טיסות נוף באלסקה, כי לפעמים צריך זום אאוט

טיסה במטוסים קלים היא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה ומאורח החיים באלסקה. זו גם לפעמים הדרך היחידה לראות דברים שלא נמצאים ליד הכבישים, וגם הדרך היחידה להבין את קנה המידה העצום של הנופים של אלסקה. איפה הכי טוב לעשות את זה? או, שמחים ששאלתם.
52QA

טיסת נוף באלסקה

טיסה במטוסים קלים היא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה ומאורח החיים באלסקה. חלקים גדולים של אלסקה אינם מחוברים למערכת הכבישים (עיין ערך ג'ונו, הלא היא בירת אלסקה), ותלויים באספקה דרך הים או מהאוויר.

ברוב המקומות אין שדות תעופה שמאפשרים נחיתה של מטוסים גדולים, וכתוצאה – אלסקה מתגאה ביחס הגבוה בעולם של מספר טייסים לנפש.

כל היופי הזה, רק מגבוה

אלסקה אמנם מדהימה מכל זווית, ולא משנה אם אתם הולכים ברגל, נוסעים במכונית או עומדים בחלון של אחד ממרכזי המבקרים, אבל יש דברים שהעין האנושית לא מצליחה לקלוט עד שמסתכלים במבט מגבוה.

הפארקים באלסקה מכסים שטחים עצומים – שמורת רנגל-סט. אליאס, למשל, פרושה על שטח של 5.2 מיליון דונם, כך שגם אם תצאו לטרק של שלושה שבועות לא תצליחו לכסות יותר מחלקיק קטן של הפארק.

טיסה במטוס קל מאפשרת לכסות שטח גדול יותר, אבל בעיקר לראות דברים מזווית אחרת שנותנת פרספקטיבה אמיתית על מה שקשה להבין מהקרקע.

מאיפה הכי כדאי לצאת לטיסת נוף?

יש כמה מקומות שבהם ניתן לקחת טיסת נוף באלסקה, והנה כמה המלצות חמות:

1הר הדנאלי: כאן תמצאו כמה סוגים של טיסות אפשריות, רובן מתרכזות בטיסה מסביב להר וחלק קטן מהן מתרכזות בטיסה מעל השמורה. ניתן לבחור בין טיסה במטוס קל (מעל ההר) או במסוק (מעל הפארק). חלק מהמטוסים עוברים מעל פסגת הדנאלי וחלק רק טסים מסביבה, אבל ההמלצה החמה באמת היא לקחת טיסה שמאפשרת נחיתה על הקרחון ממנו יוצאות משלחות הטיפוס על ההר. טיסות מהסוג הזה כוללות בדר"כ שהיה של כחצי שעה על הקרחון, והנופים מדהימים – גם מהקרחון עצמו וגם מהאוויר.

הטיסות לדנאלי יוצאות משני מקומות: מאזור הכניסה לפארק (שדה התעופה נמצא בעיירה הילי), ומהעיירה טלקיטנה. טלקיטנה קצת יותר קרובה להר מאשר הילי, והטיסות שיוצאות ממנה בדר"כ קצת יותר זולות בהשוואה לטיסות שיוצאות מהילי.

2שמורת רנגל-סט. אליאס, אזור ענק ופראי מלא בקרחונים, אגמים ובעלי חיים. את דנאלי ניתן לראות מחלון האוטובוס של השמורה, אבל ברנגל-סט. אליאס אין דרכים שנכנסות לאזורים היפים באמת של השמורה, וחלקים גדולים ממנה ניתן לראות רק מהאוויר. אפשר לקחת טיסה ממקארת'י או מצ'יטנה, בשני המקרים החוויה מומלצת ביותר.

חברות תעופה מומלצות

1Wrangell Mountain Air – טיסות במטוסים קלים ברנגל-סט. אליאס

2Anchorage Helicopter Tours – טיסות נוף במסוקים מאזור פאלמר

3Talkeetna Air Taxi – טיסות מעל דנאלי, חלקן כוללות נחיתה על הקרחון במורדות ההר

4Alpine Air – טיסות נוף במסוקים מגירדווד

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)