Moose in a pond, Alaska

תוספת אופציונלית: חצי האי קינאי

 • גודל טקסט A A
תוספת אופציונלית לטיולים המאורגנים שלנו: חמישה ימים בנהיגה עצמית בחצי האי קינאי, כולל צפיה בדובים בשמורת קטמאי או לייק קלארק. ניתן לשלב לפני או אחרי הטיול המאורגן, בהתאם לכיוון הטיול.
 • אנקורג' - סוארד

  אוספים את הרכב השכור ויוצאים בנסיעה של כ-2.5 שעות דרומה לכיוון העיירה סוארד, דרך כביש ה-Seward Highway. הכביש עובר בתחילה במקביל למפרץ Turnagain, אחד מגופי המים בעלי מנעד הגאות והשפל הקיצוניים בעולם, והנסיעה היא בכביש צר בין הים לבין צוקי החוף. לעתים קרובות ניתן לראות לאורך הכביש להקות של לווייתני בלוגה במימי המפרץ, או עדרים של כבשי הרים על הצוקים בצדו השני של הכביש. לאחר מכן ניתן לעצור במרכז לשיקום חיות בר ליד Portage להיכרות ראשונה מקרוב עם מוסים, דובים, איילי צפון ועוד. בצמוד לפורטג' נמצא גם אגם יפה באותו שם, שלצדו מרכז מבקרים מוצלח ושבילי הליכה קצרים המשקיפים לקרחונים הסובבים. בקצה הדרומי של הדרך נמצאת העיירה סוארד (Seward). היא ממוקמת לחופו של פיורד עמוק בשם Resurrection Bay ומוקפת בהרים עטויי קרחונים. מיקומה של העיירה בצמוד לרכס הרי ה-Chugach ולצידו של הפארק הלאומי Kenai Fjords הופכים אותה ליעד תיירותי מרכזי באלסקה. לינה בסוארד.

 • סוארד - הומר

  נסיעה בת כ-3.5 שעות מסוארד לעיירה הומר, אשר ממוקמת בקצה הדרום-מערבי חצי האי קינאי. הדרך חוצה את הרי הצ'וגאץ', עוברת בסמוך לנהר הקינאי המרשים, וממשיכה דרומה במקביל למפרץ קוק, כאשר לאורך הכביש פזורות נקודות תצפית רבות מהן ניתן להשקיף על המפרץ ו(במזג אוויר טוב) על הרי הגעש האדירים ועטורי הקרחונים אשר נמצאים מעברו השני. הומר עצמה היא עיירה חמודה שממוקמת לחופי מפרץ קצ'מאק (Kachemak). לינה בהומר.

  תוספת אופציונלית: 

  בשעות הבוקר ניתן לצאת מסוארד לשייט בתוך Kenai Fjords National Park. השמורה מתאפיינת בצוקי חוף דרמטיים, מפלים, איים קטנים והרים מושלגים. השייט אורך כ-6 שעות ומגיע לפיורד בשם Aialik Bay, שבעומקו שני קרחונים מתפרקים גדולים. בעלי החיים שניתן לראות במהלך השייט כוללים לווייתנים גדולי סנפיר, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתנים קטלנים (Orca). יש לדעת שחלק מסוים מהשייט עובר באזור של ים יחסית פתוח, ולכן עשוי להיות מעט גלי (אם אתם סובלים מרגישות מיוחדת, אנא הודיעו לנו ונמצא לכם פתרון חלופי). לאחר השייט, יוצאים בנסיעה להומר.

  עלות התוספת: $165 לאדם.

 • צפייה בדובים חומים בשמורת קטמאי או לייק קלארק

  שמורות קטמאי ולייק קלארק הן מן המקומות הטובים בעולם לצפות בדובים בטבע. עם הגעת דגי הסלמון לאזור, ניתן לחזות בריכוזים גדולים של דובים לאורך הנחלים, כאשר הם עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם על אתרי דיג מובחרים. הצפייה בדובים נעשית מטווח קצר ביותר (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת.

  ההגעה לאתרי הצפייה והחזרה נעשות בטיסה במטוס ימי קל המאפשרת תצפית על קו החוף ההררי של השמורה. הבחירה באתר המדויק שבו ייערך הסיור נתונה בידי חברת התעופה, והיא נעשית על בסיס מעקב אחרי ריכוזי הדובים, אשר משתנים לאורך העונה בהתאם להגעת דגי הסלמון. ברוב המקומות הסיור מובל ע"י הטייס עצמו, אלא אם כן הסיור נערך באזור Brooks Camp – שם נמצאים ריינג'רים של השמורה אשר מפקחים על האתר ומכוונים את המבקרים בו. היום מסתיים בשעות אחה"צ המאוחרות בחזרה להומר.

 • הומר - גירדווד

  נסיעה מהומר אל העיירה גירדווד (Girdwood) – כ-3.5 שעות נטו. לאורך הדרך ניתן לבקר בכנסייה הרוסית-אורתודוקסית בכפר הדייגים של נינילצ'יק (Ninilchik), בחוף Clam Gulch ובנהר הקינאי, וכן באתרים באזור עמק פורטג'. גירדווד עצמה היא עיירת סקי קטנה וחמודה אשר שוכנת במיקום יפהפה למרגלות הרי הצ'וגאץ'. את שעות אחה"צ מומלץ להעביר בעליה ברכבל המקומי לשם תצפית יפה מפסגת הר Alyeska, או בטיול רגלי קל יחסית לצד ערוץ נחל Winner Creek הצמוד לעיירה. לינה בגירדווד.

 • גירדווד - אנקורג' וטיסה יוצאת

  קטע הנסיעה האחרון לפני אנקורג' מהווה סיום הולם לטיול – הכביש מקביל למפרץ Turnagain, אחד מגופי המים בעלי מנעד הגאות והשפל הקיצוניים בעולם, והנסיעה היא בכביש צר בין הים לבין צוקי החוף. לעתים קרובות ניתן לראות לאורך הכביש להקות של לווייתני בלוגה במימי המפרץ, או עדרים של כבשי הרים על הצוקים בצידו השני של הכביש. לאחר ההגעה לאנקורג' ובהתאם ללוח הטיסות, מחזירים את הרכב בשדה התעופה ויוצאים בטיסה הביתה.

לטיול בהתאמה אישית לטופס יצירת קשר