ויקטוריה

  • בחר גודל טקסט A A

ויקטוריה היא בירת מחוז קולומביה הבריטית שבקנדה, הממוקמת בדרום האי ונקובר. אוכלוסיית העיר ופרבריה מונה כ-350,000 איש והיא אחת הערים הוותיקות באזור היבשת, אשר יושבה במהגרים בריטים כבר באמצע המאה ה-19 (ומכאן שמה, על שם המלכה ויקטוריה, מלכת בריטניה). מהר מאוד העיר קיבלה אופי של מעין קולוניה בריטית נאמנה למקור, תוך כדי שימור של אתרים היסטוריים מעניינים וחזות אנגלית קלאסית. בעשורים האחרונים ויקטוריה הצמיחה ניצני תרבות אלטרנטיבית ומרעננת, הבאים לידי ביטוי במסעדות, ברים, חנויות, בתי קפה וכו', אבל ההשפעה האנגלית עדיין ניכרת, בעיקר באזור הדאונטאון.

ויקטוריה מכונה 'עיר הגנים', בזכות כמעט 50 גנים ופארקים מטופחים הפזורים בה (ר' המלצות למטה). אין שום בעיה לטייל בעיר ברגל, ואפשרות אחרת היא לקחת אופניים (העיר מרושתת ביותר מסלולי אופניים מבכל עיר אחרת בקנדה). בנוסף, אפשר למצוא כאן גם אטרקציות טיול ימיות, כמו צפייה בלווייתנים וטיולי קיאקים.

מזג האוויר בעיר הוא מהטובים שבערי קנדה: ויקטוריה נהנית ממעט ימי גשם, לחות נמוכה וימי שמש רבים. החודש הקר ביותר הוא ינואר, עם ממוצע טמפרטורות של 6.5 מעלות. בצד השני של הסקאלה, יולי ואוגוסט מככבים עם ממוצע טמפרטורות של כ-22 מעלות.

כדי להגיע לויקטוריה רצוי לעלות על מעבורת או טיסה מוונקובר או מסיאטל, שתיהן במרחק של כמאה ק"מ אוויריים בלבד מהעיר. אפשר לנסות להגיע גם בנהיגה, אבל ויקטוריה יושבת על אי אז זה כנראה לא יעבוד.

המלצות נוספות
  • Butchart Gardens
  • Royal BC Museum
  • China Town
  • Fisherman's Wharf

אם זה צבעוני וצומח מתוך אדמה, כמעט בטוח שתמצאו את זה בגני בוצ'ארט – כנראה הגנים המפורסמים בעולם. לפני קצת יותר מ-100 שנה לרוברט וג'ני בוצ'ארט הייתה פה מחצבה של אבן גיר למטרות ייצור מלט. בשלב מסוים הגיר אזל, וג'ני חובבת הגינון, שראתה כי התנאים באזור משתפים פעולה, החליטה להפוך את המקום לגן פורח. אפשר לומר שהצליח לה.