ג'ונו

  • בחר גודל טקסט A A

ג'ונו

כמו שכבר אמרנו, עיר הבירה של אלסקה היא לא אנקורג' אלא ג'ונו, עיר של 30 אלף תושבים שיושבת בדרום מזרח אלסקה. הסיבה שג'ונו היא עיר הבירה היא היסטורית – בתקופת הבהלה לזהב, ג'ונו היתה מרכז חשוב שדרכו עברו מחפשי הזהב מסיאטל לכיוון האזורים היבשתיים של אלסקה. מאז עברו הרבה מים במרזבים של ג'ונו, אנקורג' תפסה את תפקיד המרכז המסחרי של אלסקה, וכיום הכלכלה המקומית מתבססת בעיקר על שילוב קטלני של תיירים בקיץ ופוליטיקאים בחורף. זה לא אומר שג'ונו היא לא מקום מוצלח, כמובן. העיר יושבת לחופו של פיורד מרשים, מתחת לרכס תלול ולשדה קרח גדול. זו דרך אגב גם הסיבה שג'ונו היא עיר הבירה היחידה בארה"ב שאי אפשר להגיע אליה ברכב – פשוט אין כביש שמגיע אליה (בשנים האחרונות יש יותר ויותר דיבורים על סלילה של כביש מכיוון סקאגוויי לאורך החוף שיחבר את ג'ונו לשאר העולם, אבל זה כנראה לא הולך לקרות בשנים הקרובות). המיקום של העיר הופך אותה לאידאלית מבחינה תיירותית, ומהעיר אפשר לצאת למגוון גדול של סיורים בסביבה: שייט לצפיה בלוויתנים (יש באזור כמות גדולה מאוד של לוויתנים), טיסה במסוק לקרחון מעל העיר, טיסה לקרחון בשילוב עם מזחלות כלבים, סיורים בקלנועיות ביער הגשם… או במלים אחרות, גן חיות אחד גדול. הסיבה היא כמובן חברות הקרוזים שאימצו את ג'ונו כבסיס, וכמעט כל אנית קרוז שעוברת בין ונקובר לאלסקה עוצרת בג'ונו ותורמת את חלקה לכלכלה המקומית.

ג'ונו בשורה התחתונה:

אם אתם מגיעים לג'ונו בקרוז, נצלו את מה שאפשר, זה מקום יפה. מצד שני, אם אתם יוצאים לטיול לאלסקה באופן עצמאי, ג'ונו היא בסיס נוח ליציאה למקומות שקטים יותר ותיירותיים פחות, ששם תוכלו לראות את אלסקה בקצב שלכם ובלי אלפי מטיילים מסביבכם.

המלצות נוספות
  • קרחון מנדנהול
  • הר רוברטס
  • SEATrails
  • טיפ מהמקומיים

הקרחון השכונתי של ג'ונו, שנמצא ממש בצמוד לעיר עצמה. אפשר להגיע בקלות עם מונית או אוטובוס ולטייל במסלולים לאורך האגם שבחזית הקרחון. יש גם מרכז מבקרים ששווה לבדוק.

Mendenhall Glacier Visitor Center