אלסקה למשפחות

 • בחר גודל טקסט A A
מסלול מיוחד למשפחות עם ילדים: מקסימום כיף, אטרקציות וגיוון, עם מינימום של נסיעות ומינימום של עלויות. כולל רפטינג (קל), גלישה באומגות, טיול על קרחון, טיסות נוף, ושיוטים בפיורדים היפים ביותר של דר' מרכז אלסקה. חוויה משפחתית שתישאר איתכם עוד זמן רב.

נוסעים לאלסקה עם ילדים? מוזמנים להוריד את חוברת ההפעלה שלנו לאלסקה - משחקים, חידונים, תשבצים וסיפורים על אלסקה. להורדה לחצו כאן (חינם, לא לדאוג. וגם לא אוספים עליכם דאטה).
 • ת"א - אנקורג'

  טיסה דרך ארה"ב ונחיתה באנקורג', אלסקה. איסוף הרכב השכור ולינה באנקורג'.

 • אנקורג' - קרחון המטנוסקה

  בשעות הבוקר יהיה זמן להתארגנויות אחרונות באנקורג' וגם לטיול רגלי קצר בסביבה הקרובה של העיר. בהמשך יוצאים בנסיעה מאנקורג' עד פאלמר ופניה מזרחה על כביש ה-Glenn Hwy, אשר הופך בשלב זה לכביש הררי מפותל. הדרך מקבילה לערוץ הרחב של נהר המטנוסקה, כשמעברו השני נשקפות הפסגות המושלגות והקרחונים של רכס ה-Chugach. היום מסתיים בלודג' מבודד בשם Sheep Mountain, הקרוי על שמו של ההר שמתנשא מעליו. צבעו הייחודי של ההר נגרם ע"י מרבצים חשופים של מינרלים, אשר מושכים אליו עדרים של כבשי הרים (ומכאן שמו). הלינה בלודג' היא בבקתות עץ מתוחזקות היטב (רמת צימר) – חוויה אלסקנית אמיתית.

 • קרחון המטנוסקה

  היום מוקדש לפעילויות בקרחון מטנוסקה ובסביבתו. בשעות הבוקר יוצאים לשייט רפטינג על נהר המטנוסקה. הנהר זורם לצידו של קרחון המטנוסקה, ובקטעים שבהם הקרחון נצמד לצלעות ההרים נוצרים מספר קטעים סוערים ומהנים ביותר (דרגה 3). השייט מסתיים בשעות הצהריים, מה שמשאיר מספיק זמן לארוחת צהריים ארוכה ואפילו קצת שנ"צ.

  לאחר הפסקת הצהריים, חוזרים לאזור הקרחון עצמו, שם נמצאים שני מסלולים ארוכים ומהנים במיוחד של אומגות באורך של כמה מאות מטרים. המסלולים משקיפים על הנהר ועל ההרים שמסביב, והגלישה באומגה מעניקה חוויה קרובה (עד כמה שאפשר) לתחושה של תעופה – חוויה מומלצת ומהנה לכל המשפחה.

  בסוף היום חוזרים בחזרה ללינה נוספת באזור Sheep Mt.

 • קרחון המטנוסקה - מקארת'י

  המשך נסיעה מזרחה בתוך הנופים המגוונים של דרך ה-Glen Hwy, ובהמשך פניה דרומה על כביש ה-Richardson Hwy ושוב מזרחה על ה-Edgarton Hwy עד העיירה צ'יטינה. אם מזג האוויר ישתף פעולה, ניתן יהיה להבחין לאורך הדרך ברכס הרי ה-Wrangell, הרי געש רדומים ברובם אשר כמה מפסגותיהם מגיעות לגבהים של 4,000 – 5,000 מ' מעל פני הים. הרים אלו מסמנים את תחילת שטחה של שמורת רנגל-סט.אליאס – פארק ענק אשר מהווה חלק ממכלול שמורות הטבע הגדול ביותר בעולם (יחד עם פארקים צמודים בקנדה ובאלסקה). כאן ניתן למצוא כמה מההרים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה, כשהגבוה מכולם הוא הר סט.אליאס (5488 מ').

  העיירה מקארת'י ועיירת הרפאים קניקוט שוכנות בלב הפארק, וההגעה אליהן היא הרפתקה בפני עצמה. הדרך המובילה מצ'יטינה לתוך השמורה אינה מתוחזקת היטב, וככזאת היא אינה מבוטחת ע"י רוב חברות ההשכרה. מכיוון שכך, הרכב ישאר בשדה התעופה של צ'יטנה וההגעה למקארת'י תתבצע באמצעות טיסה במטוס קל. רנגל–סט. אליאס היא אחת משמורות הטבע הפראיות בעולם, וטיסה היא הדרך הכמעט יחידה לראות את פנים השמורה. רובם של הקרחונים והפסגות שבפארק כה גדולים, כשרק מהאוויר ניתן באמת לראות ולהבין את עצמתו של הנוף. הטיסה נמשכת כ-30-40 דק', ומסתיימת בשדה התעופה של מקארת'י.

  מקארת'י היא עיירה קטנטנה אשר התפתחה לצידם של מכרות הנחושת של קניקוט אשר פעלו באזור בתחילת המאה ה-20. המכרות ננטשו בתחילת שנות ה-30, אך העיירה ממשיכה להתקיים. למרות צמיחה מסוימת בתיירות בשנים האחרונות, מקארת'י עדיין נחשבת ליעד תיירותי לא מפותח עקב הנגישות הקשה למקום. כתוצאה, העיירה משמרת את אופייה הייחודי והביקור מזכיר עיירות מימי המערב הפרוע. הלינה בקניקוט או במקארת'י.

 • קניקוט ומקארת'י

  קרחון Root נמצא במרחק הליכה משרידי המפעלים של מכרות קניקוט. שעות הבוקר מוקדשות לסיור על הקרחון בליווי מדריכים מקצועיים. הסיור נמשך כ-6 שעות, במהלכן ניתן יהיה לראות את הנוף הייחודי של הקרחון מקרוב: מפלי מים נעלמים לתוך הקרח, בריכות טורקיז צלולות ומערות בקרח. הסיור מתבצע באמצעות ציוד יעודי אשר יסופק ע"י המדריך (סוליות מסמרים וקסדות), והוא אינו כרוך במאמץ פיזי מיוחד מעבר לטיול רגלי רגיל. בסיום הסיור חוזרים לקניקוט. בשעות אחר הצהריים מומלץ לטייל בין המפעלים הנטושים של מכרות קניקוט, לצאת לטיול רגלי קצר באזור או לצאת לטיסת נוף מרהיבה מעל השמורה (*לא כלול). לינה בקניקוט או במקארת'י.

 • מקארת'י - ואלדז

  בבוקר, טיסה בחזרה ממקארת'י לצ'יטינה (30-40 דק'). לאחר הירידה מהמטוס, חזרה עם הרכב לכיוון הדרך הראשית ומשם דרומה לכיוון העיירה ואלדז. הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר תומפסון (Thompson Pass), ומשם ממשיכה לקניון קיסטון (Keystone Canyon) ולמפלי המים הגדולים שלאורכו. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם לפני כעשרים שנה כאשר מיכלית הנפט אקסון ואלדז עלתה בו על שרטון וגרמה לאסון אקולוגי כבד. הלינה בואלדז.

 • שייט לקרחון קולומביה

  חצי יום של שייט (6 שעות) בקרבתו של קרחון קולומביה, אחד הקרחונים הגדולים של אלסקה. קרחון זה נסוג במהלך עשרים השנים האחרונות בקצב מהיר ביותר, תוך שהוא משאיר אחריו אזור נרחב זרוע בפיסות קרח ענקיות ומרהיבות, המים השקטים והנופים המרהיבים של מפרץ הנסיך וויליאם הופכים אותו ליעד אידיאלי לשייט. במהלך השייט עוברים בין גושי קרח מדהימים ביופיים שהתנתקו מהקרחון תוך כדי מפץ רעש אדיר, עליהם ניתן לעיתים להבחין ביונקים ימיים ( כגון אריות ים, כלבי ים ולוטרות ים) שתופסים שמש. בסיום השייט חוזרים לואלדז, שם ישנים גם הלילה.

 • ואלדז - וויטייר - סוארד

  בבוקר, שייט במעבורת מואלדז לוויטייר (Whittier), עיירה קטנה בצידו המערבי של מפרץ הנסיך וויליאם. בצמוד לוויטייר נמצא עמק קרחוני בשם עמק פורטג', ובו מרכז מבקרים מעניין ושבילי הליכה קלים ויפים. לאחר ביקור בעמק, יציאה בנסיעה לכיוון העיירה סוארד. סוארד ממוקמת לחופו של פיורד עמוק, כשמשני צדדיה הרים עטויי קרחונים. מיקומה של העיירה בצמוד לרכס הרי ה-Chugach ולצידה של שמורת הטבע Kenai Fjords הופכים אותה לאטרקטיבית במיוחד. מומלץ להקדיש את שעות אחר הצהריים לביקור במרכז לחקר הביולוגיה הימית Sealife Center ובקרחון Exit הצמוד לעיירה מצפון. הלינה בסוארד.

 • שמורת קינאי פיורדס

  שמורת קינאי פיורדס כמעט אינה נגישה בדרך היבשה, ושייט מהווה את הדרך העיקרית לצפות בנופיה ובאוכלוסיית בעלי החיים המגוונת שבה. היום מוקדש לשייט בין הפיורדים השונים; בעלי החיים הימיים הנפוצים באזור כוללים לווייתנים, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתנים קטלנים (orca). לינה בסוארד.

 • סוארד - אנקורג' - ת"א

  נסיעה מסוארד לאנקורג'. קטע הנסיעה האחרון לפני אנקורג' מהווה סיום הולם לנסיעה – הכביש מקביל למפרץ Turnagain, אחד מגופי המים בעלי מנעד הגאות והשפל הקיצוניים בעולם, והנסיעה היא בכביש צר בין הים לבין צוקי החוף. לעתים קרובות ניתן לראות לאורך הכביש להקות של לווייתני בלוגה במימי המפרץ, או עדרים של כבשי הרים על הצוקים בצידו השני של הכביש. לאחר ההגעה לאנקורג', מחזירים את הרכב השכור בשדה התעופה ויוצאים בטיסה בחזרה הביתה.

לטיול בהתאמה אישית הירשמו עכשיו
מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)