מזחלות כלבים

  • בחר גודל טקסט A A

מזחלות כלבים באלסקה

לרוב האנשים ששומעים את המילה "אלסקה" עולה מיד האסוציאציה של אסקימוס בודד רוכב על מזחלת כלבים לתוך שממת קרח קפואה. היום האסקימוסים כבר לא משתמשים במזחלות אלא באופנועי שלג, הם לא אוהבים שקוראים להם אסקימוסים אלא "ילידי אלסקה", ובקצב הזה – מי יודע, עוד כמה שנים אולי בכלל כבר לא יהיו שממות קרח.

בכל מקרה, מזחלות כלבים היום הם ענף ספורטיבי בלבד. בקיץ של אלסקה, המקומות היחידים שיש בהם שלג הם ההרים והקרחונים (וגם זה לא תמיד), ועד לא מזמן האופציה היחידה לסיור מזחלות בעונה הזו היתה במקומות שהציעו טיולי מזחלות על גלגלים – חוויה די מפוקפקת לטעמי.

קרחונים וכלבים

לפני כמה שנים מישהו עלה על קטע חדש והקים מחנה קבוע על שדה הקרח שמעל ג'ונו. תיירים שמגיעים לעיר עם קרוזים (ויש הרבה כאלה) לוקחים טיסה במסוק אל הקרחון, שם הם יכולים לצאת לסיור מזחלות "אמיתי", על השלג. השילוב של טיסה עם המזחלות הוא שילוב מנצח, והסיורים מהסוג הזה – שבינתיים התחילו לפעול גם בסוארד ובגירדווד – הם חוויה מומלצת ביותר. הכלבים ידידותיים ביותר, ונהנים מתשומת הלב ומהאקלים הקריר על הקרחון.

למרות שמדובר בחוויה לא זולה בכלל, זאת חוויה של פעם בחיים – במיוחד אם אתם חובבי כלבים (וקרחונים). אל תשכחו להתלבש חם ולוודא שהבטריות במצלמה טעונות.

דוגמאות לחברות ותיקות שפועלות בלאסקה

Alpine Air – חברת הליקופטרים קטנה שפועלת בקרחון מעל העיירה גירדווד, בשיתוף עם מיץ' סיווי, אחד מרוכבי המזחלות המפורסמים באלסקה.

Seward Helicopter Tours – חברה שפועלת בקרחון גודווין, מעל סוארד.

Coastal Helicopters – טיולי מזחלות מעל ג'ונו, מתאים במיוחד אם אתם עוצרים בג'ונו במהלך קרוז.

ולסיום, הנה סרט קצר על בחור בשם לאנס מאקי, רדנק אמיתי אבל בחור עם אופי מדהים שניצח את האידיטארוד (מרוץ המזחלות הארוך ביותר באלסקה – בערך 1700 ק"מ), לא פעם אחת אלא ארבע פעמים רצוף, ואם זה לא מספיק אז על הדרך הוא גם החלים מסרטן:

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)