טיול קבוצה 1 - הרשמה סגורה. נתראה ב-2019.

 • בחר גודל טקסט A A
טיול מאורגן לאלסקה בקבוצה קטנה של עד 12 מטיילים, במסלול עומק יחודי ומאוד לא שגרתי. כולל צפייה בדובים, שיוטים לקרחונים, טיסת נוף ועוד כהנה וכהנה. קבוצה ראשונה מתוך ארבע שייצאו בקיץ 2018. מדריך: עידו גייר.

הרשמה סגורה. נתראה ב-2019.

תאריכי יציאה נוספים: 25 ליולי - הטיול מלא // 12 לאוגוסט - הטיול מלא // 2 לספטמבר - הטיול מלא
 • 7 ליולי: אנקורג'

  הטיול המאורגן הראשון שלנו בקיץ 2018 מתחיל באנקורג', העיר הגדולה ביותר באלסקה והמרכז הכלכלי והעסקי של המדינה. בשעות הערב ניפגש במלון ונצא לארוחת ערב באזור. בהתאם ללוח הטיסות של המטיילים, יתכן שתהיה אפשרות גם לטייל בעיר עצמה במהלך היום. לינה באנקורג'.

 • 8 ליולי: אנקורג' - ואלדז

  יוצאים מאנקורג' בנסיעה מזרחה בתוך הנופים המגוונים של דרך ה-Glenn Hwy, ודרומה לכיוון העיירה ואלדז. הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר תומפסון (Thompson Pass), ומשם ממשיכה לקניון קיסטון (Keystone Canyon) ולמפלי המים הגדולים שלאורכו. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם לפני כעשרים שנה כאשר מיכלית הנפט אקסון ואלדז עלתה בו על שרטון וגרמה לאסון אקולוגי כבד. הלינה בואלדז.

 • 9 ליולי: שייט קיאקים בקרחון קולומביה

  יום מלא של שייט קיאקים בקרבתו של קרחון קולומביה, אחד הקרחונים הגדולים של אלסקה. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות. הקיאק הוא כלי שייט שקט, מהיר ויציב המאפשר הגעה למקומות נידחים אשר לא ניתן לטייל בהם בדרך היבשה, ואילו המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים אותו ליעד אידיאלי לטיול קיאקים. לאחר הדרכה על שימוש בקיאק והתארגנות לוגיסטית בשעות הבוקר, יוצאים עם סירה ממונעת לקרחון קולומביה, שם פורקים את הקיאקים ויוצאים לשייט. השייט לא מגיע אל הקרחון עצמו אלא אל האזור זרוע הקרח שנשאר אחרי נסיגתו. במהלך השייט עוברים בין גושי קרח מדהימים ביופיים, כאשר מדי פעם עוצרים להפסקות למנוחה, כולל עצירה להפסקת צהריים באחת מנקודות הנוף באזור. השייט אינו קשה פיזית ואינו דורש מיומנות קודמת. לינה בואלדז.

  (*לתשומת לבכם: אנחנו אמנם מאוד ממליצים על הקיאקים, אבל מי שהרעיון ממש לא יתאים לו יוכל להחליף את השייט בקיאקים בשייט בספינה באותו אזור)

 • 10 ליולי: ואלדז - מקארת'י

  נסיעה מואלדז צפונה עד מקארת'י בשמורת רנגל – סט. אליאס. הדרך חוצה את מעבר תומפסון (הנקודה המושלגת ביותר באלסקה), בהתאם לתנאי מזג האוויר, יתכן שנעצור להליכה קצרה למרגלות קרחון וורת'ינגטון (Worthington Glacier) נקודות נוספות שיתכן ונעצור בהן לאורך הדרך הן מפלי ליברטי ונהר הקופר (שניהם בקרבת העיירה צ'יטינה).

  שמורת רנגל – סט. אליאס מכסה שטח גדול יותר משטחה של שוויץ, ומהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה ובאלסקה). בפארק ניתן למצוא כמה מההרים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה. העיירה מקארת'י ועיירת הרפאים קניקוט שוכנות בלב הפארק, והנסיעה בדרך המובילה אליהן היא הרפתקאה בפני עצמה. הדרך, אשר חלקים ממנה עוברים לאורך נהר הקופר, נחשבת לאחת הדרכים הפראיות והיפות של אלסקה. מקארת'י עצמה היא עיירה קטנטנה אשר התפתחה לצידם של מכרות הנחושת של קניקוט אשר פעלו באזור בתחילת המאה ה-20. המכרות ננטשו בתחילת שנות ה-30, אך העיירה ממשיכה להתקיים. למרות צמיחה מסויימת בתיירות בשנים האחרונות, מקארת'י עדיין נחשבת ליעד תיירותי לא מפותח עקב הנגישות הקשה למקום. כתוצאה, העיירה משמרת את אופיה הייחודי והביקור מזכיר עיירות מימי המערב הפרוע.

  שעות אחר הצהריים מוקדשות לטיסת נוף מעל שמורת רנגל סט. אליאס. בתור אחת משמורות הטבע הפראיות בעולם, טיסה היא הדרך הכמעט יחידה לראות את פנים השמורה ואת האזורים ההרריים שלה. רובם של הקרחונים והפסגות שבפארק כה גדולים, כך שרק מהאוויר ניתן באמת לראות ולהבין את עצמתו של הנוף. הטיסה נמשכת כ-50 דק', והיא מתחילה ומסתיימת בשדה התעופה של מקארת'י. לינה במקארת'י.

 • 11 ליולי: מקארת'י וקניקוט

  קרחון Root נמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. שעות הבוקר מוקדשות לסיור על הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נמשך כ-6 שעות, במהלכן ניתן יהיה לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלי מים נעלמים לתוך הקרח, בריכות טורקיז צלולות ומערות בקרח. הסיור מתבצע באמצעות ציוד ייעודי אשר יסופק ע"י המדריך (סוליות מסמרים וקסדות), ובסיומו חוזרים לקניקוט.

  בשעות אחה"צ מתוכנן סיור מודרך במפעלי העיבוד הנטושים של מכרות קניקוט. המפעלים ננטשו בשנות ה-30 של המאה העשרים אך הם השתמרו בצורה מרשימה עד היום. הסיור מתאר את פעילות המכרות, את ההיסטוריה של המקום ואת אורח החיים של העובדים במכרות ובמפעלים – חוויה מרתקת ומומלצת ביותר. לינה במקארת'י.

 • 12 ליולי: מקארת'י - פקסון

  נסיעה מערבה על ה-McCarthy Highway וצפונה על ה-Richardson Hwy עד העיירה פקסון. פקסון היא שער הכניסה לדרך ה-Denali Hwy, דרך עפר ששימשה בעבר כנתיב הגישה לשמורת דנאלי. הלינה היא בלודג' מבודד ויפהפה צפונית לפקסון, בליבו של רכס ה-Alaska Range.

 • 13 ליולי: פקסון - Denali Hwy - דנאלי

  נסיעה מערבה על ה-Denali Hwy. ה-Denali Hwy היא דרך עפר באורך 135 מייל שנמתחת במקביל לרכס התלול של הרי ה-Alaska Range, וככזאת היא אחת הדרכים היפות באלסקה. הדרך חוצה נהרות ענק ומשטחי טונדרה פתוחים, עוברת לצידם של אגמים רבים, ומאפשרת פגישות עם בעלי חיים לצד הדרך, בעיקר קאריבו (אייל צפון) ומוס (אייל קורא). לינה בכניסה לשמורת דנאלי.

 • 14 ליולי: שמורת דנאלי

  הפארק מתפרש על שטח של יותר מ-24 אלף קמ"ר, ומאפשר מפגש עם עולם החי העשיר של אלסקה. דרך עפר אחת בלבד חוצה את השמורה לרוחבה, והיום יוקדש לנסיעה לאורך דרך זו. הנסיעה באוטובוסים של הפארק מאפשרת צפייה בדובים, איילי צפון, איילים קוראים, כבשי הרים, זאבים ועוד. הנופים ההרריים הדרמטיים, כולל הסיכוי לראות את פסגת הדנאלי, מספקים אפשרויות צילום נהדרות. עקב מגבלות של הנהלת הפארק על פעילות מסחרית בתוך השמורה, ההדרכה תתבצע במהלך היום על ידי נהג האוטובוס ולא על ידי מדריך הקבוצה. הלינה באזור הכניסה לפארק.

 • 15 ליולי: דנאלי - אנקורג' - ג'ונו

  בשעות הבוקר נצא בנסיעה דרומה עד אנקורג', שם נשאיר מאחור את הרכב שליווה אותנו עד כה ונעלה על טיסת פנים לעיר ג'ונו, עיר הבירה של אלסקה (טיסה של קצת יותר משעתיים. אלסקה היא מקום גדול). ההגעה לג'ונו היא בשעות אחה"צ המאוחרות. זוהי הטעימה הראשונה שלנו מאזור "המעבר הפנימי", אזור מרהיב של פיורדים, הרים מושלגים ויערות גשם עצומים אשר ממוקם בקצה הדרום מזרחי של אלסקה. עקב המבנה הגיאוגרפי של האזור, העיירות הספורות שנמצאות כאן אינן מחוברות אחת לשניה באמצעות מערכת כבישים ולכן התחבורה מכאן ועד סיום הטיול תהיה על בסיס הסעות מקומיות, טיסות ושיוטים. לינה בג'ונו.

 • 16 ליולי: שייט למפרץ טרייסי ארם

  הפיורד Tracy Arm נמצא במרחק קצר מג'ונו, והוא מהווה את היעד לטיול היום. המפרץ הצר והארוך מתפתל בין הרי החוף התלולים, ולאורכו ניתן לראות נופים מרהיבים ובעלי חיים ימיים רבים (בעיקר כלבי ים, לווייתנים ולעתים גם דובים). בקצה הפיורד נמצאים קרחון סוייר וקרחון סוייר הדרומי, שם ניתן לצפות בגושי קרח אדירים מתנתקים מהקרחון ומתפרקים לתוך המים. השייט נמשך כשמונה שעות, ובסיומו חוזרים בחזרה לג'ונו. לינה בג'ונו.

 • 17 ליולי: ג'ונו - רנגל

  היום יתחיל בשעות הבוקר עם יציאה לשייט צפייה בלווייתנים סביב המפרצים והפיורדים המקיפים את Auke Bay שסמוך לג'ונו. המים הקרים של דרום מזרח אלסקה, שלא נתונים תחת משטרי זרימה חזקים כמו חלקים אחרים באוקיינוס השקט, מכילים בתוכם כמויות גדולות של פלקטונים והרינג, אשר מהווים מוקד משיכה ללהקות לוויתניים מסוג Humpback שמגיעים בימי הקיץ למלא את קיבתם ולנוח. משך השייט כשלוש שעות.

  בשעות הצהריים המאוחרות נצא לשדה התעופה של ג'ונו, שם נעלה על טיסת פנים נוספת – הפעם אל העיירה רנגל (Wrangell), עיירה מבודדת הממוקמת באזור יפהפה בליבו של אזור "המעבר הפנימי" בדרום מזרח אלסקה. לינה ברנגל.

 • 18 ליולי: קרחון לה-קונט ופיטרסבורג

  חלקו הראשון של היום מוקדש לשייט בין הפיורדים התלולים והמרהיבים של דר' מז' אלסקה. היעד היום הוא קרחון לה-קונט (LeConte Glacier), קרחון יפהפה שמוקף בצוקי גרניט ובפסגות מושלגות. הקרחון מתפרק אל המים בכל כמה דקות, ובקרבת הקרח ניתן לראות לעתים קרובות כלבי ים ובעלי חיים ימיים אחרים. במסגרת השייט נעצור לביקור גם בעיירה הסמוכה פיטרסבורג, עיירת דייגים קטנה וחמודה שהוקמה על ידי דייגים נורבגיים. בשעות אחר הצהריים נחזור לרנגל. לינה ברנגל.

 • 19 ליולי: צפייה בדובים בנחל אנאן וטיסה לסיאטל

  הערוץ העמוק של נחל אנאן (Anan Creek) נמצא במרחק של שעת שייט מהעיירה. הנחל מושך אליו בכל קיץ כמויות גדולות של דגי סלמון אשר מנסים להגיע לאתרי ההשרצה במעלה הזרם. לאורך הנחל יש מספר מפלים קטנים, ודובים רבים מגיעים לכאן בעונה זו על מנת לדוג את הסלמונים. מעבר לכמות הדובים הגדולה, ניתן לראות כאן גם דו-קיום נדיר בין אוכלוסיות של דובים שחורים וחומים. הנחל נמצא באזור יפהפה ומוקף בעצי אשוח ענקיים, והאזור מציע גם סיכוי מצוין לצפות בבעלי חיים אחרים אשר ניזונים מהדגים, בעיקר עיטמים לבני ראש (bald eagle) מעל. הנחל נמצאת נקודת תצפית מסודרת ומגודרת, ובנוסף יש גם מרפסת תצפית מוסתרת ממש בגובה המים. ההגעה לנקודה היא באמצעות שייט בסירה קטנה (עד 18 איש) וכמות המבקרים מוגבלת על ידי אשרות מיוחדות כדי למנוע צפיפות מיותרת. משך השהייה במקום היא בין 4 ל-6 שעות, בסיומן חוזרים בשייט לרנגל ומשם יוצאים בטיסה (אחרונה) לסיאטל. לינה בסיאטל, במלון צמוד לשדה התעופה.

 • 20 ליולי: פיזור וטיסות הביתה

  כאן מגיע הטיול לסיומו, והגיע הזמן להיפרד. ניתן להזמין טיסות המשך לישראל החל משעות הבוקר המוקדמות.

לטיול בהתאמה אישית הירשמו עכשיו