קרח מכאן ומכאן: טיול רגלי על קרחון באלסקה

הליכה על קרחון היא עסק מסוכן למקצוענים בלבד, אבל יש גם כמה קרחונים קצת יותר ידידותיים שאפשר לטייל עליהם ברגל. כדאי מאוד לשכור מדריך וציוד, גם כדי להגיע למקומות הנכונים על הקרחון אבל בעיקר כדי שלא להגיע למקומות הלא נכונים. איפה לעשות את זה? מוזמנים לקרוא.
50QA

טיול על קרחון באלסקה

למרות ההתחממות הגלובלית וכל זה, באלסקה עדיין לא חסרים קרחונים. האמת היא שיש כל כך הרבה, שלחלק גדול מהם בכלל אין שם.

בדרך כלל הליכה על קרחון היא עסק מסוכן למקצוענים בלבד, אבל יש גם כמה קרחונים קצת יותר ידידותיים שאפשר לטייל עליהם ברגל.

למרות שפה ושם יש אנשים שעושים את זה בג'ינס ונעלי התעמלות, כדאי מאוד לשכור מדריך וציוד (מקלות הליכה וסוליות מסמרים), גם כדי להגיע למקומות הנכונים על הקרחון אבל בעיקר כדי שלא להגיע למקומות הלא נכונים.

סיורים מהסוג הזה בדרך כלל מתמקדים בתופעות קרחוניות מעניינות, וכאלה לא חסר: נחלים ומפלים על פני ולתוך הקרח, מערות קרח כחולות, ועוד כל מיני דברים בסגנון. הקיצר, חוויה מומלצת מאוד.

אפילו קצת יותר אקסטרים

לפעילים שביניכם, יש בחלק מהמקרים גם אפשרות לצאת ליום מלא של טיפוס קרח, כולל רתמות, גרזני קרח וכל הדאווין – היתרון פה הוא ביכולת להגיע לכל מיני מקומות שאי אפשר להגיע אליהם ברגל, כמו למשל ירידה במערת קרח ליד מפל, או טיפוס בחלקים התלולים של הקרחון.

אם אתם בעניין, הנה כמה המלצות:

שמורת רנגל סט. אליאס (Wrangell St. Elias National Park)

קרחון Root נמצא צמוד לעיירת הרפאים קניקוט, כ-5 מייל מחוץ למקארת'י. הקרחון הזה שטוח יחסית, והנוף מסביב מרהיב. חברה מקומית בשם St. Elias Alpine guides מציעה סיורים של חצי יום או יום מלא על הקרח, וגם מגוון פעילויות אחרות בפארק, כמו טרקים, משלחות טיפוס ורפטינג.

המשרד שלהם יושב בקניקוט, אז אם אתם מגיעים מכיוון מקארת'י תצטרכו לקחת מונית שירות שיוצאת פעם בשעה, או ללכת ברגל 5 מייל (שזה הרבה). מצד שני, אם מזמינים את הטיול מראש, המונית עליהם. שלא תגידו שלא אמרו לכם.

St. Elias Alpine Guides – האתר מציע גם מידע על טיולים ארוכים יותר שהחברה מציעה, וגם קצת מידע כללי על הפארק. צירפנו לכם פה גם סרטון של החבר'ה האלו, ככה שיהיה במה לשטוף את העיניים:

קרחון מטנוסקה (Matanuska Glacier)

קרחון מטנוסקה הוא קרחון ארוך ושטוח, שנמצא בערך שעתיים מזרחית לאנקורג'. הנגישות הגבוהה שלו והעובדה שאין צורך בידע טכני מתקדם כדי לטייל עליו הופכים אותו ליעד פופולרי.

צמוד לקרחון, בערך על מייל 102-103 של כביש מספר 3, יושבת חברה בשם "MICA Guides" שמציעה טיולים על הקרחון. יש אפשרויות לטיולים מודרכים של 3 שעות, או ליום מלא של טיפוס קרח.

סיפור מעניין על הקרחון הזה: אמנם הקרחון עצמו הוא לא שטח פרטי, אבל כדי להגיע אליו צריך לחצות נהר, והגשר היחיד שחוצה את הנהר הזה נבנה על ידי אדם פרטי, שגובה כבר הרבה שנים 20 דולר לאדם עבור החציה.

מישהו זוכר את הפרק מזהו-זה שבו בראבא גובה חמישה שקלים מכל אחד שחוצה את גשר הירקון? אז כזה. מסתבר שהמציאות האלסקנית עולה על כל דמיון.

MICA Guides

קרחון וורת'ינגטון (Worthington Glacier)

קרחון לא-גדול במיוחד, אבל תלול יחסית. יושב ממש על הדרך בין גלנאלן לואלדז (כביש מס' 4), ממש לפני מעבר תומפסון.

חברה בשם פנג'יאה שיושבת בואלדז מציעה טיולי יום לקרחון שמתרכזים בעיקר בטיפוס קרח. בלי קשר, פנג'יאה מתמחים גם בטיולי קיאקים ליעדים בפרינס וויליאם סאונד – אם אתם בעניין, שווה לבדוק.

Panagea Adventures

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)