בענייני הקורונה

 • גודל טקסט A A

אז מסתבר שיש איזה וירוס בסביבה שעושה בלגנים. הנה כמה עדכונים בעניין – מה המצב באלסקה ובמערב קנדה, מה פתוח, מה סגור, ומה עדיין באויר.

(העמוד עודכן לאחרונה ב-12 לספטמבר.)

נתחיל מהסוף – אלו האתגרים העיקריים נכון לעכשיו

1 קשיים בכניסה ליעד:

 • אלסקה: נדרשת בדיקת קורונה שלילית 3 ימים לפני היציאה, "הימנעות חברתית" בשבוע הראשון לשהייה.
 • קנדה: עדיין לא מקבלים מבקרים מבחוץ.

2 ביטוחי נסיעות לחו"ל: עד כמה שידוע לנו, האופציה היחידה כיום לרכישת ביטוח נסיעות לארה"ב היא הביטוח של דיויד שילד (דרך פספורטקארד), שהחיסרון שלו הוא עלות גבוהה יחסית ומגבלת גיל. ניתן לרכוש ביטוחים דרך חברות ביטוח לא-ישראליות, אולם מומלץ מאוד להתיעץ עם סוכן לפני הרכישה כדי לוודא שהפוליסה אכן מתאימה לצרכיכם.

3 חובת בידוד בחזרה לארץ: אפשר להניח שזה מחיר שחלק מהמטיילים יהיו מוכנים לשלם (אולי מקומות העבודה שלהם פחות ישמחו, אבל זה דבר אחר). הנושא הזה השתנה קצת לאחרונה, אבל רק בכל הקשור למדינות ירוקות – וארה"ב כרגע רחוקה מאוד מהסטטוס הזה.

4 טיסות: יש טיסות זמינות בין ישראל לארה"ב ובתוך ארה"ב, אבל הקוים בין אירופה לארה"ב עדיין לא חזרו לפעילות סדירה. קונדור איירליינס, שמציעה בשנים רגילות קו ישיר בין פרנקפורט ואנקורג', ביטלה את הקו הזה לקיץ 2020 ולגבי 2021 עדיין לא ידוע מה התכניות שלהם.

שורה תחתונה:

 • אלסקה: אפשרי. האתגר העיקרי זה הביטוח.
 • קנדה: כרגע בלתי אפשרי.  

אז מה, לתכנן טיול לקיץ או לדחות לשנה אחרת?

מין הסתם, אי אפשר לדעת עכשיו מה יהיה המצב בקיץ. מה שאנחנו כן יודעים זה שרבים מהמטיילים שביטלו את ההזמנות שלהם לקיץ 2020 העבירו את התכניות שלהם ל-2021, כך שכבר עכשיו יש מקומות שמתחילים להתמלא (גם באלסקה וגם בקנדה). בהתאם, כדאי להקדים ולסגור הזמנות כבר עכשיו, אבל לא חייבים להיכנס להתחייבויות כספיות. אם אתם עושים את ההזמנות דרכנו, אנחנו מציעים השנה מדיניות של גמישות מקסימלית: הזמנת הטיול עולה $100 בלבד, ללא כל התחייבות וללא תשלום נוסף עד חודשיים לפני הטיול.

דרישות הכניסה לאלסקה

1 מטיילים (מגיל 10 ומעלה) מתבקשים לבצע בדיקת קורונה לא יותר מ-3 ימים לפני היציאה לאלסקה. הכוונה ל-3 ימים לפני היציאה משדה התעופה ממנו התחילה הנסיעה – למשל נתב"ג, אם אתם מגיעים מישראל בלי לעצור בדרך.

2 יש למלא את הטפסים הבאים באתר Alaska Travel Portal:

 • Travel Declaration Form
 • Self-Isolation Plan: שאלון של שלוש שאלות שמטרתו להגדיר מה המטייל אמור לעשות במקרה שהוא יתגלה כחיובי לקורונה בזמן השהייה באלסקה.

3 בחרו את אחת משלוש האופציות הבאות:

א. אם נחתתם באלסקה עם תוצאות בדיקה שליליות: מצוין, ממשלת אלסקה מודה לכם. יש להעלות את תוצאות הבדיקה ל-Alaska Travel Portal, או להציג אותן לביקורת בשדה התעופה. זה הכל.

ב. אם נחתתם כשעדיין לא התקבלו תוצאות: יש להציג הוכחה לביצוע הבדיקה (proof of test) בשדה התעופה, או להעלות אותה ל-Alaska Travel Portal. לאחר מכן יש להמתין בבידוד עד קבלת התוצאות, ולאחר קבלת התוצאות, יש להעלות אותן לאתר של Alaska Travel Portal.

ג. ואם נחתתם ללא שביצעתם בדיקה לפני היציאה (אופציה לא משהו, מאד לא מומלץ): ניתן לבצע בדיקה בשדה התעופה בעלות של $250. יש להמתין בבידוד עד קבלת התוצאות. יכול לקחת זמן.

לאחר הכניסה לאלסקה

4 מטיילים שמגיעים לאלסקה לביקור של שבוע או יותר, יקבלו בזמן הכניסה בשדה התעופה וואוצ'ר לבדיקת קורונה שניה אותה ניתן לבצע החל מהיום ה-7 לשהות באלסקה (ר' סעיף 6 בהמשך).

5 מטיילים מתבקשים לשמור על Strict Social Distancing במשך 14 יום אחרי הנחיתה: מסיכה חובה, ושמירת מרחק של 2 מ' לפחות מכל מי שלא בגרעין המשפחתי הקרוב. יש להימנע מכניסה למסעדות (מותר להזמין משלוחי מזון), פאבים, חדרי כושר, מרכזים קהילתיים, מרכזי ספורט, בנייני משרדים, בתי ספר או מעונות לילדים. אין להשתתף בפעילויות קבוצתיות, כולל אירועי ספורט ואימונים, חתונות, לוויות או כינוסים אחרים.

6 ניתן לקצר את משך התקופה של ה-Strict Social Distancing על ידי בדיקת קורונה שלילית שניה, החל מהיום ה-7 אחרי הנחיתה באלסקה.

שימו לב: עיירות מבודדות וישובים מרוחקים עשויים להעלות דרישות נוספות כדי להבטיח את בריאות התושבים. רצוי לבדוק את הנושא מראש עוד בשלב תכנון הטיול.

אלסקה מכבדת את התוצאות של הבדיקות הביתיות הבאות (זמין בארה"ב ומאושר ע"י ה-FDA):

 • Pixel System from Labcorp
 • Everlywell Covid-19 Test Home Collection Kit
 • Vault Health
 • Picture Genetics

מידע אונליין

כניסה לקנדה

כאמור, יותר פשוט אבל יותר מבאס: הגבולות סגורים למבקרים מבחוץ עד הודעה חדשה. נעדכן כשיהיו שינויים.

מסלולי טיול באלסקה ובמערב קנדה
מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)