אנקורג'

  • גודל טקסט A A

אנקורג'

אנקורג' – העיר הגדולה ביותר באלסקה והמרכז המסחרי העיקרי, אבל בניגוד למה שהרבה חושבים – זו לא עיר הבירה של אלסקה, אלא ג'ונו. מהזווית של טיול לאלסקה, אנקורג' היא בעיקר המקום שבו מתחילים ומסיימים את הטיול. אין כאן יותר מדי אטרקציות בהשוואה לשאר אלסקה, אבל היא בהחלט מהווה בסיס נוח לטיולי יום ולמי שמתכנן טיול ארוך יחסית (תרמילאים וכד').

בשורה התחתונה, אנקורג' מציעה בעיקר את כל השירותים של עיר אמריקאית טיפוסית – סופרמרקטים גדולים, מסעדות, קניונים ובתי קולנוע. אנחנו לא מכירים אף אחד שמגיע לאלסקה בשביל לעשות קניות בסופרמרקט, אבל כשצריך, טוב שיש מקום לעשות גם את זה. זה המקום להצטייד בו בתחילת הטיול – דברים חשובים כמו מוצרי מזון, ציוד טיולים או דלק יהיו כאן הרבה יותר זולים מאשר במקומות אחרים באלסקה.

מה יש לעשות באנקורג'?

כל זה לא אומר שאין באנקורג' מה לראות בכלל. המוזיאון המקומי (Anchorage Museum of History & Art) מצוין, ועבר לאחרונה שיפוצים ושדרוגים שונים. יש גם אגף נוער עם תצוגות מדעיות נחמדות, אגף שעוסק באמנות אלסקנית מקורית (גם אמנות ילידית וגם אמנות אמריקאית מודרנית יותר) ואגף עם תצוגות מתחלפות שעוסקות באנתרופולוגיה וההיסטוריה של אלסקה. סה"כ מעביר כמה שעות בכיף, במיוחד אם יש לכם טיסה שיוצאת מאוחר יותר באותו יום.

את המוזיאון ניתן (וכדאי) לשלב עם המרכז למורשת ילידית (Native Heritage Center), מרכז ששם לו למטרה לשמר את התרבויות ההולכות ונעלמות של העמים הילידים של אלסקה. ניתן לראות הופעות של ריקודים מסורתיים, לצפות באמנות ילידית ולשוחח עם מדריכים מקומיים שמטרתם להפיץ את הידע לכל מי שמעוניין – הזדמנות מצוינת לשמוע את הסיפור שלהם בצורה מעמיקה ומסודרת.

טיפ של אלופים: שני המרכזים הנ"ל משתפים פעולה בצורה הדוקה, וניתן לקנות כרטיס משולב לשניהם ולעבור בין האחד לשני בהסעות חינם.

המלצות נוספות
  • Urban Greens
  • Tony Knowls Coastal Trail
  • Glen Alps
  • Moose’s Tooth

הסנדביצ'יה של נועם ותמר: מקום שנפתח לפני כמה שנים ע"י זוג חברים טובים שלנו, מומלץ בחום ולא רק בגלל קשרי החברות. אחלה סנדביצ'ים, הרבה מעבר למגוון ולאיכות המקובלים ברוב המסעדות האמריקאיות, אחלה מחירים, אחלה אווירה ואפשר גם להזמין בעברית. לא לשכוח למסור ד"ש.

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)