ג'ספר

  • גודל טקסט A A

עיר או פארק?

בדומה לעיירה באנף, גם ג'ספר היא המרכז המסחרי של הפארק הלאומי הנושא את שמה (או שהיא נושאת את שמו, זה מבלבל). העיירה ממוקמת בעמק נהר האטבסקה (Athabasca River Valley) שבאלברטה, קנדה, בחלקו הצפוני של רכס הרי הרוקי. בדומה לבאנף, גם ג'ספר מנוהלת בשיתוף עם מנהלת הפארקים של קנדה.

באופן רשמי בעיירה מתגוררים קצת מעל 4,000 תושבים, אבל ביחד עם המטיילים בעונת הקיץ ניתן להגיע למספר הגבוה פי חמש. קצת במפתיע, בערך רבע מהתושבים בג'ספר לא קשורים לעולם התיירות (משום שהם עובדים בחברת הרכבות), מה שנותן לעיירה קצת יותר אופי "אמיתי" ופחות דימוי של מלכודת תיירים.

נהיגה בנופים מרהיבים

דרך ה-Icefields Parkway מקשרת את ג'ספר עם באנף ועם כביש Trans-Canada בדרום. כמו שאפשר לצפות מדרך שעוברת לאורכו של אחד הרכסים היפים בעולם, מדובר על נהיגה מרהיבה והדרך נחשבת לאחד מכבישי הנוף המפורסמים בעולם.

ג'ספר עצמה מציעה אפשרויות לינה, מסעדות, פעילויות ואטרקציות מגוונות לכל סוגי המטיילים והתקציבים.

מזג האוויר בג'ספר

בג'ספר יורד שלג כמעט לאורך כל השנה, כולל ארועים מזדמנים במהלך חודשי הקיץ (לא קורה הרבה, אבל יכול לקרות). חודשי הקיץ המומלצים ביותר לטיול הם יוני – ספטמבר, עם ממוצע טמפרטורות לא רע בשביל עיירה אלפינית: 19 מעלות ביוני; 22.5 מעלות ביולי; 21.5 מעלות באוגוסט ו-16.5 מעלות בספטמבר.

ימי הקיץ הם גם ארוכים מאוד, ומגיעים עד כדי שקיעה ב-22:00 בלילה (יוני).

המלצות נוספות
  • Best Western Jasper Inn
  • Papa George's
  • Jasper Brewing Company
  • Famoso

מלון מצוין מבית רשת Best Western. סוויטות משפחתיות עם מטבח מצויד ותנור עצים, ולרשות האורחים עומדות בריכה, סאונה וג'קוזי.

ממוקם במרחק הליכה קצר ממרכז העיירה.

לינק לאתר המלון

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)