טיול בקרוואן באלסקה, כן או לא ואם כן אז למה

רבים שואלים אותנו, קרוואן באלסקה – כן או לא? חוסך כסף או יוצא יקר יותר? אנחנו כמובן עונים, זה תלוי. במה זה תלוי? כל זאת ועוד במאמר הבא.
34QA

טיול בקרוואן באלסקה

דרך נוספת לטייל באלסקה היא באמצעות קרוואן. הרבה אנשים מפנטזים על טיול קרוואנים, אבל לא תמיד מהסיבות הנכונות (לדעתנו לפחות). כמו בכל דבר, גם כאן יש יתרונות וחסרונות שכדאי להכיר לפני שמחליטים.

יתרונות

היתרון הגדול הוא בעצמאות. אין צורך להגיע למלון בלילה, אין צורך לארוז ולפרוק את הדברים כל יום מחדש, ואפשר גם להכין את האוכל שלכם בעצמכם.

מכיוון שהרבה מאוד מהמקומיים מחזיקים קרוואנים בשביל טיולים של סופי שבוע, וגם בגלל שזאת צורת טיול מאוד מקובלת בארה"ב, אלסקה ערוכה מצויין לטיול מהסוג הזה ולא קשה למצוא אתרי קמפינג ומקומות יפים מאוד לעצור בהם ללילה.

חסרונות

טיול בקרוואן מצריך קצת השקעה טכנית – צריך ללמוד איך לנהוג ולהפעיל את המפלצות האלו, וצריך לתכנן את הטיול לפי אתרי קמפינג של קרוואנים שבהם אפשר למלא מים, לרוקן את הביוב וכו'.

הרבה אנשים נרתעים מהעניין, ורק המחשבה על לעשות רברס עם קרוואן יכולה לגרום להם לוותר על אלסקה וללכת על לונדון במקום.

חיסרון אחר, לא פחות משמעותי, הוא שצריך לחיות עם כל מי שמטייל איתך בחדר אחד למשך שבוע-שבועיים לפחות, שזה לא תמיד להיט גדול (נאמר זאת כך, לא כל משפחה עם שלושה ילדים ערוכה מנטלית לטייל עם חדר שירותים אחד למשך שבועיים).

האם זה חוסך כסף?

אז זהו שלא בהכרח. קרוואן אמנם משלב את העלות של רכב וחדר במלון ולכאורה יש כאן חיסכון, אבל כשמוסיפים את העלויות של אתרי קמפינג (יכול להגיע גם ל-$40-$50 ללילה), צריכת דלק (מוגברת, מאוד) וכל מיני דברים קטנים נוספים, החיסכון בעלות כבר לא כל כך דרמטי, אם בכלל.

באופן כללי, אם רוצים לשכור קרוואנים בשיא העונה כדאי מאוד להזמין מוקדם ככל האפשר – הם נוטים להיגמר במהירות, והזמנות בטווח של חודשיים-שלושה לפני העונה כבר עלולות להיות בעייתיות.

למי שגמיש מבחינת התאריכים, יש מבצעים יפים מאוד על קרוואנים אם מזמינים לעונות השוליים (מאי או ספטמבר). ברוב חברות ההשכרה יש גם הנחות לא רעות אם מזמינים מוקדם, בדר"כ לפני ינואר.

ובשורה התחתונה

אם הסיטואציה מתאימה למשל משפחות עם ילדים שיודעות שהן יכולות להתמודד עם נושא המרחב המצומצם, לכו על זה.

אם הסיטואציה פחות מתאימה, למשל כמה מבוגרים בקרוואן אחד, או כל סיטואציה אחרת שבה חשוב לכם לשמור על פרטיות ועל מרחב אישי, כדאי לחשוב על זה טוב לפני שהולכים בכיוון.

ומה אנחנו מציעים?

בארץ יש כמה חברות שמתמחות בהשכרת קרוואנים לטיולים בחו"ל, כשבנוסף אליהן יש גם כמה חברות מקומיות שיושבות באלסקה שכדאי לקחת בחשבון.

בשנים האחרונות צברנו ניסיון רב בעבודה מול החברות הישראליות וגם מול החברות המקומיות באלסקה.

אם תרצו סיוע בהכנות לטיול, אתם כמובן מוזמנים ליצור קשר ונשמח למצוא עבורכם את ההתאמה הטובה ביותר.

*הערה קטנה אבל חשובה: בארה"ב קרוואנים נקראים RV, ראשי תיבות של Recreational Vehicle, או Motorhome. כדי להוסיף עוד קצת לבלבול, באנגלית אמריקאית המשמעות של המילה "קרוואן" היא "שיירה של רכבים".

בהחלט כדאי לזכור את זה לפני שמתקשרים לנציג שירות ומזמינים "שיירה של רכבים"…..

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)