טיול לאלסקה ולרוקיס - מתי מומלץ לטייל?

  • בחר גודל טקסט A A

טיול לאלסקה במאי – יוני

מזג אויר יבש יחסית עם הרבה ימי שמש, אבל עדיין יש שלגים באזורים הגבוהים. באמצע מאי הקרוזים מתחילים להגיע, מרבית המלונות מתחילים לפעול, והפארקים מתחילים להיפתח לקהל. במקומות בהם יורדת כמות גדולה של שלג, יש סיכוי סביר שלא כל השירותים יהיו זמינים לפני תחילת יוני (בדנאלי, למשל, הדרך לתוך הפארק נפתחת בדר"כ במלואה רק בשבוע הראשון של יוני). חיסרון יחסי: עדיין אין דגי סלמון בנחלים. בעונה הזאת הם עדיין בים, מתחילים את ההתארגנות שלהם לקראת העליה במעלה הזרם לאזורי ההטלה.

טיול לרוקיס במאי – יוני

ברוקיס הקנדיים מזג האויר הולך ומשתפר ככל שמתקרבים לקיץ, אבל מדובר על אזורים גבוהים יחסית ולכן יש עדיין סיכוי גבוה לשלג גם בעונה הזאת. ברוב השנים יהיו כמה כבישים שגם בסוף יוני עדיין יהיו חסומים עם שלג שלא הפשיר (בעיקר בדרכים הצדדיות, כמו כביש 40 באזור Kananaskis או הכביש שעולה להר Edith Cavell).

טיול לאלסקה ביולי – אוגוסט

עונת התיירות מגיעה לשיא, יש פריחה בהרים ומזג האויר ברוב המקרים ידידותי. מה שכן, קחו בחשבון שגם בעונה הזו יש סיכוי גבוה מאוד לגשמים – בדר"כ ממטרים קלים שמוסיפים לאוירה (גשם אנגלי) ולא גשמים כבדים כמו שאנחנו רואים אצלנו. הטמפ' הממוצעת בחודש יולי בדרום מרכז אלסקה (אזור אנקורג') נעה בין 10 ל-18 מעלות צלסיוס. באזורים הפנימיים (דנאלי וכו') יהיה יותר חם ויבש, ולאורך החוף יהיה קצת יותר קריר וגשום. במהלך יולי דגי הסלמון מתחילים לעלות במעלה הנחלים, ובעקבותיהם גם הדובים.

טיול לרוקיס ביולי – אוגוסט

ברוקיס הקנדיים יהיה מעט יותר חם ביחס לאלסקה (לדוגמא, 22 מעלות צלסיוס בממוצע ביולי בעיירה באנף), אבל גם בעונה הזו בהחלט יהיו ימי גשם ולעתים אפילו שלג קל.

טיול לאלסקה בספטמבר

באלסקה מזג האוויר בעונה הזו פחות צפוי, ויכול להתפתח באותה מידה לשבועות של גשם או לפרקים ארוכים של מזג אוויר בהיר. בתחילת ספטמבר מורגשת ירידה בכמות התיירים, עסקי תיירות רבים (מלונות, חברות טיולים וכו') מתחילים להיסגר, והמחירים בחלק מהמקומות יורדים. ברוב המקומות העונה מסתיימת באמצע ספטמבר.

טיול לרוקיס בספטמבר

ברוקיס הקנדיים העונה נמשכת עד סוף ספטמבר. בדר"כ מזג האויר בעונה זו הוא קריר, יבש ונוח.

טיול לאלסקה באוקטובר – אפריל

השלג הראשון מגיע בדר"כ במהלך אוקטובר או נובמבר, כאשר בין החודשים נובמבר לאפריל רוב אלסקה ומערב קנדה יהיו מכוסות בשלג. תיירות החורף באלסקה קיימת אבל היא לא מפותחת במיוחד, ופונה בעיקר לסוג פעילויות מאוד ספציפי כמו טיולי מזחלות כלבים, טיולי אופנועי שלג, וספורט אקסטרימי (טיפוס קרח וענפי סקי שונים). בקנדה תיירות החורף מתרכזת בסקי.

טיול לאלסקה - מתי לטייל?

שעות אור

היום הארוך ביותר, כמו בשאר חצי הכדור הצפוני, הוא ה-21 ליוני (באלסקה מדובר על משהו כמו 18 שעות אור בהכללה גסה, כששעות החושך הן יותר שעות דימדומים מאשר חושך אמיתי). שעות האור הולכות ומתמעטות במהלך הקיץ, ובספטמבר החושך יורד בסביבות השעות 21:00 – 22:00.

סיכומים, תובנות והערות

  • העונה המומלצת היא בין אמצע מאי לאמצע ספטמבר, כשרוב המטיילים מגיעים במהלך יולי ואוגוסט.
  • למי מביניכם שמתכנן להגיע ע"מ לצאת לטיולים רגליים ארוכים, קחו בחשבון שבמקומות רבים מעברי ההרים עדיין מכוסים בשלג עד בערך אמצע יוני.
  • החצי הראשון של ספטמבר הוא בהחלט זמן אפשרי (ואפילו טוב) להגיע לאלסקה. הפארקים עדיין פתוחים, צבעי הסתיו מגיעים לשיא, כמות התיירים יורדת וחלק מהמלונות מציעים מחירי מבצע.
  • כנ"ל לגבי מערב קנדה בחצי השני של ספטמבר, רק בלי מחירי המבצע – כאן יגבו ממכם מחירים מלאים עד תחילת אוקטובר.

National Weather Service Forecast – תחזית מזג האוויר באלסקה.

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)