר משווייץ כולה, לשם השוואה) ופראית כמעט לחלוטין, עם אינספור פסגות תלולות בגבהים של מעל 4,000 מ', קרחונים של עשרות קילומטרים, תצורות סלע געשיות ייחודיות, אגמי טורקיז נוצצים, מפלים, קניונים עמוקים ומה לא. מכיוון שהשמורה נטולת תשתיות כמעט לחלוטין, טיסה במטוס קל היא הדרך הכמעט-יחידה עבור המבקר המזדמן לחוות את הנופים המדהימים בחלקים הפנימיים של השמורה. הטיסה אורכת כ-50 דק' (ניתן גם לשדרג ל-70 או 90 דקות) ומסתיימת בחזרה לשדה התעופה הקטן של מקארת'י.

לינה במקארת'י או בקניקוט (בהתאם לזמינות בעת סגירת הטיול).

Wrangell St. Elias National Park, Alaska

יום 6: סיורים מודרכים: קרחון רוט ומפעלי עיבוד הנחושת הנטושים של קניקוט

קרחון Root גולש מהרי הרנגל הענקיים ונמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. החצי הראשון של היום מוקדש לסיור אל הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נערך בקבוצות קטנות של 10-12 איש ונמשך כ-6 שעות בסה"כ: כשעה עד שעה וחצי מוקדשות להליכה מקניקוט עד הקרחון (רוב השביל מישורי, אך הקטע האחרון בשיפוע), כ-3 שעות מוקדשות להליכה על הקרחון עצמו ולהפסקת צהריים, והשאר – לחזרה מהקרחון לקניקוט. במהלך הסיור יהיה ניתן לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלים נעלמים, בריכות טורקיז…להמשך קריאה

קרחון Root גולש מהרי הרנגל הענקיים ונמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. החצי הראשון של היום מוקדש לסיור אל הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נערך בקבוצות קטנות של 10-12 איש ונמשך כ-6 שעות בסה"כ: כשעה עד שעה וחצי מוקדשות להליכה מקניקוט עד הקרחון (רוב השביל מישורי, אך הקטע האחרון בשיפוע), כ-3 שעות מוקדשות להליכה על הקרחון עצמו ולהפסקת צהריים, והשאר – לחזרה מהקרחון לקניקוט. במהלך הסיור יהיה ניתן לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלים נעלמים, בריכות טורקיז צלולות וחריצי ענק תכלכלים שפוסלו ע"י זרימות נסתרות של מי הפשרה וכן עקב תזוזת הקרחון על גבי המסלע לאורך שנים. ההליכה על הקרח מתבצעת בעזרת דוקרני קרח לנעליים (Crampons) שיסופקו ע"י המדריכים, והיא אינה כרוכה במאמץ פיזי מיוחד מעבר לטיול רגלי רגיל (הסיור מתאים לבעלי כושר הליכה סביר ומעלה).

עם החזרה מהקרחון בשעות אחה"צ ולאחר הפסקה קצרה, יוצאים לסיור מודרך במפעלי עיבוד הנחושת הנטושים של מכרות קניקוט – סדרת מבנים אדומים שנראים כלקוחים מסט צילומים של מערבון. המפעלים ננטשו בשנות ה-30 של המאה העשרים עקב נפילת מחירי הנחושת, אך השתמרו בצורה מרשימה עד היום ומהווים אתר היסטורי חשוב באלסקה. הסיור אורך כשעתיים עד שעתיים וחצי ומתאר את אופן פעילות המכרות, את ההיסטוריה של המקום ואת אורח החיים של הפועלים שחיו בקניקוט, הרחק משאר הציוויליזציה ובתנאי קור קיצוניים בחורף.

לינה במקארת'י או בקניקוט.

Hikers on the Root Glacier, Wrangell St. Elias National Park, Alaska

יום 7: מקארת'י - ואלדז

יציאה בנסיעה מערבה על ה-McCarthy Road ולאחר מכן דרומה על ה-Richardson Hwy לכיוון העיירה ואלדז (Valdez), במקביל לתוואי צינור הנפט של אלסקה. הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר ת'ומפסון (Thompson Pass), שם כדאי לעצור לטיול קצר למרגלות קרחון Worthington. משם הכביש ממשיך לקניון קיסטון (Keystone Canyon) שמתהדר במספר מפלי מים גבוהים. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם…להמשך קריאה

יציאה בנסיעה מערבה על ה-McCarthy Road ולאחר מכן דרומה על ה-Richardson Hwy לכיוון העיירה ואלדז (Valdez), במקביל לתוואי צינור הנפט של אלסקה. הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר ת'ומפסון (Thompson Pass), שם כדאי לעצור לטיול קצר למרגלות קרחון Worthington. משם הכביש ממשיך לקניון קיסטון (Keystone Canyon) שמתהדר במספר מפלי מים גבוהים. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם לפני כשלושים שנה כאשר מכלית הנפט "אקסון ואלדז" עלתה בו על שרטון וגרמה לאסון אקולוגי כבד. בשעות הערב מומלץ להגיע אל מדגרת הסלמונים המקומית, שם ניתן לראות אלפי דגים עולים בנחל ומושכים למקום טורפים רבים (אריות ים, לוטרות, עופות מים ולפעמים אפילו דוב מזדמן). הנסיעה של היום צפויה לקחת בסביבות 5 שעות נטו. לינה בואלדז.

Worthington Glacier, Alaska

יום 8: מפרץ קרחון קולומביה

קרחון קולומביה הוא אחד הקרחונים הגדולים של אלסקה, וככזה – מהווה את האטרקציה העיקרית באזור ואלדז. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות בשלל גווני הכחול. המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים אותו ליעד אידיאלי לשייט. האפשרויות להיום הן: שייט בספינה (6 שעות – כלול בעלות החבילה): השייט מתבצע באמצעות ספינה נוחה ומודרנית (שני…להמשך קריאה

קרחון קולומביה הוא אחד הקרחונים הגדולים של אלסקה, וככזה – מהווה את האטרקציה העיקרית באזור ואלדז. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות בשלל גווני הכחול. המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים אותו ליעד אידיאלי לשייט. האפשרויות להיום הן:

 1. שייט בספינה (6 שעות – כלול בעלות החבילה): השייט מתבצע באמצעות ספינה נוחה ומודרנית (שני מפלסים, 150 מושבים) וכולל גם ארוחת צהריים קלה. במהלך השייט עוברים בין גושי קרח מדהימים ביופיים שהתנתקו מהקרחון תוך כדי מפץ רעש אדיר, עליהם ניתן לעתים להבחין ביונקים ימיים (כגון אריות, כלבי ולוטרות ים) שתופסים שמש. הספינה תתקרב לקרחון עד כמה שאפשר, אבל יש לקחת בחשבון שלא תמיד אפשר להגיע ממש מול פני הקרחון בגלל כמויות אדירות של קרח צף שחוסמות את הדרך. היציאה מואלדז היא בשעות הבוקר והחזרה בשעות אחה"צ (בתאריכים מסוימים היציאה אחה"צ והחזרה בערב).
 2. שייט קיאקים במפרץ קולומביה (9-10 שעות – כרוך בתוספת תשלום): הקיאק הוא כלי שייט שקט, מהיר ויציב המאפשר מגע בלתי-אמצעי עם הטבע המקומי והגעה למקומות נידחים אשר אינם נגישים לסירה גדולה. לאחר הדרכה על שימוש בקיאק והתארגנות לוגיסטית בשעות הבוקר, יוצאים עם סירה ממונעת מואלדז לאזור קרחון קולומביה, שם פורקים את הקיאקים ומתחילים בחתירה עצמה. במהלך היום חותרים בין גושי קרח מדהימים ביופיים אשר ניתקו מקרחון קולומביה ונסחפו דרומה. בזמן החתירה יש סיכויים גבוהים לראות מסביבכם לוטרות וכלבי ים סקרנים מציצים מתוך המים.

החתירה מתבצעת במספר מקטעים שמופרדים ע"י הפסקות לצורך מנוחה וטיולים קצרים על החוף (כולל עצירה אחת ארוכה יותר להפסקת צהריים באחת מנקודות הנוף באזור). החתירה אינה קשה פיזית ואינה דורשת ניסיון קודם, אך יש כמובן לקחת בחשבון חשיפה לתנאי מזג אוויר משתנים ולרטיבות לאורך היום. הסיור מתבצע בקבוצות של כ-12 משתתפים (2 בכל קיאק) ונמשך כ-9-10 שעות, מהן כ-3 שעות מוקדשות לשייט הלוך-חזור בין ואלדז ואתר החתירה, 4-5 שעות לחתירה משולבת בעצירות למנוחה, והשאר לתדריכים והתארגנויות. היציאה לסיור היא בשעות הבוקר והחזרה לפנות ערב. היציאה לסיור מותנית במזג אוויר מתאים. לחצו כאן לסרטון קצר על הסיור. תוספת עלות לעומת שייט רגיל: החל מ-$170 לאדם.

בסוף היום חוזרים ללילה שני בואלדז.

Icebergs, Columbia Glacier, Alaska

יום 9: ואלדז - קרחון מטנוסקה

נסיעה מואלדז צפונה על ה-Richardson Hwy עד העיירה גלנאלן, ומשם מערבה על ה-Glenn Hwy. לאורך הדרך מומלץ לעצור במרכז המבקרים של שמורת Wrangell – St. Elias וכן לתצפית על אגם Willow שנוהג לספק השתקפויות יפות. לאחר כ-3.5 שעות נסיעה מגיעים לאזור Sheep Mountain, הר מרשים בצבעי אדום-חום. צבעו הייחודי של ההר נגרם ע"י מרבצים חשופים של מינרלים, אשר מושכים אליו עדרים של כבשי הרים, ומכאן שמו. בסמוך להר נמצא קרחון…להמשך קריאה

נסיעה מואלדז צפונה על ה-Richardson Hwy עד העיירה גלנאלן, ומשם מערבה על ה-Glenn Hwy. לאורך הדרך מומלץ לעצור במרכז המבקרים של שמורת Wrangell – St. Elias וכן לתצפית על אגם Willow שנוהג לספק השתקפויות יפות. לאחר כ-3.5 שעות נסיעה מגיעים לאזור Sheep Mountain, הר מרשים בצבעי אדום-חום. צבעו הייחודי של ההר נגרם ע"י מרבצים חשופים של מינרלים, אשר מושכים אליו עדרים של כבשי הרים, ומכאן שמו. בסמוך להר נמצא קרחון מטנוסקה (Matanuska Glacier), אחד הקרחונים היבשתיים הגדולים ברכס הרי הצ'וגאץ' (אורכו כ-40 ק"מ). הלינה היא בלודג' באזור הקרחון.

Hikers on the ridge, Thompson Pass, near Valdez, Alaska

יום 10: קרחון מטנוסקה - אנקורג'

נסיעה מערבה לכיוון אנקורג' דרך ה-Glenn Hwy (כשעתיים וחצי בסה"כ). ממערב לקרחון מטנוסקה, הכביש מתפתל מעל הערוץ הרחב של נהר המטנוסקה ובדרך יהיו מספר נקודות תצפית מצוינות לכיוון הנהר והרי הצ'וגאץ' הנישאים מעליו. כשעה לאחר היציאה מגיעים לאזור העיירה פאלמר (Palmer) – מומלץ לעשות כאן טיול צדדי אל Hatcher Pass, אזור אלפיני מבודד ומרהיב ביופיו שנמצא בהרי טלקיטנה, מצפון לעיירה. ניתן לבקר במקום בשרידי מכרה זהב נטוש ולצאת לטיול רגלי…להמשך קריאה

נסיעה מערבה לכיוון אנקורג' דרך ה-Glenn Hwy (כשעתיים וחצי בסה"כ). ממערב לקרחון מטנוסקה, הכביש מתפתל מעל הערוץ הרחב של נהר המטנוסקה ובדרך יהיו מספר נקודות תצפית מצוינות לכיוון הנהר והרי הצ'וגאץ' הנישאים מעליו. כשעה לאחר היציאה מגיעים לאזור העיירה פאלמר (Palmer) – מומלץ לעשות כאן טיול צדדי אל Hatcher Pass, אזור אלפיני מבודד ומרהיב ביופיו שנמצא בהרי טלקיטנה, מצפון לעיירה. ניתן לבקר במקום בשרידי מכרה זהב נטוש ולצאת לטיול רגלי באחד משבילי ההליכה הרבים באזור. אתרים מעניינים נוספים באזור פאלמר הם חוות איילי הצפון, אגם אקלוטנה (Eklutna Lake) ושמורת Eagle River. היום מסתיים באנקורג', שם מחזירים את הרכב השכור ומתמקמים ללינה באזור שדה התעופה לקראת הסיור של מחר.

Hikers taking a break in Gold Cord Lake, Hatcher Pass, Alaska

יום 11: טיסה לצפייה בדובים בקטמאי או לייק קלארק

השמורות קטמאי (Katmai National Park) ולייק קלארק (Lake Clark National Park and Preserve) הן מן המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובים בטבע. הצפייה בדובים נעשית בדרך כלל מטווחים קצרים (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת. יעד הטיסה ייבחר לפי העונה בה יוצאים. בחודש יולי ובשנים מסוימות בין סוף אוגוסט לאמצע ספטמבר, מירב הסיכויים שהסיור ייערך ב-Brooks Camp בשמורת קטמאי. זהו אתר הצפייה המסודר היחידי בשמורה זו, ונמצאים בו ריינג'רים של רשות הפארקים אשר…להמשך קריאה

השמורות קטמאי (Katmai National Park) ולייק קלארק (Lake Clark National Park and Preserve) הן מן המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובים בטבע. הצפייה בדובים נעשית בדרך כלל מטווחים קצרים (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת.

יעד הטיסה ייבחר לפי העונה בה יוצאים. בחודש יולי ובשנים מסוימות בין סוף אוגוסט לאמצע ספטמבר, מירב הסיכויים שהסיור ייערך ב-Brooks Camp בשמורת קטמאי. זהו אתר הצפייה המסודר היחידי בשמורה זו, ונמצאים בו ריינג'רים של רשות הפארקים אשר מפקחים על האתר ומכוונים את המבקרים בו. כאן תמצאו את מפלי ברוקס המפורסמים, בהם ניתן לראות את דגי הסלמון מזנקים במעלה הזרם ואת הדובים ממתינים להם במעלה המפלים עם פיות פעורים. ההגעה מאנקורג' היא באמצעות שתי טיסות עוקבות: טיסה ראשונה של כשעה במטוס מסחרי רגיל עד היישוב King Salmon, וטיסה שנייה של כחצי שעה באמצעות מטוס קל ימי לתוך השמורה עצמה. הנחיתה היא על אגם טורקיז גדול בשם Naknek Lake, ואחריה עוברים לתדרוך קצר אצל הריינג'ר המקומי. בשלב הבא הולכים בשביל כבוש ומישורי של כ-2 ק"מ מתחנת הריינג'רים עד אזור התצפית על נהר ברוקס ועל המפלים, שם יהיה לכם זמן חופשי של מספר שעות לצילומים והנאה מהמחזה. הסיור כולו לוקח יום שלם (המראה בבוקר וחזרה לאנקורג' בשעות הערב).

בחודשים יוני, אוגוסט ולעתים גם בספטמבר, הפעילות במפלי ברוקס בדרך כלל מתמעטת. משום כך, יהיה עדיף לטוס ליעד צפייה אחר עם יותר פעילות. ישנם מספר יעדים אפשריים, ואנחנו נבחר את היעד המתאים ביותר לתאריך הנסיעה. לעומת הביקור במפלי ברוקס, אופי הסיור באתרים אחרים הוא שונה: ההגעה מאנקורג' לאתר הצפייה תתבצע באמצעות טיסה נופית במטוס קל (רגיל או ימי) ותיקח בסביבות ה-45 דק'. ביעדים מסוימים הנחיתה היא על רצועת החוף, ואחריה הטייס/מדריך יוביל אתכם רגלית אל הנקודה בה הדובים נמצאים (בין 0.5 ל-4 ק"מ הליכה בשטח מישורי או על גבעות נמוכות – נדרשת יכולת פיזית סבירה). ביעדים אחרים, הנחיתה היא על פני אגם והצפייה נעשית מתוך סירות קטנות (לא נדרשת יכולת פיזית מיוחדת). בהתאם לעונה וליעד, הדובים עשויים להיות עסוקים בציד דגים, בחיפוש צדפות בחול או באכילת אוכמניות במישורי העשב הסמוכים לחוף. הסיורים אורכים כ-6-10 שעות בסה"כ, בהתאם לסוג הסיור והיעד. היציאה היא בדרך כלל בשעות הבוקר והחזרה בשעות אחה"צ.

Brown bears fighting, Katmai National Park, Alaska

יום 12: טיסה יוצאת מאנקורג'

המראה מאנקורג' ליעדכם הבא. מומלץ בחום להזמין טיסה הממריאה החל משעות הצהריים ואילך (במקרים מסוימים החזרה מסיור הצפייה בדובים עשויה להיות בשעה מאוחרת, ועדיף שיהיה לכם זמן לנוח לפני הטיסה).

המראה מאנקורג' ליעדכם הבא. מומלץ בחום להזמין טיסה הממריאה החל משעות הצהריים ואילך (במקרים מסוימים החזרה מסיור הצפייה בדובים עשויה להיות בשעה מאוחרת, ועדיף שיהיה לכם זמן לנוח לפני הטיסה).

Juggler at the sunset, Sleeping lady in the background, Anchorage, Alaska

אז מה היה לנו

המסלול הצפוני, בניגוד למסלול הדרומי, עובר בחלקים יותר צפוניים של אלסקה. באמת! אבל אם נכנסים קצת יותר לפרטים, מדובר על מסלול שמכוון קצת יותר לעומק היבשת וקצת פחות לאזורים של החוף. הוא כולל את שמורת דנאלי ואת דרך העפר הנופית Denali Highway, את שמורת רנגל סט. אליאס ואת האזור של קרחון המטנוסקה. כדי לשמור על מסגרת הזמנים, המסלול הזה לא מגיע לחצי האי קינאי – אבל הוא כן כולל שייט נופי לקרחון קולומביה שיוצא מהעיירה ואלדז, כך שגם הצד החופי של אלסקה מקבל יצוג הולם. הוא מסתיים עם טיול יום לצפיה בדובים שיוצא מאנקורג' בטיסה במטוס קל, וחוזר לאנקורג' בסוף היום. המסלול הזה מתאים במיוחד לחודשים יולי וספטמבר.

ומה כוללת החבילה?

הרבה נחת:

1 רכב כביש-שטח שמיועד לנסיעה בדרכי העפר הנופיות של אלסקה (Denali Highway, Mccarthy Road).

2 כניסה לשמורת דנאלי לסיור של 6-8 שעות באמצעות אוטובוס של השמורה

3 טיסת נוף יפהפיה במטוס קל מעל שמורת רנגל סט. אליאס. עד שלא תטוסו מעל השמורה הזו לא תבינו בתוך איזה נופים אתם נמצאים.

4 סיור מודרך על קרחון Root בשמורת רנגל סט. אליאס, בהובלת מדריכים מקצועיים.

5 סיור מודרך בעיירת הרפאים קניקוט.

6 שייט נופי לקרחון קולומביה, אחד הקרחונים הימיים הגדולים והמרשימים באלסקה.

7 סיור צפיה בדובים בטבע בשמורת קטמאי או לייק קלארק (תלוי בעונה), כולל טיסה הלוך-חזור מאנקורג'.

עדיין לא בטוחים? 

אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח לשמוע ממכם ולעזור לכם לבחור את המסלול הנכון.

לא לדאוג, אנחנו נחמדים. תרגישו בנוח.

מחיר שירותי הקרקע

 • $5,650 USD לאדם בחדר זוגי.
 • מקדמה: 15% מעלות הטיול.
 • המיסים המקומיים כלולים במחיר.

תחשיב הטיול כולל

לינה

 • 11 לילות בבתי מלון, לודג'ים, בקתות בסגנון צימר או B&B.
 • כסטנדרט, הלינות אינן כוללות את ארוחת הבוקר. ברוב המקרים תהיה מסעדה במלון או צמוד אליו, אבל עלות ארוחת הבוקר אינה נכללת בעלות הלינה ולכן יש לשלם אותה בנפרד.
 • שימו לב: עקב הביקוש הרב והיצע החדרים המצומצם באלסקה ו/או מערב קנדה, אין ביכולתנו להבטיח מקומות לינה / סוגי חדרים ספציפיים עד שלב ביצוע ההזמנות וקבלת האישורים בפועל. החדרים אינם מוחזקים עבורכם לפני ההרשמה ותשלום המקדמה.
 • בחלק ממקומות הלינה באלסקה ו/או מערב קנדה אין אפשרות ללינה ביחידות משפחתיות, אלא רק ל-2 חדרי מלון נפרדים. נעשה כמיטב יכולתנו כדי לספק חדרים צמודים או בעלי דלת מקשרת, אך אין לנו דרך להבטיח זאת במאה אחוז.
 • שעת הכניסה והיציאה לחדרי המלון הינה בהתאם לנהלים הנהוגים בבתי המלון. אין לנו אפשרות להתחייב שהחדרים יהיו זמינים מיד עם הגעתכם למלון, או שתוכלו לבצע יציאה מאוחרת (Late Check Out) ביחס לשעות הנהוגות בבית המלון. ברוב המקרים המלונות ינסו לסייע במה שאפשר אבל זה לא משהו שאפשר להתחייב עליו, וזה יהיה ביניכם לבינם.

תחבורה

 • רכב שכור למשך 12 ימים בדרגת SUV 5-Pax (רכב מסוג Ford Escape או דגם דומה).כולל כולל מיילים ללא הגבלה, ביטוח נזק המתיר נהיגה על דרכי עפר (השתתפות עצמית עד $500), ביטוח צד ג' עד מיליון דולר, מסים ועמלות מקומיים.
 • נהגים נוספים: בן/בת הזוג של הנהג הראשי יכולים להירשם ללא עלות נוספת. אחרים יכולים להירשם בעלות של $25 לכל התקופה (לכל נהג).

סיורים ופעילויות

 • כניסה באוטובוס לשמורת דנאלי, עד מרכז המבקרים איילסון ובחזרה (66 מייל לכל כיוון, סה"כ כ-8 שעות)
 • טיסת נוף במטוס קל מעל שמורת Wrangell – St. Elias (כ-50 דק', יציאה ממקארת'י)
 • סיור מודרך על קרחון Root ליד קניקוט, בהובלת מדריכים מקצועיים (סיור של חצי יום, סה"כ 6 שעות)
 • סיור היסטורי מודרך בעיירת הרפאים קניקוט בשמורת רנגל – סט. אליאס (כשעתיים וחצי)
 • שייט בספינה קטנה לקרחון קולומביה, יציאה מואלדז (6 שעות)
 • טיסה לצפייה בדובים חומים, כולל טיסות הלוך-חזור מאנקורג' לשמורת קטמאי או לשמורת לייק קלארק (6-14 שעות)

תחשיב הטיול אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות
 • עלויות דלק לרכב
 • טיפים למדריכים ולנותני שירות מקומיים
 • כניסה לאתרים אופציונליים: רכבלים, מוזיאונים וכו'
 • כלכלה וארוחות (לרבות ארוחת בוקר)
 • דמי כניסה לשמורת דנאלי – $15 לאדם
 • סיורים אופציונליים שהוצעו בתיאור התכנית
 • כל מה שלא פורט תחת "כלול בתחשיב"

מדיניות ביטול

 • עד 60 יום לפני היציאה – 15% מעלות הטיול.
 • 45-59 יום לפני היציאה – 30% מעלות הטיול.
 • 44-30 יום לפני היציאה – 60% מעלות הטיול.
 • 1-29 יום לפני היציאה – 100% מעלות הטיול.

קורונה

 • במקרה של התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בישראל או במדינת היעד עלולים להיווצר שינויים ברמה הלאומית שלא יאפשרו את הטיול (לדוגמא – סגרים, דרישת בידוד בהגעה ליעד, איסורי טיסה, סגירת שדות תעופה וכיו"ב). במקרים מסוג זה נפעל מול הספקים להעברת החזר מלא ללקוחות. ההחזר יועבר בניכוי המקדמה, שתישמר כזיכוי לשימוש עתידי עד 3 שנים מתאריך הטיול המקורי.
 • הכניסה לארה"ב מותנית בהתחסנות נגד קורונה.

ויזה

  • יש צורך בויזה אמריקאית בתוקף.