Family time by the lake, Thompson Pass, Alaska

אלסקה למשפחה האקטיבית

 • גודל טקסט A A
print הדפסה
מסלול אקטיבי, מצוין למשפחות עם ילדים ולכל מחפשי האקשן למיניהם: טיול מודרך על קרחון, גלישה באומגות, רפטינג, קיאקים וכמובן גם צפייה בדובים בטבע. מינימום שהייה ברכב, ומקסימום פעילות וכיף בטבע.

יום 1: נחיתה באנקורג' ואיסוף רכב

נחיתה באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה, שבה מתגוררים כמחצית מתושבי המדינה כולה. לאחר איסוף הרכב השכור, ניתן לנצל את שארית היום להתארגנות ראשונית ולסיור בעיר. בין הפעילויות האפשריות: ביקור במוזיאון אנקורג' המוקדש בעיקר להיסטוריה ולאמנות (Anchorage Museum) או במרכז לשימור המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center), הליכה לאורך טיילת החוף (Tony Knowles Coastal Trail), תצפית על העיר מהרי ה-Glen Alps הסמוכים או סתם שיטוט נינוח ברחובות הדאונטאון. לינה באנקורג'. *הטיסה מתל אביב לאנקורג' אינה כלולה במחיר…להמשך קריאה

נחיתה באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה, שבה מתגוררים כמחצית מתושבי המדינה כולה. לאחר איסוף הרכב השכור, ניתן לנצל את שארית היום להתארגנות ראשונית ולסיור בעיר. בין הפעילויות האפשריות: ביקור במוזיאון אנקורג' המוקדש בעיקר להיסטוריה ולאמנות (Anchorage Museum) או במרכז לשימור המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center), הליכה לאורך טיילת החוף (Tony Knowles Coastal Trail), תצפית על העיר מהרי ה-Glen Alps הסמוכים או סתם שיטוט נינוח ברחובות הדאונטאון. לינה באנקורג'.

*הטיסה מתל אביב לאנקורג' אינה כלולה במחיר הטיול. הזמנת הטיסות היא באחריות המטיילים.

Downtown Anchorage, Alaska

יום 2: נסיעה לעמק המטנוסקה וטיול על קרחון

יציאה מאנקורג' מזרחה על כביש ה-Glenn Hwy, אשר הופך בשלב מסוים לכביש הררי מפותל. הדרך מקבילה לערוץ הרחב של נהר מטנוסקה (Matanuska), כשמעברו השני נשקפות הפסגות המושלגות והקרחונים של רכס ה-Chugach. לאחר כשעתיים תגיעו אל אזור היישוב הקטן Glacier View, הצופה אל קרחון מטנוסקה – אחד הקרחונים הארוכים באלסקה (כ-40 ק"מ). זהו גם אחד הקרחונים הנגישים ביותר למטיילים במדינה. בשעות אחר הצהריים יוצאים לסיור רגלי על קרחון מטנוסקה בהובלת מדריכים מקומיים (רמת קושי…להמשך קריאה

יציאה מאנקורג' מזרחה על כביש ה-Glenn Hwy, אשר הופך בשלב מסוים לכביש הררי מפותל. הדרך מקבילה לערוץ הרחב של נהר מטנוסקה (Matanuska), כשמעברו השני נשקפות הפסגות המושלגות והקרחונים של רכס ה-Chugach. לאחר כשעתיים תגיעו אל אזור היישוב הקטן Glacier View, הצופה אל קרחון מטנוסקה – אחד הקרחונים הארוכים באלסקה (כ-40 ק"מ). זהו גם אחד הקרחונים הנגישים ביותר למטיילים במדינה.

בשעות אחר הצהריים יוצאים לסיור רגלי על קרחון מטנוסקה בהובלת מדריכים מקומיים (רמת קושי קלה; לא נדרש ניסיון מוקדם או ציוד מיוחד). הסיור מאפשר לראות מקרוב תופעות קרחוניות ייחודיות כגון חריצים גדולים, מפלים נעלמים, בריכות מי הפשרה ושלל תצורות קרח שונות ומשונות. ההליכה מתבצעת באמצעות דוקרני קרח קלים שמולבשים על הנעליים, והסיור כולו אורך כ-4 שעות (בקבוצה קטנה של 10-12 מטיילים).

לאחר הסיור מתמקמים ללינה בלודג' באזור Glacier View.

Glacier hiking on the Matanuska Glacier, Alaska

יום 3: יום פעילויות: רפטינג ואומגה

היום מוקדש לפעילויות משפחתיות בעמק ה-Matanuska. בבוקר, יציאה לשייט רפטינג על נהר המטנוסקה. השייט מתחיל באחד מאגמי ההפשרה היפים של קרחון מטנוסקה הענקי – המקור העיקרי של הנהר. משם ממשיכים במורד הזרם, דרך אשדות קטנים ברמה 2. אורך הסיור בין שעתיים וחצי לשלוש. *תוספת אופציונלית: בסיום קטע השייט הרגוע המשפחה יכולה להתפצל, ומי שמעוניין יכול להמשיך לשעה נוספת של רפטינג בקטע נהר סוער יותר (אשדות ברמה 3-4, מגיל 12 ומעלה בלבד)…להמשך קריאה

היום מוקדש לפעילויות משפחתיות בעמק ה-Matanuska. בבוקר, יציאה לשייט רפטינג על נהר המטנוסקה. השייט מתחיל באחד מאגמי ההפשרה היפים של קרחון מטנוסקה הענקי – המקור העיקרי של הנהר. משם ממשיכים במורד הזרם, דרך אשדות קטנים ברמה 2. אורך הסיור בין שעתיים וחצי לשלוש.

*תוספת אופציונלית: בסיום קטע השייט הרגוע המשפחה יכולה להתפצל, ומי שמעוניין יכול להמשיך לשעה נוספת של רפטינג בקטע נהר סוער יותר (אשדות ברמה 3-4, מגיל 12 ומעלה בלבד) – תוספת של כ-$15 לאדם.

בשעות אחה"צ, יוצאים לסיור אומגות (Ziplining) מרהיב על גדות נהר המטנוסקה. הסיור כולל שתי גלישות שונות, כולל קו ה-G2 שנחשב למהיר באלסקה. בגלישה זו מגיעים למהירויות של כ-80 קמ"ש, ונקודת הזינוק שלה נמצאת על צוק בגובה של כ-70 מ' מעל הנהר. הסיור כולו לוקח כשעה וחצי, כולל התדריך, ההגעה לנקודות הגלישה, הגלישות עצמן והחזרה לנק' היציאה. בסוף היום לנים לילה נוסף ב-Glacier View (עמק המטנוסקה).

Rafting Gary-Kiemle-Pixabay

יום 4: עמק המטנוסקה - גירדווד

נסיעה בחזרה לכיוון אנקורג' (מרחק של קצת יותר משעתיים). בדרך אפשר לקפוץ ל-Hatcher Pass, מעבר הרים אלפיני שנמצא בהרי טלקיטנה מעל העיירה פאלמר (Palmer). האזור משופע באגמי טורקיז ובצוקי גרניט תלולים, ומהווה יעד מועדף לטיולים בקרב המקומיים (מעט מאוד תיירים מגיעים לכאן). היעד שלכם להיום הוא גירדווד (Girdwood), עיירת סקי שיושבת בעמק יפה, 45 דק' מדרום לאנקורג'. במקום מבחר שבילי הליכה, רכבל נופי שמטפס להר Alyeska ופעילויות נוספות. הכביש בין אנקורג'…להמשך קריאה

נסיעה בחזרה לכיוון אנקורג' (מרחק של קצת יותר משעתיים). בדרך אפשר לקפוץ ל-Hatcher Pass, מעבר הרים אלפיני שנמצא בהרי טלקיטנה מעל העיירה פאלמר (Palmer). האזור משופע באגמי טורקיז ובצוקי גרניט תלולים, ומהווה יעד מועדף לטיולים בקרב המקומיים (מעט מאוד תיירים מגיעים לכאן).

היעד שלכם להיום הוא גירדווד (Girdwood), עיירת סקי שיושבת בעמק יפה, 45 דק' מדרום לאנקורג'. במקום מבחר שבילי הליכה, רכבל נופי שמטפס להר Alyeska ופעילויות נוספות. הכביש בין אנקורג' לגירדווד עובר בצמוד ל-Turnagain Arm – פיורד ארוך שידוע בהפרשי הגאות והשפל הקיצוניים שלו ובלהקות לווייתני הבלוגה שפוקדות אותו בקיץ. לאורך הנסיעה יהיו מספר נקודות תצפית ששווה לעצור בהן כדי להעיף מבט. סה"כ נסיעה להיום – כ-3 שעות. לינה בגירדווד.

Reed Lakes, Hatcher Pass, Alaska

יום 5: שייט לקרחונים במפרץ הנסיך וויליאם

בשעות הבוקר יוצאים בנסיעה של כחצי שעה לעיירת-נמל קטנטנה בשם וויטייר (Whittier), שמשמשת כנמל מרכזי בחצי האי קינאי. העיירה נודעה בשל העובדה המשונה שכל תושביה מתגוררים בבניין רב-קומות אחד. הגישה לוויטייר היא דרך מנהרה של 2.5 מייל בעלת נתיב בודד, שכיוון התנועה בה מתחלף לפי לו"ז קבוע לאורך היום (וגם הרכבת המקומית עושה בה שימוש). בוויטייר עולים על שייט במפרץ פרינס וויליאם, מפרץ יפהפה שכמעט ואינו נגיש בדרך היבשה. במהלך השייט האנייה תיכנס לעומק פיורדים יפייפיים שאליהם גולשים מן ההרים…להמשך קריאה

בשעות הבוקר יוצאים בנסיעה של כחצי שעה לעיירת-נמל קטנטנה בשם וויטייר (Whittier), שמשמשת כנמל מרכזי בחצי האי קינאי. העיירה נודעה בשל העובדה המשונה שכל תושביה מתגוררים בבניין רב-קומות אחד. הגישה לוויטייר היא דרך מנהרה של 2.5 מייל בעלת נתיב בודד, שכיוון התנועה בה מתחלף לפי לו"ז קבוע לאורך היום (וגם הרכבת המקומית עושה בה שימוש). בוויטייר עולים על שייט במפרץ פרינס וויליאם, מפרץ יפהפה שכמעט ואינו נגיש בדרך היבשה. במהלך השייט האנייה תיכנס לעומק פיורדים יפייפיים שאליהם גולשים מן ההרים מספר קרחונים גדולים, הידוע מביניהם הוא קרחון Surprise. הקפטן כמובן יעצור מול הקרחון לזמן מה בתקווה לראות התפרקויות גדולות של קרח לתוך המים. בנוסף, יהיה ניתן לצפות מקרוב באוכלוסיית בעלי החיים המגוונת שבאזור: כלבי ים, אריות ים, לוטרות ועופות מים. משך השייט כ-5 שעות והוא מתבצע במים מוגנים ללא גלים (מתאים גם למי שרגיש למחלת ים). לפנות ערב חוזרים לגירדווד. הלינה בגירדווד.

Father and daughter near Columbia Glacier, Alaska

יום 6: גירדווד - הומר

נסיעה של כ-3.5 שעות מגירדווד להומר דרך הנופים המגוונים של חצי האי קינאי. מדרום לגירדווד אפשר לעצור בעמק קרחוני בשם Portage Valley ובו מרכז מבקרים מעניין ושבילי הליכה קלים ומוצלחים. לאחר מכן, ממשיכים בנסיעה לכיוון העיירה הומר, אשר נמצאת בקצהו הדר' מערבי של חצי האי קינאי. הדרך חוצה את הרי הצ'וגאץ' וממשיכה במקביל למפרץ קוק, כאשר לאורכה פזורות נקודות נוף רבות מהן ניתן להשקיף על המפרץ ו(במזג אוויר טוב) על…להמשך קריאה

נסיעה של כ-3.5 שעות מגירדווד להומר דרך הנופים המגוונים של חצי האי קינאי. מדרום לגירדווד אפשר לעצור בעמק קרחוני בשם Portage Valley ובו מרכז מבקרים מעניין ושבילי הליכה קלים ומוצלחים. לאחר מכן, ממשיכים בנסיעה לכיוון העיירה הומר, אשר נמצאת בקצהו הדר' מערבי של חצי האי קינאי. הדרך חוצה את הרי הצ'וגאץ' וממשיכה במקביל למפרץ קוק, כאשר לאורכה פזורות נקודות נוף רבות מהן ניתן להשקיף על המפרץ ו(במזג אוויר טוב) על הרי הגעש הגדולים (3,500-4,000 מ') אשר נמצאים מעברו השני. הומר עצמה היא עיירה קטנה וחמודה אשר שוכנת במיקום אידיאלי לחופי מפרץ קצ'מאק (Kachemak Bay). לינה בהומר.

Hikers in Portage Pass, Alaska

יום 7: סיור צפייה בדובים חומים

השמורות קטמאי (Katmai National Park) ולייק קלארק (Lake Clark National Park) הן מן המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובים בטבע. עם הגעת דגי הסלמון לאזור, ניתן לחזות בריכוזים גדולים של דובים חומים לאורך הנחלים, כאשר הם עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם על אתרי דיג מובחרים. הצפייה בדובים נעשית מטווח קצר ביותר (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת. ההגעה מהומר לאתר הצפייה נעשית באמצעות מטוס קל ימי. בשעות הבוקר מגיעים לאגם Beluga בהומר,…להמשך קריאה

השמורות קטמאי (Katmai National Park) ולייק קלארק (Lake Clark National Park) הן מן המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובים בטבע. עם הגעת דגי הסלמון לאזור, ניתן לחזות בריכוזים גדולים של דובים חומים לאורך הנחלים, כאשר הם עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם על אתרי דיג מובחרים. הצפייה בדובים נעשית מטווח קצר ביותר (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת.

ההגעה מהומר לאתר הצפייה נעשית באמצעות מטוס קל ימי. בשעות הבוקר מגיעים לאגם Beluga בהומר, המשמש כשדה התעופה המקומי עבור מטוסים ימיים, וממריאים ממנו מזרחה. הטיסה במטוס קל בגובה נמוך יחסית מאפשרת (בהנחה שמזג האוויר משתף פעולה) תצפית נהדרת על רכס הרי הגעש מכוסה הקרחונים שנמתח לאורך החוף המערבי של מפרץ Cook.

בחודש יולי ובשנים מסוימות בספטמבר, מירב הסיכויים שהסיור ייערך באזור Brooks Camp, מרחק טיסה של כשעה וחצי מהומר. זהו אתר הצפייה המסודר היחידי בשמורת קטמאי, ונמצאים בו ריינג'רים של רשות הפארקים אשר מפקחים על האתר ומכוונים את המבקרים בו. כאן תמצאו את מפלי ברוקס המפורסמים, בהם ניתן לראות את הדגים מזנקים במעלה הזרם ואת הדובים ממתינים להם במעלה המפלים עם פיות פעורים. הנחיתה היא על אגם טורקיז גדול בשם Naknek Lake, ואחריה עוברים לתדרוך קצר אצל הריינג'ר המקומי. בשלב הבא הולכים בשביל כבוש ומישורי של כ-2 ק"מ מתחנת הריינג'רים עד אזור התצפית על נהר ברוקס ועל המפלים, שם יהיה לכם זמן חופשי של מספר שעות לצילומים והנאה מהמחזה.

בחודשים יוני, אוגוסט ולעתים גם בספטמבר, הפעילות במפלי ברוקס בדרך כלל מתמעטת. לכן, החברות בדרך כלל יבחרו לטוס ליעדים אחרים בשמורות קטמאי ולייק קלארק. הבחירה נעשית בהתאם לריכוזי הדובים שנצפו בשטח בימים שקדמו לסיור. מכיוון שתזמון הגעת דגי הסלמון לכל נחל ונחל משתנה מעט מדי שנה, לא תמיד ניתן לחזות מראש באופן ודאי את יעד הסיור. אופי הסיור גם הוא יהיה שונה: הנחיתה היא על פני אגם או שפך נהר באזור פראי ונטול תשתיות, ואחריה הטייס/מדריך יוביל אתכם רגלית אל הנקודה בה הדובים נמצאים (בין 0.5 ל-4 ק"מ הליכה בשטח מישורי או על גבעות נמוכות – נדרשת יכולת הליכה סבירה). החברה המקומית תצייד אתכם במגפי גומי שייקלו על ההליכה בשטח ויאפשרו לחצות נחלים רדודים במקרה הצורך. באתרים מסוימים הצפייה אף נעשית מתוך סירות השטות על אגם, ולא יידרשו יכולות פיזיות כלל.

בשעות אחה"צ ממריאים בחזרה להומר ולנים בה לילה נוסף.

Brown bear fishing for salmon, Brooks Falls, Katmai National Park, Alaska

יום 8: הומר - סוארד

נסיעה של כ-3.5 שעות מהומר בחזרה צפונה על ה-Sterling Highway ולאחר מכן דרומה על ה-Seward Highway עד העיירה סוארד. סוארד ממוקמת לחופו של פיורד עמוק בשם Resurrection Bay ובסמוך לשדה הקרח העצום Harding Icefield. מיקומה של העיירה בלב רכס הרי ה-Chugach ולצידה של שמורת הטבע Kenai Fjords הופכים אותה לאחד מיעדי התיירות המרכזיים באלסקה. מומלץ להקדיש את שעות אחר הצהריים לביקור במרכז לחקר בע"ח ימיים Alaska Sealife Center ולטיול אל…להמשך קריאה

נסיעה של כ-3.5 שעות מהומר בחזרה צפונה על ה-Sterling Highway ולאחר מכן דרומה על ה-Seward Highway עד העיירה סוארד. סוארד ממוקמת לחופו של פיורד עמוק בשם Resurrection Bay ובסמוך לשדה הקרח העצום Harding Icefield. מיקומה של העיירה בלב רכס הרי ה-Chugach ולצידה של שמורת הטבע Kenai Fjords הופכים אותה לאחד מיעדי התיירות המרכזיים באלסקה. מומלץ להקדיש את שעות אחר הצהריים לביקור במרכז לחקר בע"ח ימיים Alaska Sealife Center ולטיול אל קרחון Exit הסמוך לעיירה. לינה בסוארד.

Family hike to Thunderbird Falls, Alaska

יום 9: קיאקים בין קרחונים צפים

היום מוקדש לסיור קיאקים ליד Bear Glacier – קרחון ענקי שגולש משדה הקרח Harding ומתפרק לתוך אגם הגובל באוקיינוס, בפתח שמורת Kenai Fjords National Park. הסיור מתחיל עם שייט בסירת Jetboat מהירה מסוארד עד האגם (30-45 דק'), כאשר בדרך יש סיכוי לא רע לראות לווייתנים גדולי סנפיר שאוהבים לשהות באזור בתקופת הקיץ. עם ההגעה, פורקים את הקיאקים על החוף, ולאחר תדריך בטיחות מתחילים בחתירה. המים השקטים וגושי הקרח המרהיבים הופכים את המקום לאחד הטובים באלסקה לסיור…להמשך קריאה

היום מוקדש לסיור קיאקים ליד Bear Glacier – קרחון ענקי שגולש משדה הקרח Harding ומתפרק לתוך אגם הגובל באוקיינוס, בפתח שמורת Kenai Fjords National Park. הסיור מתחיל עם שייט בסירת Jetboat מהירה מסוארד עד האגם (30-45 דק'), כאשר בדרך יש סיכוי לא רע לראות לווייתנים גדולי סנפיר שאוהבים לשהות באזור בתקופת הקיץ. עם ההגעה, פורקים את הקיאקים על החוף, ולאחר תדריך בטיחות מתחילים בחתירה. המים השקטים וגושי הקרח המרהיבים הופכים את המקום לאחד הטובים באלסקה לסיור קיאקים יומי. הסיור אורך כ-5.5 שעות בסה"כ, מתוכן כ-2.5 שעות נטו בתוך הקיאקים. הסיור אינו דורש ניסיון קודם ואינו כרוך במאמץ פיזי מיוחד, אם כי יש לקחת בחשבון חשיפה למזג אוויר קריר ואולי גם לגשם. לסרטון על המקום לחצו כאן. את שארית היום אפשר לנצל לטובת טיולים נוספים בסביבת סוארד. לינה בסוארד.

Kayaking near the Columbia Glacier, Alaska

יום 10: סוארד - אנקורג' - טיסה יוצאת

נסיעה בחזרה צפונה מסוארד לאנקורג' דרך ה-Seward Hwy (כשעתיים וחצי). בהתאם לשעת הטיסה היוצאת, ייתכן ותוכלו להקדיש זמן נוסף לטיולים עצמאיים, בין אם בסוארד עצמה, באזור גירדווד / עמק פורטג' או באנקורג'. לאחר הגעה לאנקורג', מחזירים את הרכב השכור בשדה התעופה ויוצאים בטיסה חזרה הביתה.

נסיעה בחזרה צפונה מסוארד לאנקורג' דרך ה-Seward Hwy (כשעתיים וחצי). בהתאם לשעת הטיסה היוצאת, ייתכן ותוכלו להקדיש זמן נוסף לטיולים עצמאיים, בין אם בסוארד עצמה, באזור גירדווד / עמק פורטג' או באנקורג'. לאחר הגעה לאנקורג', מחזירים את הרכב השכור בשדה התעופה ויוצאים בטיסה חזרה הביתה.

sunlight through the boreal forest, Alaska

אז מה היה לנו

שמורות הטבע של אלסקה פרושות במרחק לא קטן אחת מהשניה, ומכיוון שהנטיה הטבעית היא לנסות לראות הכל, קל ליפול למלכודת שמייצרת טיול שמרוח על שטח גדול מדי. כשמטיילים עם ילדים, הבעיה הזו עלולה להיות גדולה פי כמה, ותכנון לא זהיר עלול להביא לתוצאה הלא רצויה של שעות ארוכות ברכב עם ילדים (או מתבגרים) עצבניים בספסל האחורי. המסלול הנוכחי נבנה בדיוק כדי להימנע ממצבים כאלו, והוא שם דגש על שני דברים: 1. שטח יחסית מצומצם (אי אפשר להימנע מנסיעות באלסקה, אבל אפשר להימנע מנסיעות ארוכות), ו-2. הרבה אקשן ומה שנקרא "אקסטרים רך". המסלול מתאים כמובן לא רק למשפחות עם ילדים אלא לכל מי שאוהב את הז'אנר – רפטינג, זיפליין (אומגות), קיאקים וכיו"ב.

אגב, לאורך הדרכים יש עוד מגוון גדול של פעילויות שיכולות להתאים למשפחות ולא כלולות בחבילה, מכיוון שאין צורך להזמין אותן מראש (למשל חיפוש זהב, או חפירה בחול בחיפוש אחרי צדפות) – נשמח להמליץ לכם גם עליהן.

ומה כוללת החבילה?

1 סיור מודרך על קרחון המטנוסקה, בהובלת מדריכים מקצועיים. דרך מעולה לראות תופעות קרחוניות מרהיבות כמו סדקים כחולים, אגמי טורקיז ומפלים שנעלמים לתוך הקרח.

2 שייט רפטינג בדרגה 2-3 בנהר המטנוסקה.

3 גלישה באומגה (זיפליין) ליד קרחון המטנוסקה.

4 צפייה בדובים בטבע ממרחק קצר בשמורת קטמאי או לייק קלארק (תלוי בעונה). כולל טיסה הלוך-חזור מהומר במטוס קל או במסוק.

5 שייט קיאקים מודרך באגם קרחוני בשמורת קינאי פיורדס (בדרך לאגם יש סיכוי לא רע לראות לווייתנים במהלך הקיץ, כולל לווייתני אורקה).

עדיין לא בטוחים? 

אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח לשמוע ממכם ולעזור לכם לבחור את המסלול הנכון.

לא לדאוג, אנחנו נחמדים. תרגישו בנוח.

מחיר שירותי הקרקע

 • זוג (או 2 מטיילים): $5,600 לאדם
 • זוג + ילד אחד מעל גיל 12: $3,388 לאדם
 • זוג + 2 ילדים מעל גיל 12: $3,307 לאדם
 • זוג + 3 ילדים מעל גיל 12: $3,100 לאדם
 • מקדמה: 15% מעלות הטיול.
 • המיסים המקומיים כלולים במחיר.
 • יתכן שיתאפשר מחיר נמוך יותר עבור ילדים מתחת לגיל 12 – מותנה במדיניות הספקים.

תחשיב הטיול כולל

לינה

 • 9 לילות בבתי מלון / לודג'ים / בקתות בסגנון צימר / B&B / דירות נופש.
 • גודל החדרים משתנה לפי הרכב המטיילים:2 מטיילים / זוג: התמחור מבוסס על לינה בחדרים סטנדרטיים עם מיטה זוגית אחת או 2 מיטות זוגיות.
 • 3 מטיילים: התמחור מבוסס על לינה בחדרים סטנדרטיים עם 2 מיטות זוגיות או מיטה זוגית + ספה נפתחת (בדר"כ באותו חלל).
 • 4 עד 5 מטיילים: התמחור מבוסס על לינה ביחידות משפחתיות עם 2 חדרי שינה (סידור לינה טיפוסי: מיטה זוגית בכל חדר + ספה נפתחת זוגית), או בשני חדרים רגילים נפרדים.
 • כסטנדרט, הלינות אינן כוללות את ארוחת הבוקר. ברוב המקרים תהיה מסעדה במלון או צמוד אליו, אבל עלות ארוחת הבוקר אינה נכללת בעלות הלינה ולכן יש לשלם אותה בנפרד.
 • שימו לב: עקב הביקוש הרב והיצע החדרים המצומצם באלסקה, אין ביכולתנו להבטיח מקומות לינה / סוגי חדרים ספציפיים עד שלב ביצוע ההזמנות וקבלת האישורים בפועל. החדרים אינם מוחזקים עבורכם לפני ההרשמה ותשלום המקדמה.
  בחלק ממקומות הלינה באלסקה אין אפשרות ללינה ביחידות משפחתיות, אלא רק ל-2 חדרי מלון נפרדים. נעשה כמיטב יכולתנו כדי לספק חדרים צמודים או בעלי דלת מקשרת, אך אין לנו דרך להבטיח זאת במאה אחוז.
 • שעת הכניסה והיציאה לחדרי המלון הינה בהתאם לנהלים הנהוגים בבתי המלון. אין לנו אפשרות להתחייב שהחדרים יהיו זמינים מיד עם הגעתכם למלון, או שתוכלו לבצע יציאה מאוחרת (Late Check Out) ביחס לשעות הנהוגות בבית המלון. ברוב המקרים המלונות ינסו לסייע במה שאפשר אבל זה לא משהו שאפשר להתחייב עליו, וזה יהיה ביניכם לבינם.

תחבורה

 • 2 מטיילים: התמחור מבוסס על רכב שכור למשך 10 ימים בדרגת Fullsize (רכב מסוג Chevrolet Malibu או דגם דומה).
 • 3 מטיילים: התמחור מבוסס על רכב שכור למשך 10 ימים בדרגת Compact SUV (רכב מסוג Nissan Rogue או דגם דומה).
 • 4-5 מטיילים: התמחור מבוסס על רכב שכור למשך 10 ימים בדרגת Minivan (רכב מסוג Chrysler Pacifica 7-Pax או דגם דומה).
 • ההשכרה כוללת: מיילים ללא הגבלה, ביטוח נזק וגניבה עם ביטול השתתפות עצמית, ביטוח צד ג' עד מיליון דולר, עד 4 נהגים נוספים חינם, מיכל דלק אחד משולם מראש, מס מקומי, מס נמל תעופה.

סיורים ופעילויות

 • סיור רגלי מודרך על קרחון מטנוסקה (כ-4 שעות בסה"כ, מתוכן 3 על הקרחון)
 • שייט רפטינג נופי על נהר המטנוסקה (2.5-3 שעות, אשדות בדרגה 2)
 • מסלול זיפליין (אומגה) ליד קרחון מטנוסקה (כרטיס משולב למסלולי G2 ו-Nitro)
 • שייט לצפייה בקרחונים בפרינס וויליאם סאונד, יציאה מוויטייר (5 שעות)
 • סיור צפייה בדובים בשמורת קטמאי, כולל טיסות הלוך-חזור מהומר במטוס קל ימי (כ-7-8 שעות)
 • שייט קיאקים מודרך בלגונת קרחון Bear ליד סוארד (כ-5.5 שעות בסה"כ, כולל שייט הלוך-חזור בסירה ממונעת מסוארד לאתר החתירה)

תחשיב הטיול אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות
 • עלויות דלק לרכב
 • טיפים למדריכים ולנותני שירות מקומיים
 • כניסה לאתרים אופציונליים: רכבלים, מוזיאונים וכו'
 • כלכלה וארוחות (לרבות ארוחת בוקר)
 • כל מה שלא פורט תחת "כלול בתחשיב"

מדיניות ביטול

 • עד 60 יום לפני היציאה – 15% מעלות הטיול.
 • 45-59 יום לפני היציאה – 30% מעלות הטיול.
 • 44-30 יום לפני היציאה – 60% מעלות הטיול.
 • 1-29 יום לפני היציאה – 100% מעלות הטיול.

קורונה

 • במקרה של התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בישראל או במדינת היעד עלולים להיווצר שינויים ברמה הלאומית שלא יאפשרו את הטיול (לדוגמא – סגרים, דרישת בידוד בהגעה ליעד, איסורי טיסה, סגירת שדות תעופה וכיו"ב). במקרים מסוג זה נפעל מול הספקים להעברת החזר מלא ללקוחות. ההחזר יועבר בניכוי המקדמה, שתישמר כזיכוי לשימוש עתידי עד 3 שנים מתאריך הטיול המקורי.
 • הכניסה לארה"ב מותנית בהתחסנות נגד קורונה.

ויזה

  • יש צורך בויזה אמריקאית בתוקף.