שמורת קוטנאי

  • גודל טקסט A A

שמורת קוטנאי

מבין ארבעת הפארקים שמרכיבים את הרי הרוקי הקנדיים, Kootenay National Park הוא "האח הקטן" והקצת-מבויש, שבדרך כלל לא מקבל את תשומת הלב לה הוא ראוי. הוא גובל בפארק הלאומי Banff ממזרח ובפארק הלאומי Yoho מצפון, ונחצה מצפון לדרום על ידי נהרות ה-Kootenay וה-Vermillion, ועל ידי כביש מס' 93 שעובר לצידו.

בני שבט קוטנאי האינדיאני היו הראשונים לאכלס את האזור, והם אלה שהורישו לפארק את שמו.

שריפות ושטפונות

נסיעה לאורך הפארק חושפת שטחים עצומים של גזעי עצים שרופים, ואכן, השריפה שהשתוללה בפארק בשנת 2003 כתוצאה ממכת ברק הייתה מהגדולות בתולדות הרי הרוקי והגיעה למרחק מאיים של 50 ק"מ מהעיירה באנף. על מנת לבלום את התקדמותה לכיוון מזרח, נאלצו שירותי הכבאות לשרוף באופן יזום שטח נרחב של יער על מנת ליצור רצועת חיץ ריקה מעצים.

בשנים שחלפו מאז התאוששו היערות לאיטם, והדילול התגלה כמועיל לאוכלוסיות בעלי החיים והצומח המקומיות. מלבד לשריפה הגדולה מ-2003, הגורל התאכזר לפארק גם בתחום השיטפונות, אשר פוקדים את העמק המרכזי מפעם לפעם.

נקודות עניין

לאורך כביש 93 פזורות מספר נקודות עניין חביבות כמו קניון השיש (Marble Canyon), מפל נומה (Numa Falls), ה-Paint Pots – מעיינות עשירים בברזל שצבעו את האדמה באדום, אגם Olive הירקרק ועוד.

עם זאת, יופיו האמיתי של הפארק נגלה בעיקר לאלו המוכנים להשקיע ולהיכנס לעומקו בטיולים רגליים של חצי יום ומעלה. שביל Rockwall, טרק של מספר ימים לצד צוקי ענק בצפון הפארק, יכול להתחרות בכבוד עם הטובים שבמסלולי הרוקיז.

את השרירים הדואבים מההליכה מומלץ לפנק עם ביקור במעיינות החמים Radium Hot Springs הסמוכים ליציאה הדרומית (הדרמטית) מן הפארק.

המלצות נוספות
  • Marble Canyon
  • Radium Hot Springs
  • Rockwall Trail
  • Paint Pots

ה-Marble Canyin היא ללא ספק נקודת העצירה הפופולרית ביותר לאורך כביש 93. נחל ה-Tokumm התכלכל והגועש התחתר כאן בסלע הגיר לאורך אלפי שנים, ויצר קניון צר ועמוק.

שביל הליכה מישורי וקליל עובר לאורך הערוץ ומאפשר הצצה לעומקו מגשרי עץ, כאשר מסביב ניכרים נזקי השריפה הגדולה של 2003. אורך המסלול המלא – כ-45 דקות הלוך-חזור.

שמורת קוטנאי
מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)