בענייני הקורונה

 • גודל טקסט A A

אז מסתבר שיש איזה וירוס בסביבה שעושה בלגנים. הנה כמה עדכונים בעניין – מה המצב באלסקה ובמערב קנדה, מה פתוח, מה סגור, ומה עדיין באויר.

נתחיל מהסוף – האם אפשר לטייל באלסקה בקיץ הקרוב?

בהחלט אפשרי.

ומה עם קנדה?

כרגע לא אבל מותר להיות אופטימיים. הגבולות בקנדה סגורים למבקרים מבחוץ עד הודעה חדשה. נעדכן כשיהיו שינויים – כנראה אחרי החיסון.

מה הסיכון אם מזמינים את הטיול מוקדם?

אם אתם מזמינים את שירותי הקרקע דרכנו, אנחנו מציעים השנה מדיניות מיוחדת של גמישות מקסימלית: פגישת יעוץ והכנת תכנית טיול עולות ביחד 400 ש"ח בלבד, ואין צורך בתשלום נוסף או התחייבות כלשהיא עד חודשיים לפני הטיול. במילים אחרות – אפשר להזמין עכשיו ולקבל את ההחלטה רק לקראת הקיץ.

בקטע הטכני

דרישות הכניסה לאלסקה

1 מטיילים (מגיל 10 ומעלה) מתבקשים לבצע בדיקת קורונה לא יותר מ-3 ימים לפני היציאה לאלסקה. הכוונה ל-3 ימים לפני היציאה משדה התעופה ממנו התחילה הנסיעה – למשל נתב"ג, אם אתם מגיעים מישראל בלי לעצור בדרך.

2 יש למלא את הטפסים הבאים באתר Alaska Travel Portal:

 • Travel Declaration Form
 • Self-Isolation Plan: שאלון של שלוש שאלות שמטרתו להגדיר מה המטייל אמור לעשות במקרה שהוא יתגלה כחיובי לקורונה בזמן השהייה באלסקה.

3 בחרו את אחת משלוש האופציות הבאות:

א. אם נחתתם באלסקה עם תוצאות בדיקה שליליות: מצוין, ממשלת אלסקה מודה לכם. יש להעלות את תוצאות הבדיקה ל-Alaska Travel Portal, או להציג אותן לביקורת בשדה התעופה. זה הכל.

ב. אם נחתתם כשעדיין לא התקבלו תוצאות: יש להציג הוכחה לביצוע הבדיקה (proof of test) בשדה התעופה, או להעלות אותה ל-Alaska Travel Portal. לאחר מכן יש להמתין בבידוד עד קבלת התוצאות, ולאחר קבלת התוצאות, יש להעלות אותן לאתר של Alaska Travel Portal.

ג. ואם נחתתם ללא שביצעתם בדיקה לפני היציאה (אופציה לא משהו, מאד לא מומלץ): ניתן לבצע בדיקה בשדה התעופה בעלות של $250. יש להמתין בבידוד עד קבלת התוצאות. יכול לקחת זמן.

לאחר הכניסה לאלסקה

4 מטיילים שמגיעים לאלסקה לביקור של שבוע או יותר, יקבלו בזמן הכניסה בשדה התעופה וואוצ'ר לבדיקת קורונה שניה אותה ניתן לבצע החל מהיום ה-5 לשהות באלסקה (ר' סעיף 6 בהמשך).

5 מטיילים מתבקשים לשמור על Strict Social Distancing עד 14 יום אחרי הנחיתה (ושוב, שימו לב לסעיף 6 בהמשך): מסיכה חובה, ושמירת מרחק של 2 מ' לפחות מכל מי שלא בגרעין המשפחתי הקרוב. מטיילים מתבקשים להימנע מכניסה למסעדות (מותר להזמין משלוחי מזון), פאבים, חדרי כושר, מרכזים קהילתיים, מרכזי ספורט, בנייני משרדים, בתי ספר או מעונות לילדים. אין להשתתף בפעילויות קבוצתיות, כולל אירועי ספורט ואימונים, חתונות, לוויות או כינוסים אחרים.

6 ניתן לקצר את משך התקופה של ה-Strict Social Distancing על ידי בדיקת קורונה שלילית שניה, החל מהיום ה-5 אחרי הנחיתה באלסקה.

שימו לב: עיירות מבודדות וישובים מרוחקים עשויים להעלות דרישות נוספות כדי להבטיח את בריאות התושבים. רצוי לבדוק את הנושא מראש עוד בשלב תכנון הטיול.

בדיקות ביתיות

אלסקה מכבדת את התוצאות של הבדיקות הביתיות הבאות (זמין בארה"ב ומאושר ע"י ה-FDA):

 • Pixel System from Labcorp
 • Everlywell Covid-19 Test Home Collection Kit
 • Vault Health
 • Picture Genetics

למידע נוסף

לסיכום – אתגרים עיקריים נכון לעכשיו

1 קשיים בכניסה ליעד:

 • אלסקה: נדרשת בדיקת קורונה שלילית 3 ימים לפני היציאה, "הימנעות חברתית" ב-5 הימים הראשונים של הטיול. לא סיפור.
 • קנדה: עדיין לא מקבלים מבקרים מבחוץ. נחכה לחיסונים.

2 ביטוחי נסיעות לחו"ל: עד כמה שידוע לנו, האופציה היחידה כיום לרכישת ביטוח נסיעות לארה"ב היא הביטוח של דיויד שילד (דרך פספורטקארד), שהחיסרון שלו הוא עלות גבוהה יחסית ומגבלת גיל. לחילופין, ניתן לרכוש ביטוחים דרך חברות ביטוח לא-ישראליות, אולם מומלץ מאוד להתיעץ עם סוכן לפני הרכישה כדי לוודא שהפוליסה אכן מתאימה לצרכיכם.

3 חובת בידוד בחזרה לארץ, כל זמן שארה"ב מוגדרת כמדינה אדומה.

4 טיסות: יש טיסות זמינות בין ישראל לארה"ב ובתוך ארה"ב.

שורה תחתונה:

 • אלסקה: אפשרי. האתגר העיקרי זה הביטוח והבידוד בחזרה. 
 • קנדה: עוד לא, אבל עד הקיץ – יש סיכוי לא רע. 
מסלולי טיול באלסקה ובמערב קנדה
מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)