לייק לואיז

  • גודל טקסט A A

הכפר לייק לואיז – מערב קנדה

הכפר הקטן לייק לואיז (פחות או יותר 1000 איש, תלוי את מי שואלים) נוסד בשנת 1890 כחלק מההתיישבות לאורך מסילת הרכבת הקנדית-פסיפית (Canadian Pacific Railway). הכפר קיבל את שמו לאור סמיכותו לאגם עם שם זהה (כן… גם לאגם וגם לכפר קוראים לייק לואיז) והוא ממוקם בסמוך לכביש המהיר טרנס-קנדה (Trans-Canada Highway) כ-180 ק"מ מערבה מקלגרי. מן הכפר נשקפים נופים יפים של מספר לא מבוטל של פסגות מושלגות כדוגמת הר Temple, הר Whyte והר Niblock. האקלים השורר באזור הוא סאב-ארקטי עם טמפרטורות של עד מינוס 50 מעלות צלזיוס בחורף וימים קרירים ונעימים בימי הקיץ (צפו לכפור בוקר גם בימי הקיץ). היו ערוכים לכך ששלג עלול לרדת במהלך כל השנה עם ממוצע משקעים שנתי של כ-3.3 מטר.

אגם לואיז (Lake Louise)

כנראה האגם הכי מפורסם ברוקיז הקנדיים. המקום קרוי על שמה של הנסיכה לואיז, שהייתה בתה של מלכת אנגליה, ויקטוריה, ואשתו של מושל קנדה בסוף המאה ה-19. זהו אגם טורקיז יפהפה שמוקף באופן כמעט סימטרי בהרים תלולים, צוקים דרמטיים ויערות (הפסגה הגבוהה ביותר היא פסגת הר Victoria שגובהה 3,464 מ'). מצדו המערבי של האגם תלוי בגובה רב קרחון לבן בוהק (Victoria Glacier), שמדי פעם צונחים ממנו גושי שלג וקרח ברעש גדול. על שפת האגם ממוקם מלון יוקרה מאיים-משהו בשם ה-Chateau Lake Louise, שהרחבה הצמודה אליו הומה דרך קבע בתיירים. כדי ליהנות מהמקום, רק צריך ללכת כמה מטרים לאורך החוף, מעבר להמוני המצטלמים – שם כבר יהיה הרבה יותר שקט.

אגם מוריין (Moraine Lake)

האח הקטן של לייק לואיז מספק, בראש ובראשונה, את הגלויה הכי מושלמת שהרוקיז הקנדיים יכולים להציע. טיפוס קטנטן על גבעת הבולדרים הסמוכה לחניון יחשוף בפניכם תמונה מופרכת שנראית כאילו עוצבה בפוטושופ – אגם כחול-להבהיל, לחופו עצי מחט ירוקים המסודרים בצפיפות כמו חיילים, ומאחוריו סדרת צוקים משוננים עטורי שלגים וקרחונים. האגם עצמו ממוקם כ-14.3 ק"מ מהכפר לייק לואיז (כ-20 דקות נסיעה ברכב).

 

המלצות נוספות
  • כמה חשוב להגיע מוקדם לאגמים?
  • פעילויות באגם לואיז
  • הרכבל של לייק לואיז
  • סגרו את הכביש לאגם מוריין?

לכיוון שני האגמים כדאי לצאת מוקדם ככל האפשר, אחרת יש סיכוי טוב שלא תוכלו להגיע עם האוטו עד האגם. באגם מוריין כבר בסביבות 7:00-7:30 הפנייה לכיוון האגם עשויה להיחסם, והיא נפתחת ונסגרת לסירוגין בהתאם לכמות המכוניות במקום. באגם לואיז יש אמנם חניון גדול בהרבה לעומת זה של מוריין, אבל עדיין יכולים להיות עומסים.

לייק לואיז
מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)