טיול קבוצה 1 לאלסקה - שימו לב: הטיול מלא

 • בחר גודל טקסט A A
טיול מאורגן לאלסקה בקבוצה קטנה של עד 12 מטיילים, במסלול עומק יחודי ומאוד לא שגרתי. כולל צפייה בדובים, שיוטים לקרחונים, טיסת נוף ועוד כהנה וכהנה. קבוצה ראשונה לאלסקה מתוך שש קבוצות לאלסקה שייצאו בקיץ 2019. מדריך: עידו גייר. *** שימו לב - הטיול מלא (ניתן להירשם ברשימת המתנה במידה ויהיו ביטולים של הרגע האחרון) ***

הקליקו כאן כדי להירשם - הקדימו להירשם כדי להבטיח את מקומכם!
 • 30 ליוני: ת"א - אנקורג'

  נקודת המפגש לתחילת הטיול היא אנקורג', העיר הגדולה באלסקה, בה מתגוררים כמחצית מתושבי המדינה כולה. בהתאם לשעת ההגעה, ניתן להקדיש חלק מהיום לביקור עצמאי במוזיאון האמנות וההיסטוריה (Anchorage Museum of History & Arts) או במרכז לשימור המורשת הילידית (Alaska Native Heritage Center). המפגש עם הקבוצה הוא במלון בשעות הערב.

 • 1 ליולי: אנקורג' - דנאלי

  בשעות הבוקר, נצא בנסיעה צפונה לכיוון דנאלי (ברכב מסוג ואן של 15 מקומות, כאשר הציוד נמצא בטריילר נפרד). שמורה זו מהווה את אחת האטרקציות הפופולריות באלסקה, והיא נקראת על שמו של ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה (6,195 מ'), אשר נמצא בתחומה. בדרך לדנאלי מתוכננת גם עצירה בעיירה טלקיטנה, עיירה שהתפרסמה בזכות היותה מרכז לוגיסטי של מטפסי ההרים באזור. טלקיטנה ידועה גם בחיי הקהילה שלה, והשמועה גורסת שזהו המקום אשר היווה השראה לתכנית הטלוויזיה "חשיפה לצפון". לאחר מכן, המשך נסיעה צפונה והגעה לאזור השמורה בשעות אחה"צ המאוחרות. הלינה באזור הכניסה לפארק.

 • 2 ליולי: שמורת דנאלי

  היום מוקדש לסיור בשמורת דנאלי. הפארק מתפרש על שטח של יותר מ-24 אלף קמ"ר, ומאפשר מפגש עם עולם החי העשיר של אלסקה. דרך עפר אחת בלבד חוצה את השמורה לרוחבה, והיום יוקדש לנסיעה לאורך דרך זו. הנסיעה באוטובוסים של הפארק מאפשרת צפייה בדובים, איילי צפון, איילים קוראים, כבשי הרים, זאבים ועוד. הנופים ההרריים הדרמטיים, כולל הסיכוי לראות את פסגת הדנאלי, מספקים אפשרויות צילום נהדרות. עקב מגבלות של הנהלת הפארק על פעילות מסחרית בתוך השמורה, ההדרכה תתבצע במהלך היום על ידי נהג האוטובוס ולא על ידי מדריך הקבוצה. הלינה באזור הכניסה לפארק.

 • 3 ליולי: כביש ה-Denali Highway

  ה-Denali Hwy היא דרך עפר באורך 135 מייל שנמתחת במקביל לרכס התלול של הרי ה-Alaska Range, וככזאת היא אחת הדרכים היפות באלסקה. הדרך חוצה נהרות ענק ומשטחי טונדרה פתוחים, עוברת לצידם של אגמים רבים, ומאפשרת פגישות עם בעלי חיים לצד הדרך, בעיקר קאריבו (אייל צפון) ומוס (אייל קורא). היום מסתיים בלודג' מבודד כשעה נסיעה צפונית לפקסון, בקצה המזרחי של הדרך.

 • 4 ליולי: נסיעה לואלדז

  נסיעה דרומה על כביש ה-Richardson Hwy לאורך נתיב צינור הנפט של אלסקה, עד העיירה ואלדז. אם מזג האוויר ישתף פעולה, ניתן יהיה להבחין לאורך הדרך ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4,000 – 5,000 מ' מעל פני הים.

  הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר ת'ומפסון (Thompson Pass), ומשם ממשיכה לקניון קיסטון (Keystone Canyon) ולמפלי המים הגדולים שלאורכו. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם לפני כעשרים שנה כאשר מכלית הנפט אקסון ואלדז עלתה בו על שרטון וגרמה לאסון אקולוגי כבד. הלינה בואלדז.

 • 5 ליולי: שייט לקרחון קולומביה

  היום מוקדש לשייט יום אל קרחון קולומביה – אחד מקרחוני החוף הגדולים והמפורסמים של אלסקה. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מואץ, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות. המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים את הקרחון ליעד אידיאלי לשייט. במהלך הסיור הספינה עוברת בין גושי קרח כחלחלים ומדהימים ביופיים שהתנתקו מהקרחון ברעש אדיר, כאשר לעתים קרובות ניתן להבחין ביונקים ימיים (כגון אריות, כלבי ולוטרות ים) נחים על פני הקרח הצף. היציאה מואלדז בשעות הבוקר והחזרה בשעות הערב המוקדמות. לינה בואלדז.

  • למעוניינים בחוויה מעט אתגרית יותר, ניתן להחליף לסיור קיאקים בקרבת הקרחון (בתשלום נוסף).
 • 6 ליולי: ואלדז - מקארת'י

  נסיעה מואלדז לכיוון צפון-מזרח, עד מקארת'י שבשמורת רנגל – סט. אליאס. שתי נקודות עצירה ראויות לציון לאורך הדרך הן מפלי ליברטי ונהר הקופר (שתיהם בקרבת העיירה צ'יטנה).

  שמורת רנגל – סט. אליאס מכסה שטח גדול יותר משטחה של שוויץ, ומהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה ובאלסקה). בפארק ניתן למצוא כמה מההרים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה. העיירה מקארת'י ועיירת הרפאים קניקוט שוכנות בלב הפארק, והנסיעה בדרך המובילה אליהן היא הרפתקה בפני עצמה. הדרך, אשר חלקים ממנה עוברים לאורך נהר הקופר, נחשבת לאחת הדרכים הפראיות והיפות של אלסקה. מקארת'י עצמה היא עיירה קטנטנה אשר התפתחה לצידם של מכרות הנחושת של קניקוט אשר פעלו באזור בתחילת המאה ה-20. המכרות ננטשו באמצע שנות ה-30, אך העיירה ממשיכה להתקיים. למרות צמיחה מסוימת בתיירות בשנים האחרונות, מקארת'י עדיין נחשבת ליעד תיירותי לא מפותח עקב הנגישות הקשה למקום. כתוצאה, העיירה משמרת את אופיה הייחודי והביקור מזכיר עיירות מימי המערב הפרוע.

  שעות אחר הצהריים מוקדשות לטיסת נוף במטוס קל מעל שמורת רנגל סט. אליאס. זוהי שמורה עצומה (גודלה פי 1.5 משטח ישראל) ופראית כמעט לחלוטין, עם אינספור פסגות תלולות בגבהים של מעל 4,000 מ', קרחונים של עשרות קילומטרים, תצורות סלע געשיות ייחודיות, אגמים נוצצים, מפלים, קניונים עמוקים ומה לא. רק מן האוויר ניתן להבין ולעכל את ההיקף האמיתי של הנופים הללו. הטיסה נמשכת כ-50 דק', והיא מתחילה ומסתיימת בשדה התעופה של מקארת'י. לינה במקארת'י.

 • 7 ליולי: קניקוט ומקארת'י

  קרחון Root נמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. שעות הבוקר מוקדשות לסיור על הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נמשך 4-6 שעות, במהלכן ניתן יהיה לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלי מים נעלמים לתוך הקרח, בריכות טורקיז צלולות וחריצי ענק. ההליכה על הקרחון מתבצעת באמצעות דוקרני קרח לנעליים (Crampons) אשר יסופקו ע"י המדריך, ובסיומו חוזרים לקניקוט.

  בשעות אחה"צ מתוכנן סיור מודרך במפעלי העיבוד הנטושים של מכרות קניקוט. המפעלים ננטשו בשנות ה-30 של המאה העשרים אך הם השתמרו בצורה מרשימה עד היום. הסיור מתאר את פעילות המכרות, את ההיסטוריה של המקום ואת אורח החיים של העובדים במכרות ובמפעלים – חוויה מרתקת ומומלצת ביותר. לינה במקארת'י.

 • 8 ליולי: מקארת'י - פאלמר

  בבוקר נצא בנסיעה מערבה עד דרך ה-Richardson Hwy, נמשיך צפונה עד העיירה Glennallen, ומשם מערבה לכיוון אנקורג' דרך הנופים ההרריים של ה-Glenn Hwy ועמק נהר המטנוסקה. יעד הנסיעה הוא העיירה פאלמר, כשעה נסיעה צפונית-מזרחית לאנקורג'. הלינה היא בבקתות שנמצאות בסופו של עמק יפה ומבודד, דרומית לפאלמר עצמה.

 • 9 ליולי: טיסה לג'ונו

  בבוקר נוסעים לאנקורג' ויוצאים בטיסה לג'ונו, עיר הבירה של אלסקה אשר ממוקמת בחלקו הצפוני של "המעבר הפנימי" (Inside Passage). ההגעה לג'ונו היא בסביבות הצהריים, כאשר שארית היום תוקדש לטיולים באזור ג'ונו. עיקר הביקור נסוב סביב קרחון מנדנהול, שלוחת קרח שיורדת משדה הקרח של ג'ונו ממש עד פאתי העיר. נבקר במרכז המבקרים הסמוך לקרחון, ונצא לטיול רגלי למפל מרשים שצמוד לאגם שבחזית הקרחון. לינה בג'ונו.

 • 10 ליולי: שייט למפרץ טרייסי ארם

  הפיורד היפהפה Tracy Arm נמצא דרומית לג'ונו, והוא מהווה את היעד לטיול היום. המפרץ הצר והארוך מתפתל בין צוקי גרניט תלולים, ולאורכו ניתן לראות נופים מרהיבים ובעלי חיים רבים (בעיקר כלבי ים, לווייתנים ולעתים גם דובים המשוטטים על החוף). בקצה הפיורד גולשות לתוך המים שתי שלוחות של קרחון סוייר, והאנייה תעצור כדי לאפשר צפייה בגושי קרח אדירים מתנתקים מהקרחון ומתפרקים לתוך המים. השייט נמשך כשמונה שעות, ובסיומו חוזרים בחזרה לג'ונו. לינה בג'ונו.

 • 11 ליולי: טיסה לרנגל

  היום יתחיל בשעות הבוקר עם יציאה לשייט צפייה בלווייתנים סביב המפרצים והפיורדים המקיפים את Auke Bay, בסמוך לג'ונו. המים הקרים של דרום מזרח אלסקה, שלא נתונים תחת משטרי זרימה חזקים כמו חלקים אחרים באוקיינוס השקט,
  מהווים בית גידול ללהקות גדולות של הרינג. אלה, בתורם, מושכים לאזור לווייתנים מסוג Humpback (גדולי סנפיר) שעושים כל קיץ את הדרך הארוכה מהוואי על מנת למלא את קיבתם ולנוח. משך השייט כשלוש שעות.

  בשעות הצהריים המאוחרות נצא לשדה התעופה של ג'ונו, שם נעלה על טיסת פנים נוספת – הפעם אל רנגל (Wrangell), עיירה קטנה ומבודדת הממוקמת באזור יפהפה בדרום המעבר הפנימי. שארית היום תוקדש להיכרות ראשונית עם העיירה באמצעות סיורים קצרים ותצפיות. לינה ברנגל.

 • 12 ליולי: קרחון LeConte

  בשעות הצהריים יוצאים לסיור ראשון ברנגל, על גבי סירה מהירה וקומפקטית (עד 18 איש). היעד הוא קרחון ל'קונט (LeConte Glacier), שנמצא בסופו של מפרץ נהדר מצפון לעיירה. זהו הקרחון הימי הדרומי ביותר באלסקה, והוא מוקף בצוקי גרניט ובפסגות מושלגות. הקרחון מתפרק אל המים בכל כמה דקות, ובקרבת הקרח ניתן לראות לעתים קרובות כלבי ים ובעלי חיים ימיים אחרים. החזרה לרנגל בשעות הערב. לינה ברנגל.

 • 13 ליולי: צפייה בדובים ליד רנגל וטיסה לסיאטל

  הערוץ העמוק של נחל אנאן (AnAn Creek) נמצא במרחק של שעת שייט מרנגל. הנחל מושך אליו בכל קיץ כמויות גדולות של דגי סלמון אשר מנסים להגיע לאתרי ההשרצה במעלה הזרם. לאורך הנחל יש מספר מפלים קטנים, ודובים רבים מגיעים לכאן בעונה זו על מנת לדוג את הסלמונים. מעבר לכמות הדובים הגדולה, ניתן לראות כאן גם דו-קיום נדיר בין אוכלוסיות של דובים שחורים וחומים. הנחל נמצא באזור יפהפה ומוקף בעצי אשוח ענקיים, והאזור מציע גם סיכוי מצוין לצפות בבעלי חיים אחרים אשר ניזונים מהדגים, בעיקר עיטמים לבני ראש (Bald Eagles). מעל הנחל נמצאת נקודת תצפית מסודרת ומגודרת, ובנוסף יש גם מרפסת תצפית מוסתרת ממש בגובה המים. ההגעה לנקודה היא באמצעות שייט בסירה קטנה ומהירה, וכמות המבקרים מוגבלת על ידי אשרות מיוחדות על מנת למנוע צפיפות מיותרת במקום. היציאה לסיור היא בבוקר, והוא אורך כ-5-6 שעות.

  בשעות אחה"צ ממריאים לטיסת פנים אחרונה מרנגל לסיאטל, כאשר ההגעה היא בשעות הערב. לינה בסמוך לשדה התעופה.

 • 14 ליולי: סיום הטיול המאורגן בסיאטל

  הטיול המאורגן מגיע לסיומו בסיאטל – ניתן להזמין טיסה יוצאת החל משעות הבוקר. מטיילים אשר החליטו להאריך את השהייה באזור, יכולים להעביר את היום בביקור עצמאי בסיאטל עצמה. האפשרויות כוללות ביקור במוזיאון צ'יהולי ליצירות זכוכית, טיפוס לראש מגדל ה-Space Needle המפורסם, סיור בשוק Pikes Place, שוטטות רגלית באזור הדאונטאון הרווי בבתי קפה מצוינים ומסעדות, ויציאה לסיור מאורגן במפעל בואינג שנמצא מצפון לעיר.

לטיול בהתאמה אישית הירשמו עכשיו