כתבות ומאמרים אלסקה וקנדה

  • בחר גודל טקסט A A

כתבות ומאמרים אלסקה וקנדה

פעם פעם, לפני גוגל ופייסבוק וכשהאינטרנט היה עושה צרצורים וצפצופים מוזרים כשהיית מדליק את המחשב, אחת הדרכים העיקריות לגלות מקומות חדשים ומרגשים הייתה לקנות ירחון גיאוגרפי כלשהוא ולצלול לתוכו לפני השינה, אחרי עוד יום מעייף של שגרה ברחובות המפויחים של ארצנו הקטנה. לאורך השנים הזדמן לנו (טוב, בעיקר לעופר) לפרסם כתבה פה, כתבה שם, ולטפטף את בשורת אלסקה לתודעת הציבור – בעדינות אך בעיקשות בלתי מבוטלת.

הנה כמה מהן:

טרק בדנאלי סטייט פארק: על טיול רגלי באחד השבילים היפים של מרכז אלסקה, ה-Kesugi Ridge. כמובן שדברים השתבשו בדרך, אחרת זה לא היה כיף. פורסם במקור ב"טבע הדברים".

טרק בשמורת רנגל – סט. אליאס: כתבה שנכתבה ל"טבע הדברים" בשיתוף עם מטייל בשם עודד ברגר ועוסקת בטיול רגלי עם עוד כמה חברים בלב השמורה, לאורך הנתיב ההיסטורי של כורי הנחושת, ה-Goat Trail. כמובן שגם שם דברים השתבשו, וכשאנו חושבים על זה עכשיו, אולי כל התיאורים של ההסתבכויות של עופר ברחבי אלסקה לא משרתים כל כך טוב את האינטרסים השיווקיים שלנו כמארגני טיולים לשם. מצד שני, כמה אפשר לכתוב על פרחים והרים נישאים ואיזה יופי מסביב, חייבים שתהיה קצת דרמה.

עבודה עם כלבי מזחלות: כתבה קטנה למגזין בשם "ג'ובניק" שעוסקת בעבודה עם כלבי מזחלות באלסקה.

טרק בשמורת לייק קלארק: כתבה שפורסמה ב"טבע הדברים" ומאוחר יותר גם ב-Mako, על טיול של 9 ימים בלב שמורת לייק קלארק באלסקה, אחד המקומות היותר פראיים והיותר יפים באלסקה.

עיירות קטנות ואוניות גדולות: כתבה במגזין האינטרנטי Go Travel, על טיול עצמאי באזורים המבודדים של דרום מזרח אלסקה.

אלסקה – חזית גלובלית: על ההתמודדות של אלסקה עם שינויי אקלים. כתבה ל"מסע אחר".

צפייה בבעלי חיים באלסקה: עוד כתבה למגזין Go Travel, הפעם על – ניחשתם נכון – צפייה בבעלי חיים באלסקה.

מבוא לטיול ברוקיס הקנדיים: פורסם באתר "למטייל".

העיקוף הגדול: על מסלול הטיול היצירתי שלנו במערב קנדה. גם הפעם, עבור Go Travel.

חשיפה לצפון: כתבה שכתב נפתלי הילגר, צלם וחוקר תרבויות שנסע איתנו לאלסקה בקיץ 2014. הכתבה התפרסמה בעיתון גלובס במרץ 2015.

לייק קלארק וטיולי צפייה בדובים: כתבה נוספת על השמורה הפראית שנמצאת ממערב לאנקורג', ותיאור של סיור טיפוסי לצפייה בדובים באזור.