טיול לאלסקה: העונה המומלצת

כשמטיילים במקום כמו אלסקה, מזג האויר זה פקטור שרצוי לקחת אותו בחשבון. בנוסף, עונת התיירות קצרה כל כך שגם אם חשבתם שאתם נוסעים בעונה, יכול להיות שאתם בשוליים או הצידה מזה. שורה תחתונה – רוצים לדעת מתי לנסוע? כל המידע כאן.
Rain in the horizon, Yukon, Canada

תקציר מנהלים

1 העונה המומלצת בשביל טיול באלסקה היא בין תחילת יוני לאמצע ספטמבר, כשרוב המטיילים מגיעים במהלך יולי ואוגוסט.

2 למי מביניכם שמתכנן להגיע על מנת לצאת לטיולים רגליים ארוכים, קחו בחשבון שבמקומות רבים מעברי ההרים עדיין מכוסים בשלג עד בערך אמצע יוני.

3 החצי הראשון של ספטמבר הוא בהחלט זמן אפשרי (ואפילו טוב) להגיע לאלסקה. הפארקים עדיין פתוחים, צבעי הסתיו מגיעים לשיא, כמות התיירים יורדת וחלק מהמלונות מציעים מחירי מבצע.

טיול לאלסקה במאי – יוני

מזג אויר יבש יחסית עם הרבה ימי שמש, אבל עדיין יש שלגים באזורים הגבוהים. באמצע מאי הקרוזים מתחילים להגיע, מרבית המלונות מתחילים לפעול, והפארקים מתחילים להיפתח לקהל.

חסרונות (יחסיים): בחודש מאי חלק גדול מחברות הטיולים ומקומות הלינה עדיין לא מתפקדים בהיקף מלא (זה קורה בדר"כ החל מתחילת יוני). זה נכון במיוחד במקומות בהם יורדת כמות גדולה של שלג. בדנאלי, למשל, הדרך לתוך הפארק נפתחת בדר"כ במלואה רק בשבוע הראשון של יוני. בנוסף, בעונה הזו עדיין אין דגי סלמון בנחלים – הם עדיין בים, מתחילים את ההתארגנות שלהם לקראת העליה במעלה הזרם לאזורי ההטלה. אם חשוב לכם לראות את הדובים תופסים דגים במפלים (ואפשר להבין למה זה חשוב), רצוי לכוון ליולי וצפונה.

מסלולי טיול באלסקה שמתאימים לתחילת העונה

טיול לאלסקה ביולי – אוגוסט

בשלב זה עונת התיירות מגיעה לשיא, יש פריחה בהרים ומזג האויר ברוב המקרים ידידותי. מה שכן, קחו בחשבון שגם בעונה הזו יש סיכוי גבוה מאוד לגשמים – בדר"כ ממטרים קלים שמוסיפים לאוירה (גשם אנגלי) ולא גשמים כבדים כמו שאנחנו רואים אצלנו. הטמפרטורה הממוצעת בחודש יולי בדרום-מרכז אלסקה (אזור אנקורג') נעה בין 10 ל-18 מעלות צלסיוס. באזורים הפנימיים (דנאלי וכו') יהיה יותר חם ויבש, ולאורך החוף יהיה קצת יותר קריר וגשום.

כאמור, במהלך יולי דגי הסלמון מתחילים לעלות במעלה הנחלים, ובעקבותיהם גם הדובים.

מסלולי טיול לאלסקה שמתאימים לשיא העונה

טיול לאלסקה - מתי לטייל?

טיול לאלסקה בספטמבר

באלסקה מזג האוויר בעונה הזו פחות צפוי, ויכול להתפתח באותה מידה לשבועות של גשם או לפרקים ארוכים של מזג אוויר בהיר. בתחילת ספטמבר מורגשת ירידה בכמות התיירים, עסקי תיירות רבים (מלונות, חברות טיולים וכו') מתחילים להיסגר, והמחירים בחלק מהמקומות יורדים.

לתשומת ליבכם: ברוב המקומות העונה מסתיימת באמצע ספטמבר. זה לא שאי אפשר לטייל אחרי זה, לפעמים יש גם שנים שבהן יש מזג אויר טוב עד סוף ספטמבר ואפילו אחר כך. מה שכן, חלק גדול מהשמורות, חברות הטיולים ומקומות הלינה כבר יהיו סגורים, מה שיצמצם את האפשרויות שלכם באופן משמעותי.

מסלולי טיול לאלסקה שמתאימים לסתיו

טיול לאלסקה באוקטובר – אפריל

השלג הראשון מגיע בדר"כ במהלך אוקטובר או נובמבר, כאשר בין החודשים נובמבר לאפריל רוב אלסקה תהיה מכוסה בשלג. תיירות החורף באלסקה קיימת אבל היא לא מפותחת במיוחד, ופונה בעיקר לסוג פעילויות מאוד ספציפי כמו טיולי מזחלות כלבים, טיולי אופנועי שלג, וספורט אקסטרימי (טיפוס קרח וענפי סקי שונים).

שעות אור

היום הארוך ביותר, כמו בשאר חצי הכדור הצפוני, הוא ה-21 ליוני (באלסקה מדובר על משהו כמו 18 שעות אור בהכללה גסה, כששעות החושך הן יותר שעות דימדומים מאשר חושך אמיתי). שעות האור הולכות ומתמעטות במהלך הקיץ, ובספטמבר החושך יורד בסביבות השעות 21:00 – 22:00.