• בחר גודל טקסט A A
 • המצב באלסקה

  חזרה למעלה

  (עדכון אחרון: 19 ליוני)

  עד היום אובחנו באלסקה 625 חולים, מתוכם 403 כבר החלימו. מספר הנפטרים עומד על 12.

  אנקורג' נכנסה לסגר של כמה שבועות במהלך אפריל אבל עברה במהלך חודש מאי למדיניות של הקלות ופתיחת עסקים.

  כל צווי הסגירה הממשלתיים פגו ב-23 למאי, אם כי עדיין יתכנו מגבלות מסוימות שיוחלו ע"י עיירות ועסקים פרטיים. צעדי ריחוק חברתי, חבישת מסיכות וכו' הם ברמת המלצה ואינם מוגדרים כחובה.

  מבקרים שרוצים להיכנס לאלסקה יכולים לבחור בין שלוש אפשרויות:
  1. לבצע בדיקת מטוש (PCR) לקורונה עד 72 שעות לפני הכניסה לאלסקה:
  – תוצאה שלילית (אין קורונה) = אישור כניסה בכיף.
  – אם אתם עדיין ממתינים לתוצאות בזמן הנחיתה באלסקה, תתבקשו להמתין בבידוד עד שיתקבלו התוצאות.

  2. לבצע בדיקת מטוש (PCR) לקורונה 4-5 ימים לפני הכניסה לאלסקה:
  – אם קיבלתם תוצאה שלילית (אין קורונה), אפשר להיכנס אבל כנראה שתתבקשו לבצע בדיקה שניה בנמל התעופה. אין צורך בבידוד עד קבלת התוצאות.
  – אם אתם עדיין ממתינים לתוצאות בזמן הנחיתה באלסקה, תתבקשו להמתין בבידוד עד שיתקבלו התוצאות.
  – מבקרים שמגיעים לאלסקה ליותר מ-14 יום יקבלו וואוצ'ר לבדיקה נוספת בהמשך.

  3. מבקרים שיגיעו ללא שביצעו בדיקות ב-5 הימים לפני הנחיתה:
  – נדרשים לבצע בדיקה באלסקה.
  – בידוד עד קבלת התוצאות (3-5 ימים בדר"כ).
  – נדרשת בדיקה נוספת בין 7 ל-14 יום אחרי הנחיתה. יתכן שתקבלו וואוצ'ר לטובת העניין אבל לא בטוח.

  (כן, אופציה 3 פחות להיט).

  עדכונים אחרים:
  הרוב המוחלט של חברות הקרוזים לא יגיעו לאלסקה השנה (ואלו שיגיעו, מתכננים שיוטים רק לקראת סוף הקיץ). המשמעות היא שצפוי שילוב מעניין: מצד אחד שירותים וסיורים מסוימים (במיוחד בדרום מזרח אלסקה) שנשענים על תעשיית הקרוזים עלולים שלא להיות זמינים השנה. מצד שני, האתרים שאליהם מגיעים בדר"כ הקרוזים (ג'ונו, קצ'יקן, סקאגוויי, סוארד וגם דנאלי במידה מסוימת) צפויים להיות הרבה פחות עמוסים בהשוואה לשנים רגילות. יהיה מעניין לראות איך עומס המבקרים הנמוך ישפיע על בעלי החיים.

  חברת המעבורות של אלסקה ביטלה את רוב ההפלגות שתוכננו בין ואלדז לוויטייר במהלך הקיץ הקרוב, אלא אם כן יתברר שיהיה אפשר להפעיל מעבורת נוספת בקו זה (כרגע אין).

  שמורת דנאלי: בשנים רגילות (כלומר לא השנה) הכניסה מעבר למייל 15 היא על אוטובוס של השמורה בלבד. מכיוון שבקיץ הקרוב צופים שיגיעו הרבה פחות מבקרים, השמורה מציעה גם ארבעה סופי שבוע במהלך הקיץ שבהם יהיה אפשר לקבל אישור חריג לנסיעה בתוך הפארק עם רכבים פרטיים.

  בשמורת גליישר ביי, ה-Glacier Bay Lodge לא ייפתח השנה ולא יהיו שיוטי יום לתוך השמורה.

  שמורת קטמאי דחתה את הפתיחה של ברוקס קמפ (אזור המפלים, המקום המפורסם ביותר באלסקה לצפיה בדובים) ל-1 ליולי. כאן אין בעיה, מכיוון שזה גם התאריך שבו בדר"כ מתחילים להגיע דובים לאזור (ביוני יש דובים פה ושם, אבל בדר"כ אין עדיין דגים בנחל).

  שמורת רנגל – סט. אליאס סגרה נכון לעכשיו את כל הבניינים בעיירת הרפאים קניקוט, אבל אין מגבלה על טיול בעיירה מחוץ לבניינים ואין בעיה עם יציאה לטיולים על הקרחון הסמוך.

 • המצב במערב קנדה

  חזרה למעלה

  בפרובינציית אלברטה אובחנו עד היום 7579 חולים, מתוכם 6938 החלימו. מספר הנפטרים נכון לעכשיו הוא 152.

  בפרובינציית בריטיש קולומביה אובחנו עד היום 2783 חולים, מתוכם 2425 החלימו. מספר הנפטרים עומד על 168.

  מעברי הגבול היבשתיים בין קנדה לארה"ב סגור למטיילים עד ה-21 ליולי (יתכן שהסגירה תוארך, אי אפשר לדעת בשלב זה).

  כל שמורות הטבע הלאומיות סגורות נכון לעכשיו עד ה-31 למאי (וגם כאן – יתכן שתאריך הפתיחה יידחה).

  בריטיש קולומביה הודיעה שאתרי הקמפינג שלה יהיו פתוחים לתושבי הפרובינציה בלבד (כלומר לא למבקרים מבחוץ).

 • מכשולים עיקריים נכון לעכשיו

  חזרה למעלה

  קשיים בכניסה ליעד: באלסקה הנושא הזה כבר קצת פחות בעייתי, אבל זה כמובן מותנה בבדיקות שעושים לפני היציאה. אם אתם חושבים שתוכלו להתארגן על בדיקות (ותוצאות) 3 ימים לפני הטיסה, מצבכם טוב – אבל בארץ נכון לעכשיו זה משהו שקשה להבטיח שיקרה. בקנדה עדיין לא מקבלים מבקרים מבחוץ כך ששם הנושא יותר בעייתי.

  נכון לעכשיו יש עדיין חובת בידוד גם בחזרה לארץ, אבל אפשר להניח שזה מחיר שחלק מהמטיילים יהיו מוכנים לשלם (אולי מקומות העבודה שלהם פחות ישמחו אבל זה דבר אחר). שינויים בנושא הזה צפויים החל מה-1 לאוגוסט, אבל רק בכל הקשור למדינות ירוקות (וארה"ב כרגע רחוקה מאוד מהסטטוס הזה).

  טיסות: חלק גדול מחברות התעופה עדיין לא הצהירו על תכנית החזרה לפעילות שלהן, וכמובן שמעבר לחברות התעופה צריך לראות שגם נתב"ג וגם שדות התעופה ביעדים אליהם טסים חוזרים גם הם לשגרת פעילות רגילה. דלתא, בריטיש ואייר קנדה פרסמו את לוח הטיסות שלהן לקיץ הקרוב, שכולל חידוש טיסות לישראל במהלך מאי – יוני. יונייטד איירליינס ממשיכה לטוס באופן רציף גם במהלך החודשיים האחרונים. קונדור איירליינס, שמציעה בשנים רגילות קו ישיר בין פרנקפורט ואנקורג', ביטלה את הקו הזה לקיץ 2020.

  ביטוחי נסיעות לחו"ל: חלק מחברות הביטוח עדיין לא מאפשרות רכישת ביטוח נסיעות לארה"ב (אין בעיה עם קנדה). חברות אחרות כמו פספורטקארד מאשרות רכישת ביטוח לארה"ב אבל יש לעבור אישור פרטני מול נציג, ויש מגבלות של גיל המבוטחים ושל משך הביטוח.

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)