טיול מאורגן לרוקיס הקנדיים

  • בחר גודל טקסט A A

טיול מאורגן לרוקיס הקנדיים בקבוצה קטנה

נתחיל מהמובן מאליו: מערב קנדה, כלומר האזור שמשתרע בין הרי הרוקי הקנדיים והאי ונקובר, מכסה שטח נרחב, מגוון ומרהיב שכולל שני רכסי הרים עצומים, יערות עד, חופים מסולעים והרבה הרבה מים. כדי לראות את כל היופי הזה כמו שצריך, אי אפשר למהר וצריך לקחת את הזמן. השנה אנחנו מוציאים לראשונה טיול מאורגן לרוקיס הקנדיים ולבריטיש קולומביה, וזו בדיוק רוח הטיול: קבוצה קטנה ואינטימית, וקצב שמאפשר לחוות את הנופים לעומק, לתת מספיק זמן לכל מקום שבו אנחנו עוברים, ולצאת הרבה לטיולים מחוץ לרכב – גם ברגל וגם באמצעים אחרים.

אז מה המסלול?

הו, המסלול. אז ככה: אנחנו נפגשים בונקובר, הכרך הגדול והקוסמופוליטי של מערב קנדה, משם נצא במעבורת אל האי ונקובר השכן, שם נמצאת העיר ויקטוריה. אחרי ביקור בדאונטאון האירופאי של ויקטוריה וסיור בגני בוצ'ארט המרהיבים שצמודים אליה, נמשיך לעומק האי ואל השמורה החופית פסיפיק רים, שם נצא בשייט לצפייה בלוויתנים גדולי סנפיר ובבעלי חיים ימיים אחרים.

אחרי עוד כמה טיולים רגליים בחופים הפראיים וביערות הגשם של השמורה, נמשיך במסע והפעם לכיוון צפון. נעצור בעיירת הסקי המקסימה וויסלר, שם גם נעלה לרכבל המקומי המפורסם – ה-Peak 2 Peak Gondola. מכאן נצא בנסיעה לכיוון מפלי הענק של שמורת Wells Grey, נשוט בסירה בחיפוש אחרי דובים שחורים בנהר הת'ומפסון ליד Blue River, ובסופו של דבר נגיע אל הרי הרוקי הקנדיים.

הטיול ברוקיס הקנדיים הוא כמובן היהלום שבכתר: שילוב של פסגות מחודדות, קרחונים, אגמי טורקיז, בעלי חיים רבים ומגוון עצום של שבילי הליכה. את הימים הבאים נעביר ברוקיס בטיול טבע פר-אקסלנס: טיולים רגליים ושייט על אגם מאלין בשמורת ג'ספר, טיול רגלי מודרך על קרחון את'אבאסקה, וביקור באתרים המוכרים יותר והמוכרים פחות של שמורת באנף. בסופו של דבר הטיול מסתיים בקלגרי, משם יוצאים בטיסה בחזרה הביתה.

בניגוד לרוב הטיולים המאורגנים שמגיעים לאזור הזה, הטיול שלנו לא כולל קרוז לאלסקה – גם בגלל שיש המון מה לראות בקנדה וחבל סתם לרוץ, וגם בגלל שאנחנו לא ממש חמים על הקונספט של ספינות של 3,000 איש.

לפירוט המסלול המלא

עלויות ומנהלות

מה אופי הקבוצה?

טוב, אנחנו עוד לא בדיוק יודעים כי לא כולם נרשמו עדיין, אבל אם מותר להכליל אז הטיולים מהסוג הזה מושכים בדר"כ אוכלוסיה של מטיילים בגילאי 50-70, חבר'ה שטיילו כבר בהרבה מקומות בעולם וסקרנים לגלות את היעד הבא. זה כמובן לא משהו שאנחנו יכולים להתחייב עליו, אבל מניסיוננו בטיולים דומים באלסקה, אנחנו רואים לעתים קרובות שקבוצות בגודל הזה נוטות להתחבר חזק גם לטווח הארוך, והחוויה המגבשת של הטיול מובילה לעתים קרובות למפגשים חוזרים ולטיולים נוספים ביחד בארץ ובחו"ל.

מבחינה פיזית אין צורך להיות בכושר גופני מיוחד – הטיול אינו מוגדר כטיול למיטיבי לכת, אם כי בהחלט אפשר להגדיר אותו כטיול ל"אוהבי לכת". במילים אחרות, לא חייבים להיות מסוגלים לרוץ בג'בלאות, אבל אנחנו בהחלט מכוונים לחבר'ה שאוהבים לטייל, אוהבים להיות בחוץ במשך כמה שעות טובות בכל יום, ונהנים לראות מקומות חדשים – אפילו אם יורד גשם 🙂

מי מדריך?

המדריך הוא סלע בוקובצקי-אראל, מדריך ישראלי שחי בקנדה כבר כמה שנים. סלע ומשפחתו רכשו לפני כמה שנים לודג' מבודד בצפון בריטיש קולומביה בשם נאק טסלי, וסלע מעביר את רוב הקיץ בהדרכות באזור. הוא מחזיק בכל רישיונות ההדרכה והנהיגה הנחוצים כדי להדריך בקנדה, מה שמאפשר את אותו הקונספט שאנחנו מפעילים באלסקה כבר כמה שנים בהצלחה מרובה: נסיעה בוואן עם קבוצה קטנה של עד 12 איש, כשהמדריך הוא גם הנהג. בצורה כזו אין צורך באנשי צוות מקומיים, ויש אפשרות לגמישות מקסימלית בתכנית הטיול.

אה, סלע הוא לא רק מדריך מצוין שמכיר היטב את האזור אלא גם בחור נחמד מאוד, והוא מכין קפה משהו משהו. שתדעו.

טוב, אז מה עכשיו?

כאמור, מוזמנים לקרוא על המסלול בצורה יותר מפורטת כאן, ואם אתם מתעניינים בצד של העלויות והמנהלות אז זה נמצא כאן. ואם אתם רוצים לדבר איתנו ולשמוע עוד, אז אתם מוזמנים לכאן. נשמח לשמוע מכם!

מסלולי טיול באלסקה ובמערב קנדה
מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)