הומר, אלסקה

  • גודל טקסט A A

הומר

הומר היא עיירה באלסקה שחיים בה קצת יותר קצת יותר מ-5000 איש, שנמצאת בקצה הדרום מערבי של חצי האי קינאי.במונחים אלסקניים מדבר על עיירה גדולה למדי (או במילים אחרות, יש סופרמרקט), והמרכז התיירותי שלה נמצא על לשון יבשה ארוכה שנמשכת לתוך המפרץ ונקראת בשם הציורי Homer Spit. פרט לנמל המקומי, ניתן למצוא כאן גם מספר מלונות, גלריות, חנויות מזכרות, מסעדות ומשרדים של חברות טיולים.

מידע חשוב על הומר

בצידו השני של המפרץ יש שתי עיירות חמודות שמצדיקות ביקור (אם יש זמן וכסף) – הליבוט קוב וסלדוביה אבל יותר חשובה היא העובדה שהמיקום של הומר הופך אותה לבסיס אידאלי לביקור בשתי שמורות טבע מרהיבות.

האחת היא שמורת קאצ'מק ביי (Kachemak Bay State Park), שמורה חופית שיושבת בצידו השני של המפרץ מול הומר, במרחק של משהו כמו חצי שעה בסירת מנוע קטנה. קאצ'מק ביי היא שמורה מגוונת יחסית, עם חופים מעניינים מאוד (הרבה מאוד לגונות עם כוכבי ים וכל מיני סוגי יצורים שחיים רק בסביבה של מים רדודים), יערות גשם שמורים היטב וגם רכס הרים גדול ומרשים. את הקרחונים והפסגות של השמורה ניתן לראות גם מהומר, מה שמעניק למקום נוף איכותי במיוחד.

השמורה השניה היא שמורת קטמאי, שנמצאת קצת יותר רחוק – מערבית להומר, מעבר למפרץ קוק. כאן כבר מדובר בשעה (ואולי קצת יותר) במטוס קל כדי להגיע לשמורה, כשהמטרה היא בדר"כ צפייה בדובים.

המלצות נוספות
  • Salty Dawg
  • Fat Olive's
  • Two Sisters Bakery
  • The Saltry

לחובבי הפאבים שביניכם, כדאי להציץ לתוך הבניין שנמצא בקצה של ה-Homer Spit ונראה כמו מגדלור אפור – זה ה-Salty Dawg Saloon, אחד המפורסמים מבין הפאבים באלסקה וללא ספק יצרן הסווטשירט הנפוץ ביותר בקרב המקומיים.

פרט לרעש ולצפיפות המתבקשים, ה-Salty Dawg מתגאה גם בקירות מכוסים בשטרות כסף חתומים שהושארו במקום למזכרת ע"י מבקרים. אם ביקרתם ונהניתם, גם אתם מוזמנים להשאיר שטר משלכם במקום.

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)