שייט חד-יומי באלסקה

  • בחר גודל טקסט A A

אם החלום שלכם הוא לתפוס תמונה של זנב לוויתן על רקע השקיעה, או איזה קרחון מתנפץ לתוך המים – שייט באלסקה זה מה שאתם צריכים.

אלסקה מציעה כמה מקומות מהם ניתן (וכדאי מאוד) לקחת שיוטי יום, כדי לראות את הדברים האלו בדיוק. יש כמה אפשרויות בולטות:

סוארד

עיירה קטנה, כשעתיים מדרום לאנקורג', אבל יעד תיירותי מפותח (ויש סיבה). סוארד יושבת על חופו של פיורד, בצידו המזרחי של פארק בשם קינאי פיורדס (יש גם פיורדים מדהימים ממזרח לסוארד, אבל היה צריך לשים את הגבול לשמורה באיזשהוא מקום). הפיורדים עצמם תלולים וארוכים, והרבה מהם מסתיימים בקרחון שמתפרק לתוך המים. השיוטים שיוצאים מסוארד מציעים בדר"כ כניסה לאחד (או יותר) מהפיורדים, כולל עצירה מול אחד הקרחונים לארוחת צהריים (בדר"כ בופה לא רע בכלל). כמעט בכל המקרים ניתן לראות בעלי חיים ימיים כגון כלבי ים, אריות ים, עופות ימיים וסוגי לוויתנים שונים, ואם מתמזל המזל גם דובים שמסתובבים לפעמים על החוף. יש שיוטים של יום מלא (12 שעות – קצת מוגזם לטעמנו) ושל חצי יום. ההמלצה שלנו – משהו כמו 6-8 שעות יהיה על הכיפאק. שווה לוודא שהשיוט מגיע לפיורד בשם Aialik Bay – מפרץ יפהפה עם כמות גדולה של בעלי חיים, ולא רחוק מדי מסוארד.

Kenai Fjords Tours – אחת החברות הגדולות בסוארד, מציעה כמה סוגים שונים של שיוטי יום באזור.

Major Marine Tours – חברה נוספת שמציעה שיוטים דומים.

 

וויטייר

משהו כמו 45 דקות מדרום לאנקורג', בקצה הדרומי של עמק פורטג'. וויטייר (Whittier) יושבת על החוף של מפרץ הנסיך וויליאם, אחד המפרצים היפים באלסקה (ואולי בעולם…? לא יודעים, אבל למה לא לחלק סופרלטיבים). המפרץ כרגיל מלא בפיורדים, קרחונים ובעלי חיים ימיים, והשיוטים מגיעים לכמה מקומות שפשוט לא כדאי לפספס. שני הפיורדים המפורסמים ביותר באזור הם קולג' פיורד והארימן פיורד, אבל כדאי לבדוק גם שיוטים לאזורים אחרים, כמו מפרץ בלקסטון (צמוד לוויטייר מדרום) ומפרץ נלי-חואן (כותבים Nelli-Juan, מבטאים Nelli One).

Major Marine Tours – אותם חבר'ה מהסעיף הקודם של השייט בשמורת קינאי פיורדס, מציעים שיוטים דומים בקרבת וויטייר במפרץ Prince William.

 

גליישר ביי

גליישר ביי הוא מפרץ קרחוני ארוך שנמצא מערבית לג'ונו. למרות שמדובר באחת השמורות המפורסמות של אלסקה, היא נמצאת בדרום מזרח אלסקה – אזור שהרבה מטיילים בוחרים לדלג עליו (אלא אם כן הם על קרוז באלסקה). אם הטיול שלכם עובר דרך דרום מזרח אלסקה, כדאי מאוד להגיע גם לכאן: המפרץ היה מלא בקרח עד לפני 200 שנה, אבל עם סיום תקופת הקרח הקטנה (שנגמרה בסביבות המאה ה-18) הקרח החל להיעלם . כיום המפרץ מלא בקרחונים שנשפכים אליו מהצדדים, אבל הקרחון הגדול המילא אותו בעבר נסוג ונעלם. בכניסה לפארק יושבת עיירה בשם גוסטבוס, ולא רחוק ממנה נמצאת Point Adolphus – אחת מנקודות תצפית הלוויתנים הטובות באלסקה, שבה ניתן לראות להקות לוותנים פחות או יותר על בסיס קבוע. רוב השיוטים לפארק יוצאים מגוסטבוס, אבל יש גם כאלב שיוצאים מג'ונו. בנוסף, ניתן להגיע בטיסה מג'ונו לגוסטבוס בבוקר של השייט ולחזור בערב, אבל אז יש סיכון מסוים של ביטולי טיסות מכיוון שמזג האוויר באזור יכול להיות די בעייתי.

Visit Glacier Bay – אתר עם תיאור מפורט של אפשרויות השייט בגליישר ביי.

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)