אלסקה למטייל העצמאי

  • בחר גודל טקסט A A

טיולים בנהיגה עצמית

הבחירה הקלאסית של רוב מי שמטייל באלסקה או בקנדה בטיול יבשתי (כלומר, לא בקרוז) היא לקחת רכב שכור ולהשתמש בו כאמצעי התחבורה העיקרי. יש גם אמצעי תחבורה אחרים (ואתם מוזמנים לקרוא עליהם כאן), אבל בגדול אפשר להגיד שהחיים במקומות האלו מבוססים על שימוש ברכב פרטי, ובמקביל התחבורה הציבורית מוגבלת למדי. באלסקה ובקנדה אפשר למצוא את כל חברות ההשכרה הבינלאומיות, וגם כמה חברות קטנות ומקומיות.

יתרונות לטיול ברכב שכור

  • עצמאות מבחינת לוחות הזמנים.
  • אפשרות להגיע למקומות אליהם לא מגיעה תחבורה ציבורית.
  • אפשר לעצור לאורך הדרך מתי שבא לכם (נניח, כשרואים מוס עומד לצד הכביש).

חסרונות?

הרבה חבר'ה שמגיעים אלינו מביעים חשש משתי נקודות עיקריות: המרחקים הגדולים שכרוכים בנסיעה, ואיכות הדרכים. בשני המקרים, אפשר להיות רגועים. המרחקים אמנם לא קטנים ורצוי מאוד לא לתכנן ימי נסיעות ארוכים במיוחד, אבל אם מבינים את המפה ואת המרחקים אפשר בקלות לבנות מסלול טיול שלא יכלול נסיעות של יותר מ-4-6 שעות בכל פעם. נכון, גם אלו לא נסיעות קצרות ורצוי שתהיו מוכנים לענין (תביאו מוזיקה טובה), אבל אנחנו לא מדברים כאן על חציית המדבר באוסטרליה אלא על נסיעות הרבה יותר הגיוניות. לאורך הנסיעה יש גם הרבה מקומות לעצור ולטייל, וגם לגבי איכות הדרכים אין סיבה לחשוש ולא צריך רכב 4 על 4 אלא אם כן זה מה שאתם אוהבים. היתרון הגדול של אלסקה ושל קנדה הוא בשילוב של הטבע המדהים שלהן עם התשתיות המערביות המפותחות. הכבישים משולטים היטב, קשה מאוד להתבלבל בניווט, והרכבים בדר"כ במצב מצוין.

במילים אחרות: כל זמן שמתכננים את הטיול נכון מבחינת המסלול ומרחקי הנסיעה, לא מדובר בטיול מאתגר אלא בטיול של טבע בתנאים נוחים.

מה אנחנו מציעים?

אנחנו מתמחים בתכנון ובהפקה של טיולים למטייל העצמאי באלסקה ובהרי הרוקי הקנדיים. כמעט כל הטיולים מבוססים על נהיגה עצמית, כאשר התכנית ברוב המקרים כוללת שילוב של ימי נסיעות עם ימי טיול מודרכים ע"י חברות טיולים מקומיות. במסגרת הטיפול בשירותי הקרקע אנחנו מכינים גם תיק טיול מפורט שכולל המלצות על נקודות עניין לאורך הנסיעה, מסלולי טיול מומלצים, מסעדות וכיו"ב. התוצאה היא טיול אישי, בקצב שלכם, מתוכנן לפי הצרכים שלכם אבל עם הידע והתכנון שלנו.

נשמע מעניין?

יאללה, בואו נדבר.