טיול לרוקיס הקנדיים: העונה המומלצת

מתכננים טיול לרוקיס הקנדיים ולמערב קנדה? שאלתם את עצמכם מתי לנסוע? נו, וקיבלתם תשובה? אם לא, אז הנה כל מה שאתם צריכים לדעת.
28QA

תקציר מנהלים

1העונה המומלצת היא בין תחילת יוני לאמצע ספטמבר, כשרוב המטיילים מגיעים במהלך יולי ואוגוסט.

2למי מביניכם שמתכנן להגיע על מנת לצאת לטיולים רגליים ארוכים, קחו בחשבון שבמקומות רבים מעברי ההרים עדיין מכוסים בשלג עד בערך תחילת יולי.

3ספטמבר הוא בהחלט זמן טוב להגיע למערב קנדה. הפארקים עדיין פתוחים, צבעי הסתיו מגיעים לשיא, וכמות התיירים יורדת (יחסית…). בונוס למי שמשלב בטיול את האי ונקובר: זו העונה המתאימה ביותר לסיורי צפייה בדובי גריזלי.

טיול לרוקיס הקנדיים במאי – יוני

ברוקיס הקנדיים מזג האוויר הולך ומשתפר ככל שמתקרבים לקיץ, אבל מדובר על אזורים גבוהים יחסית ולכן יש עדיין סיכוי לשלג גם במאי ובתחילת יוני. עד אמצע יוני, כבישים מסוימים עדיין עלולים להיות סגורים בשל שלג שלא הפשיר (בעיקר בדרכים הצדדיות, כמו כביש Yoho Valley Road שמוליך למפל Takakkaw בפארק יוהו, או הכביש שעולה להר Edith Cavell בשמורת ג'ספר).

טיול לרוקיס הקנדיים ביולי – אוגוסט

שיא העונה. הטמפרטורות הממוצעות בעונה הזו בהחלט ידידותיות (לדוגמא, 22 מעלות צלסיוס בממוצע ביולי בעיירה באנף), אבל גם בעונה הזו בהחלט יהיו ימי גשם ולעתים אפילו שלג קל בפסגות. אל תשכחו מעיל גשם.

טיול לרוקיס הקנדיים בספטמבר

העונה נמשכת עד סוף ספטמבר ולעתים אפילו בחלק הראשון של אוקטובר. בדר"כ, מזג האוויר בעונה זו הוא קריר, יבש ונוח. לקראת אמצע ספטמבר, עצי הארזית (Larch) הנפוצים באזור מקבלים את הגוון הצהוב והפוטוגני של השלכת; זה אמנם לא הסתיו של ניו אינגלנד, אבל לחובבי הז'אנר זאת עונה מצוינת. השלגים הראשונים בדרך כלל מגיעים כבר בסביבות אמצע ספטמבר ומקנים לנופים מראה מיוחד, אבל בו בעת מגבילים את הראות וצפויים לשבש את הגישה לשבילי הליכה ולנקודות תצפית במקומות הגבוהים יותר. מבחינת זמינות החדרים וכמות המטיילים, ספטמבר אמנם עדיף על יולי-אוגוסט, אבל בשנים האחרונות ההבדל כבר לא תהומי, עקב כמויות התיירים ההולכות וגדלות (בעיקר בסופי שבוע ארוכים שבהם הקנדים יוצאים לטייל).

טיול לרוקיס הקנדיים באוקטובר – אפריל

השלגים הכבדים-יותר בדרך כלל מתחילים באוקטובר או נובמבר, כאשר בין החודשים נובמבר לאפריל השלג מכסה גם את הרוקיס הקנדיים וגם את רוב שטחה של בריטיש קולומביה (פרט לאזורי החוף שמקבלים שלג רק לעתים רחוקות). תיירות החורף מתרכזת בעיקר בסקי.

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)