כתבות ומאמרים אלסקה וקנדה

  • בחר גודל טקסט A A

אלסקה ומערב קנדה: כתבות ומאמרים

פעם פעם, לפני גוגל ופייסבוק וכשהאינטרנט היה עושה צרצורים וצפצופים מוזרים כשהיית מדליק את המחשב, אחת הדרכים העיקריות לגלות מקומות חדשים ומרגשים הייתה לקנות ירחון גיאוגרפי כלשהוא ולצלול לתוכו לפני השינה, אחרי עוד יום מעייף של שגרה. לאורך השנים הזדמן לנו לפרסם כתבות פה ושם, ולטפטף את בשורת אלסקה לתודעת הציבור. הנה כמה מהן, מחולקות לפי נושאים.

קריאה נעימה!

אלסקה – מידע כללי

מבוא למטייל באלסקה: או במילים אחרות, אלסקה למתחילים. כל מה שרציתם לדעת וכיו"ב. פורסם באתר "למטייל".

אלסקה בקיץ: סיפורים ותמונות מהעיירות הקטנות והציוריות של אלסקה – קורדובה, מקארת'י וטלקיטנה. פורסם במדור "מסלול" של ידיעות אחרונות.

עיירות קטנות ואוניות גדולות: כתבה במגזין האינטרנטי Go Travel, על טיול עצמאי באזורים המבודדים של דרום מזרח אלסקה.

הרוקיס הקנדיים ומערב קנדה – מידע כללי

מבוא לטיול ברוקיס הקנדיים: פורסם באתר "למטייל".

העיקוף הגדול: על מסלול הטיול היצירתי שלנו במערב קנדה. גם הפעם, עבור Go Travel.

אלסקה – צפיה בבעלי חיים

לייק קלארק וטיולי צפייה בדובים: כתבה נוספת על השמורה הפראית שנמצאת ממערב לאנקורג', ותיאור של סיור טיפוסי לצפייה בדובים באזור. נכתב עבור Go Travel.

צפייה בבעלי חיים באלסקה: עוד כתבה למגזין Go Travel, הפעם על – ניחשתם נכון – צפייה בבעלי חיים באלסקה.

טרקים באלסקה

טרק בדנאלי סטייט פארק: על טיול רגלי באחד השבילים היפים של מרכז אלסקה, ה-Kesugi Ridge. כמובן שדברים השתבשו בדרך, אחרת זה לא היה כיף. פורסם במקור ב"טבע הדברים" אי שם בתחילת המאה ומאז מתגלגל בכל מיני מקומות ברשת.

טרק בשמורת רנגל – סט. אליאס: כתבה שנכתבה ל"טבע הדברים" בשיתוף עם החבר עודד ברגר. הכתבה עוסקת בטיול רגלי עם עוד כמה חברים בלב השמורה, לאורך הנתיב ההיסטורי של כורי הנחושת, ה-Goat Trail. כמובן שגם שם דברים השתבשו, וכשאנו חושבים על זה עכשיו, אולי כל התיאורים של ההסתבכויות של עופר ברחבי אלסקה לא משרתים כל כך טוב את האינטרסים השיווקיים שלנו כמארגני טיולים לשם. מצד שני, כמה אפשר לכתוב על פרחים והרים נישאים ואיזה יופי מסביב, חייבים שתהיה קצת דרמה.

טרק בשמורת לייק קלארק: כתבה שפורסמה ב"טבע הדברים" ומאוחר יותר גם ב-Mako, על טיול של 9 ימים בלב שמורת לייק קלארק באלסקה, אחד המקומות היותר פראיים והיותר יפים באלסקה.

ועוד כמה נושאים רנדומליים-אך-מעניינים:

עבודה עם כלבי מזחלות: כתבה קטנה למגזין בשם "ג'ובניק" שעוסקת בעבודה עם כלבי מזחלות באלסקה.

אלסקה – חזית גלובלית: על ההתמודדות של אלסקה עם שינויי אקלים. כתבה ל"מסע אחר".

חשיפה לצפון: כתבה שכתב נפתלי הילגר, צלם וחוקר תרבויות שנסע איתנו לאלסקה בקיץ 2014. הכתבה התפרסמה בעיתון גלובס במרץ 2015.

קצה הקרחון: כתבה שהתפרסמה במדור "מסלול" בידיעות אחרונות ועוסקת בתיירות יוקרה באלסקה (ומציעה גם אלטרנטיבות זולות יותר).