Sunrise over the Copper River, Mccarthy Road, Alaska

אלסקה: המסלול הדרומי | מקוצר

 • גודל טקסט A A
print הדפסה
מסלול שמתמקד באזורים שבדר"כ מקבלים פחות יחסי ציבור, ולא בצדק: עמק המטנוסקה, שמורת רנגל סט. אליאס, ואלדז ועוד. מרחבים, קרחונים, טיסות במטוסים קלים והפלגות נופיות - ובמחיר לא רע בכלל. *שימו לב: המסלול כולל שייט במעבורת, חשוב לתאם את התאריכים עם תאריכי המעבורות.

יום 1: נחיתה באנקורג' ואיסוף רכב

נחיתה באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה, שבה מתגוררים כמחצית מתושבי המדינה כולה. לאחר איסוף הרכב השכור, ניתן לנצל את שארית היום להתארגנות ראשונית ולסיור בעיר. בין הפעילויות האפשריות: ביקור במוזיאון אנקורג' המוקדש בעיקר להיסטוריה ולאמנות (Anchorage Museum) או במרכז לשימור המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center), הליכה לאורך טיילת החוף (Tony Knowles Coastal Trail), תצפית על העיר מהרי ה-Glen Alps הסמוכים או סתם שיטוט נינוח ברחובות הדאונטאון. לינה באנקורג'. *הטיסה מתל אביב לאנקורג' אינה כלולה במחיר…להמשך קריאה

נחיתה באנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה, שבה מתגוררים כמחצית מתושבי המדינה כולה. לאחר איסוף הרכב השכור, ניתן לנצל את שארית היום להתארגנות ראשונית ולסיור בעיר. בין הפעילויות האפשריות: ביקור במוזיאון אנקורג' המוקדש בעיקר להיסטוריה ולאמנות (Anchorage Museum) או במרכז לשימור המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center), הליכה לאורך טיילת החוף (Tony Knowles Coastal Trail), תצפית על העיר מהרי ה-Glen Alps הסמוכים או סתם שיטוט נינוח ברחובות הדאונטאון. לינה באנקורג'.

*הטיסה מתל אביב לאנקורג' אינה כלולה במחיר הטיול. הזמנת הטיסות היא באחריות המטיילים.

View from the airplane, Alaska

יום 2: אנקורג' - קרחון מטנוסקה

יציאה מאנקורג' מזרחה על כביש ה-Glenn Hwy. כבר בנסיעה הראשונה תזכו להצצה על נופי הפרא שאלסקה ידועה בהם, כאשר הכביש עובר למרגלות הרי הצ'וגאץ' ולצד מספר נהרות גדולים, כולל נהר ה-Knik ונהר ה-Matanuska. בדרך ישנן מספר אפשרויות מרכזיות לטיולים צדדיים: Eagle River Nature Center, אגם Eklutna ובעיקר מעבר ההרים Hatcher Pass שנמצא מעל העיירה פאלמר (Palmer) ונחשב לאזור טיולים פופולרי בקרב המקומיים; במקום ישנן אפשרויות רבות לשבילי הליכה באורכים ודרגות…להמשך קריאה

יציאה מאנקורג' מזרחה על כביש ה-Glenn Hwy. כבר בנסיעה הראשונה תזכו להצצה על נופי הפרא שאלסקה ידועה בהם, כאשר הכביש עובר למרגלות הרי הצ'וגאץ' ולצד מספר נהרות גדולים, כולל נהר ה-Knik ונהר ה-Matanuska. בדרך ישנן מספר אפשרויות מרכזיות לטיולים צדדיים: Eagle River Nature Center, אגם Eklutna ובעיקר מעבר ההרים Hatcher Pass שנמצא מעל העיירה פאלמר (Palmer) ונחשב לאזור טיולים פופולרי בקרב המקומיים; במקום ישנן אפשרויות רבות לשבילי הליכה באורכים ודרגות קושי שונות, אגמים אלפיניים תכולים וכן שרידים של מכרה זהב נטוש בשם Independence Mine. בשעות אחה"צ-ערב מגיעים לאזור קרחון מטנוסקה (Matanuska Glacier), אחד הקרחונים היבשתיים הארוכים באלסקה (כ-40 ק"מ) והמקור של נהר המטנוסקה. היישובים הקטנים Glacier View ו-Sutton נמצאים בסמוך לקרחון ומהווים נקודת עצירה נוחה בדרך מזרחה. מעבר לכך, האזור מציע מגוון אפשרויות לפעילויות כגון רפטינג, אומגה והליכה על פני הקרח. לינה בלודג' בקתות באזור קרחון מטנוסקה.

Hiker overlooking the Glenn Highway and Matanuska River, Alaska

יום 3: קרחון מטנוסקה - מקארת'י וקניקוט

נסיעה בתוך הנופים המגוונים של דרך ה-Glen Hwy, ובהמשך פניה דרומה על כביש ה-Richardson Hwy ושוב מזרחה על ה-Edgarton Hwy עד העיירה צ'יטינה. אם מזג האוויר ישתף פעולה, ניתן יהיה להבחין לאורך הדרך ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4,000-5,000 מ' מעל פני הים. הרים אלו מסמנים את תחילת שטחה של שמורת Wrangell – St. Elias – פארק לאומי ענק אשר מהווה חלק ממכלול…להמשך קריאה

נסיעה בתוך הנופים המגוונים של דרך ה-Glen Hwy, ובהמשך פניה דרומה על כביש ה-Richardson Hwy ושוב מזרחה על ה-Edgarton Hwy עד העיירה צ'יטינה. אם מזג האוויר ישתף פעולה, ניתן יהיה להבחין לאורך הדרך ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4,000-5,000 מ' מעל פני הים. הרים אלו מסמנים את תחילת שטחה של שמורת Wrangell – St. Elias – פארק לאומי ענק אשר מהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה ובאלסקה). כאן ניתן למצוא כמה מההרים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה, כשהגבוה מכולם הוא הר סט. אליאס (5,488 מ').

העיירה מקארת'י ועיירת הרפאים קניקוט שוכנות בלב הפארק, וההגעה אליהן היא הרפתקה בפני עצמה. מאחר והדרך המובילה מצ'יטנה לתוך הפארק אינה סלולה, הנסיעה עליה אינה מבוטחת ע"י חברות ההשכרה. לכן, הרכב השכור יישאר בשדה התעופה של צ'יטנה וההגעה למקארת'י תתבצע באמצעות טיסה במטוס קל. רנגל – סט. אליאס היא אחת משמורות הטבע הפראיות בעולם, וטיסה היא הדרך הכמעט יחידה לראות את פנים השמורה. רובם של הקרחונים והפסגות שבפארק כה גדולים, כאשר רק מן מהאוויר ניתן באמת לראות ולהבין את עצמתו של הנוף. הטיסה נמשכת כ-30 דק' ומסתיימת בשדה התעופה של מקארת'י.

מקארת'י היא עיירה קטנטנה, אשר התפתחה לצדם של מכרות הנחושת של קניקוט אשר פעלו באזור בתחילת המאה ה-20. המכרות ננטשו בתחילת שנות ה-30, אך העיירה ממשיכה להתקיים. למרות צמיחה מסוימת בתיירות בשנים האחרונות, מקארת'י עדיין נחשבת ליעד תיירותי לא מפותח עקב הנגישות הקשה למקום. כתוצאה, העיירה משמרת את אופייה הייחודי והביקור מזכיר עיירות מימי המערב הפרוע. לינה במקארת'י או בקניקוט.

Wrangell St. Elias National Park, Alaska

יום 4: סיורים מודרכים: קרחון רוט ומפעלי עיבוד הנחושת הנטושים של קניקוט

קרחון Root גולש מהרי הרנגל הענקיים ונמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. החצי הראשון של היום מוקדש לסיור אל הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נערך בקבוצות קטנות של 10-12 איש ונמשך כ-6 שעות בסה"כ: כשעה עד שעה וחצי מוקדשות להליכה מקניקוט עד הקרחון (רוב השביל מישורי, אך הקטע האחרון בשיפוע), כ-3 שעות מוקדשות להליכה על הקרחון עצמו ולהפסקת צהריים, והשאר – לחזרה מהקרחון לקניקוט. במהלך הסיור יהיה ניתן לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלים נעלמים, בריכות טורקיז…להמשך קריאה

קרחון Root גולש מהרי הרנגל הענקיים ונמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. החצי הראשון של היום מוקדש לסיור אל הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נערך בקבוצות קטנות של 10-12 איש ונמשך כ-6 שעות בסה"כ: כשעה עד שעה וחצי מוקדשות להליכה מקניקוט עד הקרחון (רוב השביל מישורי, אך הקטע האחרון בשיפוע), כ-3 שעות מוקדשות להליכה על הקרחון עצמו ולהפסקת צהריים, והשאר – לחזרה מהקרחון לקניקוט. במהלך הסיור יהיה ניתן לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלים נעלמים, בריכות טורקיז צלולות וחריצי ענק תכלכלים שפוסלו ע"י זרימות נסתרות של מי הפשרה וכן עקב תזוזת הקרחון על גבי המסלע לאורך שנים. ההליכה על הקרח מתבצעת בעזרת דוקרני קרח לנעליים (Crampons) שיסופקו ע"י המדריכים, והיא אינה כרוכה במאמץ פיזי מיוחד מעבר לטיול רגלי רגיל (הסיור מתאים לבעלי כושר הליכה סביר ומעלה).

עם החזרה מהקרחון בשעות אחה"צ ולאחר הפסקה קצרה, יוצאים לסיור מודרך במפעלי עיבוד הנחושת הנטושים של מכרות קניקוט – סדרת מבנים אדומים שנראים כלקוחים מסט צילומים של מערבון. המפעלים ננטשו בשנות ה-30 של המאה העשרים עקב נפילת מחירי הנחושת, אך השתמרו בצורה מרשימה עד היום ומהווים אתר היסטורי חשוב באלסקה. הסיור אורך כשעתיים עד שעתיים וחצי ומתאר את אופן פעילות המכרות, את ההיסטוריה של המקום ואת אורח החיים של הפועלים שחיו בקניקוט, הרחק משאר הציוויליזציה ובתנאי קור קיצוניים בחורף.

לינה במקארת'י או בקניקוט.

Root Glacier, Wrangell St. Elias National Park, Alaska

יום 5: מקארת'י וקניקוט - ואלדז

בשעות הבוקר/צהריים ממריאים בחזרה לצ'יטנה וחוברים מחדש לרכב השכור. מצ'יטנה נוסעים מערבה לכיוון הדרך הראשית (Richardson Hwy), ומשם דרומה לכיוון העיירה ואלדז – כשעתיים וחצי נהיגה בסה"כ. הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר ת'ומפסון (Thompson Pass), ומשם ממשיכה לקניון קיסטון (Keystone Canyon) ולמפלי המים הגדולים שלאורכו. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם בסוף שנות ה-80 כאשר מכלית הנפט "אקסון ואלדז"…להמשך קריאה

בשעות הבוקר/צהריים ממריאים בחזרה לצ'יטנה וחוברים מחדש לרכב השכור. מצ'יטנה נוסעים מערבה לכיוון הדרך הראשית (Richardson Hwy), ומשם דרומה לכיוון העיירה ואלדז – כשעתיים וחצי נהיגה בסה"כ. הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר ת'ומפסון (Thompson Pass), ומשם ממשיכה לקניון קיסטון (Keystone Canyon) ולמפלי המים הגדולים שלאורכו. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם בסוף שנות ה-80 כאשר מכלית הנפט "אקסון ואלדז" עלתה בו על שרטון וגרמה לאסון אקולוגי כבד. בשעות אחה"צ מומלץ לבקר במדרגת הסלמון המקומית (Solomon Gulch Hatchery) – כמויות הדגים הגדולות כאן מושכות את תשומת לבם של עופות מים רבים, כלבי ים ולעתים גם דובים. לינה בואלדז.

Hikers on the ridge, Thompson Pass, near Valdez, Alaska

יום 6: מפרץ קרחון קולומביה

קרחון קולומביה הוא אחד מקרחוני החוף הגדולים ביותר של אלסקה, ובהתאם לכך מהווה את האטרקציה העיקרית באזור ואלדז. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות בשלל גווני הכחול. המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים אותו ליעד אידיאלי לשייט. האפשרויות להיום הן: 1. שייט בספינה (6 שעות – כלול בעלות החבילה): השייט מתבצע באמצעות ספינה נוחה ומודרנית (שני מפלסים, 150…להמשך קריאה

קרחון קולומביה הוא אחד מקרחוני החוף הגדולים ביותר של אלסקה, ובהתאם לכך מהווה את האטרקציה העיקרית באזור ואלדז. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות בשלל גווני הכחול. המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים אותו ליעד אידיאלי לשייט. האפשרויות להיום הן:

1. שייט בספינה (6 שעות – כלול בעלות החבילה): השייט מתבצע באמצעות ספינה נוחה ומודרנית (שני מפלסים, 150 מושבים) וכולל גם ארוחת צהריים קלה. במהלך השייט עוברים בין גושי קרח מדהימים ביופיים שהתנתקו מהקרחון תוך כדי מפץ רעש אדיר, עליהם ניתן לעתים להבחין ביונקים ימיים (כגון אריות, כלבי ולוטרות ים) שתופסים שמש. הספינה תתקרב לקרחון עד כמה שאפשר, אבל יש לקחת בחשבון שלא תמיד אפשר להגיע ממש מול פני הקרחון בגלל כמויות אדירות של קרח צף שחוסמות את הדרך. היציאה מואלדז היא בשעות הבוקר והחזרה בשעות אחה"צ (בתאריכים מסוימים היציאה אחה"צ והחזרה בערב).

2. שייט קיאקים במפרץ קולומביה (9-10 שעות – כרוך בתוספת תשלום): הקיאק הוא כלי שייט שקט, מהיר ויציב המאפשר מגע בלתי-אמצעי עם הטבע המקומי והגעה למקומות נידחים אשר אינם נגישים לסירה גדולה. לאחר הדרכה על שימוש בקיאק והתארגנות לוגיסטית בשעות הבוקר, יוצאים עם סירה ממונעת מואלדז לאזור קרחון קולומביה, שם פורקים את הקיאקים ומתחילים בחתירה עצמה. במהלך היום חותרים בין גושי קרח מדהימים ביופיים אשר ניתקו מקרחון קולומביה ונסחפו דרומה. בזמן החתירה יש סיכויים גבוהים לראות מסביבכם לוטרות וכלבי ים סקרנים מציצים מתוך המים.

החתירה מתבצעת במספר מקטעים שמופרדים ע"י הפסקות לצורך מנוחה וטיולים קצרים על החוף (כולל עצירה אחת ארוכה יותר להפסקת צהריים באחת מנקודות הנוף באזור). החתירה אינה קשה פיזית ואינה דורשת ניסיון קודם, אך יש כמובן לקחת בחשבון חשיפה לתנאי מזג אוויר משתנים ולרטיבות לאורך היום. הסיור מתבצע בקבוצות של כ-12 משתתפים (2 בכל קיאק) ונמשך כ-9-10 שעות, מהן כ-3 שעות מוקדשות לשייט הלוך-חזור בין ואלדז ואתר החתירה, 4-5 שעות לחתירה משולבת בעצירות למנוחה, והשאר לתדריכים והתארגנויות. היציאה לסיור היא בשעות הבוקר והחזרה לפנות ערב. היציאה לסיור מותנית במזג אוויר מתאים. לחצו כאן לסרטון קצר על הסיור. תוספת עלות לעומת שייט רגיל: החל מ-$170 לאדם.

בסוף היום חוזרים ללילה שני בואלדז.

Icebergs, Columbia Glacier, Alaska

יום 7: מעבורת מואלדז לוויטייר ונסיעה לסוארד

בבוקר, עולים עם הרכב על המעבורת מואלדז לוויטייר (Whittier), שחוצה את מפרץ הנסיך וויליאם לרוחבו. וויטייר היא עיירת נמל קטנה הממוקמת בחוף המזרחי של חצי האי קינאי (Kenai Peninsula). היא מקושרת למערכת הכבישים של אלסקה באמצעות מנהרה חד-מסלולית שכיוון הנסיעה בה משתנה לפי לו"ז קבוע, והתפרסמה בכך שכל תושביה מתגוררים בבניין רב-קומות אחד. לאחר ההגעה בשעות הצהריים, ניתן להקדיש זמן לטיול באזור וויטייר עצמה (Portage Pass Trail) או להמשיך דרך המנהרה אל עמק פורטג' (Portage…להמשך קריאה

בבוקר, עולים עם הרכב על המעבורת מואלדז לוויטייר (Whittier), שחוצה את מפרץ הנסיך וויליאם לרוחבו. וויטייר היא עיירת נמל קטנה הממוקמת בחוף המזרחי של חצי האי קינאי (Kenai Peninsula). היא מקושרת למערכת הכבישים של אלסקה באמצעות מנהרה חד-מסלולית שכיוון הנסיעה בה משתנה לפי לו"ז קבוע, והתפרסמה בכך שכל תושביה מתגוררים בבניין רב-קומות אחד.

לאחר ההגעה בשעות הצהריים, ניתן להקדיש זמן לטיול באזור וויטייר עצמה (Portage Pass Trail) או להמשיך דרך המנהרה אל עמק פורטג' (Portage Valley). האטרקציה המרכזית כאן היא אגם פורטג', שלצדו מרכז מבקרים מושקע ורשת שבילים המשקיפים אל הקרחונים הסובבים. בנוסף, בפתח העמק ישנו מרכז מעניין לשיקום בעלי-חיים (Alaska Wildlife Conservation Center) שבו ניתן לפגוש מקרוב חיות בר אלסקניות שנפצעו או התייתמו.

בהמשך היום, מדרימים על ה-Seward Highway לכיוון העיירה סוארד. סוארד ממוקמת לחופו של פיורד עמוק בשם Resurrection Bay ובצמוד לשדה הקרח העצום Harding Icefield. מיקומה של העיירה בלב רכס הרי ה-Chugach ולצידה של שמורת הטבע Kenai Fjords הופכים אותה ליעד תיירותי מרכזי באלסקה. לינה בסוארד.

Fishing vessels, Prince William Sound, Alaska

יום 8: שייט בשמורת קינאי פיורדס

יום המוקדש לשייט בתוך Kenai Fjords National Park. השמורה מתאפיינת בצוקי חוף דרמטיים, מפלים, איים קטנים והרים מושלגים. השייט אורך כ-6 שעות ומגיע לפיורד בשם Aialik Bay, שבעומקו שני קרחונים מתפרקים גדולים. בעלי החיים שניתן לראות במהלך השייט כוללים לווייתנים גדולי סנפיר, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתנים קטלנים (Orca). יש לדעת שחלק מסוים מהשייט עובר באזור של ים יחסית פתוח, ולכן עשוי להיות מעט גלי (אם אתם סובלים מרגישות מיוחדת,…להמשך קריאה

יום המוקדש לשייט בתוך Kenai Fjords National Park. השמורה מתאפיינת בצוקי חוף דרמטיים, מפלים, איים קטנים והרים מושלגים. השייט אורך כ-6 שעות ומגיע לפיורד בשם Aialik Bay, שבעומקו שני קרחונים מתפרקים גדולים. בעלי החיים שניתן לראות במהלך השייט כוללים לווייתנים גדולי סנפיר, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתנים קטלנים (Orca). יש לדעת שחלק מסוים מהשייט עובר באזור של ים יחסית פתוח, ולכן עשוי להיות מעט גלי (אם אתם סובלים מרגישות מיוחדת, אנא הודיעו לנו מראש ונמצא לכם פתרון חלופי). לינה בסוארד.

Kenai Fjords National Park, Alaska

יום 9: סוארד - גירדווד

נסיעה של כשעה וחצי מסוארד לגירדווד (Girdwood), עיירת סקי קטנה וחמודה אשר שוכנת במיקום יפהפה למרגלות הרי הצ'וגאץ', 40 מייל מדרום לאנקורג'. בחודשי הקיץ העיירה הופכת למרכז של נופש פעיל. פעילות מומלצת בעת הביקור היא טיפוס ברכבל הר אלייסקה (Mt. Alyeska Aerial Tram), כאשר מן הפסגה נשקף נוף יפה מאד של הרי הסביבה ושל מפרץ Turnagain. לחובבי ההליכה: הסביבה הקרובה לגירדווד משופעת באפשרויות לטיולי יום, כולל מפלי Virgin Creek (גיחה קצרה למפל קטן בתוך יער…להמשך קריאה

נסיעה של כשעה וחצי מסוארד לגירדווד (Girdwood), עיירת סקי קטנה וחמודה אשר שוכנת במיקום יפהפה למרגלות הרי הצ'וגאץ', 40 מייל מדרום לאנקורג'. בחודשי הקיץ העיירה הופכת למרכז של נופש פעיל. פעילות מומלצת בעת הביקור היא טיפוס ברכבל הר אלייסקה (Mt. Alyeska Aerial Tram), כאשר מן הפסגה נשקף נוף יפה מאד של הרי הסביבה ושל מפרץ Turnagain. לחובבי ההליכה: הסביבה הקרובה לגירדווד משופעת באפשרויות לטיולי יום, כולל מפלי Virgin Creek (גיחה קצרה למפל קטן בתוך יער גשם יפה), מסלול Winner Creek Trail (שביל קל יחסית של כשעתיים-שלוש לצד ערוץ נחל קניוני ושוצף, מסלול Portage Pass שמטפס למעבר הרים יפהפה (הליכה של כשעתיים, נק' ההתחלה נמצאת כ-40 דק' נסיעה מן העיירה ביישוב וויטייר), ומסלול מאתגר יותר של חצי יום בשם Crow Pass שמטפס למעבר הרים אלפיני מעל העיירה. ליד גירדווד נמצא גם מרכז מעניין לשיקום חיות בר (Alaska Wildlife Conservation Center), מעין חי-בר אליו מגיעות חיות שנפצעו או התייתמו. מעבר לכל אלו, בגירדווד ישנן חברות מקומיות שמציעות פעילויות מודרכות בתשלום, כגון טיולי אופניים, סיורי Jet Boat, טרקטורונים, סיורי מסוק (כולל סיבוב מזחלות כלבים על קרחון גבוה בלב ההרים) ועוד. לינה בגירדווד.

Hikers overlooking Portage Glacier, Alaska

יום 10: גירדווד - אנקורג' וטיסה יוצאת

קטע הנסיעה האחרון לפני אנקורג' מהווה סיום הולם לטיול – הכביש מקביל למפרץ Turnagain, אחד מגופי המים בעלי מנעד הגאות והשפל הקיצוניים בעולם, והנסיעה היא בין הים לבין צוקי החוף. לעתים קרובות ניתן לראות לאורך הכביש להקות של לווייתני בלוגה במימי המפרץ, או עדרים של כבשי הרים על הצוקים הסמוכים לכביש. לאחר ההגעה לאנקורג' ובהתאם ללוח הטיסות, מחזירים את הרכב השכור בשדה התעופה ויוצאים בטיסה הביתה.

קטע הנסיעה האחרון לפני אנקורג' מהווה סיום הולם לטיול – הכביש מקביל למפרץ Turnagain, אחד מגופי המים בעלי מנעד הגאות והשפל הקיצוניים בעולם, והנסיעה היא בין הים לבין צוקי החוף. לעתים קרובות ניתן לראות לאורך הכביש להקות של לווייתני בלוגה במימי המפרץ, או עדרים של כבשי הרים על הצוקים הסמוכים לכביש. לאחר ההגעה לאנקורג' ובהתאם ללוח הטיסות, מחזירים את הרכב השכור בשדה התעופה ויוצאים בטיסה הביתה.

Full yellow moon, Alaska

אז מה היה לנו

מסלול ל-10 ימים באלסקה שכולל לא רק את האזורים שקרובים לאנקורג' אלא גם את החלק המזרחי, הנידח יותר. בחלק הזה נמצאות כמה אטרקציות שוות במיוחד, במיוחד למי שאוהב מקומות מנותקים – קרחון המטנוסקה, שמורת רנגל סט. אליאס והעיירות מקארת'י וקניקוט, מעבר תומפסון בדרך לואלדז, וגם ואלדז עצמה. המסלול בנוי בצורה מעגלית שלא מצריכה כמעט נסיעה חוזרת באותן דרכים, אבל יש נקודה אחת שמצריכה תשומת לב: הוא מבוסס על המעבורת שפועלת במהלך הקיץ בין העיירות ואלדז ו-וויטייר. בקיץ רגיל המעבורות האלו פועלות 3 פעמים בשבוע, אבל בקיץ של שנת 2020 המעבורות האלו יצאו פעם בחודש (החבר קוביד-19 עשה צרות). במילים אחרות: מסלול מעולה, מומלץ בחום, רק תוודאו איתנו לגבי המעבורות לפני שאתם עושים את התכניות שלכם. סבבה?

סבבה.

ומה כוללת החבילה?

1 טיסה הלוך-חזור במטוס קל בין העיירות צ'יטינה ומקארת'י.

2 סיור מודרך על קרחון Root בשמורת רנגל סט. אליאס, בהובלת מדריכים מקצועיים.

3 סיור מודרך בעיירת הרפאים קניקוט.

4 שייט נופי לקרחון קולומביה, אחד הקרחונים הימיים הגדולים באלסקה. אפשר לשדרג לקיאקים אם אתם בעניין.

5 שייט מעבורת בין ואלדז לוויטייר (עולים עם הרכב, לוקח בערך 6 שעות אבל יש יופי של נוף בדרך).

6 שייט נופי בשמורת קינאי פיורדס ליד סוארד (סיכוי מצוין לראות לווייתנים במהלך הקיץ, כולל לווייתני אורקה).

עדיין לא בטוחים? 

אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח לשמוע ממכם ולעזור לכם לבחור את המסלול הנכון.

לא לדאוג, אנחנו נחמדים. תרגישו בנוח.

מחיר שירותי הקרקע

 • $4,400 USD לאדם בחדר זוגי.
 • מקדמה: 15% מעלות הטיול.
 • המיסים המקומיים כלולים במחיר.

תחשיב הטיול כולל

לינה

 • 9 לילות בבתי מלון, לודג'ים, בקתות בסגנון צימר, B&B.
 • כסטנדרט, הלינות אינן כוללות את ארוחת הבוקר. ברוב המקרים תהיה מסעדה במלון או צמוד אליו, אבל עלות ארוחת הבוקר אינה נכללת בעלות הלינה ולכן יש לשלם אותה בנפרד.
 • שימו לב: עקב הביקוש הרב והיצע החדרים המצומצם באלסקה, אין ביכולתנו להבטיח מקומות לינה / סוגי חדרים ספציפיים עד שלב ביצוע ההזמנות וקבלת האישורים בפועל. החדרים אינם מוחזקים עבורכם לפני ההרשמה ותשלום המקדמה.
  בחלק ממקומות הלינה באלסקה אין אפשרות ללינה ביחידות משפחתיות, אלא רק ל-2 חדרי מלון נפרדים. נעשה כמיטב יכולתנו כדי לספק חדרים צמודים או בעלי דלת מקשרת, אך אין לנו דרך להבטיח זאת במאה אחוז.
 • שעת הכניסה והיציאה לחדרי המלון הינה בהתאם לנהלים הנהוגים בבתי המלון. אין לנו אפשרות להתחייב שהחדרים יהיו זמינים מיד עם הגעתכם למלון, או שתוכלו לבצע יציאה מאוחרת (Late Check Out) ביחס לשעות הנהוגות בבית המלון. ברוב המקרים המלונות ינסו לסייע במה שאפשר אבל זה לא משהו שאפשר להתחייב עליו, וזה יהיה ביניכם לבינם.

תחבורה

 • רכב שכור למשך 10 ימים בדרגת Fullsize (רכב מסוג Chrysler 200 או דגם דומה).כולל מיילים ללא הגבלה, ביטוח נזק וגניבה עם ביטול השתתפות עצמית, ביטוח צד ג' עד מיליון דולר, עד 4 נהגים נוספים חינם, מיכל דלק אחד משולם מראש, מס מקומי, מס נמל תעופה.
 • טיסות במטוסים קלים:
  • טיסה במטוס קל מצ'יטנה למקארת'י
  • טיסה במטוס קל ממקארת'י לצ'יטנה
 • שייט במעבורת מואלדז לוויטייר (נוסעים + רכב)

סיורים ופעילויות

 • סיור מודרך על קרחון Root ליד קניקוט, בהובלת מדריכים מקצועיים (סיור של חצי יום, סה"כ 6 שעות)
 • סיור היסטורי מודרך בעיירת הרפאים קניקוט בשמורת רנגל – סט. אליאס (כ-2.5 שעות)
 • שייט בספינה קטנה לקרחון קולומביה ליד ואלדז (6 שעות)
 • שייט נופי בשמורת קינאי פיורדס, כולל א. צהריים (6 שעות)

תחשיב הטיול אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות
 • עלויות דלק לרכב
 • טיפים למדריכים ולנותני שירות מקומיים
 • כניסה לאתרים אופציונליים: רכבלים, מוזיאונים וכו'
 • כלכלה וארוחות (לרבות ארוחת בוקר)
 • דמי כניסה לשמורת דנאלי – $15 לאדם
 • סיורים אופציונליים שהוצעו בתיאור התכנית
 • כל מה שלא פורט תחת "כלול בתחשיב"

מדיניות ביטול

 • עד 60 יום לפני היציאה – 15% מעלות הטיול.
 • 45-59 יום לפני היציאה – 30% מעלות הטיול.
 • 44-30 יום לפני היציאה – 60% מעלות הטיול.
 • 1-29 יום לפני היציאה – 100% מעלות הטיול.

קורונה

 • במקרה של התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בישראל או במדינת היעד עלולים להיווצר שינויים ברמה הלאומית שלא יאפשרו את הטיול (לדוגמא – סגרים, דרישת בידוד בהגעה ליעד, איסורי טיסה, סגירת שדות תעופה וכיו"ב). במקרים מסוג זה נפעל מול הספקים להעברת החזר מלא ללקוחות. ההחזר יועבר בניכוי המקדמה, שתישמר כזיכוי לשימוש עתידי עד 3 שנים מתאריך הטיול המקורי.
 • הכניסה לארה"ב מותנית בהתחסנות נגד קורונה.

ויזה

  • יש צורך בויזה אמריקאית בתוקף.