כתבות ומאמרים אלסקה וקנדה

  • בחר גודל טקסט A A

אלסקה - מידע כללי

פעם פעם, לפני גוגל ופייסבוק וכשהאינטרנט היה עושה צרצורים וצפצופים מוזרים כשהיית מדליק את המחשב, אחת הדרכים העיקריות לגלות מקומות חדשים ומרגשים הייתה לקנות ירחון גיאוגרפי כלשהו ולצלול לתוכו לפני השינה, אחרי עוד יום מעייף של שגרה.

לאורך השנים הזדמן לנו לפרסם כתבות ומאמרים על אלסקה וקנדה פה ושם, ולטפטף את בשורת אלסקה לתודעת הציבור. הנה כמה מהן, מחולקות לפי נושאים.

קריאה נעימה!

אלסקה – מידע כללי

מבוא למטייל באלסקה: או במילים אחרות, אלסקה למתחילים. כל מה שרציתם לדעת וכיו"ב. פורסם באתר "למטייל".

ה-Road Trip הגדול האחרון: עוד כתבת מבוא מפוארת שמתאימה לכל מי שמתחיל לתכנן טיול, הפעם במדור הטיולים של אתר "הארץ".

אלסקה בקיץ: סיפורים ותמונות מהעיירות הקטנות והציוריות של אלסקה – קורדובה, מקארת'י (בסיס הפעילות העיקרי בשמורת רנגל סט. אליאס) וטלקיטנה (אחד מהבסיסים לטיסות נוף בשמורת דנאלי). פורסם במדור "מסלול" של ידיעות אחרונות.

עיירות קטנות ואוניות גדולות: כתבה במגזין האינטרנטי Go Travel, על טיול עצמאי באזורים המבודדים של דרום מזרח אלסקה.

מסלול לדוגמא, 12 יום ברכב באלסקה: אפשרות אחת מני רבות לאיך להעביר 12 יום באלסקה. אבל איזה 12 יום, יא וולי. פורסם באתר "למטייל".

10 יעדים נבחרים באלסקה: טעימה על קצה המזלג – אדוה רשף משתפת את קוראי המגזין האינטרנטי Go Travel מה הופך בעיניה את אלסקה לכל כך מיוחדת.

ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות: 10 טיפים לטיול בלתי נשכח (!) באלסקה במגזין "את". טיפים קולינריים, אטרקציות ששוות את ההשקעה, עיירות נסתרות מהעין – בקיצור, כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול.

הרוקיס הקנדיים ומערב קנדה – מידע כללי

מבוא לטיול ברוקיס הקנדיים: הכתבה מיועדת בעיקר לאלו מכם שעדיין נמצאים בשלבי בדיקה ראשוניים לגבי טיול להרי הרוקי הקנדיים ומטרתה המרכזית היא לנסות ולעשות קצת סדר בבלגן. פורסם באתר "למטייל".

העיקוף הגדול: על מסלול הטיול היצירתי שלנו במערב קנדה. גם הפעם, עבור Go Travel.

הרוקיס הקנדיים ומערב קנדה – מידע כללי

אלסקה – צפיה בבעלי חיים

לייק קלארק וטיולי צפייה בדובים: כתבה נוספת על לייק קלארק – השמורה הפראית שנמצאת ממערב לאנקורג', ותיאור של סיור טיפוסי לצפייה בדובים באזור. נכתב עבור Go Travel.

צפייה בבעלי חיים באלסקה: עוד כתבה למגזין Go Travel, הפעם על – ניחשתם נכון – צפייה בבעלי חיים באלסקה.

טרקים באלסקה

טרק בדנאלי סטייט פארק: על טיול רגלי באחד השבילים היפים של מרכז אלסקה, ה-Kesugi Ridge. כמובן שדברים השתבשו בדרך, אחרת זה לא היה כיף. פורסם במקור ב"טבע הדברים" אי שם בתחילת המאה ומאז מתגלגל בכל מיני מקומות ברשת.

טרק בשמורת רנגל – סט. אליאס: כתבה שנכתבה ל"טבע הדברים" בשיתוף עם החבר עודד ברגר. הכתבה עוסקת בטיול רגלי עם עוד כמה חברים בלב השמורה, לאורך הנתיב ההיסטורי של כורי הנחושת, ה-Goat Trail. כמובן שגם שם דברים השתבשו, וכשאנו חושבים על זה עכשיו, אולי כל התיאורים של ההסתבכויות של עופר ברחבי אלסקה לא משרתים כל כך טוב את האינטרסים השיווקיים שלנו כמארגני טיולים לשם. מצד שני, כמה אפשר לכתוב על פרחים והרים נישאים ואיזה יופי מסביב, חייבים שתהיה קצת דרמה. בכל מקרה, לא מצאנו את הכתבה הזאת אונליין אז עכשיו היא אצלנו בבלוג.

טרק בשמורת לייק קלארק: כתבה שפורסמה ב"טבע הדברים" ומאוחר יותר גם ב-Mako, על טיול של 9 ימים בלב שמורת לייק קלארק באלסקה, אחד המקומות היותר פראיים והיותר יפים באלסקה.

ועוד כמה נושאים רנדומליים-אך-מעניינים:

עבודה עם כלבי מזחלות: כתבה קטנה למגזין בשם "ג'ובניק" שעוסקת בעבודה עם כלבי מזחלות באלסקה.

עד קצה העולם: כתבה של אדוה רשף למגזין טבע הדברים על שייט ביאכטה של שני אנשים מהאי ונקובר עד אלסקה ובחזרה.

אלסקה – חזית גלובלית: על ההתמודדות של אלסקה עם שינויי אקלים. כתבה ל"מסע אחר".

הפתעות, הרפתקאות ופלאפל: כתבה שכתב נפתלי הילגר, צלם וחוקר תרבויות שנסע איתנו לאלסקה. הכתבה התפרסמה ב"גלובס".

קצה הקרחון: כתבה שהתפרסמה במדור "מסלול" בידיעות אחרונות ועוסקת בתיירות יוקרה באלסקה (ומציעה גם אלטרנטיבות זולות יותר).

מרוץ האיידיטרוד: מרוץ מזחלות הכלבים השנתי, המתפרש על פני 1,688 ק"מ של שטחי פרא בין אנקורג' (Anchorage) לנום (Nome) – אדוה רשף כותבת על חוויותיה כחלק מאחד הצוותים שהשתתפו במירוץ. הכתבה התפרסמה במגזין Traveler של National Geographic.

טרקים באלסקה

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)