אלסקה למטייל העצמאי

  • גודל טקסט A A

טיולים בנהיגה עצמית

הבחירה הקלאסית של רוב מי שמטייל באלסקה או במערב קנדה בטיול יבשתי (כלומר, לא בקרוז) היא לקחת רכב שכור ולהשתמש בו כאמצעי התחבורה העיקרי. יש גם אמצעי תחבורה אחרים (ואתם מוזמנים לקרוא עליהם כאן), אבל בגדול אפשר להגיד שהחיים במקומות האלו מבוססים על שימוש ברכב פרטי, ובמקביל התחבורה הציבורית מוגבלת למדי.

באלסקה ובקנדה אפשר למצוא את כל חברות ההשכרה הבינלאומיות, וגם כמה חברות קטנות ומקומיות, אבל אנחנו ממליצים בחום להחליט מראש על אופי הטיול שלכם (האם תרצו לנסוע בדרכי עפר לדוגמא) לפני שאתם ניגשים להזמנה. אנחנו עובדים במקביל גם עם חברות ההשכרה הבינלאומיות שכולם מכירים וגם עם ספקים מקומיים כך שיש באפשרותנו להתאים את סוג הרכב בדיוק לפי המסלול שלכם, הרכב המשתתפים בטיול, התקציב שלכם והרצונות שלכם.

אלסקה למטייל העצמאי – יתרונות וחסרונות

אז קודם כל בואו נתחיל עם היתרונות:

1 עצמאות מבחינת לוחות הזמנים – אוהבים להתפנק עוד קצת עם הקפה של הבוקר? חייבים עצירת פיפי פעם בכמה שעות? עם רכב שכור אתם בשליטה על הקצב ובסוף היום אין צורך להיסחב עם כל הציוד לכל מקום.

2 אפשרות להגיע למקומות אליהם לא מגיעה תחבורה ציבורית – אין מה לעשות, התחבורה הציבורית באלסקה ומערב קנדה לא מספיק מפותחת וכדי באמת לחוות את המקומות הבאמת שווים כדאי מאוד שיהיה לכם רכב.

3 אפשר לעצור לאורך הדרך מתי שבא לכם – יש מלא מקומות עם נקודות תצפית מרהיבות, ואנחנו מבטיחים לכם שתמצאו את עצמכם לא פעם עוצרים את הרכב כדי לצלם איזו תמונה או שתיים (נניח, כשרואים מוס עומד לצד הכביש).

ולגבי החסרונות? האמת שאין הרבה. מדי פעם אנחנו נתקלים בחבר'ה שמביעים חשש משתי נקודות עיקריות: המרחקים הגדולים שכרוכים בנסיעה, ואיכות הדרכים. בשני המקרים, אפשר להיות רגועים. המרחקים אמנם לא קטנים ורצוי מאוד לא לתכנן ימי נסיעות ארוכים במיוחד, אבל אם מבינים את המפה ואת המרחקים אפשר בקלות לבנות מסלול טיול שלא יכלול נסיעות של יותר מ-4-6 שעות בכל פעם.

נכון, גם אלו לא נסיעות קצרות ורצוי שתהיו מוכנים לענין (תביאו מוזיקה טובה), אבל אנחנו לא מדברים כאן על חציית המדבר באוסטרליה אלא על נסיעות הרבה יותר הגיוניות. לאורך הנסיעה יש גם הרבה מקומות לעצור ולטייל, וגם לגבי איכות הדרכים אין סיבה לחשוש ולא צריך רכב 4 על 4 אלא אם כן זה מה שאתם אוהבים. היתרון הגדול של אלסקה ושל קנדה הוא בשילוב של הטבע המדהים שלהן עם התשתיות המערביות המפותחות. הכבישים משולטים היטב, קשה מאוד להתבלבל בניווט, והרכבים בדר"כ במצב מצוין.

במילים אחרות: כל זמן שמתכננים את הטיול נכון מבחינת המסלול ומרחקי הנסיעה, לא מדובר בטיול מאתגר אלא בטיול של טבע בתנאים נוחים.

מה אנחנו מציעים?

אנחנו מתמחים בתכנון ובהפקה של טיולים לאלסקה ולהרי הרוקי הקנדיים למטייל העצמאי. כמעט כל הטיולים מבוססים על נהיגה עצמית, כאשר התכנית ברוב המקרים כוללת שילוב של ימי נסיעות עם ימי טיול מודרכים על ידי חברות טיולים מקומיות. במסגרת הטיפול בשירותי הקרקע אנחנו מכינים גם תיק טיול מפורט שכולל המלצות על נקודות עניין לאורך הנסיעה, מסלולי טיול מומלצים, מסעדות וכיו"ב.

התוצאה היא טיול אישי, בקצב שלכם, מתוכנן לפי הצרכים שלכם אבל עם הידע והתכנון שלנו. אתם מוזמנים לקרוא עוד קצת על איך אנחנו עובדים או לחלופין להכיר קצת יותר לעומק את הצוות שלנו.

נשמע מעניין?

יאללה, בואו נדבר.
ואם במקרה הגעתם עד לכאן והחלטתם שזה אולי בכל זאת קצת גדול עליכם ובעצם בא לכם לטייל במסגרת טיול מאורגן – בואו לבדוק את הטיולים המאורגנים שלנו.

מסלולי טיול באלסקה ובמערב קנדה
מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)