טיול מאורגן להרי הרוקי הקנדיים

 • בחר גודל טקסט A A
טיול מאורגן למערב קנדה בקבוצה קטנה של עד 12 מטיילים במסלול עומק המשלב ערי חוף, יערות גשם, חופים פראיים, הרים מושלגים, קרחונים, ומנה הגונה של אגמים בכל גווני הטורקיז. מדריך: סלע בוקובצקי-אראל.
הקליקו על המפה כדי לראות את המסלול


הקליקו כאן כדי להירשם - הקדימו להירשם כדי להבטיח את מקומכם!
 • 26 ליוני: מפגש בונקובר

  הקבוצה נפגשת במלון בונקובר בשעות הערב. המקדימים בוודאי ירצו להקדיש זמן לטיולים עצמאיים בונקובר עצמה. כמה אתרים ראויים לציון: שכונת Gastown ההיסטורית, אזור הנמל ו-Canada Place, השוק המקורה של האי Granville, פארק סטנלי, הגשר התלוי Capilano ורכבל הר Grouse.

  הערה: ניתן להוסיף לילה שני באותו מלון (ב-25.6) על מנת לאפשר זמן נוסף לטיולים עצמאיים בעיר.

 • 27 ליוני: מעבורת לויקטוריה וביקור בגני בוצ'ארט

  בשעות הבוקר יוצאים לכיוון נמל המעבורות שמדרום לונקובר (הנסיעה היא עם ואן של 15 מקומות, כאשר הציוד מאוחסן בטריילר נגרר). שייט נינוח של כשעה וחצי מסתיים בסמוך לעיר הנמל ויקטוריה, בירת פרובינציית בריטיש קולומביה, אשר שוכנת בקצהו הדרומי של האי ונקובר.

  לאחר הירידה מן המעבורת, עוצרים לביקור בגני בוצ'ארט, מן הגנים הבוטניים הידועים בצפון אמריקה (הכניסה כלולה במחיר הטיול). לאחר מכן, המשך נסיעה אל ויקטוריה עצמה. העיר הוקמה ע"י מתיישבים בריטיים באמצע המאה ה-19, והיא מתאפיינת במראה אירופאי-בריטי, רחובות מטופחים וטיילת שוקקת לאורך קו המים. לינה בויקטוריה.

 • 28 ליוני: ויקטוריה – טופינו

  היום מוקדש לנסיעה מויקטוריה אל העיירה המבודדת טופינו, שנמצאת בפתחו של הפארק הלאומי Pacific Rim. החוף המערבי של האי ונקובר מתאפיין בכמות משקעים גדולה, אשר מאפשרת את צמיחתם של יערות גשם ממוזגים מפותחים ועשירים ביותר.

  לכך תוסיפו קו חוף מפורץ ופראי, ורכס הרים ירוק שמתנשא במקביל אליו, ותקבלו את אחד האזורים הנופיים ביותר במערב קנדה. בדרך תשולב עצירה ב-Cathedral Grove – הזדמנות ראשונה לחזות בעצי הענק מקרוב. לינה בטופינו.

 • 29 ליוני: צפייה בלווייתנים

  החוף המערבי של האי ונקובר ידוע בכמות הלווייתנים הגדולה שחולפת לידו מדי קיץ. בדרך כלל, מדובר בלווייתנים גדולי סנפיר (Humpback) ובלווייתנים אפורים (Grey Whales), כאשר לעתים ניתן גם לראות לווייתנים קטלנים (אורקה, או Killer Whales). בשעות הבוקר יוצאים לסיור של כ-3 שעות בספינה קטנה, אל המפרצים היפים של אזור טופינו ומעבר להם, על מנת לצפות ביונקים הימיים המדהימים הללו.

  על הדרך, קיים סיכוי טוב לראות גם בע״ח אחרים כמו אריות ים, כלבי ים, לוטרות ועיטמים לבני ראש (Bald Eagles). לאחר השייט, יוצאים לטיול רגלי קליל בין החופים המסולעים ועצי הענק של טופינו ושמורת פסיפיק רים. לינה בטופינו.

 • 30 ליוני: טופינו – וויסלר

  נסיעה צפונה לכיוון החוף המזרחי של האי ונקובר, שם עולים בשעות הצהריים על המעבורת מהעיר ננאיימו בחזרה לכיוון ונקובר. עם הירידה מהמעבורת, ממשיכים בנסיעה על כביש 99, המכונה Sea to Sky Highway. בחלקו הדרומי, הכביש "כלוא" בין צוקי החוף לבין פיורד תכול, ומזמן תצפיות על מספר מפלים גבוהים.

  לאחר מכן הוא מתחיל לטפס לתוך רכס הרי החוף, רכס געשי המתאפיין בכמויות שלג גדולות במיוחד בחודשי החורף. היעד להיום הוא וויסלר, עיירת סקי מפורסמת שאירחה את אולימפיאדת החורף של 2010. לינה בוויסלר.

 • 1 ליולי: רכבל חוצה פסגות ונסיעה לקמלופס

  היום נפתח עם האטרקציה המרכזית של וויסלר: רכבל Peak 2 Peak. זהו רכבל חדשני המתוח בין שתי הפסגות הנישאות מעל העיירה, כולל קטע באורך 3 ק"מ ללא עמודי תמיכה (שיא עולמי). מלמעלה נשקפים נופים נהדרים של הרכס והעמקים הסובבים. לאחר הירידה מן ההרים, ממשיכים בנסיעה צפונה.

  בחלקה הראשון, הנסיעה היא בעמק הררי תלול, כולל עצירות לתצפיות על מספר אגמים יפים ומפלים בסמוך לכביש. בחלקה השני של הנסיעה, הכביש יוצא מן ההרים והנופים הירוקים הופכים בחדות לכמעט-מדבריים. היום מסתיים בלינה בפאתי העיר Kamloops, נקודת עצירה נוחה בדרך להרי הרוקי. לינה בקמלופס.

 • 2 ליולי: מפלים, דובים והגעה להרי הרוקי

  המשך נסיעה צפונה לכיוון הפארק הלאומי ג'ספר. מצפון לקמלופס הנוף שב להוריק, ולצד הדרך מתרוממים רכסי המשנה של הרי הרוקי. התחנה הראשונה להיום היא שמורת Wells Gray, בה עוצרים לתצפיות על שני מפלים מרשימים ושופעים במיוחד.

  העצירה הבאה היא ביישוב Blue River, שלידו מתגוררת אוכלוסייה בריאה של דובים (הן חומים והן שחורים). מכאן יוצאים לשייט של כשעה על נהר ת'ומפסון הצפוני, אשר במהלכו ישנו סיכוי טוב לחזות בדובים משוטטים לאורך הגדות.

  הר רובסון הענקי (3,954 מ'), מצפון לבלו ריבר, מסמן את הכניסה הרשמית לתוך הרי הרוקי. בסוף היום מגיעים לעיירה Jasper, שנמצאת בלב הפארק הלאומי באותו השם, ומהווה נקודת יציאה ראשית לטיולים באזור. לינה בג'ספר.

 • 3 ליולי: אגם מאלין בפארק הלאומי ג'ספר

  יום טיול ראשון בין ההרים המחודדים והאגמים המרהיבים של שמורת ג'ספר. היום נפתח בנסיעה לאגם Maligne, בדרך שלעתים קרובות נצפים לאורכה עזי הרים, כבשי הרים, מוסים ודובים שחורים. בדרך עוצרים להליכה לצד Maligne Canyon, ערוץ עמוק וצר שמנקז את נהר מאלין.

  בהמשך, הכביש חולף לצד אגם Medicine המתנקז באמצעות מעברי מים תת-קרקעיים במהלך הקיץ, ומגיע בסופו של דבר לאגם מאלין הארוך והצר, שצדו הדרומי על נופיו הדרמטיים נותר פראי ובלתי נגוע. מכאן יוצאים בשעות הצהריים לשייט של כשעה וחצי לאורך האגם, ששיאו בתצפית האייקונית על Spirit Island, אי קטן וציורי במיוחד. לינה בג'ספר.

 • 4 ליולי: יום נוסף בשמורת ג'ספר, כולל הליכה על קרחון

  המשך טיולים בשמורת ג'ספר. בתוכנית להיום: סיור הליכה על קרחון את'אבסקה, אשר גולש משדה הקרח קולומביה. הסיור מאפשר מבט מקרוב על תופעות קרחוניות ייחודיות, כגון חריצי ענק, זרמים תכלכלים של מי הפשרה (שווה לטעום) ומפלים נעלמים. על הדרך, המדריך המקומי יעביר הסברים מרתקים אודות היווצרות הקרחון ונסיגתו המהירה בשנים האחרונות.

  ההליכה על הקרחון נעשית באמצעות דוקרני קרח קלים המתלבשים על גבי הנעליים שלכם באמצעות גומי, ואורכת כ-3 שעות בסך הכל (מסלול של 5 ק"מ – לא למיטיבי לכת בלבד, אך דורש כושר הליכה סביר).

  בשארית היום, ישלבו טיולים נוספים בפארק ככל שיאפשר הזמן. בין האפשרויות: ביקור למרגלות הר Edith Cavell – פסגה דרמטית (3,363 מ') שלמורדותיה תלוי קרחון "המלאך" המפורסם, מפלים גועשים דוגמת מפלי Athabasca ו-Sunwapta, וטיול רגלי ב"עמק חמשת האגמים". אתרים אלה מצויים לאורך הקטע הצפוני של כביש ה-Icefields Parkway, שנחשב לאחד היפים בעולם. לינה בשמורת ג'ספר.

 • 5 ליולי: נסיעה ללייק לואיז על ה-Icefields Parkway

  היום מוקדש לדרך ה-Icefields Parkway המדהימה שמקשרת בין הפארק הלאומי ג'ספר לפארק הלאומי באנף. הכביש מתפתל בין פסגות מושלגות דרמטיות, ומזמן עצירות רבות לשם תצפיות נוף וטיולים רגליים קצרים לצד הדרך. אתרים בולטים לאורך הדרך הם קניון Mistaya, וכן אגמי טורקיז ידועים כמו אגם Peyto ואגם Bow. היום מסתיים בכפר לייק לואיז, שנמצא בתחומי הפארק הלאומי Banff. לינה בלייק לואיז.

 • 6 ליולי: האגמים לואיז ומוריין

  היום מוקדש לסיורים בשניים מן האגמים המעוטרים ביותר בהרי הרוקי הקנדיים: אגם לואיז ואגם מוריין, אשר נמצאים במרחק נסיעה קצר ממקום הלינה. אגם לואיז הוא הגדול מבין השניים, ומימיו מתאפיינים בגוון טורקיז חלבי בהיר. בקצהו הרחוק של האגם מתנשאת הפסגה עטורת הקרחונים של הר ויקטוריה, ומדי פעם נשמעים קולות נפץ כאשר גושי קרח ושלג צונחים במורד ההר.

  אגם מוריין, לעומת זאת, הוא בעל גוונים כחולים יותר, ושוכן למרגלות רכס הרים משונן ואימתני במיוחד. בעיני רבים, הוא הזוכה הבלעדי בתואר "מלך האגמים של הרוקיז הקנדיים". לאורך היום ישולבו טיולים רגליים קצרים באזור האגמים, בהתאם ליכולת ולרצון הקבוצה. לינה בלייק לואיז.

 • 7 ליולי: הפארק הלאומי יוהו

  היום נפתח עם ביקור בשמורת יוהו, שנמצאת מרחק נסיעה קצר מלייק לואיז. בין האתרים הבולטים בפארק נכללים אגם Emerald, "הגשר הטבעי" שנחצב בסלע ע"י נהר ה-Kicking Horse לאורך אלפי שנים, מפל Takakkaw שהוא הגבוה ביותר בהרי הרוקי (254 מ'), ומנהרות הרכבת הספירליות שנחשבים למופת הנדסי.

  לאחר הביקור בפארק, ממשיכים דרומה לכיוון העיירה באנף דרך כביש Bow Valley Parkway – כביש צדדי שלאורכו נצפים לעתים קרובות איילים, כבשי הרים ולפעמים גם דובים. באנף היא העיירה המרכזית בהרי הרוקי הקנדיים, והיא שוכנת בין שתי פסגות מרשימות שמגרדות את ה-3,000 מ'. לינה בבאנף.

 • 8 ליולי: אזור העיירה באנף

  בבוקר נצא לטיול בקניון ג'ונסטון, ערוץ צר שלאורכו זורם נחל טורקיז דרך סדרה של מפלים ובריכות. אחה"צ חוזרים לבאנף ומטפסים ברכבל המקומי לפסגת הר Sulphur. מן הפסגה נשקף נוף פנורמי נהדר של העיירה ושל עמק ה-Bow. בסוף היום ממשיכים בנסיעה של כשעה וחצי עד קלגרי, ומתמקמים ללילה אחרון בכניסה לשדה.

 • 9 ליולי: סיום הטיול בקלגרי

  הטיול במערב קנדה מגיע לסיומו – ניתן להזמין טיסה יוצאת החל משעות הבוקר ואילך.

  הערה: בקלגרי מתקיים בתאריכים אלו פסטיבל ה-Stampede (פסטיבל רודיאו גדול) – ניתן להוסיף לילה או שניים על מנת לאפשר זמן לביקור עצמאי בפסטיבל.

לטיול בהתאמה אישית הירשמו עכשיו
מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)