באנף

  • גודל טקסט A A

עיירה או שמורה – מבולבלים?

באנף היא עיירת נופש קטנה, והיא ממוקמת בלב שמורת טבע גדולה שנקראת באותו השם – מה שכמובן יוצר בלבולים רבים. מה שיפה כאן הוא שההתנהלות של העיירה בתוך הפארק היא די הרמונית, עד כמה שניתן: ניתן למצוא כאן מקומות לינה מגוונים, מסעדות, חנויות ואפילו מועדונים, רחמנא ליצלן, אבל המקום עדיין שומר על אופי של עיירה קטנה יחסית והנהלת הפארק מונעת ממנה להתרחב להיות עיר או מרכז מסחרי גדול יותר.

הנהלת הפארק מנסה גם להכתיב השפעה מינימאלית על הסביבה, עד כמה שאפשר, ולכן יש בעיירה חוקי בניה קפדניים ומגבלות נוקשות הקשורות לשמירה על המערכת האקולוגית. באנף מתגאה בנתוני מיחזור פסולת מרשימים ומטעמים דומים היא ידידותית מאוד להולכי רגל ורוכבי אופניים. בעיירה מורשים לחיות רק מי שעובד בה, והעסקים המקומיים מחויבים לדאוג לדיור עבור עובדיהם. וואלה? וואלה.

הסיפור של באנף

הסיפור של העיר באנף (ושל שמורת הטבע באנף) מתחיל עם בניית פסי הרכבת במקום, בשנת 1880. כשלוש שנים לאחר מכן גילו שלושה מעובדי הרכבת את המעיינות החמים במקום (ר' פרטים נוספים למטה), שהפכו מהר מאוד לאטרקציה תיירותית ויצרו צורך בשירותים נוספים למבקרים. מכאן והלאה הדרך להפיכתה למוקד תיירותי לא היתה ארוכה, בעיקר כשנסלל הכביש המהיר עם גישה למקום.

באנף עצמה נוסדה בשנת 1885. הדרך הקלה ביותר להגיע לבאנף היא בנהיגה עצמאית, כאשר שדה התעופה הקרוב הוא בעיר קלגרי (בערך שעה וחצי נהיגה נטו). למי שלא רוצה לנהוג, יש גם כמה חברות שמפעילות שאטלים קבועים מדי יום בין שדה התעופה בקלגרי ובין באנף, במחיר של כ-$50.

 

המלצות נוספות
  • Banff Aspen Lodge
  • Banff Hot Springs
  • The Old Spaghetti Factory
  • Bruno’s Cafe & Grill

מלון נעים במרכז באנף המציע חדרים אלגנטיים במחיר שפוי. שתי בריכות ג'קוזי תחת כיפת השמיים (אל פחד, יש תנור עצים צמוד, שלא יהיה קר). ברוב החדרים יש גם מרפסת הפונה לנוף.

לינק לאתר המלון

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)