שמורת באנף

  • בחר גודל טקסט A A

הפארק הלאומי באנף הוא אחד הפארקים הוותיקים בעולם, והוא הוכרז כשמורת טבע כבר בשנת 1885. הפארק משתרע על שטח של 6641 קמ"ר, והוא ממוקם במדינת אלברטה, באזור המזרחי של הרי הרוקי. במרחב העצום של השמורה ניתן למצוא נוף מגוון של קרחונים ושדות קרח מרהיבים, יערות והרים ירוקים ומושלגים, מעיינות חמים, אגמים ועוד. כל אלו מושכים אליהם מיליוני תיירים מדי שנה, בעיקר בשל יופיים יוצא הדופן אך גם בשל הייחודיות הגיאולוגית שמציע הפארק. בשטחה של שמורת הטבע שוכנת העיירה באנף, אשר הצליחה להתפתח באופן מבוקר באיזון עדין ומוקפד המאפשר לתיירים ליהנות משירותיה תוך התחשבות במערכת האקולוגית הסובבת אותה. כמו כן, בפארק עובר כביש ה-Icefields Parkways, החוצה את שמורת ג'ספר בצפון ושמורת באנף בדרום (בכביש המהיר Trans-Canada) ומהווה מסלול מרכזי בתיירות הרוקיס, בזכות יופיו הנדיר לצד הנוחות והנגישות שהוא מציע. מעבר לנוף הייחודי, הביקור בפארק באנף נותן הזדמנות נהדרת להיתקל בבעלי חיים מגוונים, ביניהם דובים, איילים קנדיים (Elk), חתולי פרא, איילי צפון (קאריבו), סלמנדרות, ועוד מיני בעלי חיים ימיים וציפורים שונים ומשונים.

מזג האוויר בבאנף משתנה מאוד מעונה לעונה. העונה המומלצת לטיול היא בחודשי הקיץ (יוני – ספטמבר). יולי הוא החודש החם ביותר עם ממוצע של 22 מעלות צלסיוס, וינואר הוא הקר ביותר (ממוצע של 15- מעלות. אאוץ'). במהלך חודשי הקיץ הימים ארוכים במיוחד, כך שבימי השיא בסוף חודש יוני השמש זורחת בשעה 5:30 ושוקעת רק ב-22:00. חשוב לקחת בחשבון שמזג האוויר משתנה מאוד במהלך היום ובין מיקום אחד למשנהו בתחומי הפארק. היובש מאוד מקל על תחושת הקור, אך ההבדל בטמפ' בין היום והלילה משמעותי וחשוב להיערך תמיד בלבוש מתאים לגשם, רוח וצניחת טמפרטורות גם בימים שנראים קיציים במיוחד.

המלצות נוספות
  • Moraine Lake
  • Johnston Canyon
  • Larch Valley and Sentinel Pass

אחד האגמים המפורסמים והיפים ביותר ברוקיס. האגם מכיל מי קרחונים שהפשירו מההרים הסובבים אותו ומראהו צבוע הטורקיז הבוהק מרשים ביותר. הוא ממוקם במרחק נסיעה קצר מ-Lake Louise המרהיב בפני עצמו, בעמק המכונה "עמק עשר הפסגות" (Valley of the ten peaks), על שם הפסגות המחודדות שמזדקרות מעל האגם. שווה לערוך טיול רגלי במסלול לאורך המים (מסלול קל למדי), או לצאת לאחד ממסלולי ההליכה הקרביים יותר שעולים את הרכסים מעל האגם. ניתן גם להשכיר קאנו ולצאת לשייט קצר – חוויה מומלצת ביותר.