סיור צפייה בדובים באלסקה, וגם אתם יכולים לצלם לנשיונל ג'יאוגרפיק

טוב, לכולנו ברור שכל מי שעושה טיול לאלסקה *חייב* לראות דובים. אבל איפה? יש הרבה מקומות שבהם ניתן לראות דובים באלסקה, אבל לרוב צריך לא מעט מזל. מצד שני, יש כמה מקומות שבהם הסיכויים לראות דובים בעונה הנכונה יהיו גבוהים במיוחד. הנה כמה המלצות על האטרקציה מספר אחת של הטיולים באלסקה.
36QA


הסרטון צולם ע"י לונלי פלג המטייל הישראלי – יומנו של נווד

שמורת קטמאי (Katmai National Park)

קטמאי הוא ה-מקום לראות דובים באלסקה, וכנראה גם בעולם. הפארק נמצא בדרום מערב אלסקה ומצריך טיסה ארוכה ויקרה (או שתיים), אבל כמות הדובים כאן מצדיקה את המאמץ.

הנקודה המפורסמת ביותר בפארק היא מפלי ברוקס (Brooks Falls) – רוב הסרטים שראיתם בטלוויזיה אי פעם על דובים שמחכים לדגי סלמון במעלה המפלים צולמו כאן.

בעונות הנכונות ניתן לראות כאן 10-15 דובים חומים בו זמנית, כולם עסוקים בדיג אינטנסיבי.

הצפייה בדובים נעשית מנקודות תצפית מסודרות ומגודרות, אבל קחו בחשבון שכדי להגיע אליהן צריך לחלוק את אותם השבילים עם הדובים… מצד שני, הפיקוח בשמורה מצד הריינג'רים צמוד מאוד.

בחלקים אחרים של השמורה ניתן לפעמים לראות ריכוזי דובים גבוהים יותר, אבל הלוגיסטיקה מסובכת יותר והמחירים גבוהים יותר.

אטרקציה נוספת בקטמאי הוא העמק בעל השם המרשים Valley of Ten Thousand Smokes, אתר ההתפרצות הגעשית הגדולה ביותר של המאה העשרים.

העמק (שכיום כבר לא מעשן יותר, תודה) היה בעבר עמק אלסקני רגיל, ירוק ומלא מים, אבל כוסה בשכבת אפר וולקני של מאות מטרים אחרי ההתפרצות.

כיום – כמעט מאה שנה אחרי ההתפרצות – הצמחיה מתחילה להתאושש, אבל האזור עדיין נראה מדברי ומוזר. מומלץ ביותר, במיוחד למי שמחפש יעד לטיול רגלי.

Brooks camp – מתוך האתר הרשמי של מנהלת הפארק.

Katmai Air – חברת תעופה שמציעה חבילות לשמורת קטמאי.

שמורת לייק קלארק (Lake Clark National Park)

שמורה שנמצאת בצידו השני של מפרץ קוק, פחות או יותר מול העיר אנקורג'. באנקורג' יש כמה חברות תעופה שמוציאות לכאן טיולי יום כדי לראות דובים צדים דגי סלמון, בעיקר החל מתחילת אוגוסט.

השמורה עצמה הררית ופראית ביותר, ומומלצת מאוד למי שיש לו זמן ו/או מעוניין בטרקים רגליים ארוכים.

Lake Clark Air – חברת תעופה שפועלת מאנקורג' ומתמחה בסיורים לשמורת לייק קלארק, האתר בשיתוף עם לודג' מצוין בשם The Farm שנמצא בתוך השמורה.

Silver Salmon Creek Lodge – לודג' בחלקו המזרחי של הפארק, וגם הם מציעים סיורי יום מאנקורג' או שהיה ארוכה יותר.

אדמירלטי איילנד (Admiralty Island)

למי מכם שמתכנן להגיע לדרום מזרח אלסקה: לא רחוק מג'ונו נמצא האי אדמירלטי, שמהווה גם הוא אחד מריכוזי הדובים הגדולים באלסקה. ניתן לראות את הדובים על החוף כשהם מחפשים צדפות או צ'ופרים אחרים, או מתצפית מוסדרת בנחל שנקרא Pack Creek.

הדובים כאן הם בעיקר דובים חומים, וטיולי יום יוצאים בדר"כ מג'ונו בבוקר וחוזרים אחה"צ. ריכוזי דובים נוספים בדרום-מזרח אלסקה ניתן לראות ליד העיירות רנגל (Wrangell – לא לבלבל עם שמורת רנגל-סט. אליאס, שנמצאת רחוק מכאן) והיידר (Heider).

Pack Creek Viewing Area – נקודת תצפית באדמירלטי שמתוחזקת ע"י Alaska Department of Fish & Game.

Admiralty Island Bear Viewing – טיולי יום לאדמירלטי מג'ונו.

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)