טיול קבוצה 4 - הרשמה סגורה. נתראה ב-2019.

 • בחר גודל טקסט A A
טיול עומק אקסקלוסיבי לאלסקה, בקבוצה קטנה של עד 12 מטיילים ובמסלול מאוד לא שגרתי: צפייה בדובי גריזלי, שיוטים לקרחונים, טיסת נוף, שהייה בלודג'ים מיוחדים ועוד כהנה וכהנה. מדריך: עידו גייר.

תאריכי יציאה נוספים: 7 ליולי - הטיול מלא // 25 ליולי - הטיול מלא // 12 לאוגוסט - הטיול מלא
 • 2 לספטמבר: ת"א - אנקורג'

  נקודת המפגש לטיול זה היא אנקורג', העיר הגדולה והמאוכלסת באלסקה בה גרים כחצי מתושבי המדינה כולה. ניפגש במלון בשעות אחה"צ, כאשר שאר היום מוקדש למפגש עם המדריך ולתדרוך לקראת הימים הבאים. לינה באנקורג'.

 • 3 לספטמבר: גאות ושפל ומפרצים קרחוניים

  היום נפתח בנסיעה דרומה לאורך מפרץ יפהפה בשם Turnagain Arm. זהו אחד מגופי המים בעלי מנעד הגאות והשפל הקיצוניים בעולם, והמפרץ כולו מתייבש ומתמלא במים פעמיים ביום. הנסיעה מסתיימת בעיירה וויטייר (Whittier), שם עולים על המעבורת לעיירה ואלדז.

  ואלדז נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם לפני כעשרים שנה כאשר מיכלית הנפט אקסון ואלדז עלתה בו על שרטון וגרמה לאסון אקולוגי כבד. כיום, רבות מאוכלוסיות בעלי החיים הצליחו לשוב למצב שבו היו ערב האירוע, והמפרץ הוא אחד המקומות היפים באלסקה. לינה בואלדז.

 • 4 לספטמבר: הקרחונים של מפרץ קולומביה

  יום מלא של שייט בקרבת קרחון קולומביה. שדה הקרח קולומביה הוא אחד הקרחונים הגדולים של אלסקה. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות, המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים אותו ליעד אידיאלי לשייט. במהלך השייט עוברים בין גושי קרח מדהימים ביופיים שהתנתקו מהקרחון תוך כדי מפץ רעש אדיר, עליהם ניתן לעיתים להבחין ביונקים ימיים (כגון אריות, כלבי ולוטרות ים) שתופסים שמש. היציאה מואלדז בשעות הבוקר והחזרה בשעות הערב.

  *למעוניינים, ניתן לשדרג ליום טיול בקיאקים בקרבת קרחון קולומביה בעלות של $125 לאדם.

 • 5 לספטמבר: מפלי ענק, דרכי עפר וטיסת נוף מרהיבה

  נסיעה מואלדז צפונה עד מקארת'י בשמורת רנגל-סט. אליאס. הדרך חוצה את מעבר תומפסון (הנקודה המושלגת ביותר באלסקה), שם אפשר לעצור להליכה קצרה למרגלות קרחון וורת'ינגטון (Worthington Glacier). נקודות נוספות מומלצות לעצירה ולטיולים לאורך הדרך הן מפלי ליברטי ונהר הקופר (שניהם בקרבת העיירה צ'יטינה).

  שמורת רנגל – סט. אליאס מכסה שטח גדול יותר משטחה של שוויץ, ומהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה ובאלסקה). בפארק ניתן למצוא כמה מההרים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה. העיירה מקארת'י ועיירת הרפאים קניקוט שוכנות בלב הפארק, והנסיעה בדרך המובילה אליהן היא הרפתקה בפני עצמה. הדרך, אשר חלקים ממנה עוברים לאורך נהר הקופר, נחשבת לאחת הדרכים הפראיות והיפות של אלסקה. מקארת'י עצמה היא עיירה קטנטנה אשר התפתחה לצידם של מכרות הנחושת של קניקוט אשר פעלו באזור בתחילת המאה ה-20. המכרות ננטשו בתחילת שנות ה-30, אך העיירה ממשיכה להתקיים. למרות צמיחה מסוימת בתיירות בשנים האחרונות, מקארת'י עדיין נחשבת ליעד תיירותי לא מפותח עקב הנגישות הקשה למקום. כתוצאה, העיירה משמרת את אופייה הייחודי והביקור מזכיר עיירות מימי המערב הפרוע.

  שעות אחר הצהריים מוקדשות לטיסת נוף מעל שמורת רנגל סט. אליאס. בתור אחת משמורות הטבע הפראיות בעולם, טיסה היא כמעט הדרך היחידה לראות את פנים השמורה ואת האזורים ההרריים שלה. רובם של הקרחונים והפסגות שבפארק כה גדולים, שרק מהאוויר ניתן באמת לראות ולהבין את עצמתו של הנוף. הטיסה נמשכת כ-50 דק', ומסתיימת בשדה התעופה של מקארת'י. לינה במקארת'י.

 • 6 לספטמבר: טיול רגלי על קרחון וסיור בעיירת רפאים

  קרחון Root נמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. שעות הבוקר מוקדשות לסיור על הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נמשך 4-6 שעות, במהלכן ניתן יהיה לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב – מפלי מים נעלמים לתוך הקרח, בריכות טורקיז צלולות ומערות בקרח. הסיור מתבצע באמצעות ציוד ייעודי אשר יסופק ע"י המדריכים (סוליות מסמרים וקסדות), והוא אינו כרוך במאמץ פיזי מיוחד מעבר לטיול רגלי רגיל. בסיום הסיור חוזרים לקניקוט.

  בשעות אחה"צ מתוכנן סיור מודרך במפעלי העיבוד הנטושים של מכרות קניקוט. המפעלים ננטשו בשנות ה-30 של המאה העשרים אך הם השתמרו בצורה מרשימה עד היום. הסיור מתאר את פעילות המכרות, את ההיסטוריה של המקום ואת אורח החיים של העובדים במכרות ובמפעלים – חוויה מרתקת ומומלצת ביותר. לינה במקארת'י.

 • 7 לספטמבר: צבעי הסתיו של הרי ה-Alaska Range

  נסיעה מערבה על ה-McCarthy Highway וצפונה על ה-Richardson Hwy עד העיירה פקסון. פקסון היא שער הכניסה לדרך ה-Denali Hwy, דרך עפר ששימשה בעבר כנתיב הגישה לשמורת דנאלי. האזור כולו מכוסה בתקופה זו בצבעי סתיו מרהיבים והנסיעה תהיה רצופה בעצירות לטיולים קצרים ולצילומי נוף. הלינה היא בלודג' מקסים ומבודד צפונית לפקסון, בליבו של רכס ה-Alaska Range.

 • 8 לספטמבר: נופי הקדומים של ה-Denali Highway

  ה-Denali Highway היא דרך עפר באורך כ-135 מייל שנמתחת במקביל לרכס התלול של הרי ה-Alaska Range וככזאת היא אחת הדרכים היפות באלסקה. הדרך חוצה נהרות ענק ומשטחי טונדרה פתוחים, עוברת לצידם של אגמים רבים, ומאפשרת פגישות עם בעלי חיים לצד הדרך, בעיקר קאריבו (אייל צפון) ומוס (אייל קורא). יעד הנסיעה להיום הוא שמורת דנאלי, אחת האטרקציות הפופולריות באלסקה. בשמורה נמצא ריכוז מרשים של בעלי חיים, והיא נקראת על שמו של ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה (6,195 מ'), אשר נמצא בתחומה. לינה באזור הכניסה לשמורה.

 • 9 לספטמבר: בעלי החיים של שמורת דנאלי

  פארק דנאלי מתפרש על שטח של יותר מ-24 אלף קמ"ר, ומאפשר מפגש עם עולם החי העשיר של אלסקה. דרך עפר אחת בלבד חוצה את השמורה לרוחבה, והיום יוקדש לנסיעה לאורך דרך זו. הנסיעה מאפשרת צפייה בדובים, איילי צפון, איילים קוראים, כבשי הרים, זאבים ועוד. הנופים ההרריים הדרמטיים, צבעי הסתיו המרהיבים, והסיכוי לראות את פסגת הדנאלי, מספקים אפשרויות צילום נהדרות. יעד הנסיעה הוא אזור קנטישנה בחלקו הפנימי של הפארק, שם נמצא לודג' מבודד שבו מתמקמים ל – 2 הלילות הקרובים. בערב נתכנס כדי לחגוג את ערב ראש השנה – ולדעתנו אין הרבה מקומות טובים יותר לחגיגות מסוג זה. הלינה בלודג' בתנאי כלכלה מלאה.

 • 10 לספטמבר: טיולים באזור הלודג' בדנאלי

  היום יוקדש לפעילויות שונות לבחירתכם, בהובלת מדריכים מקצועיים מצוות הלודג'. בין האפשרויות ניתן לבחור בטיולים רגליים, צפייה בבעלי חיים, טיולי אופניים, דייג, חיפוש זהב ועוד. הלינה ב-Kantishna Roadhouse.

 • 11 לספטמבר: פרידה מדנאלי

  לאחר ארוחת בוקר בלודג', נצא בנסיעה בחזרה על דרך העפר של השמורה עד אזור הכניסה של הפארק. הנסיעה מעניקה הזדמנות נוספת לצפות בנופי השמורה ובבעלי החיים הרבים. שעות אחה"צ יוקדשו לטיול רגלי באזור הכניסה לשמורה, ולביקור במרכזי המבקרים של השמורה. הלינה באזור הכניסה לפארק.

 • 12 לספטמבר: דנאלי - אנקורג'

  נסיעה דרומה מדנאלי לאורך ה-Parks Hwy עד אנקורג'. בחלקה הראשון של הדרך ישנן כמה נקודות תצפית מצוינות לכיוון הר דנאלי וה-Alaska Range. בערך באמצע הדרך נעצור לביקור קצר בעיירה טלקיטנה, עיירה מנומנמת במהלך החורף ומרכז תיירותי שוקק חיים במהלך הקיץ. טלקיטנה התפרסמה בזכות היותה מרכז לוגיסטי של משלחות הטיפוס להר הדנאלי, וכן בזכות חיי הקהילה המפותחים שלה. השמועה גורסת שזהו המקום אשר היווה השראה לתכנית הטלוויזיה "חשיפה לצפון". במהלך הנסיעה נשלב גם טיול רגלי, בהתאם לבחירת המדריך. האפשרויות כוללות בין היתר את אזור האצ'ר פאס (בהרים מעל פאלמר), או את אזור Eagle River, צפונית לאנקורג'. לינה באנקורג'.

 • 13 לספטמבר: דובי גריזלי בשמורת קטמאי

  שמורת קטמאי היא אחד המקומות הטובים בעולם לצפות בדובים בטבע. עם הגעת דגי הסלמון לאזור, ניתן לחזות בריכוזים גדולים של דובים לאורך הנחלים, כאשר הם עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם על אתרי דיג מובחרים. הצפייה בדובים נעשית מטווח קצר ביותר (בעונת הדייג הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת.

  ההגעה לאתרי הצפייה והחזרה נעשות בשתי טיסות: בבוקר יוצאים בטיסה מאנקורג' לעיירה קינג סלמון שנמצאת ליד הפארק, ומשם ממשיכים בטיסה במטוס ימי קל איתו מגיעים אל השמורה עצמה. הבחירה באתר המדויק שבו ייערך הסיור נתונה בידי חברת התעופה, אם כי ברוב המקרים הסיור נערך באזור Brooks Camp – שם נמצאים ריינג'רים של השמורה אשר מפקחים על האתר ומכוונים את המבקרים בו. כאן גם נמצאים מפלי ברוקס המפורסמים, בהם ניתן לראות את הדגים שוחים במעלה הזרם ואת הדובים ממתינים להם. היום מסתיים בשעות אחה"צ המאוחרות בטיסה בחזרה לקינג סלמון, ומשם בחזרה לאנקורג' בשעות הערב המאוחרות. לינה באנקורג'.

 • 14 לספטמבר: אנקורג' - ת"א

  כאן מגיע הטיול המאורגן לסיומו. המטיילים מוזמנים לתאם את הטיסות היוצאות מאנקורג' החל משעות הבוקר.

לטיול בהתאמה אישית הירשמו עכשיו