טיול בקרוואן

  • בחר גודל טקסט A A

דרך נוספת לטייל באלסקה היא באמצעות קרוואן, וכמובן שכמו בכל דבר גם כאן יש יתרונות וחסרונות שכדאי להכיר לפני שמחליטים.

יתרונות

היתרון הגדול הוא בעצמאות. אין צורך להגיע למלון בלילה, אין צורך לארוז ולפרוק את הדברים כל יום מחדש, ואפשר גם להכין את האוכל שלכם בעצמכם. מכיוון שהרבה מאוד מהמקומיים מחזיקים קרוואנים בשביל טיולים של סופי שבוע, וגם בגלל שזאת צורת טיול מאוד מקובלת בארה"ב, אלסקה ערוכה מצויין לטיול מהסוג הזה ולא קשה למצוא אתרי קמפינג ומקומות יפים מאוד לעצור בהם ללילה.

חסרונות

טיול בקרוואן מצריך קצת השקעה טכנית – צריך ללמוד איך לנהוג ולהפעיל את המפלצות האלו, וצריך לתכנן את הטיול לפי אתרי קמפינג של קרוואנים שבהם אפשר למלא מים, לרוקן את הביוב וכו'. הרבה אנשים נרתעים מהעניין, ורק המחשבה על לעשות רברס עם קרוואן יכולה לגרום להם לוותר על אלסקה וללכת על לונדון במקום. חיסרון אחר, לא פחות משמעותי, הוא שצריך לחיות עם כל מי שמטייל איתך בחדר אחד למשך שבוע-שבועיים לפחות, שזה לא תמיד להיט גדול.

האם זה חוסך כסף?

יכול להיות, אבל לא בהכרח. מבחינת עלויות, קרוואן אמנם משלב את העלות של רכב וחדר במלון ולכאורה יש כאן חיסכון, אבל כשמוסיפים את העלויות של אתרי קמפינג (יכול להגיע גם ל-$40-$50 ללילה), צריכת דלק מוגברת וכל מיני דברים קטנים נוספים, החיסכון בעלות כבר לא כל כך דרמטי (אם בכלל). באופן כללי, אם רוצים לשכור קרוואנים בשיא העונה כדאי מאוד להזמין מוקדם ככל האפשר – הם נוטים להיגמר במהירות, והזמנות בטווח של חודשיים-שלושה לפני העונה כבר עלולות להיות בעייתיות. למי שגמיש מבחינת התאריכים, יש מבצעים יפים מאוד על קרוואנים אם מזמינים לעונות השוליים (מאי או ספטמבר). ברוב חברות ההשכרה יש גם הנחות לא רעות אם מזמינים מוקדם, בדר"כ לפני ינואר.

ובשורה התחתונה

אם הסיטואציה מתאימה (למשל משפחות עם ילדים), לכו על זה. אם הסיטואציה פחות מתאימה (למשל כמה מבוגרים בקרוואן אחד, או כל סיטואציה אחרת שבה חשוב לכם לשמור על פרטיות ועל מרחב אישי), כדאי לחשוב על זה טוב לפני שהולכים בכיוון.

ומה אנחנו מציעים?

בארץ יש כמה חברות שמתמחות בהשכרת קרוואנים לטיולים בחו"ל, כשבנוסף אליהן יש גם כמה חברות מקומיות שיושבות באלסקה שכדאי לקחת בחשבון. בשנים האחרונות צברנו ניסיון רב בעבודה מול החברות הישראליות וגם מול החברות המקומיות באלסקה. אם תרצו סיוע בהכנות לטיול, אתם כמובן מוזמנים ליצור קשר ונשמח למצוא עבורכם את ההתאמה הטובה ביותר.

(הערה קטנה אבל חשובה: בארה"ב קרוואנים נקראים RV, ראשי תיבות של Recreational Vehicle, או Motorhome. כדי להוסיף עוד קצת לבלבול, באנגלית אמריקאית המשמעות של המילה "קרוואן" היא "שיירה של רכבים". כדאי לזכור את זה לפני שמתקשרים לנציג שירות ומזמינים "קרוואן").

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)