אלסקה לעומק

 • בחר גודל טקסט A A
המסלול המושלם של דרום מרכז אלסקה: שבועיים של מיטב הנופים ובעלי החיים של אלסקה. כולל צפייה בדובים, ביקור בשלוש שמורות טבע שונות, טיול רגלי מודרך על קרחון, טיסות נוף, שייט לצפייה בקרחונים ובלווייתנים. את הטיול הזה לא תשכחו הרבה זמן.
 • ת"א - אנקורג'

  טיסה דרך ארה"ב ונחיתה באנקורג', אלסקה. איסוף הרכב השכור ולינה באנקורג'.

 • אנקורג' - דנאלי

  בבוקר, יציאה מאנקורג' צפונה לכיוון דנאלי. שמורה זו מהווה את אחת האטרקציות הפופולאריות באלסקה, והיא נקראת על שמו של ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה (6,195 מ'), אשר נמצא בתחומה. בדרך לדנאלי מתוכננת גם עצירה בעיירה טלקיטנה, עיירה שהתפרסמה בזכות היותה מרכז לוגיסטי של מטפסי ההרים באזור. טלקיטנה ידועה גם בחיי הקהילה שלה, והשמועה גורסת שזהו המקום אשר היווה השראה לתכנית הטלוויזיה "חשיפה לצפון". לאחר מכן, המשך נסיעה צפונה והגעה לאזור השמורה בשעות אחה"צ המאוחרות. הלינה באזור הכניסה לפארק.

  תוספת אופציונלית: טיסת נוף מעל הר הדנאלי

  ניתן לצאת מטלקיטנה לטיסת נוף מעל הר הדנאלי (6195 מ' מעל פני הים, ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה) ורכס ה-Alaska Range שמסביבו – כשעה וחצי של נוף קרחוני, פסגות מושלגות וצוקי גרניט. שיאה של הטיסה הוא בנחיתה על אחד הקרחונים שלמרגלות ההר, שם יוצאים מהמטוס להפסקה של תצפית נוף וצילומים. עלות: $290 לאדם (מסלול קצר) או $350 לאדם (מסלול ארוך).

 • שמורת דנאלי

  הפארק מתפרש על שטח של יותר מ-24 אלף קמ"ר, ומאפשר מפגש עם עולם החי העשיר של אלסקה. דרך עפר אחת בלבד חוצה את השמורה לרוחבה, והיום יוקדש לנסיעה לאורך דרך זו. הנסיעה באוטובוסים של הפארק מאפשרת צפייה בדובים, איילי צפון, איילים קוראים, כבשי הרים, זאבים ועוד. הנופים ההרריים הדרמטיים, כולל הסיכוי לראות את פסגת הדנאלי, מספקים אפשרויות צילום נהדרות. הלינה באזור הכניסה לפארק.

 • דנאלי - קרחון מטנוסקה

  נסיעה דרומה עד פאלמר ופניה מזרחה על כביש ה-Glenn Hwy, אשר הופך בשלב זה לכביש הררי מפותל. הדרך מקבילה לערוץ הרחב של נהר המטנוסקה, כשמעברו השני נשקפות הפסגות המושלגות והקרחונים של רכס ה-Chugach. היום מסתיים בלודג' מבודד ליד קרחון המטנוסקה, אחד הקרחונים הארוכים באלסקה. הלינה בלודג' היא בבקתות עץ מתוחזקות היטב (רמת צימר) – חוויה אלסקנית אמיתית.

 • קרחון מטנוסקה - מקארת'י

  המשך נסיעה בתוך הנופים המגוונים של דרך ה-Glen Hwy, ובהמשך פניה דרומה על כביש ה-Richardson Hwy ושוב מזרחה על ה-Edgarton Hwy עד העיירה צ'יטינה. אם מזג האוויר ישתף פעולה, ניתן יהיה להבחין לאורך הדרך ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4,000 – 5,000 מ' מעל פני הים. הרים אלו מסמנים את תחילת שטחה של שמורת רנגל-סט.אליאס – פארק ענק אשר מהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה ובאלסקה). כאן ניתן למצוא כמה מההרים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה, כשהגבוה מכולם הוא הר סט.אליאס (5488 מ').

  העיירה מקארת'י ועיירת הרפאים קניקוט שוכנות בלב הפארק, וההגעה אליהן היא הרפתקה בפני עצמה. הדרך המובילה מצ'יטינה לתוך השמורה אינה מתוחזקת היטב, וככזאת היא אינה מבוטחת ע"י רוב חברות ההשכרה. מכיוון שכך, הרכב ישאר בשדה התעופה של צ'יטנה וההגעה למקארת'י תתבצע באמצעות טיסה במטוס קל. רנגל–סט. אליאס היא אחת משמורות הטבע הפראיות בעולם, וטיסה היא הדרך הכמעט יחידה לראות את פנים השמורה. רובם של הקרחונים והפסגות שבפארק כה גדולים, כשרק מהאוויר ניתן באמת לראות ולהבין את עצמתו של הנוף. הטיסה נמשכת כ-30-40 דק', ומסתיימת בשדה התעופה של מקארת'י.

  מקארת'י היא עיירה קטנטנה אשר התפתחה לצידם של מכרות הנחושת של קניקוט אשר פעלו באזור בתחילת המאה ה-20. המכרות ננטשו בתחילת שנות ה-30, אך העיירה ממשיכה להתקיים. למרות צמיחה מסוימת בתיירות בשנים האחרונות, מקארת'י עדיין נחשבת ליעד תיירותי לא מפותח עקב הנגישות הקשה למקום. כתוצאה, העיירה משמרת את אופייה הייחודי והביקור מזכיר עיירות מימי המערב הפרוע. הלינה בקניקוט או במקארת'י.

 • קניקוט ומקארת'י

  קרחון Root נמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. שעות הבוקר מוקדשות לסיור על הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נמשך 4-6 שעות, במהלכן ניתן יהיה לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלי מים נעלמים לתוך הקרח, בריכות טורקיז צלולות ומערות בקרח. הסיור מתבצע באמצעות ציוד יעודי אשר יסופק ע"י המדריך (סוליות מסמרים וקסדות), והוא אינו כרוך במאמץ פיזי מיוחד מעבר לטיול רגלי רגיל. בסיום הסיור חוזרים לקניקוט.

  בשעות אחה"צ מתוכנן סיור מודרך במפעלי העיבוד הנטושים של מכרות קניקוט. המפעלים ננטשו בשנות ה-30 של המאה העשרים אך הם השתמרו בצורה מרשימה עד היום. הסיור מתאר את פעילות המכרות, את ההיסטוריה של המקום ואת אורח החיים של העובדים במכרות ובמפעלים – חוויה מרתקת ומומלצת ביותר. לינה בקניקוט או במקארת'י.

 • מקארת'י - ואלדז

  בבוקר, טיסה בחזרה ממקארת'י לצ'יטינה (30-40 דק'). לאחר הירידה מהמטוס, חזרה עם הרכב לכיוון הדרך הראשית ומשם דרומה לכיוון העיירה ואלדז. הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר תומפסון (Thompson Pass), ומשם ממשיכה לקניון קיסטון (Keystone Canyon) ולמפלי המים הגדולים שלאורכו. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם לפני כעשרים שנה כאשר מיכלית הנפט אקסון ואלדז עלתה בו על שרטון וגרמה לאסון אקולוגי כבד. הלינה בואלדז.

 • שייט לקרחון קולומביה ולקרחון מירס

  יום מלא של שייט בקרבתו של קרחון קולומביה וקרחון מירס הקרוב אליו. שדה הקרח קולומביה הוא אחד הקרחונים הגדולים של אלסקה. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות, המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים אותו ליעד אידיאלי לשייט. במהלך השייט עוברים בין גושי קרח מדהימים ביופיים שהתנתקו מהקרחון תוך כדי מפץ רעש אדיר, עליהם ניתן לעיתים להבחין ביונקים ימיים ( כמו: אריות, כלבי ולוטרות ים) שתופסים שמש. היציאה מואלדז בשעות הבוקר והחזרה בשעות הערב.

 • ואלדז - וויטייר - הומר

  בבוקר, שייט במעבורת מואלדז לוויטייר (Whittier), עיירה קטנה בצידו המערבי של מפרץ הנסיך וויליאם. בצמוד לוויטייר נמצא עמק קרחוני בשם עמק פורטג', ובו מרכז מבקרים מעניין ושבילי הליכה קלים ויפים. לאחר ביקור בעמק, יציאה בנסיעה לכיוון העיירה הומר אשר נמצאת בצידו הדר' מערבי של חצי האי קינאי. הדרך חוצה את הרי הצ'וגאץ' וממשיכה במקביל למפרץ קוק, כאשר לאורכה פזורות נקודות נוף רבות מהן ניתן להשקיף על המפרץ ו(במזג אוויר טוב) על הרי הגעש הגדולים (3500-4000 מ') אשר נמצאים מעברו השני. הלינה בהומר.

 • שמורת קטמאי

  שמורת קטמאי היא אחד המקומות הטובים בעולם לצפות בדובים בטבע. עם הגעת דגי הסלמון לאזור, ניתן לחזות בריכוזים גדולים של דובים לאורך הנחלים, כאשר הם עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם על אתרי דיג מובחרים. הצפייה בדובים נעשית מטווח קצר ביותר (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת.

  ההגעה לאתרי הצפייה והחזרה נעשות בטיסה במטוס ימי קל המאפשרת תצפית על קו החוף ההררי של השמורה. הבחירה באתר המדויק שבו ייערך הסיור נתונה בידי חברת התעופה, והיא נעשית על בסיס מעקב אחרי ריכוזי הדובים, אשר משתנים לאורך העונה בהתאם להגעת דגי הסלמון. ברוב המקומות הסיור מובל ע"י הטייס עצמו, אלא אם כן הסיור נערך באזור Brooks Camp – שם נמצאים ריינג'רים של השמורה אשר מפקחים על האתר ומכוונים את המבקרים בו. היום מסתיים בשעות אחה"צ המאוחרות בחזרה להומר. לינה בהומר.

 • הומר - סוארד

  נסיעה מהומר לכיוון העיירה סוארד. סוארד ממוקמת לחופו של פיורד עמוק, כשמשני צדדיה הרים עטויי קרחונים. מיקומה של העיירה בצמוד לרכס הרי ה-Chugach ולצידה של שמורת הטבע Kenai Fjords הופכים אותה לאטרקטיבית במיוחד. מומלץ להקדיש את שעות אחר הצהריים לביקור במרכז לחקר הביולוגיה הימית Sealife Center ובקרחון Exit הצמוד לעיירה מצפון. הלינה בסוארד.

 • שמורת קינאי פיורדס

  שמורת קינאי פיורדס כמעט אינה נגישה בדרך היבשה, ושייט מהווה את הדרך העיקרית לצפות בנופיה ובאוכלוסיית בעלי החיים המגוונת שבה. היום מוקדש לשייט בין הפיורדים השונים; בעלי החיים הימיים הנפוצים באזור כוללים לווייתנים, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתנים קטלנים (orca). לינה בסוארד.

 • סוארד - גירדווד

  נסיעה מסוארד לגירדווד, כ-35 מייל דרומית לאנקורג'. לאורך הדרך ניתן לעצור במספר נקודות תצפית יפות, ולבקר במרכז לשיקום חיות בר Alaska Conservation Center. גירדווד עצמה היא עיירת סקי קטנה וחמודה אשר שוכנת במיקום יפהפה למרגלות הרי הצ'וגאץ'. את שעות אחה"צ מומלץ להעביר בעליה לתצפית על האזור מהרכבל המקומי, או בטיול רגלי באחד משבילי ההליכה הרבים והמגוונים שבסביבת העיירה. הלינה בגירדווד.

 • גירדווד - אנקורג' - ת"א

  קטע הנסיעה האחרון לפני אנקורג' מהווה סיום הולם לטיול – הכביש מקביל למפרץ Turnagain, אחד מגופי המים בעלי מנעד הגאות והשפל הקיצוניים בעולם, והנסיעה היא בכביש צר בין הים לבין צוקי החוף. לעתים קרובות ניתן לראות לאורך הכביש להקות של לווייתני בלוגה במימי המפרץ, או עדרים של כבשי הרים על הצוקים בצידו השני של הכביש.

  לאחר ההגעה לאנקורג' ובהתאם ללוח הטיסות, מחזירים את הרכב בשדה התעופה ויוצאים בטיסה הביתה.

לטיול בהתאמה אישית הירשמו עכשיו
מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)