טיסות לאלסקה ולקנדה - שאלות נפוצות

  • בחר גודל טקסט A A

טיסות לאלסקה ולמערב קנדה – מוכנים?

טוב, אז החלטתם לסגור טיסות לאלסקה או למערב קנדה? אז כדי לעשות סדר, בואו נחלק את העסק לשניים:

טיסות לקנדה

כאן זה סיפור פשוט יחסית. הטיול יתחיל כמעט תמיד בונקובר או בקלגרי, ולכל אחת מהן יש טיסות ישירות מכל כיוון שרק תרצו: האפשרויות הבולטות הן להגיע דרך טורונטו, ניו יורק או אירופה (בעיקר פרנקפורט). טיסה אופטימלית תיקח בערך 20 שעות כולל עצירה אחת בדרך, כשההמראה מהארץ והנחיתה בקנדה הן בדר"כ באותו תאריך. אם אתם מתחילים את הטיול בקלגרי ואתם חבר'ה עם אנרגיות, אפשר אפילו לנסות להגיע בסביבות שעות אחה"צ המוקדמות, לאסוף את הרכב בשדה התעופה ולהגיע כבר באותו יום לבאנף (שעה וחצי נסיעה).

טיסות לאלסקה

או, פה מתחיל הבלגן. הנקודה הקלאסית להתחיל בה את הטיול היא אנקורג', והדרך הקלאסית להגיע היא בשלושה דילוגים – עצירה אחת בחוף המזרחי (ניו יורק, טורונטו, פילדלפיה וכו'), עצירה אחת בחוף המערבי (סיאטל, ונקובר, מינאפוליס, סולט לייק סיטי ועוד), ועצירה אחרונה באנקורג'. המרחק מהחוף המזרחי לאנקורג' הוא בערך 10 שעות טיסה, ולכן אפילו טיסות לאלסקה שמופיעות באינטרנט כטיסות ישירות בין ניו יורק ואנקורג' עוצרות בפועל בסיאטל לתדלוק זריז.

דרכים אחרות להגיע לאנקורג':

  • טיסה ראשונה לאירופה, טיסה שניה לחוף המערבי, טיסה שלישית לאנקורג' (לדוגמא: ת"א – פרנקפורט – סיאטל – אנקורג').
  • טיסה אחת ארוכה (מאוד) מהארץ ללוס אנג'לס, טיסה שניה מלוס אנג'לס לאנקורג'.
  • אופציה נוספת ומפתיעה: אפשר לטוס מהארץ לפרנקפורט ומשם ישירות לאנקורג'. הטיסה עוברת מעל הקוטב ולכן היא קצרה באופן משמעותי מהאופציות האחרות. החיסרון: החברה היחידה שמפעילה את הקו הזה היא חברת "קונדור" הגרמנית, חברה טובה עם מחירים טובים אבל ללא נציגות בארץ. אפשר לקנות את הכרטיסים שלהם ישירות באתר שלהם, אבל סוכני נסיעות ישראליים מתקשים לעבוד איתם.

יש כמובן גם ערים אחרות באלסקה, ואתם לא חייבים להתחיל את הטיול שלכם באנקורג'. אם הטיול מתחיל בדרום מזרח אלסקה (ג'ונו, קצ'יקן, סיטקה וכיו"ב), האופציה הכי טובה היא להגיע לסיאטל ולטוס משם עם חברת אלסקה איירליינס, המפעילה טיסות כמעט לכל העיירות באזור. ואם בא לכם להתחיל את הטיול מצפון לדרום, כדאי לדעת שגם בפיירבנקס יש שדה תעופה פעיל למדי עם טיסות שמגיעות למספר נקודות בחוף המערבי.

טיסות לאלסקה ולקנדה – כמה זה עולה?

מחיר ממוצע לטיסה מהארץ לאנקורג' מסתובב סביב ה-$1600 עד $2000 לאדם. המספר הזה הוא כמובן רק קנה מידה כללי, והוא עשוי להשתנות באופן קיצוני בהתאם לתאריכי הטיול, כמה זמן מראש מזמינים את הכרטיסים, האם עוצרים לאורך הדרך (שופינג בניו יורק, מישהו?) וכו' וכו'.

כרטיסים לקנדה יהיו כמובן קצת יותר זולים, וכרטיסים משולבים (לטיול שכולל את הרוקיס ואת אלסקה) יגיעו בדר"כ למחירים של $2200 עד $2500 לאדם. שתהיה טיסה נעימה!

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)