טיול קבוצה 3 - הרשמה סגורה. נתראה ב-2019.

 • בחר גודל טקסט A A
טיול מאורגן לאלסקה בקבוצה קטנה של עד 12 מטיילים, במסלול עומק יחודי ומאוד לא שגרתי. כולל צפייה בדובים, שיוטים לקרחונים, טיסת נוף ועוד כהנה וכהנה. קבוצה שלישית מתוך ארבע שייצאו לקיץ 2018. מדריך: עידו גייר.

הרשמה סגורה. נתראה ב-2019.

תאריכי יציאה נוספים: 7 ליולי - הטיול מלא // 25 ליולי - הטיול מלא // 2 לספטמבר - הטיול מלא
 • 12 לאוגוסט: ת''א - סיאטל

  נקודת המפגש לתחילת הטיול היא סיאטל. בהתאם לשעת ההגעה, ניתן להקדיש חלק מהיום לטיולים עצמאיים בסיאטל. מומלץ לבקר בשוק העירוני Pikes Place Market, לעלות לתצפית פנורמית ממגדל ה-Space Needle המרהיב, ולטייל באזור הדאונטאון. לינה בסיאטל.

 • 13 לאוגוסט: רנגל, קרחון לה-קונט ופיטרסבורג

  בשעות הבוקר המוקדמות, נצא בטיסה מסיאטל צפונה אל העיירה רנגל (Wrangell), עיירה מבודדת הממוקמת באזור יפהפה בליבו של אזור "המעבר הפנימי" בדרום מזרח אלסקה.

  היום מוקדש לשייט בין הפיורדים התלולים והמרהיבים של דר' מז' אלסקה. היעד הראשון הוא קרחון לה-קונט (LeConte Glacier), קרחון יפהפה שמוקף בצוקי גרניט ובפסגות מושלגות. הקרחון מתפרק אל המים בכל כמה דקות, ובקרבת הקרח ניתן לראות לעתים קרובות כלבי ים ובעלי חיים ימיים אחרים. לאחר הביקור בקרחון ממשיכים אל העיירה הסמוכה פיטרסבורג, עיירת דייגים קטנה וחמודה בעלת מורשת נורבגית בולטת (במהלך הביקור יהיה זמן לטייל בפיטרסבורג באופן עצמאי). לינה ברנגל.

 • 14 לאוגוסט: צפייה בדובים ליד רנגל

  הערוץ העמוק של נחל אנאן (Anan Creek) נמצא במרחק של שעת שייט מהעיירה רנגל. הנחל מושך אליו בכל קיץ כמויות גדולות של דגי סלמון אשר מנסים להגיע לאתרי ההשרצה במעלה הזרם. לאורך הנחל יש מספר מפלים קטנים, ודובים רבים מגיעים לכאן בעונה זו על מנת לדוג את הסלמונים. מעבר לכמות הדובים הגדולה, ניתן לראות כאן גם דו-קיום נדיר בין אוכלוסיות של דובים שחורים וחומים. הנחל נמצא באזור יפהפה ומוקף בעצי אשוח ענקיים, והאזור מציע גם סיכוי מצוין לצפות בבעלי חיים אחרים אשר ניזונים מהדגים, בעיקר עיטמים לבני ראש (bald eagle). מעל הנחל נמצאת נקודת תצפית מסודרת ומגודרת, ובנוסף יש גם מרפסת תצפית מוסתרת ממש בגובה המים. ההגעה לנקודה היא באמצעות שייט בסירה קטנה (עד 18 איש) וכמות המבקרים מוגבלת על ידי אשרות מיוחדות כדי למנוע צפיפות מיותרת. משך השהייה במקום היא בין 4 ל-6 שעות, בסיומן חוזרים בשייט לרנגל. לינה ברנגל.

 • 15 לאוגוסט: רנגל - ג'ונו

  בבוקר יוצאים בטיסה לג'ונו, עיר הבירה של אלסקה אשר ממוקמת בחלקו הצפוני של המעבר הפנימי. ההגעה לג'ונו היא בסביבות הצהריים, כאשר שארית היום תוקדש לטיולים באזור ג'ונו. עיקר הביקור נסוב סביב קרחון מנדנהול, שלוחת קרח שיורדת משדה הקרח של ג'ונו ממש עד פאתי העיר. נבקר במרכז המבקרים הסמוך לקרחון, ונצא לטיול רגלי למפל מרשים שצמוד לאגם שבחזית הקרחון. לינה בג'ונו.

 • 16 לאוגוסט: שייט למפרץ טרייסי ארם

  הפיורד Tracy Arm נמצא במרחק קצר מג'ונו, והוא מהווה את היעד לטיול היום. המפרץ הצר והארוך מתפתל בין הרי החוף התלולים, ולאורכו ניתן לראות נופים מרהיבים ובעלי חיים ימיים רבים (בעיקר כלבי ים, לווייתנים ולעתים גם דובים). בקצה הפיורד נמצאים קרחון סויר וקרחון סויר הדרומי, שם ניתן לצפות בגושי קרח אדירים מתנתקים מהקרחון ומתפרקים לתוך המים. השייט נמשך כשמונה שעות, ובסיומו חוזרים בחזרה לג'ונו. לינה בג'ונו.

 • 17 לאוגוסט: ג'ונו – אנקורג' - דנאלי

  בבוקר נצא בטיסה לאנקורג', העיר הגדולה באלסקה, שם נאסוף את הרכב שילווה אותנו במהלך הטיול (ואן של 15 מקומות, כאשר הציוד נמצא בטריילר נפרד). לאחר התארגנות קצרה, נצא בנסיעה צפונה לכיוון דנאלי. שמורה זו מהווה את אחת האטרקציות הפופולאריות באלסקה, והיא נקראת על שמו של ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה (6,195 מ'), אשר נמצא בתחומה. בדרך לדנאלי מתוכננת גם עצירה בעיירה טלקיטנה, עיירה שהתפרסמה בזכות היותה מרכז לוגיסטי של מטפסי ההרים באזור. טלקיטנה ידועה גם בחיי הקהילה שלה, והשמועה גורסת שזהו המקום אשר היווה השראה לתכנית הטלוויזיה "חשיפה לצפון". לאחר מכן, המשך נסיעה צפונה והגעה לאזור השמורה בשעות אחה"צ המאוחרות. הלינה באזור הכניסה לפארק.

 • 18 לאוגוסט: טלקיטנה - דנאלי

  בבוקר נצא צפונה לכיוון דנאלי. שמורה זו מהווה את אחת האטרקציות הפופולאריות באלסקה, והיא נקראת על שמו של ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה (6,195 מ'), אשר נמצא בתחומה. הפארק מתפרש על שטח של יותר מ-24 אלף קמ"ר, ומאפשר מפגש עם עולם החי העשיר של אלסקה. דרך עפר אחת בלבד חוצה את השמורה לרוחבה, וחלקו השני של היום יוקדש לנסיעה לאורך דרך זו. הנסיעה באוטובוסים של הפארק מאפשרת צפייה בדובים, איילי צפון, איילים קוראים, כבשי הרים, זאבים ועוד. הנופים ההרריים הדרמטיים, כולל הסיכוי לראות את פסגת הדנאלי, מספקים אפשרויות צילום נהדרות. הלינה באזור הכניסה לפארק.

  (*לתשומת לבכם: עקב מגבלות של הנהלת הפארק על פעילות מסחרית בתוך השמורה, ההדרכה תתבצע במהלך היום על ידי נהג האוטובוס ולא על ידי מדריך הקבוצה.)

 • 19 לאוגוסט: כביש ה-Denali Highway

  ה-Denali Hwy היא דרך עפר באורך 135 מייל שנמתחת במקביל לרכס התלול של הרי ה-Alaska Range, וככזאת היא אחת הדרכים היפות באלסקה. הדרך חוצה נהרות ענק ומשטחי טונדרה פתוחים, עוברת לצידם של אגמים רבים, ומאפשרת פגישות עם בעלי חיים לצד הדרך, בעיקר קאריבו (אייל צפון) ומוס (אייל קורא). היום מסתיים בלודג' מבודד כשעה נסיעה צפונית לפקסון, בקצה המזרחי של הדרך.

 • 20 לאוגוסט: פקסון - ואלדז

  נסיעה דרומה על כביש ה-Richardson Hwy לאורך נתיב צינור הנפט של אלסקה, עד העיירה ואלדז. אם מזג האוויר ישתף פעולה, ניתן יהיה להבחין לאורך הדרך ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4,000 – 5,000 מ' מעל פני הים.

  הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר תומפסון (Thompson Pass), ומשם ממשיכה לקניון קיסטון (Keystone Canyon) ולמפלי המים הגדולים שלאורכו. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם לפני כעשרים שנה כאשר מיכלית הנפט אקסון ואלדז עלתה בו על שרטון וגרמה לאסון אקולוגי כבד. הלינה בואלדז.

 • 21 לאוגוסט: שייט קיאקים בקרחון קולומביה

  יום מלא של שייט קיאקים בקרבתו של קרחון קולומביה, אחד הקרחונים הגדולים של אלסקה. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות. הקיאק הוא כלי שייט שקט, מהיר ויציב המאפשר הגעה למקומות נידחים אשר לא ניתן לטייל בהם בדרך היבשה, ואילו המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים אותו ליעד אידיאלי לטיול קיאקים. לאחר הדרכה על שימוש בקיאק והתארגנות לוגיסטית בשעות הבוקר, יוצאים עם סירה ממונעת לקרחון קולומביה, שם פורקים את הקיאקים ויוצאים לשייט. השייט לא מגיע אל הקרחון עצמו אלא אל האזור זרוע הקרח שנשאר אחרי נסיגתו. במהלך השייט עוברים בין גושי קרח מדהימים ביופיים, כאשר מדי פעם עוצרים להפסקות למנוחה, כולל עצירה להפסקת צהריים באחת מנקודות הנוף באזור. השייט אינו קשה פיזית ואינו דורש מיומנות קודמת. לינה בואלדז.

  (*אנחנו אמנם מאוד ממליצים על הקיאקים, אבל מי שהרעיון ממש לא יתאים לו יוכל להחליף את השייט בקיאקים בשייט בספינה באותו אזור)

 • 22 לאוגוסט: ואלדז - מקארת'י

  נסיעה מואלדז צפונה עד מקארת'י בשמורת רנגל – סט. אליאס. הדרך חוצה את מעבר תומפסון (הנקודה המושלגת ביותר באלסקה), שם אפשר לעצור להליכה קצרה למרגלות קרחון וורת'ינגטון (Worthington Glacier). נקודות נוספות מומלצות לעצירה ולטיולים לאורך הדרך הן מפלי ליברטי ונהר הקופר (שניהם בקרבת העיירה צ'יטינה).

  שמורת רנגל – סט. אליאס מכסה שטח גדול יותר משטחה של שוויץ, ומהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה ובאלסקה). בפארק ניתן למצוא כמה מההרים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה. העיירה מקארת'י ועיירת הרפאים קניקוט שוכנות בלב הפארק, והנסיעה בדרך המובילה אליהן היא הרפתקאה בפני עצמה. הדרך, אשר חלקים ממנה עוברים לאורך נהר הקופר, נחשבת לאחת הדרכים הפראיות והיפות של אלסקה. מקארת'י עצמה היא עיירה קטנטנה אשר התפתחה לצידם של מכרות הנחושת של קניקוט אשר פעלו באזור בתחילת המאה ה-20. המכרות ננטשו בתחילת שנות ה-30, אך העיירה ממשיכה להתקיים. למרות צמיחה מסויימת בתיירות בשנים האחרונות, מקארת'י עדיין נחשבת ליעד תיירותי לא מפותח עקב הנגישות הקשה למקום. כתוצאה, העיירה משמרת את אופיה הייחודי והביקור מזכיר עיירות מימי המערב הפרוע.

  שעות אחר הצהריים מוקדשות לטיסת נוף מעל שמורת רנגל סט. אליאס. בתור אחת משמורות הטבע הפראיות בעולם, טיסה היא הדרך הכמעט יחידה לראות את פנים השמורה ואת האזורים ההרריים שלה. רובם של הקרחונים והפסגות שבפארק כה גדולים, כך שרק מהאוויר ניתן באמת לראות ולהבין את עצמתו של הנוף. הטיסה נמשכת כ-50 דק', והיא מתחילה ומסתיימת בשדה התעופה של מקארת'י. לינה במקארת'י.

 • 23 לאוגוסט: קניקוט ומקארת'י

  קרחון Root נמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. שעות הבוקר מוקדשות לסיור על הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נמשך 4-6 שעות, במהלכן ניתן יהיה לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלי מים נעלמים לתוך הקרח, בריכות טורקיז צלולות ומערות בקרח. הסיור מתבצע באמצעות ציוד ייעודי אשר יסופק ע"י המדריך (סוליות מסמרים וקסדות), ובסיומו חוזרים לקניקוט.

  בשעות אחה"צ מתוכנן סיור מודרך במפעלי העיבוד הנטושים של מכרות קניקוט. המפעלים ננטשו בשנות ה-30 של המאה העשרים אך הם השתמרו בצורה מרשימה עד היום. הסיור מתאר את פעילות המכרות, את ההיסטוריה של המקום ואת אורח החיים של העובדים במכרות ובמפעלים – חוויה מרתקת ומומלצת ביותר. לינה במקארת'י.

 • 24 לאוגוסט: מקארת'י – עמק המטנוסקה

  בבוקר נצא בנסיעה בחזרה לכיוון מערב עד דרך ה-Richardson Hwy, נמשיך צפונה עד העיירה Glennallen, ומשם מערבה לכיוון אנקורג' על ה-Glenn Hwy. יעד הנסיעה הוא לודג' מבודד הממוקם ליד פאלמר, מזרחית לאנקורג'. הלינה היא בבקתות מתוחזקות היטב (רמת צימר) – חוויה אלסקנית אמיתית.

 • 25 לאוגוסט: קרחון המטנוסקה - אנקורג' - ת"א

  המשך נסיעה עד אנקורג', שם מגיע הטיול לסיומו. לאחר ההגעה לעיר, ניסע לנמל התעופה של אנקורג' ושם נצא בטיסה הביתה. למטיילים שהזמינו טיסות לשעות הערב המאוחרות, מומלץ להעביר את שעות אחה"צ בביקור במוזיאונים של אנקורג', ביניהם מוזיאון ההיסטוריה והאמנות (Anchorage Museum of History & Arts) והמרכז למורשת ילידית (Alaska Native Heritage Center).

  שימו לב: על מנת שלא נילחץ עם לוחות הזמנים, המטיילים מתבקשים להזמין את הטיסות היוצאות החל מהשעה 14:00 ואילך ולא לפני כן.

לטיול בהתאמה אישית הירשמו עכשיו