לייק לואיז, קנדה

לייק לואיז הוא לא רק השם של האגם המפורסם ביותר ברוקיס הקנדיים אלא גם של הכפר הקטן שנמצא לידו. הנה סיכום קצר לגבי הדברים שיש לעשות כאן.
Dramatic mountain scenery in the Canadian Rockies

לייק לואיז (הכפר)

(לפרטים על טיולים באגם לואיז ובאגם מוריין, ר' כאן.)

כפר קטנטן עם כ-800 תושבי קבע, שעיקר תכליתו הוא לשרת את התיירים שמגיעים לפארק. בחורף מדובר בגולשי סקי שמגיעים כדי לגלוש באתר המקומי.

המקום נוסד בשנת 1890 כחלק מההתיישבות לאורך מסילת הרכבת הקנדית-פסיפית (Canadian Pacific Railway). הכפר קיבל את שמו לאור סמיכותו לאגם עם שם זהה, שאולי שמעתם את שמו וגם לו קוראים לייק לואיז. הכפר נמצא בסמוך לכביש המהיר טרנס-קנדה (Trans-Canada Highway) כ-180 ק"מ מערבה מקלגרי.

מדובר על מקום קטן מאוד עם היצע מאוד מוגבל של שירותים – במרכז העיירה יש מרכז מסחרי קטן בשם Samson Mall עם בית קפה, מאפייה, סופר וחנות לציוד טיולים, ולא הרבה יותר מזה. ממול תמצאו את מרכז המבקרים המושקע של לייק לואיז – מקום מצוין לעצור אם אתם מחפשים מידע מכל סוג לגבי אפשרויות הטיולים באזור.

העיירה השכנה ללייק לואיז היא פילד, שנמצאת במרחק של כחצי שעה נסיעה מערבה על כביש מס' 1.

הרכבל של לייק לואיז (Lake Louise Gondola)

רכבל קרוניות שמטפס על הרכס שממזרח לאגם לואיז (לא בצמוד לאגם, אלא קרוב יותר לכפר – מעברו השני של עמק ה-Bow). בניגוד לרכבלים הנופיים בבאנף ובג'ספר, כאן ישנו אתר סקי מפותח והמטרה הראשית של הרכבל היא שינוע גולשים בחורף. למרות המראה הלא ממש פראי של המדרונות המגולחים, למי שיעלה לתחנה העליונה (2,088 מ') עדיין צפויה תצפית יפה מאד לכיוון אגם לואיז וההרים שסביב לו – במיוחד אם תגיעו בחלק הראשון של היום, כאשר השמש מאירה אותם מהכיוון הנכון.
כבונוס, בזמן הנסיעה בת רבע השעה ברכבל יש סיכוי מסוים לראות דובי גריזלי משוטטים בחלקו התחתון של ההר (זהו אזור סגור למטיילים עקב פעילות הדובים המרובה).

מהתחנה העליונה יוצאים מספר שבילים יפים ולא ארוכים מדי (בין 1.7 ל-3.4 ק"מ הלוך-חזור) לעבר נקודות תצפית בסביבה. עקב נוכחות הדובים באזור, רשות הפארקים הקנדית ממליצה לטייל בקבוצות של 4 – תוכלו למצוא שותפים פוטנציאליים בתחילת השבילים. כאשר הפעילות הדובית גבוהה במיוחד, השבילים סגורים.

בתחנה העליונה יש גם מסעדה, איך לא.

טיולי אופניים בלייק לואיז

במרכז המסחרי Samson Mall יש אפשרות לשכור אופניים. החבר'ה ישמחו גם להמליץ לכם על מסלולים באזור.