טיסה לאלסקה ולמערב קנדה, כך תעשו זאת נכון

כל טיול טוב מתחיל בטיסה טובה, ובמקרה שלנו – גם די ארוכה. הנה כמה רעיונות איך לבנות את מסלול הטיסות. בכל מקרה, אל תשכחו ספר טוב והרבה מוזיקה, ואל תתכננו הרבה ליום שאחרי הנחיתה.
17QA

טיסות לאלסקה או למערב קנדה – מוכנים?

טוב, אז החלטתם לסגור טיסות לאלסקה או למערב קנדה? אז כדי לעשות סדר, בואו נחלק את העסק לשניים כי זה לא בדיוק אותו דבר:

טיסות למערב קנדה בכלל, ולרוקיס הקנדיים בפרט

כאן זה סיפור פשוט יחסית. הטיול יתחיל כמעט תמיד בונקובר או בקלגרי, ולכל אחת מהן יש טיסות ישירות מכל כיוון שרק תרצו: האפשרויות הבולטות הן להגיע דרך טורונטו, ניו יורק או אירופה (בעיקר פרנקפורט).

טיסה אופטימלית תיקח בערך 20 שעות כולל עצירה אחת בדרך, כשההמראה מהארץ והנחיתה בקנדה הן בדר"כ באותו תאריך.

אם אתם מתחילים את הטיול בקלגרי ואתם חבר'ה עם אנרגיות, אפשר אפילו לנסות להגיע בסביבות שעות אחה"צ המוקדמות, לאסוף את הרכב בשדה התעופה ולהגיע כבר באותו יום לבאנף (שעה וחצי נסיעה).

טיסות לאלסקה

או, פה מתחיל הבלגן. הנקודה הקלאסית להתחיל בה את הטיול היא אנקורג', והדרך הקלאסית להגיע היא בשלושה דילוגים – עצירה אחת בחוף המזרחי (ניו יורק, טורונטו, פילדלפיה וכו'), עצירה אחת בחוף המערבי (סיאטל, ונקובר, מינאפוליס, סולט לייק סיטי ועוד), ועצירה אחרונה באנקורג'.

המרחק מהחוף המזרחי לאנקורג' הוא בערך 10 שעות טיסה, ולכן אפילו טיסות לאלסקה שמופיעות באינטרנט כטיסות ישירות בין ניו יורק ואנקורג' עוצרות בפועל בסיאטל לתדלוק זריז.

זאת הדרך היחידה להגיע לאלסקה?

אז זהו, שלא. הנה עוד כמה כיוונים:

1טיסה ראשונה לאירופה, טיסה שניה לחוף המערבי, טיסה שלישית לאנקורג' (לדוגמא: ת"א => פרנקפורט => סיאטל => אנקורג').

2טיסה אחת ארוכה (מאוד) מהארץ לסן פרנסיסקו או ללוס אנג'לס, טיסה שניה מלוס אנג'לס לאנקורג'.

3אופציה נוספת ומפתיעה: אפשר לטוס מהארץ לפרנקפורט ומשם ישירות לאנקורג'. הטיסה עוברת מעל הקוטב ולכן היא קצרה באופן משמעותי מהאופציות האחרות. החברה היחידה שמפעילה את הקו הזה היא חברת "קונדור" הגרמנית, חברה טובה עם מחירים טובים אבל ללא נציגות בארץ. אפשר לקנות את הכרטיסים שלהם ישירות באתר שלהם, המחירים אפילו די סבירים.

יש כמובן גם ערים אחרות באלסקה, ואתם לא חייבים להתחיל את הטיול שלכם באנקורג'. אם הטיול מתחיל בדרום מזרח אלסקה (ג'ונו, קצ'יקן, סיטקה וכיו"ב), האופציה הכי טובה היא להגיע לסיאטל ולטוס משם עם חברת אלסקה איירליינס, המפעילה טיסות כמעט לכל העיירות באזור.

ואם בא לכם להתחיל את הטיול מצפון לדרום, כדאי לדעת שגם בפיירבנקס יש שדה תעופה פעיל למדי עם טיסות שמגיעות למספר נקודות בחוף המערבי.

טיסות לאלסקה ולקנדה – כמה זה עולה?

מחיר ממוצע לטיסה מהארץ לאנקורג' מסתובב סביב ה-$1600 עד $2000 לאדם. המספר הזה הוא כמובן רק קנה מידה כללי, והוא עשוי להשתנות באופן קיצוני בהתאם לתאריכי הטיול, כמה זמן מראש מזמינים את הכרטיסים, האם עוצרים לאורך הדרך (שופינג בניו יורק, מישהו?) וכו' וכו'.

כרטיסים לקנדה יהיו כמובן קצת יותר זולים, וכרטיסים משולבים (לטיול שכולל את הרוקיס ואת אלסקה) יגיעו בדר"כ למחירים של $2000 עד $2500 לאדם.

טיסה נעימה!

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)