Spirit Island, Jasper National Park, AB

תוספת אופציונלית: טיול ברוקיס הקנדיים

 • גודל טקסט A A
תוספת אופציונלית לטיולים המאורגנים שלנו - טיול עצמאי של שבוע ברכב שכור ברוקיס הקנדיים. ניתן לשלב לפני או אחרי הטיול המאורגן.
 • נחיתה בקלגרי ונסיעה לבאנף

  נחיתה בקלגרי, אלברטה. לאחר איסוף הרכב השכור בשדה התעופה, יוצאים לנסיעה של כשעה וחצי מקלגרי עד העיירה Banff – המרכז התיירותי של הרי הרוקי הקנדיים. העיירה נמצאת בתוך הפארק הלאומי באנף, בין הרים דרמטיים שנישאים לגבהים של 2,000-3,000 מ'. מומלץ לפתוח את הביקור בפארק עם עלייה ברכבל המקומי (Banff Gondola), שמטפס על הר Sulphur שגובהו כ-2,300 מ'. מהפסגה נשקפים נופים פנורמיים נהדרים של כל האזור. דרך נוספת להירגע מהטיסה: רחצה במעיינות החמים המקומיים, שגילויים בסוף המאה ה-18 הביא להקמת הפארק. לינה בבאנף.

  *הערה: התכנית מבוססת על נחיתה בקלגרי בחצי הראשון של היום. במקרה והטיסה שהזמנתם נוחתת בשעות הערב, הלינה בלילה הראשון תהיה ליד שדה התעופה, והנסיעה לבאנף תידחה למחרת בבוקר.

 • יום מלא לטיולים באזור באנף

  יום מלא לטיולים באזור העיירה באנף. את היום אפשר להתחיל עם נסיעה לקניון ג'ונסטון (Johnston Canyon) שנמצא בערך 25 דק' נסיעה צפונית לעיירה, על הכביש הנופי Bow Valley Parkway. לאורך כביש זה נצפים לעתים קרובות בעלי החיים המקומיים – איילים, עיזי הרים, כבשי הרים, זאבי ערבות וכן, גם דובים (שחורים וגריזלי). בקניון עצמו ישנו מסלול מסודר מעל נחל טורקיז יפה מאד שזורם דרך סדרה של מפלים ובריכות קטנות. אפשרות מומלצת אחרת לטיול יומי מבאנף היא Sunshine Meadows, אזור טיולים אלפיני ממערב לעיירה שהגישה אליו היא באמצעות רכבל (פתוח מסוף יוני עד תחילת ספטמבר). אתרים נוספים באזור באנף ששווים ביקור קצר: אגמי Vermillion המפורסמים בהשתקפות ההרים על מימיהם השקטים, מפלי ה-Bow הצמודים למרכז העיירה, הדרך הנופית Minnewanka Loop, תצפית Surprise Corner, תצפית הר Norquai והרחוב הראשי המתוקתק של העיירה – Banff Avenue. לינה בבאנף.

 • באנף - ג'ספר (כביש ה-Icefields Parkway)

  בבוקר, נסיעה צפונה עד Lake Louise, ועלייה על אחת הדרכים היפות בעולם – ה-Icefields Parkway (כביש מס' 93). הדרך רצופה בנופים הרריים משובחים וטומנת בחובה אינספור מפלים שוצפים, נהרות מרשימים, קרחונים תלויים ואגמים בגווני טורקיז מסחררים. לאורך הכביש נקודות רבות בהן ניתן לעצור לצילומים ולטיולים רגליים. כמו כן, לעתים קרובות משוטטים בצדי הדרך בעלי חיים, ביניהם דובים, כבשי ועזי הרים, ואיילים מסוגים שונים. מרחק הנסיעה הוא כ-290 ק"מ (4 שעות נטו), אבל בפועל הנסיעה לוקחת יום שלם עקב העצירות התכופות. היום מסתיים בהגעה לעיירה ג'ספר, שנמצאת בלב פארק לאומי גדול באותו השם. לינה בג'ספר.

 • הפארק הלאומי ג'ספר

  יום טיול בין ההרים והאגמים המרהיבים של שמורת ג'ספר. החלק הראשון של היום מוקדש לנסיעה בכביש הנופי Maligne Lake Road שמתחיל בסמוך לעיירה ואורכו 46 ק"מ. לאורך הנסיעה ישנו סיכוי בלתי מבוטל לראות בעלי חיים לצד הדרך, כולל דובים שחורים, מוסים, כבשי הרים ואיילים קנדיים. העצירה הראשונה על הכביש היא ב-Maligne Canyon, קניון צר ועמוק שנוצר ע"י התחתרותו של נהר מאלין בסלע הגיר. ההליכה היא בשביל מסודר ונוח, כאשר לאורך השביל מספר גשרים מהם ניתן להציץ לעומק הנקיק. מדרום לקניון מאלין, הכביש חולף לצד אגם Medicine המתנקז באופן טבעי במהלך הקיץ לתוך מעברי מים תת-קרקעיים, ומסתיים בחוף הצפוני של אגם מאלין הארוך והצר (22 ק"מ אורכו). הצד המרשים-יותר של האגם הוא דווקא הצד הרחוק (הדרומי), אליו אין גישה ברכב. על מנת למקסם את הביקור במקום, בחבילה שלכם כלול סיור שייט של כשעה וחצי, ששיאו בעצירה באחת מנקודות הנוף המפורסמות של הרי הרוקי – Spirit Island. זהו אי קטן וציורי במיוחד שמככב במיטב הגלויות של האזור. לאחר החזרה לג'ספר, כדאי לנסוע אל Edith Cavell, הר גבוה ותלול (3,363 מ') שנמצא מדרום לעיירה. על מורדות ההר תלוי קרחון Angel, שצורתו מסבירה את שמו, ומתחתיו ישנו אגם טורקיז יפהפה עליו צפות לעתים קרובות פיסות קרח. ניתן להסתפק בנקודת התצפית הראשית הסמוכה לחניון, או להמשיך למסלול רגלי של שעה-שעתיים המעפיל לנקודות גבוהות יותר (Cavell Meadows). לינה בג'ספר.

 • ג'ספר - לייק לואיז

  עלייה על כביש ה-Icefields Parkway וחזרה דרומה לכיוון לייק לואיז. כדאי לנצל את היום להשלמות של אתרים או מסלולים רגליים שלא הספקתם לבקר בהם בנסיעה הראשונה (מבאנף לג'ספר). לטיול רגלי יפה, מומלץ במיוחד השביל העולה ל-Parker Ridge, רכס שממנו נשקף נוף נהדר לעבר קרחון ססקצ'ואן. בחצי השני של היום מומלץ לבקר בשמורת יוהו, שבה מספר אתרים ידועים: מפל Takakkaw (הגבוה ביותר שתראו בטיול, 254 מ'), אגם אמרלד, הגשר הטבעי שנחצב ע"י נהר ה-Kicking Horse ומנהרות הרכבת הספירליות. היום מסתיים בכפר הקטן Lake Louise, הסמוך לאגם המפורסם. לינה בלייק לואיז.

 • האגמים מוריין ולואיז

  היום מוקדש לביקור בצמד האגמים המפורסמים Lake Louise ו-Moraine Lake, שניהם מתהדרים בגווני טורקיז מדהימים ומוקפים בפסגות דרמטיות ובמדרונות מיוערים מכל עבר. באגם לואיז אפשר לצאת לטיול רגלי מרהיב של מספר שעות לאחד משני בתי התה המשקיפים על הנוף מגבוה (אפשר גם ברכיבה על סוסים), או להסתפק בטיול קל יותר על שפת האגם. באגם מוריין רוב המבקרים מסתפקים בנקודת התצפית עוצרת הנשימה הסמוכה לחניון, אך אם יש זמן ואנרגיה, כדאי לעשות מסלול הליכה קל (ללא עליות) שמוליך לאגמי Consolation שבעמק המקביל, או מסלול מאתגר יותר לאזור Larch Valley שמעל האגם. אפשרות נוספת להיום (למי שמעדיף לא לאמץ את הרגליים יותר מדי) היא טיפוס בגונדולה של לייק לואיז המשקיפה על אזור האגם ממזרח. לינה בלייק לואיז.

 • לייק לואיז - קלגרי - סיאטל (טיסה)

  יש לתכנן את היום בהתאם לזמן הטיסה היוצאת חזרה מקלגרי לסיאטל (ובהתאם למועד החזרת הרכב השכור). ניתן לנצל את שעות הבוקר לטיולים נוספים בסביבת לייק לואיז, לאחר מכן ממשיכים בנסיעה דרום מזרחה, אל מחוץ להרי הרוקי. הדרך עוברת לאורך עמק ה-Bow וממשיכה למחוז קאנאסקיס המאפשר עצירה לטיול אחרון בחיק הטבע. בקלגרי, הגעה לנמל התעופה, החזרת הרכב השכור ויציאה בטיסה לסיאטל – השער לטיסות מארה"ב ה"תחתונה" אל דרום-מזרח אלסקה, ועיר אטרקטיבית בפני עצמה. לינה בסיאטל.

  *הטיסה מקלגרי לסיאטל אינה כלולה במחיר הטיול. הזמנת הטיסות היא באחריות המטיילים.

   


  עלות החבילה, מה כלול ומה לא, ועוד כמה פרטים – בעמ' העלויות והמנהלות.

לטיול בהתאמה אישית לטופס יצירת קשר