מערב קנדה למטייל העצמאי

  • גודל טקסט A A

רכב שכור ונהיגה עצמית

רוב המטיילים במערב קנדה עושים זאת באמצעות רכב שכור כאמצעי התחבורה העיקרי. הכבישים טובים ונוחים לנהיגה ולשמחת כולנו הנהיגה בקנדה היא בצד ימין של הכביש, בדיוק כמו אצלנו. יש כמובן עוד אמצעי תחבורה (ואתם מוזמנים לקרוא עליהם כאן), אבל בגדול אפשר להגיד שהדרך הטובה ביותר לטייל היא באמצעות רכב שכור או לחלופין במסגרת טיול מאורגן בו יש רכב שמלווה אתכם לכל מקום שהקבוצה נוסעת.

במערב קנדה, כמו בכל מדינה מערבית מפותחת, אפשר למצוא את כל חברות ההשכרה הבינלאומיות וליצדן כמה חברות מקומיות קטנות יותר. לחברות הגדולות יש כמובן את יתרון הניסיון והזמינות (הן מבחינת רכבים והן מבחינת שירותי הדרך, אם חס וחלילה תיתקלו בבעיות עם הרכב השכור). לעומת זאת לחברות הקטנות יש את היתרונות שלהן – לדוגמה, הן היחידות שמחזיקות רכבים גדולים (ואן) שיכולים להכיל יותר מ-6 אנשים בנוחות. בכל מקרה, תמיד חשוב גם לבדוק אילו שירותים נוספים אתם מקבלים לצד השכרת הרכב (סוג הביטוחים והכיסוי שלהם, דמי ההשתתפות העצמית, עלות שירותי דרך, זמינות מוקד חירום וכו').

מערב קנדה והרוקיס הקנדיים למטייל העצמאי – כל היתרונות והחסרונות

נתחיל עם היתרונות:

1 עצמאות וקצב אישי: אף אחד לא יחליט עבורכם מתי ואיפה לעצור. בא לכם לרבוץ על שפת אגם ולקרוא קצת את האחרון של מאיר שלו? אין שום בעיה, עם רכב שכור אתם האדון של עצמכם.

2 התחבורה הציבורית לא מגיעה לכל מקום. בדיוק כמו אצלנו פה בארץ, גם במערב קנדה (ובתכלס גם בשאר העולם) תחבורה ציבורית לא תמיד תצליח להביא אתכם לאן שאתם רוצים באמת להגיע. ושלא נדבר על לוחות זמנים ובילוי בהמתנה לאיזה אוטובוס שאמור לעבור בתחנה. התחבורה הציבורית במערב קנדה לא פועלת בתדירות גבוהה מספיק כדי שתוכלו למצות את כל הדברים שכדאי לראות ולעשות במסגרת טיול קצוב בזמן.

3 נופים ומקומות שווים לעצירה: הרבה פעמים הדברים הכי יפים הם דווקא בין הנקודה ממנה יצאתם ובין הנקודה שאליה אתם מכוונים להגיע. במערב קנדה לא חסרות פינות חמד עם נקודות תצפית יפות או מקומות נחמדים לעצור בהם לאיזה סנדביץ' וכוס קפה.

אז מה החסרונות? תכלס, אין הרבה חסרונות לטיול עצמאי במערב קנדה. לקוחות שלנו שואלים לא פעם לגבי מצב הדרכים והזמן שבו אתם עשויים למצוא עצמכם אוחזים בהגה על הכביש – אז אפשר להירגע, הכבישים במצב אחלה וכמות הזמן והמרחקים שתנהגו בסופו של יום יהיו החלטה שלכם. אפשר בהחלט לבנות מסלול שיתאים למידותיכם גם בהיבט הזה.

בנוסף חשוב לציין שהרכבים שמחזיקות חברות ההשכרה הם בדרך כלל במצב טוב (ויש שיגידו מצוין), הכבישים משולטים היטב וקשה (עד קשה מאוד) להתבלבל בניווט.

בסופו של יום: כל זמן שאתם מתכננים את הטיול נכון מבחינת מסלול, מרחקי נסיעה והיכולות שלכם – לא באמת מדובר בטיול מאתגר מהבחינה הזאת, אלא בטיול בתנאים נוחים שיאפשר לכם לחוות את מערב קנדה בדיוק בקצב שלכם.

אז מה אנחנו מביאים לשולחן?

ההתמחות שלנו היא תכנון והפקה של טיולים עצמאיים הן למערב קנדה (הרוקיס הקנדיים, בריטיש קולומביה וכו') והן לאלסקה. באופן כמעט גורף הטיולים שאנחנו מרכיבים עבור לקוחותינו מבוססים על נהיגה עצמית, כאשר ברוב המקרים הטיול כולל שילוב של ימי נסיעות ממקום אחד למשנהו לצד ימי טיול מודרכים על ידי חברות טיולים מקומיות.

במסגרת העבודה שלנו אנחנו מטפלים בכל שירותי הקרקע ומכינים עבור הלקוחות תיק טיול מפורט שכולל המלצות על מגוון נושאים – נקודות עניין לאורך הנסיעה, מסלולי טיול מומלצים, מסעדות וכיו"ב. בסופו של הדבר התוצר המוגמר הוא מסלול המתאים לטיול עצמאי, בקצב שלכם, מתוכנן לפי הצרכים שלכם ומגובה בידע, ההיכרות עם השטח והספקים והתכנון שלנו.

נשמע מעניין? תענוג. אתם בהחלט מוזמנים לקרוא עוד על איך אנחנו עובדים וגם להכיר קצת יותר לעומק את הצוות שלנו.

איך מתקדמים?

שלחו לנו איזה מייל זריז ובואו נדבר. לא חובבי מיילים? פשוט תרימו לנו טלפון – 03-5093050 – נשמח לענות על כל השאלות ולסייע כמה שרק ניתן.
ואם במקרה הגעתם עד לכאן ואתם חושבים לעצמכם שבעצם אולי דווקא יותר יתאים עבורכם טיול מאורגן – בואו לבדוק את הטיול המאורגן שלנו.

מסלולי טיול באלסקה ובמערב קנדה
מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)