אלסקה הקלאסית

 • בחר גודל טקסט A A
טיול מרהיב של 10 ימים בנהיגה עצמית. כולל ביקור בשמורת דנאלי, טיול רגלי על קרחון מטנוסקה, שייט בפיורדים של סוארד וכמובן צפייה בדובים של שמורת קטמאי. הרכב מנצח.
 • ת"א - אנקורג'

  טיסה דרך ארה"ב ונחיתה באנקורג', אלסקה. איסוף הרכב השכור ולינה באנקורג'.

 • אנקורג' - דנאלי

  בבוקר, יציאה מאנקורג' צפונה לכיוון דנאלי. שמורה זו מהווה את אחת האטרקציות הפופולאריות באלסקה, והיא נקראת על שמו של ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה (6,195 מ'), אשר נמצא בתחומה. בדרך לדנאלי מתוכננת גם עצירה בעיירה טלקיטנה, עיירה שהתפרסמה בזכות היותה מרכז לוגיסטי של מטפסי ההרים באזור. טלקיטנה ידועה גם בחיי הקהילה שלה, והשמועה גורסת שזהו המקום אשר היווה השראה לתכנית הטלוויזיה "חשיפה לצפון". לאחר מכן, המשך נסיעה צפונה והגעה לאזור השמורה בשעות אחה"צ המאוחרות. הלינה באזור הכניסה לפארק.


  תוספת אופציונלית: טיסת נוף מעל הר הדנאלי

  ניתן לצאת מטלקיטנה לטיסת נוף מעל הר הדנאלי (6195 מ' מעל פני הים, ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה) ורכס ה-Alaska Range שמסביבו – כשעה וחצי של נוף קרחוני, פסגות מושלגות וצוקי גרניט. שיאה של הטיסה הוא בנחיתה על אחד הקרחונים שלמרגלות ההר, שם יוצאים מהמטוס להפסקה של תצפית נוף וצילומים. עלות: 290$ לאדם (מסלול קצר) או 350$ לאדם (מסלול ארוך).


   

 • שמורת דנאלי

  הפארק מתפרש על שטח של יותר מ-24 אלף קמ"ר, ומאפשר מפגש עם עולם החי העשיר של אלסקה. דרך עפר אחת בלבד חוצה את השמורה לרוחבה, והיום יוקדש לנסיעה לאורך דרך זו. הנסיעה באוטובוסים של הפארק מאפשרת צפייה בדובים, איילי צפון, איילים קוראים, כבשי הרים, זאבים ועוד. הנופים ההרריים הדרמטיים, כולל הסיכוי לראות את פסגת הדנאלי, מספקים אפשרויות צילום נהדרות. הלינה באזור הכניסה לפארק.

 • דנאלי - Sheep Mt

  נסיעה דרומה עד פאלמר ופניה מזרחה על כביש ה-Glenn Hwy, אשר הופך בשלב זה לכביש הררי מפותל. הדרך מקבילה לערוץ הרחב של נהר המטנוסקה, כשמעברו השני נשקפות הפסגות המושלגות והקרחונים של רכס ה-Chugach. היום מסתיים בלודג' מבודד בשם Sheep Mountain, הקרוי על שמו של ההר שמתנשא מעליו. צבעו הייחודי של ההר נגרם ע"י מרבצים חשופים של מינרלים, אשר מושכים אליו עדרים של כבשי הרים (ומכאן שמו). הלינה בלודג' היא בבקתות עץ מתוחזקות היטב (רמת צימר) – חוויה אלסקנית אמיתית.

 • Sheep Mt - ואלדז

  בבוקר יוצאים לסיור רגלי על קרחון המטנוסקה בהדרכת מדריכים מקומיים (רמת קושי קלה; לא נדרש ניסיון מוקדם או ציוד). בסיור ייעשה שימוש בציוד ייעודי (סוליות מסמרים וקסדות) אותו ייספקו המדריכים, על מנת ללכת על הקרח עצמו. הסיור מאפשר צילום של תופעות קרחוניות ייחודיות כגון מפלים נסתרים, מערות וקשתות קרח. משך הסיור כשלוש שעות, מתוכן כשעתיים על הקרחון.

  בהמשך, נסיעה מזרחה בתוך הנופים המגוונים של דרך ה-Glenn Hwy, ודרומה עד העיירה ואלדז. הדרך עוברת בנופים ההרריים של מעבר תומפסון (Thompson Pass), ומשם ממשיכה לקניון קיסטון (Keystone Canyon) ולמפלי המים הגדולים שלאורכו. ואלדז עצמה נמצאת לחופו של מפרץ הנסיך וויליאם (Prince William Sound), מפרץ יפהפה משופע בבעלי חיים ובקרחונים, אשר התפרסם לפני כעשרים שנה כאשר מיכלית הנפט אקסון ואלדז עלתה בו על שרטון וגרמה לאסון אקולוגי כבד. הלינה בואלדז.

 • ואלדז - וויטייר - הומר

  בבוקר, שייט במעבורת מואלדז לוויטייר (Whittier), עיירה קטנה בצידו המערבי של מפרץ הנסיך וויליאם. בצמוד לוויטייר נמצא עמק קרחוני בשם עמק פורטג', ובו מרכז מבקרים מעניין ושבילי הליכה קלים ויפים. לאחר ביקור בעמק, יציאה בנסיעה לכיוון העיירה הומר אשר נמצאת בצידו הדר' מערבי של חצי האי קינאי. הדרך חוצה את הרי הצ'וגאץ' וממשיכה במקביל למפרץ קוק, כאשר לאורכה פזורות נקודות נוף רבות מהן ניתן להשקיף על המפרץ ו(במזג אוויר טוב) על הרי הגעש הגדולים (3,500-4,000 מ') אשר נמצאים מעברו השני. הלינה בהומר.

 • צפייה בדובים בשמורת קטמאי

  שמורת קטמאי היא אחד המקומות הטובים בעולם לצפות בדובים בטבע. עם הגעת דגי הסלמון לאזור, ניתן לחזות בריכוזים גדולים של דובים לאורך הנחלים, כאשר הם עוסקים בדיג ומתחרים ביניהם על אתרי דיג מובחרים. הצפייה בדובים נעשית מטווח קצר ביותר (הדובים אינם אגרסיביים כלפי בני אדם), והחוויה היא בלתי נשכחת.

  ההגעה לאתרי הצפייה והחזרה נעשות בטיסה במטוס ימי קל המאפשרת תצפית על קו החוף ההררי של השמורה. הבחירה באתר המדויק שבו ייערך הסיור נתונה בידי חברת התעופה, והיא נעשית על בסיס מעקב אחרי ריכוזי הדובים, אשר משתנים לאורך העונה בהתאם להגעת דגי הסלמון. ברוב המקומות הסיור מובל ע"י הטייס עצמו, אלא אם כן הסיור נערך באזור Brooks Camp – שם נמצאים ריינג'רים של השמורה אשר מפקחים על האתר ומכוונים את המבקרים בו. היום מסתיים בשעות אחה"צ המאוחרות בחזרה להומר.

 • הומר - סוארד

  נסיעה מהומר לכיוון העיירה סוארד. סוארד ממוקמת לחופו של פיורד עמוק, כשמשני צדדיה הרים עטויי קרחונים. מיקומה של העיירה בצמוד לרכס הרי ה-Chugach ולצידה של שמורת הטבע Kenai Fjords הופכים אותה לאטרקטיבית במיוחד. מומלץ להקדיש את שעות אחר הצהריים לביקור במרכז לחקר הביולוגיה הימית Sealife Center ובקרחון Exit הצמוד לעיירה מצפון. הלינה בסוארד.

 • שמורת קינאי פיורדס

  שמורת קינאי פיורדס כמעט אינה נגישה בדרך היבשה, ושייט מהווה את הדרך העיקרית לצפות בנופיה ובאוכלוסיית בעלי החיים המגוונת שבה. היום מוקדש לשייט בין הפיורדים השונים; בעלי החיים הימיים הנפוצים באזור כוללים לווייתנים, אריות ים, כלבי ים, עופות מים שונים ולעתים גם לווייתנים קטלנים (orca). לינה בסוארד.

 • סוארד - אנקורג' - ת"א

  נסיעה מסוארד לאנקורג'. קטע הנסיעה האחרון לפני אנקורג' מהווה סיום הולם לנסיעה – הכביש מקביל למפרץ Turnagain, אחד מגופי המים בעלי מנעד הגאות והשפל הקיצוניים בעולם, והנסיעה היא בכביש צר בין הים לבין צוקי החוף. לעתים קרובות ניתן לראות לאורך הכביש להקות של לווייתני בלוגה במימי המפרץ, או עדרים של כבשי הרים על הצוקים בצידו השני של הכביש. לאחר ההגעה לאנקורג', מחזירים את הרכב השכור בשדה התעופה ויוצאים בטיסה בחזרה הביתה.

לטיול בהתאמה אישית הירשמו עכשיו
מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)