על כלבים ומסוקים: סיורי מזחלות כלבים באלסקה

מזחלות כלבים היו בעבר אמצעי תחבורה קריטי באלסקה, אבל היום הם ענף ספורטיבי בלבד. בקיץ של אלסקה, המקומות היחידים שיש בהם שלג הם ההרים והקרחונים. אז איך מגיעים לשם? נכון, במסוק. הנה כמה מילים על סיורי מזחלות כלבים, אחד הסיורים הפופולריים באלסקה, ובצדק.
35QA

מזחלות כלבים באלסקה

לרוב האנשים ששומעים את המילה "אלסקה" עולה מיד האסוציאציה של אסקימוס בודד רוכב על מזחלת כלבים לתוך שממת קרח קפואה. היום האסקימוסים כבר לא משתמשים במזחלות אלא באופנועי שלג, הם לא אוהבים שקוראים להם אסקימוסים אלא "ילידי אלסקה", ובקצב הזה – מי יודע, עוד כמה שנים אולי בכלל כבר לא יהיו שממות קרח.

בכל מקרה, מזחלות כלבים היום הם ענף ספורטיבי בלבד. בקיץ של אלסקה, המקומות היחידים שיש בהם שלג הם ההרים והקרחונים (וגם זה לא תמיד), ועד לא מזמן האופציה היחידה לסיור מזחלות בעונה הזו היתה במקומות שהציעו טיולי מזחלות על גלגלים – חוויה די מפוקפקת לכל הדעות. אז מה השתנה?

קרחונים וכלבים

לפני כמה שנים מישהו עלה על קטע חדש והקים מחנה קבוע על שדה הקרח שמעל ג'ונו. תיירים שמגיעים לעיר עם קרוזים (ויש הרבה כאלה) לוקחים טיסה במסוק אל הקרחון, שם הם יכולים לצאת לסיור מזחלות "אמיתי", על השלג. השילוב של טיסה עם המזחלות הוא שילוב מנצח, והסיורים מהסוג הזה – שבינתיים התחילו לפעול גם במקומות אחרים באלסקה – הם חוויה מומלצת ביותר. הכלבים ידידותיים ביותר, ונהנים מתשומת הלב ומהאקלים הקריר על הקרחון.

למרות שמדובר בחוויה לא זולה בכלל, זאת חוויה של פעם בחיים – במיוחד אם אתם חובבי כלבים (וקרחונים). אל תשכחו להתלבש חם ולוודא שהבטריות במצלמה טעונות.

כמה חברות איכותיות ומומלצות

1Anchorage Helicopter Tours – ממוקמים באנקורג' אבל פועלים בעיקר באזור קרחון Knik. סיורים מעולים ושירות מצוין.

2Alpine Air – חברת הליקופטרים קטנה שפועלת בקרחון מעל העיירה גירדווד. עובדים בשיתוף עם משפחת סיווי, משפחה של אלופי מירוצים מהוללים שמהווה את הכוח המוביל כיום בעולם מזחלות הכלבים באלסקה.

3Coastal Helicopters – טיולי מזחלות מעל ג'ונו, מתאים במיוחד אם אתם עוצרים בג'ונו במהלך קרוז.

ולסיום, הנה סרט קצר על בחור בשם לאנס מאקי, רדנק אמיתי אבל בחור עם אופי מדהים שניצח את האידיטארוד (מרוץ המזחלות הארוך ביותר באלסקה – בערך 1,700 ק"מ), לא פעם אחת אלא ארבע פעמים רצוף, ואם זה לא מספיק אז על הדרך הוא גם החלים מסרטן:

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)