אלסקה ומערב קנדה: מאמרים שלנו מרחבי הרשת

לאורך השנים יצא לנו לכתוב די הרבה למגזינים ולאתרים חיצוניים על טיולים לאלסקה ולמערב קנדה. בין אם אתם מתעניינים במסלול טיול, סיפורי טרקים, מזחלות כלבים או צפיה בבעלי חיים – הנה כמה כיוונים שכדאי לבדוק. קריאה נעימה!
Camping by the moonlight in Evolution Lake

אלסקה – מידע כללי

1 מבוא למטייל באלסקה: או במילים אחרות, אלסקה למתחילים. כל מה שרציתם לדעת וכיו"ב. פורסם באתר "למטייל".

2 ה-Road Trip הגדול האחרון: עוד כתבת מבוא מפוארת שמתאימה לכל מי שמתחיל לתכנן טיול, הפעם במדור הטיולים של אתר "הארץ".

3 אלסקה בקיץ: סיפורים ותמונות מהעיירות הקטנות והציוריות של אלסקה – קורדובה, מקארת'י (בסיס הפעילות העיקרי בשמורת רנגל סט. אליאס) וטלקיטנה (אחד מהבסיסים לטיסות נוף בשמורת דנאלי). פורסם במדור "מסלול" של ידיעות אחרונות.

4 עיירות קטנות ואוניות גדולות: כתבה במגזין האינטרנטי Go Travel, על טיול עצמאי באזורים המבודדים של דרום מזרח אלסקה.

5 מסלול לדוגמא, 12 יום ברכב באלסקה: אפשרות אחת מני רבות לאיך להעביר 12 יום באלסקה. אבל איזה 12 יום, יא וולי. פורסם באתר "למטייל".

6 10 יעדים נבחרים באלסקה: טעימה על קצה המזלג – אדוה רשף משתפת את קוראי המגזין האינטרנטי Go Travel מה הופך בעיניה את אלסקה לכל כך מיוחדת.

7 ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות: 10 טיפים לטיול בלתי נשכח (!) באלסקה במגזין "את". טיפים קולינריים, אטרקציות ששוות את ההשקעה, עיירות נסתרות מהעין – בקיצור, כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול.

 

הרוקיס הקנדיים ומערב קנדה – מידע כללי

8 מבוא לטיול ברוקיס הקנדיים: הכתבה מיועדת בעיקר לאלו מכם שעדיין נמצאים בשלבי בדיקה ראשוניים לגבי טיול להרי הרוקי הקנדיים ומטרתה המרכזית היא לנסות ולעשות קצת סדר בבלגן. פורסם באתר "למטייל".

9 העיקוף הגדול: על מסלול הטיול היצירתי שלנו במערב קנדה. גם הפעם, עבור Go Travel.

 

אלסקה – צפיה בבעלי חיים

לייק קלארק וטיולי צפייה בדובים: כתבה נוספת על לייק קלארק – השמורה הפראית שנמצאת ממערב לאנקורג', ותיאור של סיור טיפוסי לצפייה בדובים באזור. נכתב עבור Go Travel.

2 צפייה בבעלי חיים באלסקה: עוד כתבה למגזין Go Travel, הפעם על – ניחשתם נכון – צפייה בבעלי חיים באלסקה.

 

טרקים באלסקה

1 טרק בדנאלי סטייט פארק: על טיול רגלי באחד השבילים היפים של מרכז אלסקה, ה-Kesugi Ridge. כמובן שדברים השתבשו בדרך, אחרת זה לא היה כיף. פורסם במקור ב"טבע הדברים" אי שם בתחילת המאה ומאז מתגלגל בכל מיני מקומות ברשת.

2 טרק בשמורת לייק קלארק: כתבה שפורסמה ב"טבע הדברים" ומאוחר יותר גם ב-Mako, על טיול של 9 ימים בלב שמורת לייק קלארק באלסקה, אחד המקומות היותר פראיים והיותר יפים באלסקה.

 

ועוד כמה נושאים רנדומליים-אך-מעניינים

1 עבודה עם כלבי מזחלות: כתבה קטנה למגזין בשם "ג'ובניק" שעוסקת בעבודה עם כלבי מזחלות באלסקה.

2 עד קצה העולם: כתבה של אדוה רשף למגזין טבע הדברים על שייט ביאכטה של שני אנשים מהאי ונקובר עד אלסקה ובחזרה.

3 אלסקה – חזית גלובלית: על ההתמודדות של אלסקה עם שינויי אקלים. כתבה ל"מסע אחר".

4 הפתעות, הרפתקאות ופלאפל: כתבה שכתב נפתלי הילגר, צלם וחוקר תרבויות שנסע איתנו לאלסקה. הכתבה התפרסמה ב"גלובס".

5 קצה הקרחון: כתבה שהתפרסמה במדור "מסלול" בידיעות אחרונות ועוסקת בתיירות יוקרה באלסקה (ומציעה גם אלטרנטיבות זולות יותר).

6 מרוץ האיידיטרוד: מרוץ מזחלות הכלבים השנתי, המתפרש על פני 1,688 ק"מ של שטחי פרא בין אנקורג' (Anchorage) לנום (Nome) – אדוה רשף כותבת על חוויותיה כחלק מאחד הצוותים שהשתתפו במירוץ. הכתבה התפרסמה במגזין Traveler של National Geographic.