Hiker overlooking the Knik Glacier, Alaska

אלסקה והרוקיס הקנדיים: המיטב

 • גודל טקסט A A
print הדפסה
השילוב האולטימטיבי: טיול שמתחיל בהרי הרוקי הקנדיים, ממשיך לונקובר ומשם בטיסה לאלסקה. אגמי טורקיז, קרחונים, פיורדים ודובים חומים - כל מה שאפשר לחלום עליו, ועוד.

יום 1: נחיתה בקלגרי ונסיעה לבאנף

נחיתה בקלגרי, אלברטה. לאחר איסוף הרכב השכור בשדה התעופה, יוצאים לנסיעה של כשעה וחצי מקלגרי עד העיירה Banff – המרכז התיירותי של הרי הרוקי הקנדיים. העיירה נמצאת בתוך הפארק הלאומי באנף, בין הרים דרמטיים שנישאים לגבהים של 2,000-3,000 מ'. שארית היום מוקדשת להצטיידות ולהיכרות ראשונית עם העיירה. לינה בבאנף. *הערה: התכנית מבוססת על נחיתה בקלגרי בחצי הראשון של היום. במקרה והטיסה שהזמנתם נוחתת בשעות הערב, הלינה בלילה הראשון תהיה ליד שדה…להמשך קריאה

נחיתה בקלגרי, אלברטה. לאחר איסוף הרכב השכור בשדה התעופה, יוצאים לנסיעה של כשעה וחצי מקלגרי עד העיירה Banff – המרכז התיירותי של הרי הרוקי הקנדיים. העיירה נמצאת בתוך הפארק הלאומי באנף, בין הרים דרמטיים שנישאים לגבהים של 2,000-3,000 מ'. שארית היום מוקדשת להצטיידות ולהיכרות ראשונית עם העיירה. לינה בבאנף.

*הערה: התכנית מבוססת על נחיתה בקלגרי בחצי הראשון של היום. במקרה והטיסה שהזמנתם נוחתת בשעות הערב, הלינה בלילה הראשון תהיה ליד שדה התעופה של קלגרי, והנסיעה לבאנף תידחה למחרת בבוקר.

Bighorn sheep in Mt. Norquay, overlooking the town of Banff, AB

יום 2: יום מלא לטיולים בבאנף והסביבה

יום מלא לטיולים באזור העיירה באנף. את היום אפשר להתחיל עם נסיעה לקניון ג'ונסטון (Johnston Canyon) שנמצא בערך 25 דק' נסיעה צפונית לעיירה, על הכביש הנופי Bow Valley Parkway. לאורך כביש זה נצפים לעתים קרובות בעלי החיים המקומיים – איילים, עיזי הרים, כבשי הרים, זאבי ערבות וכן, גם דובים (שחורים וגריזלי). בקניון עצמו ישנו מסלול מסודר מעל נחל טורקיז יפה מאד שזורם דרך סדרה של מפלים ובריכות קטנות. אפשרות מומלצת אחרת לטיול…להמשך קריאה

יום מלא לטיולים באזור העיירה באנף. את היום אפשר להתחיל עם נסיעה לקניון ג'ונסטון (Johnston Canyon) שנמצא בערך 25 דק' נסיעה צפונית לעיירה, על הכביש הנופי Bow Valley Parkway. לאורך כביש זה נצפים לעתים קרובות בעלי החיים המקומיים – איילים, עיזי הרים, כבשי הרים, זאבי ערבות וכן, גם דובים (שחורים וגריזלי). בקניון עצמו ישנו מסלול מסודר מעל נחל טורקיז יפה מאד שזורם דרך סדרה של מפלים ובריכות קטנות. אפשרות מומלצת אחרת לטיול יום מבאנף היא Sunshine Meadows, אזור טיולים אלפיני ממערב לעיירה שהגישה אליו היא באמצעות רכבל (פתוח מסוף יוני עד תחילת ספטמבר).

אתרים מומלצים נוספים באזור באנף: הרכבל המקומי Banff Gondola שמטפס לתצפית נהדרת מפסגת הר Sulphur, אגמי Vermillion המפורסמים בהשתקפות ההרים על מימיהם השקטים, מפלי ה-Bow הצמודים למרכז העיירה, הדרך הנופית Minnewanka Loop שחולפת בסמוך לשלושה אגמים שונים, תצפית Surprise Corner, תצפית הר Norquai, המעיינות החמים המקומיים שגילויים בסוף המאה ה-19 הביא להקמת השמורה, והרחוב הראשי המתוקתק של העיירה – Banff Avenue. לינה בבאנף.

תוספת אופציונלית: טיסת נוף במסוק מעל פארק Mount Assinniboine

במהלך היום אפשר לצאת לטיסה נופית מדהימה במסוק מעל הנופים הנהדרים של האזור. יעד הטיסה המומלץ ביותר הוא פארק הר אסיניבוין (Mt. Assinniboine) – הר מחודד ודרמטי בגובה 3,611 מ' המוקף באגמים תכולים וקרחונים, וזכה לכינוי "המטרהורן של הרוקיז הקנדיים" עקב הדמיון לפסגה השווייצרית המפורסמת (לסרטון הדגמה ר' כאן). אורך הטיסה כחצי שעה והיא ממריאה מן העיירה קנמור (20 דק' נסיעה מבאנף).

עלות התוספת: $347 קנדי למבוגר, $173 קנדי לילדים בגיל 6-12, ילדים מגיל 5 ומטה עולים בחינם בליווי מבוגר (המחירים כוללים מסים מקומיים).

Johnstone Canyon, Banff National Park, AB

יום 3: באנף - ג'ספר (כביש ה-Icefields Parkway)

בבוקר, נסיעה צפונה עד Lake Louise, ועלייה על אחת הדרכים היפות בעולם – ה-Icefields Parkway (כביש מס' 93). הדרך רצופה בנופים הרריים משובחים וטומנת בחובה אינספור מפלים שוצפים, נהרות מרשימים, קרחונים תלויים ואגמים בגווני טורקיז מסחררים. לאורך הכביש נקודות רבות בהן ניתן לעצור לצילומים ולטיולים רגליים. כמו כן, לעתים קרובות משוטטים בצדי הדרך בעלי חיים, ביניהם דובים, כבשי ועזי הרים, ואיילים מסוגים שונים. מרחק הנסיעה הוא כ-290 ק"מ (4 שעות…להמשך קריאה

בבוקר, נסיעה צפונה עד Lake Louise, ועלייה על אחת הדרכים היפות בעולם – ה-Icefields Parkway (כביש מס' 93). הדרך רצופה בנופים הרריים משובחים וטומנת בחובה אינספור מפלים שוצפים, נהרות מרשימים, קרחונים תלויים ואגמים בגווני טורקיז מסחררים. לאורך הכביש נקודות רבות בהן ניתן לעצור לצילומים ולטיולים רגליים. כמו כן, לעתים קרובות משוטטים בצדי הדרך בעלי חיים, ביניהם דובים, כבשי ועזי הרים, ואיילים מסוגים שונים. מרחק הנסיעה הוא כ-290 ק"מ (4 שעות נטו), אבל בפועל הנסיעה לוקחת יום שלם עקב העצירות התכופות. היום מסתיים בהגעה לעיירה ג'ספר, שנמצאת בלב פארק לאומי גדול באותו השם. לינה בג'ספר.

Lake along the Icefield Parkway, Banff National Park, AB

יום 4: הפארק הלאומי ג'ספר - עמק מאלין

יום טיול בין ההרים והאגמים המרהיבים של שמורת ג'ספר. היום הראשון מוקדש לנסיעה בכביש הנופי Maligne Lake Road שמתחיל בסמוך לעיירה ואורכו 46 ק"מ. לאורך הנסיעה ישנו סיכוי בלתי מבוטל לראות בעלי חיים לצד הדרך, כולל דובים שחורים, מוסים, כבשי הרים ואיילים קנדיים. העצירה הראשונה על הכביש היא ב-Maligne Canyon, קניון צר ועמוק שנוצר ע"י התחתרותו של נהר מאלין בסלע הגיר. ההליכה היא בשביל מסודר ונוח, כאשר לאורך השביל מספר…להמשך קריאה

יום טיול בין ההרים והאגמים המרהיבים של שמורת ג'ספר. היום הראשון מוקדש לנסיעה בכביש הנופי Maligne Lake Road שמתחיל בסמוך לעיירה ואורכו 46 ק"מ. לאורך הנסיעה ישנו סיכוי בלתי מבוטל לראות בעלי חיים לצד הדרך, כולל דובים שחורים, מוסים, כבשי הרים ואיילים קנדיים. העצירה הראשונה על הכביש היא ב-Maligne Canyon, קניון צר ועמוק שנוצר ע"י התחתרותו של נהר מאלין בסלע הגיר. ההליכה היא בשביל מסודר ונוח, כאשר לאורך השביל מספר גשרים מהם ניתן להציץ לעומק הנקיק. מדרום לקניון מאלין, הכביש חולף לצד אגם Medicine המתנקז באופן טבעי במהלך הקיץ לתוך מעברי מים תת-קרקעיים, ומסתיים בחוף הצפוני של אגם מאלין הארוך והצר (22 ק"מ אורכו). הצד המרשים-יותר של האגם הוא דווקא הצד הרחוק (הדרומי), אליו אין גישה ברכב. כדי למקסם את הביקור במקום, בחבילה שלכם כלול סיור שייט של כשעה וחצי, ששיאו בעצירה באחת מנקודות הנוף המפורסמות של הרי הרוקי – Spirit Island. זהו אי קטן וציורי במיוחד שמככב במיטב הגלויות של האזור. לאחר החזרה לג'ספר, אפשר לקנח בנסיעה אל המעיינות החמים Miette שנמצאים בעמק יפה ומבודד, כשעה נסיעה צפון-מזרחית מהעיירה (האתר פתוח עד שעת לילה מאוחרת). לינה בג'ספר.

Maligne Lake Road, Jasper National Park, AB

יום 5: ג'ספר - יום שני לטיולים בשמורה

יום טיול מלא בשמורת ג'ספר. כדאי להתחיל את היום עם ביקור באזור Edith Cavell, פסגה יפהפיה שעל מורדותיה תלוי קרחון "המלאך" ומסביבה אגמים וכרי עשב פורחים. הכביש מגיע בסמוך לנקודת תצפית יפה לכיוון ההר, אך מומלץ להמשיך למסלול הליכה מצוין בשם Cavell Meadows שמטפס לנקודות תצפית גבוהות יותר המשקיפות לעבר ההר, הקרחון ואגם הטורקיז שמתחת לפסגה (המסלול המלא לוקח מספר שעות, אבל אין חובה לעשות את כולו). אפשרויות נוספות ביום זה: תצפית על…להמשך קריאה

יום טיול מלא בשמורת ג'ספר. כדאי להתחיל את היום עם ביקור באזור Edith Cavell, פסגה יפהפיה שעל מורדותיה תלוי קרחון "המלאך" ומסביבה אגמים וכרי עשב פורחים. הכביש מגיע בסמוך לנקודת תצפית יפה לכיוון ההר, אך מומלץ להמשיך למסלול הליכה מצוין בשם Cavell Meadows שמטפס לנקודות תצפית גבוהות יותר המשקיפות לעבר ההר, הקרחון ואגם הטורקיז שמתחת לפסגה (המסלול המלא לוקח מספר שעות, אבל אין חובה לעשות את כולו).

אפשרויות נוספות ביום זה: תצפית על מפלי את'אבסקה הגועשים, טיפוס ברכבל המקומי לתצפית על ג'ספר מהר Whistlers, טיול רגלי ב"עמק חמשת האגמים" (הליכה רגועה של כ-2-3 שעות בין חמישה אגמים קטנים בגוונים שונים של טורקיז), נסיעה למרחצאות החמים Miette שנמצאים בקצה המזרחי של הפארק (כשעה נסיעה לכל כיוון) או השכרת אופניים ורכיבה קלה בין האגמים הרבים שמקיפים את העיירה (אפשר גם לשכור סירת קאנו ולשוט על אחד מהם). לינה בג'ספר.

Hiker on the Cavell Meadows trail, Jasper National Park, AB

יום 6: ג'ספר - לייק לואיז

עלייה על כביש ה-Icefields Parkway וחזרה דרומה לכיוון לייק לואיז. כדאי לנצל את היום להשלמות של אתרים או מסלולים רגליים שלא הספקתם לבקר בהם בנסיעה הראשונה (מבאנף לג'ספר). לטיול רגלי יפה, מומלץ במיוחד השביל העולה ל-Parker Ridge, רכס שממנו נשקף נוף נהדר לעבר קרחון ססקצ'ואן. בחצי השני של היום מומלץ לבקר בשמורת יוהו, שבה מספר אתרים ידועים: מפל Takakkaw (הגבוה ביותר שתראו בטיול, 254 מ'), אגם אמרלד, הגשר הטבעי שנחצב…להמשך קריאה

עלייה על כביש ה-Icefields Parkway וחזרה דרומה לכיוון לייק לואיז. כדאי לנצל את היום להשלמות של אתרים או מסלולים רגליים שלא הספקתם לבקר בהם בנסיעה הראשונה (מבאנף לג'ספר). לטיול רגלי יפה, מומלץ במיוחד השביל העולה ל-Parker Ridge, רכס שממנו נשקף נוף נהדר לעבר קרחון ססקצ'ואן. בחצי השני של היום מומלץ לבקר בשמורת יוהו, שבה מספר אתרים ידועים: מפל Takakkaw (הגבוה ביותר שתראו בטיול, 254 מ'), אגם אמרלד, הגשר הטבעי שנחצב ע"י נהר ה-Kicking Horse ומנהרות הרכבת הספירליות. היום מסתיים בכפר הקטן Lake Louise, הסמוך לאגם המפורסם. לינה בלייק לואיז.

Mountain goats along the Icefield Parkway, Banff National Park, AB

יום 7: לייק לואיז ואגם מוריין

היום מוקדש לביקור בצמד האגמים המפורסמים Lake Louise ו-Moraine Lake, שניהם מתהדרים בגוונים מדהימים של טורקיז ומוקפים בפסגות דרמטיות ובמדרונות תלולים ומיוערים מכל עבר. אגם לואיז מהווה נקודת יציאה למספר מסלולי הליכה מפורסמים. המסלול הידוע ביותר מוליך ל-Lake Agnes, אגם חבוי שנמצא בהרים מעל לייק לואיז. על שפת האגם יש בית תה חמוד, וניתן להמשיך ממנו לנקודות תצפית מרהיבות – Big Beehive או Little Beehive (טיול של כ-4-6 שעות). מסלול מצוין נוסף הוא ה-Plain of…להמשך קריאה

היום מוקדש לביקור בצמד האגמים המפורסמים Lake Louise ו-Moraine Lake, שניהם מתהדרים בגוונים מדהימים של טורקיז ומוקפים בפסגות דרמטיות ובמדרונות תלולים ומיוערים מכל עבר.

אגם לואיז מהווה נקודת יציאה למספר מסלולי הליכה מפורסמים. המסלול הידוע ביותר מוליך ל-Lake Agnes, אגם חבוי שנמצא בהרים מעל לייק לואיז. על שפת האגם יש בית תה חמוד, וניתן להמשיך ממנו לנקודות תצפית מרהיבות – Big Beehive או Little Beehive (טיול של כ-4-6 שעות). מסלול מצוין נוסף הוא ה-Plain of the Six Glaciers Trail שמטפס לכיוון ההרים שבצדו הרחוק של אגם לואיז ומספק מבט מקרוב על צוקי ענק וקרחונים תלויים (טיול של 5-7 שעות). למי שלא רוצה להתאמץ, ניתן לעשות חלק מהשבילים במסגרת סיור רכיבה על סוסים.

באגם מוריין רוב המבקרים מסתפקים בנקודת התצפית עוצרת הנשימה הסמוכה לחניון, אך אם יש זמן ואנרגיה, כדאי לעשות מסלול הליכה קל (ללא עליות) שמוליך לאגמי Consolation שבעמק המקביל, או מסלול מאתגר יותר לאזור Larch Valley שמעל האגם. אפשרות נוספת להיום היא טיפוס ברכבל של לייק לואיז, כאשר מלמעלה נשקף נוף יפה לכיוון אגם לואיז וההרים הדרמטיים שמסביבו.

שימו לב: מספר מקומות החניה ליד האגמים הינו מוגבל (בעיקר באגם מוריין), אך ניתן להיעזר בשאטלים מקומיים של רשות הפארקים הקנדית כדי להגיע אליהם. השאטלים יוצאים לאורך היום מחניון מיוחד הצמוד לכפר לייק לואיז, והנסיעה בהם מצריכה הזמנת כרטיסים מראש (פרטים נוספים בקישור הזה).

לינה בלייק לואיז.

Moraine Lake, Banff National Park, AB

יום 8: טיסה מקלגרי לונקובר

את שעות הבוקר אפשר להקדיש להשלמות באזור לייק לואיז, כאשר בשעות הצהריים יוצאים לכיוון שדה התעופה של קלגרי (נסיעה של כשעתיים). בשעות אחה"צ מחזירים את הרכב השכור וממריאים מקלגרי לונקובר – טיסה של כשעה וחצי. ונקובר היא העיר הגדולה בפרובינציית בריטיש קולומביה, ונחשבת לאחת הערים היפות בצפון אמריקה עקב מיקומה בין האוקיינוס השקט לבין הרי החוף המיוערים. לינה בונקובר, במרכז העיר. *הטיסה מקלגרי לונקובר אינה כלולה במחיר הטיול. הזמנת הטיסות היא באחריות המטיילים.…להמשך קריאה

את שעות הבוקר אפשר להקדיש להשלמות באזור לייק לואיז, כאשר בשעות הצהריים יוצאים לכיוון שדה התעופה של קלגרי (נסיעה של כשעתיים). בשעות אחה"צ מחזירים את הרכב השכור וממריאים מקלגרי לונקובר – טיסה של כשעה וחצי. ונקובר היא העיר הגדולה בפרובינציית בריטיש קולומביה, ונחשבת לאחת הערים היפות בצפון אמריקה עקב מיקומה בין האוקיינוס השקט לבין הרי החוף המיוערים. לינה בונקובר, במרכז העיר.

*הטיסה מקלגרי לונקובר אינה כלולה במחיר הטיול. הזמנת הטיסות היא באחריות המטיילים. על מנת לאפשר זמן לנסיעה רגועה מלייק לואיז, חשוב חשוב להזמין טיסה שממריאה בשעות אחה"צ.

Vancouver skyline, Vancouver BC

יום 9: ונקובר - יום ראשון לטיולים בעיר

ניתן לנצל את היום הראשון לטיול רגלי באזור הדאונטאון. בין האתרים הבולטים ניתן למצוא את רח' Robson – מרכז השופינג והבילוי של העיר, שכונת Gastown ההיסטורית שבה נמצא שעון קיטור מפורסם, Vancouver Lookout, מגדל בגובה 187 מ' המציע תצפית פנורמית על העיר וסביבתה, Canada Place, מבנה מרשים דמוי ספינת מפרש שבתוכו אטרקציה פופולרית – מדמה הטיסה FlyOver Canada, הגנים הסיניים Dr. Sun Yat-Sen והאי גראנוויל (Granville Island) ובו שוק מקורה…להמשך קריאה

ניתן לנצל את היום הראשון לטיול רגלי באזור הדאונטאון. בין האתרים הבולטים ניתן למצוא את רח' Robson – מרכז השופינג והבילוי של העיר, שכונת Gastown ההיסטורית שבה נמצא שעון קיטור מפורסם, Vancouver Lookout, מגדל בגובה 187 מ' המציע תצפית פנורמית על העיר וסביבתה, Canada Place, מבנה מרשים דמוי ספינת מפרש שבתוכו אטרקציה פופולרית – מדמה הטיסה FlyOver Canada, הגנים הסיניים Dr. Sun Yat-Sen והאי גראנוויל (Granville Island) ובו שוק מקורה ידוע, דוכני אוכל רבים ומופעי רחוב. בכל הקשור למוזיאונים, העיר מציעה כמובן מגוון אפשרויות, כאשר הבולטות הן מוזיאון העיר ונקובר המוקדש להיסטוריה המקומית וכן מוזיאון האנתרופולוגיה העוסק בתרבות הילידית באזור. לינה בונקובר.

Capilano Suspension Bridge, Vancouver BC

יום 10: ונקובר - יום שני לטיולים בעיר

יום נוסף בונקובר, אותו ניתן להקדיש לחלק הצפוני והמיוער של העיר. אפשר לפתוח עם הליכה נופית (או רכיבה על אופניים שכורות) בטיילת החוף של סטנלי פארק – ה-Seawall. לאחר מכן, אפשר להמשיך לביקור בפארק הגשר התלוי Capilano, אחת האטרקציות המוכרות והוותיקות ביותר של ונקובר (הגעה באמצעות הסעה בחינם ממרכז העיר). לצד הגשר הענקי שמשקיף מגובה רב על רצפת הקניון, תמצאו פה גם מסלול רגוע יותר של גשרונים תלויים בין העצים, וכן אטרקציה חדשה יחסית…להמשך קריאה

יום נוסף בונקובר, אותו ניתן להקדיש לחלק הצפוני והמיוער של העיר. אפשר לפתוח עם הליכה נופית (או רכיבה על אופניים שכורות) בטיילת החוף של סטנלי פארק – ה-Seawall. לאחר מכן, אפשר להמשיך לביקור בפארק הגשר התלוי Capilano, אחת האטרקציות המוכרות והוותיקות ביותר של ונקובר (הגעה באמצעות הסעה בחינם ממרכז העיר). לצד הגשר הענקי שמשקיף מגובה רב על רצפת הקניון, תמצאו פה גם מסלול רגוע יותר של גשרונים תלויים בין העצים, וכן אטרקציה חדשה יחסית בשם Cliff Walk – שביל הליכה יפהפה המעוגן לצוק תלול. בסמוך לפארק ישנה מדגרת סלמון בה מקפצים דגים במעלה הזרם לכל אורך השנה. בקרבת מקום נמצא גם הרכבל המטפס להר Grouse: מן התחנה העליונה אפשר לעלות ברכבל כיסאות עד הפסגה עצמה למבט משופר על הנוף, ואף להעפיל למרפסת תצפית פנורמית ייחודית שהוקמה בראש טורבינת רוח (Eye of the Wind). לינה בונקובר.

סיור אופציונלי: טיול יום לויקטוריה

מול העיר ונקובר נמצא האי ונקובר – האי הגדול ביותר בחוף המערבי של צפון אמריקה (גודלו פי 1.5 מישראל). בקצהו הדרומי של האי שוכנת ויקטוריה, בירת פרובינציית בריטיש קולומביה, שהוקמה ע"י מתיישבים בריטיים באמצע המאה ה-19. ויקטוריה היא עיר מתוקתקת עם מרכז קומפקטי, הידוע ברחובותיו המטופחים ובטיילת היפה לאורך קו המים. האטרקציות המרכזיות של העיר הן גני בוצ'ארט – מן הגנים הבוטניים הידועים בקנדה, מוזיאון Royal British Columbia ובניין הפרלמנט המפואר.

יש שתי דרכים להגיע לויקטוריה בטיול יום מונקובר:

1 סיור באמצעות אוטובוס + מעבורות: היום מתחיל באיסוף ע"י אוטובוס מהמלון (בסביבות 8:00) ובעלייה על המעבורת בין נמל Tsawwassen שמדרום ונקובר לנמל Swartz Bay שליד ויקטוריה (כשעה וחצי). לאחר הירידה מן המעבורת, עוצרים לביקור של כשעתיים בגני בוצ'ארט. מהגנים ממשיכים לעוד כ-2-3 שעות של זמן חופשי במרכז העיר. בסיום היום, יוצאים בחזרה לונקובר באמצעות שייט נוסף במעבורת, כאשר החזרה למלון היא בסביבות 21:30.

עלות התוספת: $215 קנדי לאדם (כולל מסים)

2 סיור באמצעות טיסות במטוס קל ימי: זוהי הדרך הקלה, החווייתית והיעילה יותר לטייל בויקטוריה במסגרת טיול יום מונקובר.

בבוקר (סביבות 9:00), מגיעים לנמל התעופה הימי שליד Canada Place, מרחק קצר מהמלון שלכם בונקובר. בנמל עולים על מטוס קל ימי, שממריא על פני המים ומגביה מעל הנופים הנהדרים של האזור. אורך הטיסה כ-35 דקות, ובסיומה נוחתים בנמל ויקטוריה, במרחק הליכה מרוב האטרקציות. בחבילה נכללת גם הסעה הלוך-חזור לגני בוצ'ארט (כולל כרטיסי כניסה), שנמצאים כחצי שעה נסיעה צפונית למרכז העיר. בשעות הערב (18:00-18:30), יוצאים בטיסה הקצרה בחזרה לונקובר. הטיסות הישירות חוסכות לכם זמן רב אותו תוכלו לנצל לטובת הטיול בויקטוריה עצמה.

עלות התוספת: $470 קנדי לאדם (כולל מסים)

Floatplane in the Victoria harbor, Victoria BC

יום 11: טיסה מונקובר לאנקורג' ונסיעה לפאלמר

בשעות הבוקר ממריאים מונקובר לאנקורג', העיר הגדולה באלסקה (הטיסה הזריזה ביותר תהיה עם Air Canada). בשעות הצהריים נוחתים באנקורג' ואוספים רכב שכור. לאחר סיבוב הכרחי של הצטיידות לדרך, יוצאים מהעיר לכיוון מזרח על כביש Glenn Hwy. הנופים הפראיים של אלסקה יחשפו את עצמם מהר מאד, כאשר מדרום לכביש נישאים הרי הצ'וגאץ' ודרך חוצה נהרות רחבי ידיים שמוצאם בקרחוני ענק. היעד להיום הוא העיירה פאלמר (Palmer) שנמצאת מרחק שעה נסיעה מאנקורג',…להמשך קריאה

בשעות הבוקר ממריאים מונקובר לאנקורג', העיר הגדולה באלסקה (הטיסה הזריזה ביותר תהיה עם Air Canada). בשעות הצהריים נוחתים באנקורג' ואוספים רכב שכור. לאחר סיבוב הכרחי של הצטיידות לדרך, יוצאים מהעיר לכיוון מזרח על כביש Glenn Hwy. הנופים הפראיים של אלסקה יחשפו את עצמם מהר מאד, כאשר מדרום לכביש נישאים הרי הצ'וגאץ' ודרך חוצה נהרות רחבי ידיים שמוצאם בקרחוני ענק. היעד להיום הוא העיירה פאלמר (Palmer) שנמצאת מרחק שעה נסיעה מאנקורג', ומהווה צומת דרכים מרכזי בטיולים באלסקה. לינה בפאלמר.

View from the airplane, Alaska

יום 12: פאלמר - צ'יטנה וטיסה למקארת'י במטוס קל

מפאלמר, נוסעים מזרחה על ה-Glenn Hwy עד היישוב גלנאלן, ומשם דרך ה-Richardson Hwy וה-Edgerton Hwy אל העיירה צ'יטנה (Chitina) – כ-4 שעות נהיגה בסה"כ, לצד הנופים הנהדרים של הרי הצ'וגאץ', נהר המטנוסקה וקרחון המטנוסקה. אם מזג האוויר ישתף פעולה, לקראת ההגעה לצ'יטנה ניתן יהיה להבחין ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4,000-5,000 מטר מעל פני הים. הרים אלו מסמנים את תחילת שטחה של שמורת רנגל-סט. אליאס – פארק…להמשך קריאה

מפאלמר, נוסעים מזרחה על ה-Glenn Hwy עד היישוב גלנאלן, ומשם דרך ה-Richardson Hwy וה-Edgerton Hwy אל העיירה צ'יטנה (Chitina) – כ-4 שעות נהיגה בסה"כ, לצד הנופים הנהדרים של הרי הצ'וגאץ', נהר המטנוסקה וקרחון המטנוסקה. אם מזג האוויר ישתף פעולה, לקראת ההגעה לצ'יטנה ניתן יהיה להבחין ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4,000-5,000 מטר מעל פני הים. הרים אלו מסמנים את תחילת שטחה של שמורת רנגל-סט. אליאס – פארק ענק אשר מהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה ובאלסקה). כאן ניתן למצוא כמה מההרים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה, כשהגבוה מכולם הוא הר סט. אליאס (5,488 מ').

העיירה מקארת'י (McCarthy) ועיירת הרפאים קניקוט (Kennicott) שוכנות בלב הפארק, וההגעה אליהן היא הרפתקה בפני עצמה. הדרך המובילה מצ'יטנה לתוך השמורה הינה דרך עפר, וככזאת היא אינה מבוטחת ע"י רוב חברות ההשכרה. מכיוון שכך, הרכב יישאר בשדה התעופה של צ'יטנה וההגעה למקארת'י תתבצע באמצעות טיסה מרהיבה במטוס קל. רובם של הקרחונים והפסגות שבפארק כה גדולים, כך שרק מהאוויר ניתן באמת לראות ולהבין את עצמתו של הנוף. הטיסה נמשכת כ-30 דק', ומסתיימת בשדה התעופה הקטן של מקארת'י.

מקארת'י היא עיירה קטנטנה אשר התפתחה לצידם של מכרות הנחושת של קניקוט שפעלו באזור בתחילת המאה ה-20. המכרות ננטשו בתחילת שנות ה-30, אך העיירה ממשיכה להתקיים. למרות צמיחה מסויימת בתיירות בשנים האחרונות, מקארת'י עדיין נחשבת ליעד תיירותי לא מפותח עקב הנגישות הקשה למקום. כתוצאה, העיירה משמרת את אופיה הייחודי והביקור מזכיר עיירות מימי המערב הפרוע. לינה במקארת'י או בקניקוט (נתון לזמינות חדרים בעת הזמנת הטיול).

Aerial view of the Kennicott Glacier, Wrangell St. Elias National Park, Alaska

יום 13: סיורים מודרכים: קרחון רוט ומפעלי עיבוד הנחושת הנטושים של קניקוט

קרחון Root גולש מהרי הרנגל הענקיים ונמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. החצי הראשון של היום מוקדש לסיור אל הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נערך בקבוצות קטנות של 10-12 איש ונמשך כ-6 שעות בסה"כ: כשעה עד שעה וחצי מוקדשות להליכה מקניקוט עד הקרחון (רוב השביל מישורי, אך הקטע האחרון בשיפוע), כ-3 שעות מוקדשות להליכה על הקרחון עצמו ולהפסקת צהריים, והשאר – לחזרה מהקרחון לקניקוט. במהלך הסיור יהיה ניתן לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלים נעלמים, בריכות טורקיז…להמשך קריאה

קרחון Root גולש מהרי הרנגל הענקיים ונמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. החצי הראשון של היום מוקדש לסיור אל הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נערך בקבוצות קטנות של 10-12 איש ונמשך כ-6 שעות בסה"כ: כשעה עד שעה וחצי מוקדשות להליכה מקניקוט עד הקרחון (רוב השביל מישורי, אך הקטע האחרון בשיפוע), כ-3 שעות מוקדשות להליכה על הקרחון עצמו ולהפסקת צהריים, והשאר – לחזרה מהקרחון לקניקוט. במהלך הסיור יהיה ניתן לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלים נעלמים, בריכות טורקיז צלולות וחריצי ענק תכלכלים שפוסלו ע"י זרימות נסתרות של מי הפשרה וכן עקב תזוזת הקרחון על גבי המסלע לאורך שנים. ההליכה על הקרח מתבצעת בעזרת דוקרני קרח לנעליים (Crampons) שיסופקו ע"י המדריכים, והיא אינה כרוכה במאמץ פיזי מיוחד מעבר לטיול רגלי רגיל (הסיור מתאים לבעלי כושר הליכה סביר ומעלה).

עם החזרה מהקרחון בשעות אחה"צ ולאחר הפסקה קצרה, יוצאים לסיור מודרך במפעלי עיבוד הנחושת הנטושים של מכרות קניקוט – סדרת מבנים אדומים שנראים כלקוחים מסט צילומים של מערבון. המפעלים ננטשו בשנות ה-30 של המאה העשרים עקב נפילת מחירי הנחושת, אך השתמרו בצורה מרשימה עד היום ומהווים אתר היסטורי חשוב באלסקה. הסיור אורך כשעתיים עד שעתיים וחצי ומתאר את אופן פעילות המכרות, את ההיסטוריה של המקום ואת אורח החיים של הפועלים שחיו בקניקוט, הרחק משאר הציוויליזציה ובתנאי קור קיצוניים בחורף.

לינה במקארת'י או בקניקוט.

Hikers on the Root Glacier, Wrangell St. Elias National Park, Alaska

יום 14: טיסה לצ'יטנה ונסיעה לואלדז

בשעות הבוקר/צהריים ממריאים בחזרה לצ'יטנה וחוברים מחדש לרכב השכור. מצ'יטנה נוסעים מערבה לכיוון הדרך הראשית (Richardson Hwy), ומשם דרומה לכיוון העיירה ואלדז – כשעתיים וחצי נהיגה בסה"כ. הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר ת'ומפסון (Thompson Pass), ומשם ממשיכה לקניון קיסטון (Keystone Canyon) ולמפלי המים הגדולים שלאורכו. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם בסוף שנות ה-80 כאשר מכלית…להמשך קריאה

בשעות הבוקר/צהריים ממריאים בחזרה לצ'יטנה וחוברים מחדש לרכב השכור. מצ'יטנה נוסעים מערבה לכיוון הדרך הראשית (Richardson Hwy), ומשם דרומה לכיוון העיירה ואלדז – כשעתיים וחצי נהיגה בסה"כ. הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר ת'ומפסון (Thompson Pass), ומשם ממשיכה לקניון קיסטון (Keystone Canyon) ולמפלי המים הגדולים שלאורכו. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם בסוף שנות ה-80 כאשר מכלית הנפט "אקסון ואלדז" עלתה בו על שרטון וגרמה לאסון אקולוגי כבד. בשעות אחה"צ מומלץ לבקר במדרגת הסלמון המקומית (Solomon Gulch Hatchery) – כמויות הדגים הגדולות כאן מושכות את תשומת לבם של עופות מים רבים, כלבי ים ולעתים גם דובים. לינה בואלדז.

Worthington Glacier, Alaska

יום 15: מפרץ קרחון קולומביה

קרחון קולומביה הוא אחד מקרחוני החוף הגדולים ביותר של אלסקה, ובהתאם לכך מהווה את האטרקציה העיקרית באזור ואלדז. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות בשלל גווני הכחול. המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים אותו ליעד אידיאלי לשייט. האפשרויות להיום הן: 1. שייט בספינה (6 שעות – כלול בעלות החבילה): השייט מתבצע באמצעות ספינה נוחה ומודרנית (שני מפלסים, 150…להמשך קריאה

קרחון קולומביה הוא אחד מקרחוני החוף הגדולים ביותר של אלסקה, ובהתאם לכך מהווה את האטרקציה העיקרית באזור ואלדז. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות בשלל גווני הכחול. המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים אותו ליעד אידיאלי לשייט. האפשרויות להיום הן:

1. שייט בספינה (6 שעות – כלול בעלות החבילה): השייט מתבצע באמצעות ספינה נוחה ומודרנית (שני מפלסים, 150 מושבים) וכולל גם ארוחת צהריים קלה. במהלך השייט עוברים בין גושי קרח מדהימים ביופיים שהתנתקו מהקרחון תוך כדי מפץ רעש אדיר, עליהם ניתן לעתים להבחין ביונקים ימיים (כגון אריות, כלבי ולוטרות ים) שתופסים שמש. הספינה תתקרב לקרחון עד כמה שאפשר, אבל יש לקחת בחשבון שלא תמיד אפשר להגיע ממש מול פני הקרחון בגלל כמויות אדירות של קרח צף שחוסמות את הדרך. היציאה מואלדז היא בשעות הבוקר והחזרה בשעות אחה"צ (בתאריכים מסוימים היציאה אחה"צ והחזרה בערב).

2. שייט קיאקים במפרץ קולומביה (9-10 שעות – כרוך בתוספת של $170 לאדם): הקיאק הוא כלי שייט שקט, מהיר ויציב המאפשר מגע בלתי-אמצעי עם הטבע המקומי והגעה למקומות נידחים אשר אינם נגישים לסירה גדולה. לאחר הדרכה על שימוש בקיאק והתארגנות לוגיסטית בשעות הבוקר, יוצאים עם סירה ממונעת מואלדז לאזור קרחון קולומביה, שם פורקים את הקיאקים ומתחילים בחתירה עצמה. במהלך היום חותרים בין גושי קרח מדהימים ביופיים אשר ניתקו מקרחון קולומביה ונסחפו דרומה. בזמן החתירה יש סיכויים גבוהים לראות מסביבכם לוטרות וכלבי ים סקרנים מציצים מתוך המים.

החתירה מתבצעת במספר מקטעים שמופרדים ע"י הפסקות לצורך מנוחה וטיולים קצרים על החוף (כולל עצירה אחת ארוכה יותר להפסקת צהריים באחת מנקודות הנוף באזור). החתירה אינה קשה פיזית ואינה דורשת ניסיון קודם, אך יש כמובן לקחת בחשבון חשיפה לתנאי מזג אוויר משתנים ולרטיבות לאורך היום. הסיור מתבצע בקבוצות של כ-12 משתתפים (2 בכל קיאק) ונמשך כ-9-10 שעות, מהן כ-3 שעות מוקדשות לשייט הלוך-חזור בין ואלדז ואתר החתירה, 4-5 שעות לחתירה משולבת בעצירות למנוחה, והשאר לתדריכים והתארגנויות. היציאה לסיור היא בשעות הבוקר והחזרה לפנות ערב. היציאה לסיור מותנית במזג אוויר מתאים (לחצו כאן לסרטון קצר על הסיור).

בסוף היום חוזרים ללילה שני בואלדז.

Icebergs, Columbia Glacier, Alaska

יום 16: מעבורת מואלדז לוויטייר ונסיעה לסוארד

בבוקר, עולים עם הרכב על המעבורת מואלדז לוויטייר (Whittier), שחוצה את מפרץ הנסיך וויליאם לרוחבו. וויטייר היא עיירת נמל קטנה הממוקמת בחוף המזרחי של חצי האי קינאי (Kenai Peninsula). היא מקושרת למערכת הכבישים של אלסקה באמצעות מנהרה חד-מסלולית שכיוון הנסיעה בה משתנה לפי לו"ז קבוע, והתפרסמה בכך שכל תושביה מתגוררים בבניין רב-קומות אחד. לאחר ההגעה בשעות הצהריים, ניתן להקדיש זמן לטיול באזור וויטייר עצמה (Portage Pass Trail) או להמשיך דרך המנהרה אל עמק פורטג' (Portage…להמשך קריאה

בבוקר, עולים עם הרכב על המעבורת מואלדז לוויטייר (Whittier), שחוצה את מפרץ הנסיך וויליאם לרוחבו. וויטייר היא עיירת נמל קטנה הממוקמת בחוף המזרחי של חצי האי קינאי (Kenai Peninsula). היא מקושרת למערכת הכבישים של אלסקה באמצעות מנהרה חד-מסלולית שכיוון הנסיעה בה משתנה לפי לו"ז קבוע, והתפרסמה בכך שכל תושביה מתגוררים בבניין רב-קומות אחד.

לאחר ההגעה בשעות הצהריים, ניתן להקדיש זמן לטיול באזור וויטייר עצמה (Portage Pass Trail) או להמשיך דרך המנהרה אל עמק פורטג' (Portage Valley). האטרקציה המרכזית כאן היא אגם פורטג', שלצדו מרכז מבקרים מושקע ורשת שבילים המשקיפים אל הקרחונים הסובבים. בנוסף, בפתח העמק ישנו מרכז מעניין לשיקום בעלי-חיים (Alaska Wildlife Conservation Center) שבו ניתן לפגוש מקרוב חיות בר אלסקניות שנפצעו או התייתמו.

בהמשך היום, מדרימים על ה-Seward Highway לכיוון העיירה סוארד. סוארד ממוקמת לחופו של פיורד עמוק בשם Resurrection Bay ובצמוד לשדה הקרח העצום Harding Icefield. מיקומה של העיירה בלב רכס הרי ה-Chugach ולצידה של שמורת הטבע Kenai Fjords הופכים אותה ליעד תיירותי מרכזי באלסקה. לינה בסוארד.

* הערה: המעבורת בין ואלדז לוויטייר מפליגה רק בימים מסוימים מדי שבוע, ומתווה הטיול יותאם ללוח הזמנים שלה. במקרה של הוצאת המעבורת מן המתווה, יש להוסיף לפחות לילה אחד למסלול על מנת להתמודד עם מרחקי הנהיגה הצפויים.

Deserted dock, Seward, Alaska

יום 17: שייט בשמורת קינאי פיורדס

יום המוקדש לשייט בתוך Kenai Fjords National Park. השמורה מתאפיינת בצוקי חוף דרמטיים, מפלים, איים קטנים והרים מושלגים. השייט אורך כ-6 שעות ומגיע לפיורד בשם Aialik Bay, שבעומקו שני קרחונים מתפרקים גדולים. בעלי החיים שניתן לראות במהלך השייט כוללים לווייתנים גדולי סנפיר, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתנים קטלנים (Orca). יש לדעת שחלק מסוים מהשייט עובר באזור של ים יחסית פתוח, ולכן עשוי להיות מעט גלי…להמשך קריאה

יום המוקדש לשייט בתוך Kenai Fjords National Park. השמורה מתאפיינת בצוקי חוף דרמטיים, מפלים, איים קטנים והרים מושלגים. השייט אורך כ-6 שעות ומגיע לפיורד בשם Aialik Bay, שבעומקו שני קרחונים מתפרקים גדולים. בעלי החיים שניתן לראות במהלך השייט כוללים לווייתנים גדולי סנפיר, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתנים קטלנים (Orca). יש לדעת שחלק מסוים מהשייט עובר באזור של ים יחסית פתוח, ולכן עשוי להיות מעט גלי (אם אתם סובלים מרגישות מיוחדת, אנא הודיעו לנו ונמצא לכם פתרון חלופי). לינה בסוארד.

Kenai Fjords National Park, Alaska

יום 18: סוארד - הומר

נסיעה בת כ-3.5 שעות מסוארד לעיירה הומר, אשר ממוקמת בקצה הדרום-מערבי חצי האי קינאי. הדרך חוצה את הרי הצ'וגאץ', עוברת בסמוך לנהר הקינאי המרשים, וממשיכה דרומה במקביל למפרץ Cook, כאשר לאורך הכביש פזורות נקודות תצפית רבות מהן ניתן להשקיף על המפרץ ו(במזג אוויר טוב) על הרי הגעש האדירים ועטורי הקרחונים אשר נמצאים מעברו השני. הומר עצמה היא עיירת אמנים חמודה שממוקמת לחופי מפרץ קצ'מאק (Kachemak) ומשקיפה לעבר הקצה המערבי של…להמשך קריאה

נסיעה בת כ-3.5 שעות מסוארד לעיירה הומר, אשר ממוקמת בקצה הדרום-מערבי חצי האי קינאי. הדרך חוצה את הרי הצ'וגאץ', עוברת בסמוך לנהר הקינאי המרשים, וממשיכה דרומה במקביל למפרץ Cook, כאשר לאורך הכביש פזורות נקודות תצפית רבות מהן ניתן להשקיף על המפרץ ו(במזג אוויר טוב) על הרי הגעש האדירים ועטורי הקרחונים אשר נמצאים מעברו השני. הומר עצמה היא עיירת אמנים חמודה שממוקמת לחופי מפרץ קצ'מאק (Kachemak) ומשקיפה לעבר הקצה המערבי של רכס הרי הצ'וגאץ'. העיירה מהווה נקודת יציאה ראשית לסיורים בשמורות הלאומיות השכנות בצדו השני של מפרץ קוק – Katmai ו-Lake Clark. לינה בהומר.

Rocky beach, Homer, Alaska

יום 19: סיור צפייה בדובים חומים

השמורות קטמאי (Katmai National Park) ולייק קלארק (Lake Clark National Park) הן מן המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובים בטבע. עם הגעת דגי הסלמון לאזור, ניתן לחזות בריכוזים גדולים של דובים חומים לאורך הנחלים, כאשר הם עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם על אתרי דיג מובחרים. הצפייה בדובים נעשית מטווח קצר ביותר (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת. ההגעה מהומר לאתר הצפייה נעשית באמצעות מטוס קל ימי. בשעות הבוקר מגיעים לאגם Beluga בהומר,…להמשך קריאה

השמורות קטמאי (Katmai National Park) ולייק קלארק (Lake Clark National Park) הן מן המקומות הטובים בעולם לצפייה בדובים בטבע. עם הגעת דגי הסלמון לאזור, ניתן לחזות בריכוזים גדולים של דובים חומים לאורך הנחלים, כאשר הם עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם על אתרי דיג מובחרים. הצפייה בדובים נעשית מטווח קצר ביותר (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת.

ההגעה מהומר לאתר הצפייה נעשית באמצעות מטוס קל ימי. בשעות הבוקר מגיעים לאגם Beluga בהומר, המשמש כשדה התעופה המקומי עבור מטוסים ימיים, וממריאים ממנו מזרחה. הטיסה במטוס קל בגובה נמוך יחסית מאפשרת (בהנחה שמזג האוויר משתף פעולה) תצפית נהדרת על רכס הרי הגעש מכוסה הקרחונים שנמתח לאורך החוף המערבי של מפרץ Cook.

בחודש יולי ובשנים מסוימות בספטמבר, מירב הסיכויים שהסיור ייערך באזור Brooks Camp, מרחק טיסה של כשעה וחצי מהומר. זהו אתר הצפייה המסודר היחידי בשמורת קטמאי, ונמצאים בו ריינג'רים של רשות הפארקים אשר מפקחים על האתר ומכוונים את המבקרים בו. כאן תמצאו את מפלי ברוקס המפורסמים, בהם ניתן לראות את הדגים מזנקים במעלה הזרם ואת הדובים ממתינים להם במעלה המפלים עם פיות פעורים. הנחיתה היא על אגם טורקיז גדול בשם Naknek Lake, ואחריה עוברים לתדרוך קצר אצל הריינג'ר המקומי. בשלב הבא הולכים בשביל כבוש ומישורי של כ-2 ק"מ מתחנת הריינג'רים עד אזור התצפית על נהר ברוקס ועל המפלים, שם יהיה לכם זמן חופשי של מספר שעות לצילומים והנאה מהמחזה.

בחודשים יוני, אוגוסט ולעתים גם בספטמבר, הפעילות במפלי ברוקס בדרך כלל מתמעטת. לכן, החברות בדרך כלל יבחרו לטוס ליעדים אחרים בשמורות קטמאי ולייק קלארק. הבחירה נעשית בהתאם לריכוזי הדובים שנצפו בשטח בימים שקדמו לסיור. מכיוון שתזמון הגעת דגי הסלמון לכל נחל ונחל משתנה מעט מדי שנה, לא תמיד ניתן לחזות מראש באופן ודאי את יעד הסיור. אופי הסיור גם הוא יהיה שונה: הנחיתה היא על פני אגם או שפך נהר באזור פראי ונטול תשתיות, ואחריה הטייס/מדריך יוביל אתכם רגלית אל הנקודה בה הדובים נמצאים (בין 0.5 ל-4 ק"מ הליכה בשטח מישורי או על גבעות נמוכות – נדרשת יכולת הליכה סבירה). החברה המקומית תצייד אתכם במגפי גומי שייקלו על ההליכה בשטח ויאפשרו לחצות נחלים רדודים במקרה הצורך. באתרים מסוימים הצפייה אף נעשית מתוך סירות השטות על אגם, ולא יידרשו יכולות פיזיות כלל.

בשעות אחה"צ ממריאים בחזרה להומר ולנים בה לילה נוסף.

Brown bears fishing for salmon, Brooks Falls, Katmai National Park, Alaska

יום 20: הומר - גירדווד

נסיעה מהומר בחזרה צפונה על ה-Sterling Hwy, ובהמשך על ה-Seward Hwy עד העיירה גירדווד (Girdwood) – כ-3.5 שעות נהיגה נטו. לאורך הדרך ניתן לבקר בכנסייה הרוסית-אורתודוקסית בכפר הדייגים של נינילצ'יק (Ninilchik), בחוף Clam Gulch ליד שפך נהר הקינאי, וכן באזור עמק פורטג'. גירדווד עצמה היא עיירת סקי קטנה וחמודה אשר שוכנת 40 מייל מדרום לאנקורג', במיקום יפהפה למרגלות הרי הצ'וגאץ'. בחודשי הקיץ העיירה הופכת למרכז של נופש פעיל. את שעות…להמשך קריאה

נסיעה מהומר בחזרה צפונה על ה-Sterling Hwy, ובהמשך על ה-Seward Hwy עד העיירה גירדווד (Girdwood) – כ-3.5 שעות נהיגה נטו. לאורך הדרך ניתן לבקר בכנסייה הרוסית-אורתודוקסית בכפר הדייגים של נינילצ'יק (Ninilchik), בחוף Clam Gulch ליד שפך נהר הקינאי, וכן באזור עמק פורטג'. גירדווד עצמה היא עיירת סקי קטנה וחמודה אשר שוכנת 40 מייל מדרום לאנקורג', במיקום יפהפה למרגלות הרי הצ'וגאץ'. בחודשי הקיץ העיירה הופכת למרכז של נופש פעיל. את שעות אחה"צ אפשר להעביר בטיפוס לתצפית מהר Alyeska באמצעות הרכבל המקומי או בטיול רגלי קל לצד הערוץ הקניוני של נחל Winner Creek. לינה בגירדווד.

Hikers in Portage Pass, Alaska

יום 21: גירדווד - אנקורג' - טיסה יוצאת

קטע הנסיעה האחרון לפני אנקורג' מהווה סיום הולם לטיול – הכביש מקביל למפרץ Turnagain, אחד מגופי המים בעלי מנעד הגאות והשפל הקיצוניים בעולם, והנסיעה היא בכביש צר בין הים לבין צוקי החוף. לעתים קרובות ניתן לראות לאורך הכביש להקות של לווייתני בלוגה במימי המפרץ, או עדרים של כבשי הרים על הצוקים בצידו השני של הכביש. לאחר ההגעה לאנקורג' ובהתאם ללוח הטיסות, מחזירים את הרכב בשדה התעופה ויוצאים בטיסה הביתה.

קטע הנסיעה האחרון לפני אנקורג' מהווה סיום הולם לטיול – הכביש מקביל למפרץ Turnagain, אחד מגופי המים בעלי מנעד הגאות והשפל הקיצוניים בעולם, והנסיעה היא בכביש צר בין הים לבין צוקי החוף. לעתים קרובות ניתן לראות לאורך הכביש להקות של לווייתני בלוגה במימי המפרץ, או עדרים של כבשי הרים על הצוקים בצידו השני של הכביש. לאחר ההגעה לאנקורג' ובהתאם ללוח הטיסות, מחזירים את הרכב בשדה התעופה ויוצאים בטיסה הביתה.

Moonrise over Turnagain Arm, Alaska

אז מה היה לנו

אלסקה והרי הרוקי הקנדיים מציעות שילוב אטרקטיבי שכל חובב טבע מפנטז עליו: הרוקיס הקנדיים הם מרכסי ההרים היפים בעולם, והם מציעים אגמי טורקיז, נופי הרים מרהיבים ותשתית תיירותית נוחה. אלסקה, לעומת זאת, בראשיתית יותר, ומציעה פארקים לאומיים מבודדים ופראיים, וטבע בתולי כמו שלא ניתן למצוא במקומות רבים אחרים בעולם. כשמחברים את כל הטוב הזה למסלול טיול אחד, ומוסיפים באמצע גם יומיים בונקובר הנפלאה, התוצאה היא מסלול מושלם שקורץ לכל חובב טבע.

עדיין לא בטוחים? 

אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח לשמוע ממכם ולעזור לכם לבחור את המסלול הנכון.

לא לדאוג, אנחנו נחמדים. תרגישו בנוח.

מחיר שירותי הקרקע

 • $8,500 USD לאדם בחדר זוגי
 • מקדמה: 35% מעלות הטיול.
 • המיסים המקומיים כלולים במחיר.

תחשיב הטיול כולל

לינה

 • 20 לילות בבתי מלון, לודג'ים, בקתות בסגנון צימר או B&B.
 • כסטנדרט, הלינות אינן כוללות את ארוחת הבוקר. ברוב המקרים תהיה מסעדה במלון או צמוד אליו, אבל עלות ארוחת הבוקר אינה נכללת בעלות הלינה ולכן יש לשלם אותה בנפרד.
 • שימו לב: עקב הביקוש הרב והיצע החדרים המצומצם באלסקה ו/או מערב קנדה, אין ביכולתנו להבטיח מקומות לינה / סוגי חדרים ספציפיים עד שלב ביצוע ההזמנות וקבלת האישורים בפועל. החדרים אינם מוחזקים עבורכם לפני ההרשמה ותשלום המקדמה.
 • שעת הכניסה והיציאה לחדרי המלון הינה בהתאם לנהלים הנהוגים בבתי המלון. אין לנו אפשרות להתחייב שהחדרים יהיו זמינים מיד עם הגעתכם למלון, או שתוכלו לבצע יציאה מאוחרת (Late Check Out) ביחס לשעות הנהוגות בבית המלון. ברוב המקרים המלונות ינסו לסייע במה שאפשר אבל זה לא משהו שאפשר להתחייב עליו, וזה יהיה ביניכם לבינם

תחבורה

 • השכרת רכב בקלגרי, קנדה: רכב שכור למשך 8 ימים בדרגת Fullsize (רכב מסוג Ford Fusion או דגם דומה).כולל ק"מ בלתי מוגבל, ביטוח נזק וגניבה עם ביטול השתתפות עצמית, ביטוח צד ג' עד מיליון דולר קנדי, עד 3 נהגים נוספים (כל נהג נוסף חייב להציג בתחנה כרטיס אשראי בינלאומי על שמו), מיכל דלק אחד משולם מראש, מסים מקומיים, עמלת נמל תעופה.
 • השכרת רכב באנקורג', אלסקה: רכב שכור למשך 14 ימים בדרגת Fullsize (רכב מסוג Chrysler 200 או דגם דומה).כולל מיילים ללא הגבלה, ביטוח נזק וגניבה עם ביטול השתתפות עצמית, ביטוח צד ג' עד מיליון דולר, עד 4 נהגים נוספים חינם, מיכל דלק אחד משולם מראש, מס מקומי, עמלת נמל תעופה.
 • טיסות במטוסים קלים:
  • טיסה במטוס קל מצ'יטנה למקארת'י
  • טיסה במטוס קל ממקארת'י לצ'יטנה
 • שייט במעבורת מואלדז לוויטייר (נוסעים + רכב)

סיורים ופעילויות

 • שייט באגם מאלין בשמורת ג'ספר (כשעה וחצי)
 • סיור מודרך על קרחון Root ליד קניקוט, בהובלת מדריכים מקצועיים (סיור של חצי יום, סה"כ 6 שעות)
 • סיור היסטורי מודרך בעיירת הרפאים קניקוט בשמורת רנגל – סט. אליאס (כ-2.5 שעות)
 • שייט בספינה קטנה למפרץ קרחון קולומביה ליד ואלדז (6 שעות)
 • שייט נופי בשמורת קינאי פיורדס, כולל א. צהריים (6 שעות)
 • סיור צפייה בדובים בשמורת קטמאי, כולל טיסות הלוך-חזור מהומר במטוס קל ימי (כ-7-8 שעות)

תחשיב הטיול אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות וטיסות פנים:
  • הגעה לקלגרי בתחילת הטיול
  • טיסת פנים מקלגרי לונקובר
  • טיסה בין ונקובר לאנקורג'
  • טיסה יוצאת מאנקורג' בסיום הטיול
 • עלויות דלק לרכבים השכורים (מעבר למיכל ראשון)
 • טיפים למדריכים ולנותני שירות מקומיים
 • כניסה לאתרים אופציונליים: רכבלים, מוזיאונים וכו'
 • כלכלה וארוחות (לרבות ארוחת בוקר)
 • עלות כניסה לפארקים הלאומיים בקנדה (ניתן לרכוש עצמאית בכניסה)
 • סיורים אופציונליים שהוצעו בתיאור התכנית
 • דמי חניה במלונות (החניה ברוב המלונות היא בחינם; במלונות הממוקמים במרכזי ערים תיתכן חניה בתשלום)
 • כל מה שלא פורט תחת "כלול בתחשיב"

מדיניות ביטול

 • עד 60 יום לפני היציאה – 15% מעלות הטיול.
 • 45-59 יום לפני היציאה – 30% מעלות הטיול.
 • 44-30 יום לפני היציאה – 60% מעלות הטיול.
 • 1-29 יום לפני היציאה – 100% מעלות הטיול.

קורונה

 • במקרה של התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בישראל או במדינת היעד עלולים להיווצר שינויים ברמה הלאומית שלא יאפשרו את הטיול (לדוגמא – סגרים, דרישת בידוד בהגעה ליעד, איסורי טיסה, סגירת שדות תעופה וכיו"ב). במקרים מסוג זה נפעל מול הספקים להעברת החזר מלא ללקוחות. ההחזר יועבר בניכוי המקדמה, שתישמר כזיכוי לשימוש עתידי עד 3 שנים מתאריך הטיול המקורי.
 • הכניסה לארה"ב ולקנדה מותנית בהתחסנות נגד קורונה.

ויזה

 • יש צורך בויזה אמריקאית בתוקף.
 • הכניסה לקנדה כרוכה בהוצאת אישור מעבר אלקטרוני. לפרטים ר' כאן