• בחר גודל טקסט A A
 • אוקיי, איך מתחילים?

 • לוח זמנים לתשלומים

 • מה אתם מקבלים?

 • על מה אנחנו אחראים, ועל מה לא

 • לינה

 • ויזות ודרכונים

 • ביטוח נסיעות לחו"ל

 • מדיניות ביטולים

 • ומה השתנה עם הקורונה?

 • ביטולים של חלקים מהטיול

 • ולסיכום

 • שלחו לנו שאלה

 • אוקיי, איך מתחילים?

  חזרה למעלה

  1. בשלב הראשון, קובעים פגישת יעוץ ורואים מה הכי מתאים לכם (אורך טיול, תאריכים, אופי הטיול וכו'). לאחר הפגישה נכין עבורכם את תכנית הטיול, שתכלול את תיאור מסלול הטיול ואת הצעת המחיר להזמנת שירותי הקרקע הנדרשים (שירותי קרקע = לינות, תחבורה ואטרקציות, כלומר פעילויות בתשלום). הפגישה עולה 400 ₪ (כולל מע"מ), אותם משלמים בפגישה עצמה. היה ותזמינו דרכנו את שירותי הקרקע, אותם 400 ש"ח נספרים על החשבון כחלק מהתשלום עבור הטיול.

  מטיילים שיזמינו מסלולי טיול מוכנים ישירות מהאתר (כלומר ללא צורך בהתאמה אישית) מתחילים את התהליך משלב 2.

  2. אחרי שתאשרו לנו שהתכנית מתאימה מבחינתכם, אנחנו צריכים שני דברים כדי לטפל בהזמנות:

  – טופס הרשמה מלא (למילוי דרך האתר), עם הפרטים האישיים שלכם.
  – תשלום מקדמה, בהתאם למה שכתוב בהצעת המחיר שצורפה לתכנית הטיול. בדר"כ מדובר על משהו בסביבות 30-40% מעלות הטיול (אלו ההזמנות עבורן אנחנו צריכים לשלם מראש כבר בזמן ההזמנה).

 • לוח זמנים לתשלומים

  חזרה למעלה

  3. בדר"כ התשלום יתבצע בשני שלבים:

  – בזמן ההרשמה לטיול: מקדמה לפי הסכום המצוין בהצעת המחיר.
  – סגירת יתרת התשלום עד 60 ימים לפני מועד היציאה.

  שימו לב שיש גם כמה סוגים של הזמנות מיוחדות שדורשות תשלום של יתרת החשבון מוקדם יותר מ-60 יום לפני היציאה (למשל שייט באניות קטנות, לינה ב-Wilderness Lodge וכד'). במקרה כזה, אנחנו כבר נעדכן אתכם לגבי לוח הזמנים כבר בזמן הההרשמה.

  לגבי הזמנות ברגע האחרון: אם אתם מזמינים את הטיול פחות מ-60 יום לפני היציאה, החיוב בזמן ההרשמה יהיה חיוב מלא על כל עלות הטיול.

  4. חשוב: עלות הטיול אינה סופית עד לקבלת האישורים הסופיים מהספקים על ההזמנות. כמובן שנשתדל שלא להעלות את המחירים אחרי שסגרנו על עלות מסויימת, אבל אם יהיו עליות מחירים בין ההרשמה שלכם לטיול לבין אישור ההזמנות ע"י הספקים (נדיר אבל קורה מדי פעם) ניאלץ להעלות את מחיר הטיול או לשנות את התכנית בהתאם. כמובן שבמקרים מסוג זה נעדכן אתכם, ונתקדם עם ההזמנות בתיאום איתכם.

 • מה אתם מקבלים?

  חזרה למעלה

  5. אחרי שנסיים את ההזמנות נכין עבורכם את תיק הטיול, שהוא למעשה חוברת מושקעת (בדר"כ מדובר על כמה עשרות עמודים) שכוללת את תכנית הטיול ברמת פירוט גבוהה, לוח זמנים עבור כל יום טיול, המלצות לאורך המסלול (נקודות תצפית, מסלולי הליכה, מסעדות וכיו"ב), מפות ועוד מידע שימושי רב. תיק הטיול מאורגן לפי ימים, כאשר בסוף כל יום תצורף טבלה ובה פירוט ההזמנות שנעשו עבור המזמין במסגרת התכנית של אותו יום.

  6. בתיק הטיול תמצאו גם את הטלפון שלנו למקרי חירום. במקרה של שינויים בלתי מתוכננים בתכנית הטיול כתוצאה מגורמים חיצוניים (מזג אויר, תקלות טכניות, עיכובי טיסות וכיו"ב), אתם מוזמנים ליצור קשר ואנחנו ננסה לעשות מה שאפשר כדי להציע פתרונות שיאפשרו היצמדות מקסימלית לתכנית הטיול המקורית.

  כמה נקודות חשובות בהקשר הזה:

  א. קורה שיש מזג אויר גרוע ואי אפשר לטוס / לשוט / לטייל ברגל כפי שתוכנן במקור (אחרי הכל מדובר על אלסקה ועל קנדה, לא המקומות הכי חמים על כדור הארץ). בקשתנו הצנועה: קחו את זה באיזי. נכון, זה בהחלט יכול להשפיע על תכנית הטיול שלכם, אבל בדר"כ זה לטווח קצר בלבד (שעות, מקסימום יום-יומיים) וזה לא משהו שיחרב את כל הטיול. זה לא טיול באירופה הקלאסית, והבלתי צפוי הוא חלק מהחווייה.

  ב. אנחנו ננסה כמובן לעשות מה שאפשר כדי לסייע לכם לא לפספס דברים שאתם רוצים לראות, אבל לצערנו אנחנו לא קוסמים. אם יש דרך להזמין סיור חלופי אתם יכולים לסמוך עלינו שנמצא אותה, אבל לא תמיד יש.

  ג. אם מצאנו סיורים חלופיים והם כרוכים בתוספת עלות, חשוב שתזכרו שתוספת העלות הזו היא עליכם.

 • על מה אנחנו אחראים, ועל מה לא

  חזרה למעלה

  7. אנחנו אחראים לבנות את הטיול בצורה הנכונה ביותר, ולמצוא עבורכם את הספקים המתאימים ביותר, לפי מה שהגדרתם לנו בפגישות לפני הטיול ולפי ניסיוננו עם טיולים מהעבר. בחירת הספק מתבצעת לפי קריטריונים קפדניים של איכות השירות, ביקורות של מטיילים משנים קודמות, וניסיון אישי שלנו בשטח.

  8. על מה אנחנו לא אחראים? באופן כללי, על כל היבט של הטיול שאינו בשליטתנו הישירה. למשל:

  א. על השירות שתקבלו בשטח. גם אם יש לנו ניסיון מצוין עם חברות טיולים / מלונות / חברות השכרה וכו', אין לנו דרך להבטיח את רמת ההדרכה / החדר במלון / הרכב השכור שתקבלו בפועל. ואם לנסח את זה במילים משפטיות: אנחנו לא לוקחים אחריות על טיב השירותים הניתנים על ידי צדדים שלישיים (כלומר ספקים) במהלך הטיול.

  ב. על כל נזק שיגרם לכם כתוצאה משינויים בלתי צפויים (זמני טיסות, מזג אויר, תקלות טכניות וכו'). כל תוספת עלות שתיגרם כתוצאה מארועים מסוג זה היא באחריות המטיילים.

  ג. על תקלות ונזקים שיגרמו כתוצאה מ"כוח עליון" (כמו למשל רעידות אדמה, אירועי טרור, שביתות, שריפות, התפרצות הר געש וכד'). גם כאן, כל תוספת עלות שתיגרם כתוצאה מארועים מסוג זה היא באחריות המטיילים.

  ד. חלק מהטיולים כוללים פעילויות שיש בהן אלמנט של סיכון, כמו צפייה בדובים, שייט קיאקים, הליכה על קרחון וכו'. אנחנו עושים את כל המאמצים להבטיח שהפעילויות האלו יתבצעו ברמה הגבוהה ביותר ועם הספקים הטובים ביותר, אבל אין לנו דרך להבטיח שלא יקרה כלום. בשורה התחתונה האחריות היא עליכם.

  ה. טיסות: אנחנו לא עוסקים בהזמנה של טיסות בינלאומיות ולמעט מקרים נדירים מאוד, גם לא טיסות פנים. כמובן שאין לנו כל אחריות על שינויים במועדי הטיסות ועל השפעתם על תכנית הטיול. גם כאן, כל הוצאה נוספת שתיגרם כתוצאה ישירה ו/או עקיפה משינויים במועדי הטיסות, היא באחריותכם.

  9. ואם לחזור על אותו עניין בניסוח משפטי: למען הסר כל ספק יצוין כי, מארגן הטיול לא יהיה אחראי בשום מקרה, בגין כל נזק שייגרם למזמין, ככל שייגרם, בין במשירין ובין בעקיפין, במהלך הטיול ו/או כתוצאה מהטיול, לרבות עקב מוות חו"ח, תאונות, אובדן, גניבה, נזקים גופניים, נזקים ממוניים, מחלות ו/או כל הוצאה כלשהי שיהיה על המזמין להוציא, מכל סיבה שהיא שאינה בשליטת מארגן הטיול (לרבות, אך לא רק, טעויות, רשלנות, אי מילוי, חריגה מהוראות, תקלה בכלי רכב או שיט או טיס, הפעלה לקויה של אחד מאלה וכיו"ב או כל פעולה אחרת שאינה בידיעת או בשליטת מארגן הטיול).

  "מארגן הטיול": לרבות עובדיו, פקידיו, סוכניו או מי מטעמו.

 • לינה

  חזרה למעלה

  10. כסטנדרט באלסקה ובקנדה, הלינות אינן כוללות את ארוחת הבוקר. ברוב המקרים תהיה מסעדה במלון או צמוד אליו, אבל עלות ארוחת הבוקר אינה נכללת בעלות הלינה ולכן ברוב הגדול של המקרים תידרשו לשלם אותה בעצמכם בזמן הטיול.

  11. שעת הכניסה והיציאה לחדרי המלון הינה בהתאם לנהלים הנהוגים בבתי המלון. אין לנו אפשרות להתחייב שהחדרים יהיו זמינים מיד עם הגעתכם למלון, או שתוכלו לבצע יציאה מאוחרת (Late Check Out) ביחס לשעות הנהוגות בבית המלון. ברוב המקרים המלונות ינסו לסייע במה שאפשר אבל זה לא משהו שאפשר להתחייב עליו, וזה יהיה ביניכם לבינם.

 • ויזות ודרכונים

  חזרה למעלה

  12. אלסקה נמצאת בארה"ב, ויש צורך בויזה לארה"ב כדי להיכנס. קנדה לא דורשת ויזה מאזרחים ישראלים, אבל החל משנת 2016 יש צורך למלא "מסמך נסיעה" אלקטרוני – ר' פרטים כאן: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta.asp.

  13. חשוב שתוודאו שבזמן הטיול יהיה ברשותכם:

  א. דרכון בתוקף לתקופה של לא פחות מ-6 חודשים מיום היציאה לטיול.
  ב. ויזת כניסה (ארה"ב) או מסמך נסיעה (קנדה) בתוקף.
  ג. לפחות 2 עמודים ריקים בדרכון.

  14. האחריות על נזקים שייגרמו כתוצאה מבעיות באישור או הנפקת ויזה תחול על המטיילים בלבד.

 • ביטוח נסיעות לחו"ל

  חזרה למעלה

  15. על המטיילים חלה החובה לבטח את עצמם בביטוח בריאות ומטען. במידה ותוכנית הטיול כוללת פעילות המוגדרת כאתגרית, המטייל יערוך ביטוח נוסף ו/או משלים לכיסוי גבוה יותר מן הביטוחים הסטנדרטיים. רכישת ביטוח נסיעות אינה חובה על פי חוק, אבל זהו תנאי שמופיע בטופס התנאים הכלליים שאותו אתם מאשרים בזמן ההרשמה. מכיוון שדמי הביטול מתחילים להיות משמעותיים יותר כ-60 יום לפני היציאה (ר' "מדיניות ביטול" למטה), אנחנו ממליצים בחום לרכוש ביטוח שמכסה הוצאות ביטול נסיעה 60 יום או יותר לפני תחילת הטיול.

 • מדיניות ביטולים

  חזרה למעלה

  16. עונת התיירות באלסקה ובקנדה קצרה במיוחד (בערך 90 יום) ולכן ביטולי הזמנות מציבים בעיה מבחינת הספקים שחוששים שלא יוכלו למכור מחדש את ההזמנות. בהתאם, דמי הביטול הם משמעותיים, והם הולכים ועולים ככל שמתקרבים למועד היציאה לטיול. כמובן שזה נכון גם מבחינתנו, כדי שלא ייווצר מצב שבו אנחנו עובדים על הטיול ללא תמורה במקרה של ביטול.

  17. מדיניות ביטול בטיולי קבוצה: מרגע ההרשמה עלות הביטול היא 100 דולר לאדם, והחל מ-90 יום לפני היציאה העלות עולה ל-30% (עד חודשיים לפני היציאה), 60% (עד חודש לפני היציאה) ו-100% (בחודש האחרון לפני היציאה).

  מדיניות ביטול בטיולים עצמאיים: 10 אחוז מעלות הטיול + כל דמי הביטול שנדרשים ע"י הספקים בחו"ל.

  קצת הסבר על המדיניות של הטיולים העצמאיים:
  מרגע שביצענו את ההזמנות לטיול, עלות הביטול היא 10% מעלות הטיול. אלו דמי הביטול שלנו, שנועדו לכסות את ההוצאות שלנו בשלב זה. לזה צריך להוסיף את דמי הביטול של הספקים, שמשתנים מטיול לטיול (טיולים בהתאמה אישית, אחרי הכל). בזמן הכנת תכנית הטיול אנחנו עדיין לא יודעים בודאות מי יהיו הספקים שאיתם נעבוד, ולכן דמי הביטול יופיעו בדר"כ כך:

  – ביטול לאחר ההרשמה לטיול: 10% מערך ההזמנה הכולל
  – 60-45 ימים לפני מועד היציאה 30% מערך ההזמנה הכולל
  – 44-30 ימים לפני מועד היציאה 60% מערך ההזמנה הכולל
  – 30 ימים או פחות לפני מועד היציאה 100% מערך ההזמנה הכולל
  – במקרים בהם אנחנו עובדים עם ספקים שאצלם מדיניות הביטול מחמירה יותר מהמפורט בטבלה, יותאמו דמי הביטול למדיניות של הספקים.

  אבל בפועל כאמור המדיניות היא פשוט 10 אחוז + עלויות ספקים.

  18. על ביטולים יש להודיע לנו בכתב (אפשר במייל או בפקס). היום הקובע לביטול הוא יום קבלת הודעת הביטול הכתובה אצלנו, בכפוף לאישור שלנו שאכן קיבלנו את ההודעה.

 • ומה השתנה עם הקורונה?

  חזרה למעלה

  טיולי קבוצה: הארכנו את התקופה שבה העלות היא $100 לאדם, עד 60 יום לפני היציאה. המדרגות הבאות יהיו עד חודש לפני היציאה (%50 מעלות הטיול), ובחודש האחרון לפני היציאה (%100 מעלות הטיול). במקרה שהטיולים יבוטלו לא יהיו דמי ביטול.

  טיולים עצמאיים: ללא שינוי מהמדיניות הרגילה, אבל אנחנו עובדים מול הספקים כדי להוריד את דמי הביטול שלהם – גם מבחינת הסכומים, וגם מבחינת הזמנים (כלומר כמה זמן לפני הטיול מתחילים לגבות דמי ביטול). מטיילים שביטלו כתוצאה מהקורונה ומעוניינים לבנות מחדש את הטיול ב-2021 יקבלו זיכוי בגובה 10% מעלות הטיול (כלומר עבור דמי הביטול שלנו, ללא החיובים הנוספים שנגבו ע"י הספקים).

 • ביטולים של חלקים מהטיול

  חזרה למעלה

  19. אם פעילות ספציפית בוטלה ע"י הספק המקומי (יכול לקרות עקב תנאי מזג אויר, תקלות טכניות או כל סיבה אחרת לפי שיקול דעת הספק), אנא עדכנו אותנו בהקדם האפשרי ולא יותר משבועיים לאחר סיום הטיול. אנחנו נעשה את מירב המאמצים כדי להחזיר לכם את העלות של הפעילות שבוטלה.

  שימו לב: חישוב ההחזר ייעשה ע"פ עלות הטיול שאנחנו שילמנו לספק, כלומר ההחזר יהיה נמוך יותר מהמחיר שמופיע באתר האינטרנט של הספק.

  ההחזר יהיה שקלי, ושער הדולר ייקבע לפי שער ההעברות וההמחאות הגבוה של יום ביצוע ההחזר.

  סעיף no show: מטיילים שלא יגיעו בזמן או שיחליטו על דעת עצמם שלא לנצל את חלק משירותי הקרקע שהוזמנו עבורם, לא יקבלו החזר כלשהו.

 • ולסיכום

  חזרה למעלה

  21. מה שקראתם כאן מופיע בשפה משפטית במסמך בשם "תנאים כלליים" אותו תתבקשו לאשר בזמן ההרשמה לטיול. ההרשמה משמשת אישור למסמך ולכל המצוין בו. למי שרוצה לקרוא, המסמך מופיע בתחתית העמוד תחת הכותרת הלא-מפתיעה "תנאים כלליים".

  22. שיהיה אחלה טיול!

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)